آخرین خبرها

گیاهان دارویی

گل گاوزبان و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

چند نکتۀ کاربردی دربارۀ گل گاوزبان دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب سنتی ایران 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 ۱٫ گاوزبان مورد استفاده در ایران، با گاوزبان مشهور در منابع گیاه درمانی نوین متفاوت است. هر دو گیاه از تیره بوراگیناسه هستند ولی گاوزبان مشهور در منابع علمی گیاه Borago officinalis است در حالی که گاوزبان تصویر بالا که در منابع طب ایرانی به آن ... ادامه مطلب »

بایدها و نبایدهای مصرف گیاهان_دارویی در کودکان

🍃🌿🍃🌿🍃 🔰 بایدها و نبایدهای مصرف #گیاهان_دارویی در #کودکان 🌾 مصرف گیاهان دارویی باوجود داشتن خواص مفید و درمانی، می‌تواند عوارضی به دنبال داشته‌باشد. این عوارض در کودکان جدی‌تر و خطرناک‌تر است و می‌تواند به دلیل مناسب‌نبودن گیاه برای کودک، مقدار مصرف نادرست، یا تهیه گیاه یا فرآورده نامرغوب رخ‌دهد. 🌿 در کودکانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا داروی خاصی ... ادامه مطلب »

انجبار و خاصیت آن

گیاه #انجبار نام های دیگر انجباردر طب سنتی عبارت است از: اناریف یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی انجبار است . انجبارگیاهی است از خانواده ی Polygonaceae چند ساله که بلندی آن حدود یک متر ولی در برخی نقاط خیلی کوتاه و تا بیست سانتیمتر میشود. ساقه ی زیرزمینی آن ضخیم، استوانه ... ادامه مطلب »

گلنار و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

#گلنار (گل درخت انار) 🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺🍃🌺 مزاج: سرد در آخر اول و خشک در دوم ⭐️ خواص :خواصآن در حول قابض بودن آن تعریف می شود ،مغری ،حابس ،رادع)جمع کننده ) ،مجفف(خشک کننده) ، ومقوی اعضا. 💢ضماد آن جهت التیام زخمها و بدبویی زیر بغل و افشرده آن با سرکه جهت ورم صفراوی و التیام زخمهای کهنه نافع است.💢 🔻مضمضه جوشانده ... ادامه مطلب »

سیر و پرفشاری خون

🔹سیر و پرفشاری خون 🖊 دکتر مجید انوشیروانی 🚫 مصرف سیر و فرآورده‌های دارویی آن در کسانی که داروهای ضد پلاکتی (مانند آسپرین، و تیکلوپیدین) یا داروهای ضدانعقاد و حل‌کننده لخته (مانند وارفارین، هپارین، کومارین، انوگزاپارین) مصرف می‌کنند، ممکن است خطر خونریزی را در بدن افزایش دهد. در مقالات و گزارش‌های موردی، نمونه‌های متعددی از وقوع این عوارض توصیف شده ... ادامه مطلب »

سیاهدانه و راهکارهای طب سنتی

📚📚📚💊💊💊💊سیاهدانه بر هر دردی دواست❗️ 👈درمان اسهال 👈کاهش روماتیسم 👈رفع مشکلات کبدی 👈کاهش درد قاعدگی 👈درمان سردرد و میگرن 👈درمان بی اختیاری ادرار سیاهدانه + سکنجبین : تب بُر فوق العاده @giahdarooieshafa ادامه مطلب »

سماق و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

خواص #سماق عصاره سماق و ترکیبات زیستی فعال موجود در آن دارای خواص ضد قارچ، ضد میکروبی، آنتی اکسیدان و ضد التهاب است. سماق در طب قرون وسطی جایگاه ویژه‌ای داشته است و از آن علاوه بر ادویه، به عنوان دارو استفاده می‌کردند. آب سماق در درمان ناراحتی‌های معده موثر بوده و قادر به کنترل فشار خون است. 🔶خواص ضد ... ادامه مطلب »

هل گیاهی جایگزین دیکلوفناک بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊#دیکلوفناک_طبیعی ❗️ هل سالم‌ترین دیکلوفناک و عضله باز کن و مسکن دنیاست … 🔹 اگر کمر درد، درد عضلانی یا رماتیسم دارید هر وقت چای دم میکنید یا لای برنج یک دانه «هل» درسته قرار دهید 👌 جالبه بدونید هل ضد سرفه است همچنین کبد و کلیه رو تقویت میکنه و یک مولتی ویتامین طبیعیه 🌺 @drhasanati☘️ سعی شود در ... ادامه مطلب »

دمنوش چای های گرم بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊چند نکته در مورد چگونگی دم کردن چای‌های گیاهی ۱٫ برای دم کردنی‌های گیاهی بهتر است از قوری‌های چینی یا شیشه‌ای استفاده شود. ۲٫ قوری را روی حرارت غیرمستقیم کتـری یـا سمـاور قرار دهیم. ۳٫ برای دم کشیدن ۱۵ دقیقه کافی است امّا هر چه بیشتر دم بکشد بهتر است. ۴٫ چای را صاف نموده و میل نمایید. @DoctoreGiahi ✅ ادامه مطلب »

سبزی تره و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊تره خوردن “تره” برای معالجه تمامی عفونت ها مفید است و فشار خون را پایین می آورد ! برای رفع ترش کردن غذا و سوءهاضمه رفع چاقی و تسکین درد مفاصل و نقرس مفید است. @drkhodadadii ادامه مطلب »