آخرین مطلب

گیاهان دارویی

مزاج ریشه ها بر مبنای طب سنتی

مزاج #ریشه_ها: ✍️ #شلغم گرم وتر✍️ #ترب سیاه گرم وخشک✍️ #ترب سفید گرم وخشک✍️ #پیاز گرم وخشک ✍️ #سیر گرم وخشک✍️ #سیب زمینی سرد و تر✍️ #سیب زمینی ترشی کمی و گرم و تر✍️ #هویج فرنگی گرم و تر✍️ #زردک(هویج ایرانی) گرم و تر ✍️ #شقایق(هویج بیابانی) گرم و تر✍️ #کلم قمری گرم و تر✍️ #موسیر گرم وخشک✍️ #چغندر قند ... ادامه مطلب »

گل همیشه بهار و یا عرق و یا عصاره آن بر مبنای طب سنتی

💊💊📚📚🔴 خواص دیگر #گل همیشه بهار و طرز تهیه عصاره گل همیشه بهار تاثیر ضدسرطانی به ویژه در برابر سرطان خون، پوست، سینه، پروستات، ریه، لوزالمعده و روده بزرگ دارد. چشم را با چای این گیاه دارویی بشویید تا قرمزی و درد آن التیام یابد. ضد نفخ معده و روده، تحریک کننده کار کلیه ها، افزایش دهنده جریان خون و ... ادامه مطلب »

باقلا از منظر طب سنتی

🔰باقلا و ملاحظات مصرف آن 🔸 باقلا (#Broad_bean)، میوه نیام چرمی، تخت و پوشیده از کر‌ک‌های مخملی است که تازه آن طبیعتی سرد و تر و خشک آن طبیعتی سرد و خشک دارد. 🔹 این میوه‌ حاوی مشتقات پیریمیدین شامل ویسین و کانویسین، لکتین‌ها، نشاسته، پروتئین و تانن است. 🔸 باقلا دیرهضم است و مصرف محدود پخته‌ی آن با آب ... ادامه مطلب »

حنا درمانی در قدیم الایام بر مبنای طب سنتی

✅ #حنا_درمانی 👍👍 بنظرتون چرا خانم ها در قدیم از حنا استفاده می کردند؟ یکی از مشکلاتی که الان در بین خانم ها شیوع پیدا کرده، مساله عدم قاعدگی و یائسگی زودرس است. یکی از بهترین درمان های آن #حنا کردن موهای سر است. 👌👌 در ایام قدیم خانم ها برای #تنظیم_قاعدگی از حنا استفاده می کردند. ✅✅ #روش_درمانی:سه شب، ... ادامه مطلب »

سبزیجات فصل بهاری مثل شبدر و یونجه و غازیاغه و شنگ دارای محاسن گسترده و یا مضراتشان

💊💊💊💊سبزیجات جوان فصل بهارو محاسن و معایب ان و☎️سوال شبدر چیست :؛مزاجش گرم و خشک +با عسل خورده شود زخم رحم را برطرف میکند +برای بیماران صرعی خوبست +روغنش داروی مفاصل درد است +با عسل بخورید تا چشم سفید را قوت ببخشد +تازه اش داروی گلودرد+علاج درد بیضه و واژن است+تخمش بشدت شهوت را تحریک میکند + دردسر را رفع ... ادامه مطلب »

خاصیت خاموش و ناگفته جوانه ها و سبوسها بر مبنای طب سنتی

چند نکته در مورد انواع جوانه ها و سبوس :جوانه ها به طور اَعمم سبب تقویت سیستم ایمنی می شوند ، اما به طور خاص .۱_جوانه گندم : آرامبخش قوی ، خون ساز و سبب رشد کودکان و نوجوانان می شود.۲_جوانه جو : بسیار مقوی و دارای املاح فراوان و بی نظیر و پاک کننده عروق ، لَنف ، کبد ... ادامه مطلب »

چاشنی افراطی در زعفران و زردچوبه و مضراتش

🔰 استفاده همزمان این دو ممنوع ! 🔸یکی از بهترین ادویه ها از نظر رنگ، بو، مزه و خاصیت زعفران است.⚠️زعفران خاصیت منحصر به ‌فردی دارد که به‌عنوان حامل بعضی داروها و ادویه ها عمل می‌کند و می‌تواند ادویه‌های دیگر را به راحتی به قلب برساند. ✅این خاصیت زعفران مانند تیغ دو لبه عمل می کند یعنی هم می تواند ... ادامه مطلب »

گیاه پنیرک و خاصیت آن برای عفونت رحمی بانوان و ضد ورم

💊💊🔰پنیرک داروی خاص عفونت زنانه و ضدورم🔻پنیرک از دسته گیاهان دارویی ضد التهاب است، دم کرده این گل خوش آب و رنگ، به سبب خاصیت لعابی، ضد تورم دهان و حلق و ضد سرفه است. 🔻در عفونت ادراری و اسهال دم‌کرده پنیرک، انتخابی نیکو است، کافی است روی یک ق. غ. از گلهای خشک، یک لیوان آب جوش بریزید و ... ادامه مطلب »

هسته خرما و یا قهوه هسته خرما و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

💊💊فواید هسته خرما هسته خرما در گذشته به عنوان دارو برای درمان عفونت‌های کلیه و مثانه استفاده می‌شده همچنین از پودر سوخته شده آن برای تقویت موی سر، مژه و ابرو استفاده می‌کردند. ترکیب پودر هسته خرما با مواد سنتی برای کمردرد و سردرد در طب سنتی به ویژه در بین خانم‌ها رواج داشته است.امروزه نیز براساس مطالعات انجام شده، ... ادامه مطلب »

پودر سنجد و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊بسم الله الرحمن الرحیم پودر سنجد کامل : ۱ . دارای کلسیم ‌فراوان و غنی از املاح ، ویتامین آ و ب و کا۲ . موُثر در درمان پوکی استخوان۳ . صفرا زدا۴ . مسکن استفراغ ناشی از گرمازدگی۵ . موُثر در درمان نرمی استخوان۶ . موثر در کاهش عوارض حرکتی ناشی از ام اس ، سکته مغزی ، فلج ... ادامه مطلب »