آخرین خبرها

طب اسلامی

نزدیکی و احکام زناشویی بر مبنای استفتائات مقام معظم رهبری

🔴 #احکام_زناشویی 💠سوال: ۱۸۴۴: در مورد احتلام زنان، در چه صورتی غسل #جنابت بر آنان واجب می‌شود؟ و آیا رطوبتی که هنگام ملاعبه و شوخی با همسر از آنان خارج می‌شود، حکم منی را دارد؟ و آیا بدون سست شدن بدن و رسیدن به اوج لذت، #غسل بر آنها واجب می‌شود؟ به‌طور کلی در زنان بدون نزدیکی، جنابت چگونه تحقق ... ادامه مطلب »

داروهای گیاهی مستمر خوردن و ضررشدن از منظر طب اسلامی و طب سنتی

امام کاظم ع قریب مضمون فرمودند دارو های زیادخوردن همانتد این است که لباس را پی در پی بشوری خوب زیبایی ان ازبین میرود و لباس زود کهنه میشه پس قرصها و داروهای گیاهی هم که زیاد وارد گوارش شود بدن سیستم ایمنی ذاتی خودش راکنار میکشد ادامه مطلب »

بیماری بدن و روش درمان آن بر مبنای طب اسلامی

💊🔆💠🔅💠﷽💠🔅 ✅درمان نکردن بیماری تا جایی که بدن طاقت دارد: ✍امام صادق علیه السلام فرمودند: تا زمانی که بدنت تحمل می‌کند، از دارو پرهیز کن. 📚 کافی، ج ۶/۳۸۲ امام کاظم علیه السلام: تا جایی که می‌توانید از معالجه اطبا و دارو پرهیز کنید که دارو مانند بنّایی است که کم آن، منجر به زیاد می‌شود. 📚 علل الشرائع، ج ... ادامه مطلب »

سبزی در طب اسلامی

🌷امام رضا (علیه السلام) : 🔺من از سفـــــــــــــــــره‌ای ▫️که در آن سبـــزی نباشد،🔻غــــذا نمی‌خــــــــــــورم! 📚مکارم الاخلاق ،ص۱۷۶ 💚کانال طب الرضا علیه السلام 🍋 @tebesamen ادامه مطلب »

درد و بیماری سخت و راهکار طب اسلامی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 🌸امام علی (علیه‌السلام) فرمودند: 🍏با دردت چندان ڪه با تو راه آید، 🍏همــــراهی ڪن و تا زمـــــانی ڪه 🍏تحمل‌پذیر است به درمان مپرداز . 📚نهج البلاغه حڪمت ۲۷ 💚کانال طب الرضا علیه السلام 🍋 @tebesamen ادامه مطلب »

تغذیه حلال و حرام و آثار وضعی آن بر جسم بر مبنای طب اسلامی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 📚📚📚🔴چرا بعضی چیزها حرام شده اند؟ ✍️امام رضا علیه السلام می فرمایند: 🔰 خداوند تبارک و تعالى هیچ خوردنى و نوشیدنى را حلال نکرده است، مگر آن که در آن سود و صلاحى بوده و هیچ خوردنى و نوشیدنى را حرام ننموده، مگر آن که در آن زیان و نابودى و فسادى بوده است، ... ادامه مطلب »

سحر و روش ابطال سحر

✨دعای برای باطل کردن طلسم و سحر 🔹سوره مبارکه «تکویر» را در خانهای که سحر شده باشد بخوانند و موضوع سحر معلوم نباشد خداوند آن را ظاهر میفرماید و شر آن را دفع مینماید انشاءالله تعالی بسم الله الرحمن الرحیم (۱) إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ (۲) وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ (۳) وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ (۴) وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ (۵) وَإِذَا الْوُحُوشُ حُشِرَتْ ... ادامه مطلب »

بیماری ها در سه شکل طب اسلامی

✅انواع بیماری در طب اسلامی ✍امام صادق(ع) می فرماید بیماری انواعی دارد: ۱⃣مرض بلوی (بیماری آزمایش) 🔺پیامبر (ص) فرمودند انسان ، گاه دارای مرتبه ای در پیشگاه خداوند است که با عملش ، به آن نمی رسد تا آن موقعی که به ابتلای جسمش ، امتحان شود و به این وسیله ، به آن جایگاه  برسد. ۲⃣مرض عقوبت (بیماری کیفر) 🔺 ... ادامه مطلب »

پزشک آقا و خانم و رعایت حدود الهی در معاینه

📚📚📚📚📚🔹مراجعه به پزشک خانم🔹 💠 در شهرهای کوچک که متخصص خانم کم است، آیا باید کل شهر را بگردیم تا #پزشک خانم پیدا کنیم؟ و در صورت نبود متخصص خانم، آیا لازم است به شهرهای همجوار برویم؟ ✅پاسخ توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده -عضو دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای : ✅پاسخ:به هر حال لمس بدن نامحرم حرام است و نگاه ... ادامه مطلب »

معاینه زنان توسط پزشک مرد بر مبنای طب اسلامی

🔹مراجعه به #پزشک خانم🔹 💠سوال:گرفتن نبض و یا دیدن چشم و گوش و دهان و دندان خانم‌ها توسط پزشک مرد اشکال دارد؟ ✅پاسخ :توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده -عضو دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای : ✅گوش ازجمله قسمت‌هایی است که خانم باید از نگاه نامحرم بپوشاند؛ بنابراین اگر مجوزی ندارد، مراجعه به پزشک غیرهمجنس جایز نیست اما اگر اضطرار باشد ... ادامه مطلب »