آخرین مطلب

اطفال

قدسازی با سنگ پا زدن

قد خود را با سنگ‌پا زدن افزایش دهید استفاده از سنگ‌پا با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد به افزایش قد کمک شایانی می‌کند … اگر می‌خواهید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می‌شود حداقل دو مرتبه در هفته و بهتر است شب‌هنگام از سنگ‌پا استفاده کنید تا بعد از سنگ‌پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند. 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

چگونه #میل جنسی نوجوان خود را با توصیه های #طب اسلامی مدیریت کنیم ؟

🔴 نقش #طبایرانیاسلامی در #تربیت نوجوانان ♻️ چگونه #میل جنسی نوجوان خود را با توصیه های #طب اسلامی مدیریت کنیم ؟ 🙈متاسفانه خیلی خیلی از نوجوانان بخاطر طوفان شهوت و بلوغ زود رس به انحرافات جنسی و خودارضایی مبتلا میشن اینو باید مدیریت و درمان کرد 📚 اولین قدم : شناخت #مزاج_پایه و مزاج های غلبه کننده در نوجوان شماست. ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی و زکام کودکان بر مبنای طب سنتی

🔴 #سرماخوردگی و زکام کودکان ♻️یکی از سوالات پر تکرار، #سرماخوردگی_کودکان است که تدابیر و درمان های آن عبارتند از: ۱️⃣ ملاج کودک را با روغن بنفشه چرب کنید.۲️⃣ روی محل چرب شده پنبه بگذارید.۳️⃣ کلاه مناسب ، سر کودک بگذارید.۴️⃣ کودک را از هر باد و آب سردی محافظت کنید و محل خواب و حضور کودک کاملا” گرم باشد.۵️⃣ ... ادامه مطلب »

اگزما اطفال در طب سنتی

❗️برای درمان اگزما ، خصوصا در اطفال چه باید کرد ؟ ▫️بروز اگزما و ضایعات خارش دار در بچه ها و اطفال در فصل بهار ، امری شایع می باشد . ▫️پختن ۳۰۰ گرم کاهو در یک لیتر آب و شستشوی بدن بچه ها با آب آن در حمام ▫️و ماساژ تفاله کاهو با روغن زیتون بر بدن بسیار کمک ... ادامه مطلب »

عقیقه نوزاد یا واکسن سالم بودن از نظر شرع اسلام

💎واکسنهای طبیعی (۸)💎 عقیقه (قربانی کردن گوسفند یا گاو یا شتر به نیت نوزاد): یکی از ضروری ترین واکسن ها برای هر نوزادی، عقیقه هست.امام صادق علیه السلام فرمودند: هر نوزادی در گرو عقیقه هست.(سلامتی نوزاد در گرو عقیقه هست) اگر برای کسی عقیقه نشده است و پیر شده است، در سن پیری باید برای خودش عقیقه کند.مرگ ناگهانی به ... ادامه مطلب »

یبوست کودکان و راهکارهای طب سنتی

📚📚📚📚زمان‌های شایع یبوست در کودکان زمان‌های شایع ایجاد یبوست در کودکان عبارتند از: زمان شروع تغذیه کمکی زمان گرفتن کودک از شیر مادر سنین مهد و مدرسه نکته کنکوری: در نوزادی که فقط با شیر مادر تغذیه می‌شود، عدم دفع ۳ الی ۴ روز، یبوست محسوب نمی‌شود!📚📚چرا کودکان دچار یبوست می‌شوند؟ در شیرخواران: شروع غذای کمکی تغییر نوع شیرخشک اضافه ... ادامه مطلب »

خاک خوری وگچ خوری مهر خوری و برنج خام خوری و علل یابی و مضراتش

📞سوال و جوابآقای دکتر شرمنده دخترم ۴ ساله ای مهره نماز میخوره علت چیه 📚سلامگچ خوری و خاک خوری و مهرخوری و برنج خام خوری درهرطبقه سنی بالاخص زنان بارداریعنی غلبه خلط سودا یعنی سردی و خشکی در گوارش حاکم است پس دستورات پاکسازی گوارش و غلبه خلط سودا را اجرا کنید ////////////////////// غذاهای مناسب طبع سودا:غذاهای با طبع گرم ... ادامه مطلب »

کودک شیرخوار و زمان از شیر گرفتن و روش شیر گرفتگی فقط بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚شیر گرفتگی کودک از شیر مادر به روش تدریجی ، پلکانی و بدور از تنبیه و خشونت با نگاهی به طب سنتی چیست الف : راهکارها در روش طب سنتی۱= تمام راهکارها بایستی کوتاه و میان مدت بوده باشد .۲= از ماههای قبل بایستی کودک به تغذیه با مزاج گرم و تر ، آب میوه سنتی و خانگی و شربتهای ... ادامه مطلب »

استحمام کودکان

‍ 🔹کودکان را هر روز حمام نبرید. 👈 دو تا سه بار در هفته کافیست. چون وجود برخی باکتریهادر بدنشان لازم است و میتوانند سیستم ایمنی قوی‌تری داشته داشته باشند. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی@partosabzehastiنشردهید ادامه مطلب »

بیش فعالی فرزندان و روشهای اشرافیت بر عملکرد آنها فقط بر مبنای طب سنتی

📞📞پاسخ درباره کاهش گام به گام بیش فعالی فرزندان سلاماگر اگر حوصله داری بسم الله راهکارهای زیادی هست 🔻 ۱- دمنوش گل ساعتی همانند روشی که چای درست میکنیم روزی یک لیوان اگرهمراهی نکرد یک استکان با اندکی عسلدمنوشهای بادرنجبویه یا مرزنجوش و دمنوش گلسرخ اعلا و یا خوردن اندکی گلاب دراب نوشیدنی روزانه۲-شربت خاکشیر با نصف استکان گلاب و ... ادامه مطلب »