آخرین خبرها

چشم، ابرو و مژه

چشم شناسی با طبع گرم بر مبنای طب سنتی

✍علائم افراد دارای چشم گرم: حرکات غیر ارادی و سریع چشم (نیستاگموس) وسرخ بودن همیشگی چشم و زیاد شدن رگ ها در سفیدی چشم و خستگی و سوزش سریع چشم بر اثر مطالعه❌ ??? @tebe_jame ??? ادامه مطلب »

چشم و مضرات مطالعه در غروب آفتاب بر مبنای طب سنتی

? دکتر حسین روازاده ? ✳️ آیامیدانید⁉️مطالعه در غروب برای چشم?مضر است?     ?? مطالعه در غروب برای چشم مضر می باشد? ?? نزدیک غروب آفتاب از انجام کارهای دقیق که تمرکز چشم ? را می طلبد پرهیز کنید، چرا که در آن لحظه سلول های چشمی در حال تغییراتی هستند تا خود را آماده دید مناسب در شب ... ادامه مطلب »

چشم و پف و افتادگی چشم و پف دستان و صورت بعد خواب بر مبنای طب سنتی

  نویسنده: حسین معارفی – ۱۳٩۵/۸/٢۱ ?افتادگی چشم و پف زیر چشم?? ?دکتر حسین خیراندیش? ✅✍علت این بیماری غلبه بلغم در چشم می باشد.? ✅✍که برای درمان آن مالیدن روغن سیاه دانه به ملاج سر و گذاشتن تاج نمک?(کیسه ی کوچک و پارچه ای پر از نمک دریا)شب ها بر روی سر به مدت یک تا دوساعت.⏰ ✅✍ترک یا کاهش ... ادامه مطلب »

چشم درد و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

چشم درد ? ?دکتر محمد دریایی? ✅✍افرادی که مبتلا به چشم درد هستند میتوانند چند قطره روغن سیاهدانه را در یک لیوان شیر ریخته و قبل از خواب بنوشند. همچنین قبل از خواب دو طرف گیجگاه و دو ابرو را با سیاهدانه چرب نمایند.? ?سیب را رنده کنید و در دستمال تمیز و نازک بپیچید و روی چشم بگذارید درد ... ادامه مطلب »

ابرو و تقویت آن با زرده تخم مرغ و روغنهای گرم گیاهی فندوق و بادام و سیاهدانه و..

?تقــــــویت_ابـــــرو? ?زرده ی تخم مرغ?را به ابرو بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید ?روغن بنفشه و روغن فندق نیز تاثیر مناسبی دارد? telegram.me/joinchat/CjnRmTvyORgyVu1lZ_1sNQ ادامه مطلب »

ابرو و راهکار مقابله با ریزش ابرو بر مبنای طب سنتی

سوال من خانم سن سی ساله و مجرد بوده و یبوست خاصی فعلا ندارم  قبلا خیلی زیاد بود.فقط ریزش ابرو زیاده و خشکه میزنه و خشکی در دستم میریزه  جواب روغن کرچک یا روغن بادام شیرین یا روغن فندوق روی ابروان بمال و سعی کنید تا چهل روز و داخل چشم نرود شربت خاکشیر ناشتاتا چهل روز داخل ناف روغن زیتون تا ... ادامه مطلب »

چشم و تقویت آن بر مبنای طب اسلامی و طب سنتی

?تقویت چشم(جایگزین عینک) ??شستن دست ها بعد از غذا و مسح نمودن بر چشم و حاجبین -مسواک پیامبر را زدن (اشک چشم را متعادل و بلغم را زائل نموده و خون رسانی بهتر می شود). خضاب به حنا -کوتاه کردن مو ها -نگاه کردن به چاه زمزم به قصد شفا -خوردن به – خرمای بُرنی و گوشت زیاد -نگاه کردن ... ادامه مطلب »

چشم درد و ضرورت پرهیز از گیاهان زیر بر مبنای طب سنتی

?شیخ الرییس ابوعلی سینا در خصوص بیماریهای چشمی میفرماید : ?باید از خوردن غذاهای زیر پرهیز کرد : ❌زنجبیل ❌دارچین ❌هل ❌گردو ❌میخک ❌ترشیجات خصوصا ترشی انبه و خردل ?? @sinohehsamdaliri?? ادامه مطلب »

چشم قرمز و التهاب چشم و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

#کدو (سبز) جهت رفع قرمزی و التهاب #چشم موثر است برای این کار می توان کدو را برش زده و چشم را بسته و آنها را پشت پلک چشم قرار دهند. ???استاد غضنفری https://telegram.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ ادامه مطلب »

چشم و چرک و یا قی چشم و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

⭕️ ناشی از فضولات مغز ?✍ شبی یک لیوان دمکرده اسطوخدوس ناشتا میل شود ?✍ بابونه شیرازی را بجوشانید و دستمال تمیزی را در آن بزنید و روی چشم قرار دهید روزی یکبار استاد مهربانی ادامه مطلب »