آخرین خبرها

گیاهان دارویی

شیر خشت و خاصیت آن برای صفراوی مزاجها بر مبنای طب سنتی

شیرخشت خواص: درمان زردی نوزاد.رفع تب اطفلال.رفع یبوست.جزءملین های قندی است.ماده مغذی.رفع عطش.تب های حصبه ای وسرخک.تقویت کبد.معده.احشاءداخل شکم مفیداست.برای سرفه و خشونت سینه.ضمادشیرخشت جلادهنده پوست.روشن کننده پوست.کمک به درمان زونا در بزرگسالان.و… عطاری و ادویجات میرزاعلی قم @MerzaAliqom ادامه مطلب »

هویج پخته و خاصیت ذاتی آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊هویج را بپزید👇 مصرف هویج به صورت پخته بهتر است. هویج ها وقتی پخته می شوند بتاڪاروتن را آزاد می ڪنند. بتاڪاروتن استخوان ها، سیستم ایمنی و بینایی را تقویت می ڪند. ما با پختن هویج بتاڪاروتن آن ها را آزاد می ڪنیم و به این ترتیب بدن به راحتی می تواند آن را جذب ڪند، به همین علت بهتر ... ادامه مطلب »

گزنه و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊🔴 #گزنه و خواص آن ♻️ از گیاهان بسیار مفید جهت درمان بیماران مبتلا به بیماری های #پروستات گیاه گزنه می باشد. #انجره نام دیگر این گیاه است. 🔹درمیان گیاهان دارویی و صنعتی، گزنه یکی از پر مصرف‌ترین آنها به شمار می‌آید. در پشت برگها و ساقه‌های این گیاه خارهای بسیار ریزی قرار دارند که در صورت تماس با بدن، ... ادامه مطلب »

گل گاوزبان و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

🌹🔰#دمنوش گل گاو زبان🌿 🔹طبیعت : گرم و تر 🔸خاصیت : آرام بخش ، خواب آور ،رفع سردردهای عصبی ، رفع تنگی نفس ، افزایش دهنده فشار خون ، ضد دردهای کلیوی ، رفع ناراحتی پروستات ، ضد سودا و صفرا ✅خونرسانی به مغز را زیاد میکند . 🍃در تحقیقات جدید اثر آن در درمان افسردگی و وسواس اثبات شده ... ادامه مطلب »

خشکبار خوری بدون تیزاب بر مبنای طب سنتی

📌 خشکبار #گوگرد خورده 💢 برای خشک کردن زردآلو ، آلو و سایرخشکبارها ، گوگرد را می سوزانند تا اینکه دود گوگرد (دی اکسید گوگرد_گاز گوگر) روی این مواد بنشیند و رنگ آن را زیبا کند و همچنین مانع خراب شدن خشکبار شود . 💢 همانطور که میدانیم از جمله عوامل سرطان ، تولید و رسوب مواد سمی و عفونی ... ادامه مطلب »

دمنوش مرزه و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

#دمنوش_سردنوش ☕️ دمنوش مرزه 🔥 طبیعت: نسبتا گرم و خشک 💊 خواص و کاربرد درمانی: تقویت کننده و تسهیل کننده سیستم گوارشی و عمل هضم. ضد نفخ و بادشکن و کاهش التهاب شکم. درمان و رفع اسهال. درمان یرقان. درمان التهاب و بحران تنفسی، آسم. کاهش و درمان التهاب و دردهای استخوانی و مفصلی، روماتیسم و نقرس و … . ... ادامه مطلب »

حنا و خاصیت آن بر مبنای طب اسلامی

📚📚🔴 ارزش و اهمیت #حنا ♻️پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند: «هرکس بر بدن خود حنا بمالد و با آن خضاب کند، خداوند او را تا هنگامی که بار دیگر خضاب کند، از سه چیز در امان می‌دارد: #جذام، #پیسی و #خوره». ♻️ در روایت دیگری آمده است فردی از لکه‌های سفید ( #برص) که بر تنش پدیده آمده بود شکایت کرد. امام ... ادامه مطلب »

گیاهان ضروری و مفید در منزل بر مبنای طب سنتی

گیاهان مفید و ضروری برای منزل و کنترل بیماریهای اورژانسی 🍃١-نعناع: ضد نفخ، دل درد، ناراحتی معده، دلپیچه کودکان پس از خوردن سردی ها، رفع اسهال. ٢-پونه: ضد نفخ، بادشکن، گرم کننده کلیه ها، رفع شب ادراری کودکان، تقویت روده، رفع اسهالی. ٣-خاکشیر:رفع گرمازدگی، کهیر و خارش پوست. ۴- سنبل الطیب: آرامبخش، رفع کم خوابی، ضد استرس. ۵-سیر: کاهش سریع ... ادامه مطلب »

قرقورت و محاسن و معایب آن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚✅  #فشارخون 🔹 «قره‌قروت» به علّت داشتن اسید لاکتیک یا همان جوهر ماست، بهتر از کشک، صفرا را از بین می‌برد و عطش و فشار خون را تسکین می‌دهد @tebiranii  * ⛔️مصرف قرقورت برای دیابت سرد + بلغمی ها بشدت مضراست ادامه مطلب »

سرکه انگور و خاصیت و مضراتش بر مبنای طب سنتی

📚📚📚💊💊💊✅سرکه انگور: 🔹برای التیام زخم های متعفن ، باد سرخ ، گنده تاول ، کفگیرک بی نتیجه نمی باشد . 🔸برای خارش وکهیر موثر است . 🔹ضماد سرکه و آرد جو جهت ورم پستان وبنا گوش عالی است. 🔹مخلوط آن با عسل جهت لکه ها و مردگی زیر چشم مفید است. 🔸بخور آن جهت رفع سنگینی گوش و رفع صداهای ... ادامه مطلب »