آخرین مطلب

اطفال

بیقراری و بی تابی و عصبانیت در اطفال

🔴 بی‌تابی و #عصبانیت در کودکان ♻️ کودکی که دچار #بی‌قراریشبانگاه و غلتیدن در بستر هست، #کم‌اشتهاست، ترشی‌ها را دوست دارد و از شیرینی و چربی متنفر است، دچار #غلبه صفراست. ✅ برای درمان باید غذاهای گس‌مزه، آب انار و ترشیجات دیگر به او داد. ✅ اما اگر کودک عصبی، #کم‌خواب و #بی‌خواب بود، ناخن می‌جوید، جیغ می‌کشید یا حتی ... ادامه مطلب »

خطرت کودکان کم تحرک

کودکان #کم‌_تحرک در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی 🔹نشریۀ کاردیولوژی: کم‌تحرکی و نشستن طولانی از کودکی موجب بزرگ شدن پیش رونده قلب می‌شود و خطر حملۀ قلبی، سکته و مرگ زودرس را در بزرگسالی بالا می‌برد. متاسفانه تک فرزندی و خونه های اپارتمانی و بازی های رایانه ای و… باعث شده تا بچه ها تحرک کافی نداشته باشن 🔹واینجا ... ادامه مطلب »

تقویت استخوان اطفال با خوراکی های مناسب در طب سنتی

💠 خوراکی هایی برای تقویت رشد استخوانی کودکان: 🔹 یک عددتخم مرغ عسلی در وعده صبحانه🔹استفاده از سوپ با قلم گوسفند و ماهیچه گوسفندی ( درصورتیکه کودک وزن گیری خوبی ندارد از قلم گوسفند و در صورتیکه کودک وزن گیری خوبی دارد استفاده از دنده های گوسفند برای پیشگیری از چاقی) 🔹استفاده از عصاره پای مرغ در غذاها و سوپ ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی نوزادان در طب اسلامی

🩺🌱درمان #سرماخوردگی_نوزاد در طب اسلامی 👈🏻دمکرده آویشن و عسل چندساعت یکبار هم مادر شیرده میل کند و هم یک قاشق چایخوری کمتر به طفل بدهید👈🏻یک قطره داروی امام کاظم علیه السلام حل کرده به بچه بدهید👈🏻چرب کردن سینه بچه با روغن زیتون👈🏻مادر شیرده دوسین ناشتا بخورد @mahdyarteb ادامه مطلب »

مسهل های گیاهی و مضراتش برای نوزادان

🔶🔹مسهل های خطرناک برای نوزادان🔹و اطفال بر مبنای طب سنتی ⛔️درمانگری های افراطی برای کودکان 🔰 خطرناک ، خطرناک ، خطرناک🔹اخیرا در فضای مجازی گزارشی دردناک مبنی بر مرگ نوزادی در اثر مصرف یک🖍مسهل گیاهی (فلوس)منتشر شده که به تبع آن ذکر چند نکته مهم علمی ضروری است.✔️بر مبنای طب سنتی ایرانی، بدن و مزاج نوزاد و کودک در نهایت ... ادامه مطلب »

تنفس و یا آنفولانزای کودکان و راهکارهای طب سنتی

😷 تدابیر پیشگیری از آنفولانزا و سایر بیماریهای تنفسی در کودکان ❗️با توجه به شیوع مجدد آنفولانزا و بیماری های ویروسی در بهمن ماه حتما به تدابیر توصیه شده در این زمینه توجه بفرمایید. ۱⃣ فعالیت بدنی روزانه ۲⃣ خواب به موقع و کافی (۹ شب تا حوالی طلوع آفتاب) ۳⃣ دفع مدفوع روزانه و کاملا نرم (در صورت لزوم ... ادامه مطلب »

افزایش وزن کودکان با شیربرنج

📚📚شیربرنج اگر کامل پخته شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی و ذهنی و بهبود وضعیت خواب، و باعث خوش رنگی پوست نیز می شود ♥️ با ما تندرست بمانید👇💉 @doktorsalamat 💊 شیربرنج غذای کامل برای افزایشوزن کودکان ▫️مصرف شیر برنج به عنوان وعده صبحانه موجب تولید خون با کیفیت ... ادامه مطلب »

آموزش کودک قبل از هفت سالگی

وقتی کودک به هفت سالگی رسید، او را به معلم با ادب و خوش خلق و با سواد بسپارند تا به او ادب و مکارم اخلاق، آداب معاشرت، رفتار مناسب با والدین و معلم و اطرافیان، آداب سلام کردن و صحبت کردن صحیح را برحسب سن و درک و فهم کودک به او بیاموزد. 🌳 یادمون باشه: 🔶 بی تحرکی🔶 ... ادامه مطلب »

تغدیه های ناسالم کودکان بر مبنای طب سنتی

خوراکی های ناسالم برای کودکان 🏵ماست های میوه (کارخانه ای)🏵اسنک های میوه ای (پاستیل و آبنبات)🏵مافین ها (کارخانه ای)🏵کره بادام زمینی 🥜(کارخانه ای)🏵غلات صبحانه (مانند کورن فلکس)🏵آب میوه ها صنعتی🏵بیسکویت های شور(تردک یا کراکر)🏵چیپس سبزیجات و میوه در این خوراکی ها از روغن های جامد هیدروژنه، شکر اضافه، طعم دهنده ها، رنگ های خوراکی، شربت ذرت، آرد سفید تصفیه شده، ... ادامه مطلب »