آخرین خبرها

طب اسلامی

طب سنتی و برنامه ریزی ۳۰۰ ساله نفوذی های بیگانه برای دفن طب ایرانی و طب سنتی

??سیریل الگود یهودی: ما ۳۰۰ سال تلاش کردیم تا توانستیم طب ابن سینا را در ایران دفن کنیم⁉️ ⁉️ این سوال مطرح است که اگر واقعا طب سنتی روش موثری برای درمان بسیاری از بیماری هاست، چرا در دوره ای از تاریخ، یک دفعه ترک شده است؟ آیا مردم نسبت به گنجینه ی علمی خود دچار فراموش کاری شده اند ... ادامه مطلب »

طب اسلامی و دستورالعمل برای دوری از بیمارشدن درباره نحوه و اصول تغذیه

امیرمومنان علی(ع): فرزندم چهار چیز تو را تعلیم کنم که از پزشک بی نیاز گردی؟» گفت: «آری» فرمود: ?بر سر سفره غذا منشین مگر آنکه کاملا گرسنه باشی، ?و از کنار طعام برمخیز مگر آنکه هنوز اشتها به غذا داشته باشی،(زمانی برخیز که به اندازه ی یک لقمه تا سیر شدن کامل مانده باشد) ?غذا را تا خوب نجویدی پایین مبر، ... ادامه مطلب »

سلامتی با نوشیدن و تغذیه و کنترل ادرار و مجامعت و خواب رفتن بر مبنای طب اسلامی

?امام رضا علیه‌السلام : چون گرسنه شدی بخور، چون تشنه شدی بنوش، چون ادرار بر تو فشار آورد ادرار کن، جز از سر نیاز با همسرت نزدیکی مکن و چون احساس خواب‌آلودگی کردی بخواب، که اینها مایه تن درستی است. فقه الرضا، ص ۳۴۰ . @eslamteb ادامه مطلب »

درمان و روشهای پیشگیری بر مبنای طب اسلامی و سنتی

درمان های هوشمند و روش اجرا و غفلت در بین مردم برای درمانها بر مبنای طب اسلامی ?داروهای “هوشمند” طب اسلامی? ?درمان های “فرا مزاجی” (در این درمان ها اصل تعدیل مزاج جاری هست ولی بطور “خودکار” عمل کرده مزاج را از هر غلبه ای تعدیل می کنند). ? درباره این درمان ها در احادیث معصومین علیهم السلام تعبیراتی چون ... ادامه مطلب »

درمان بیماریها نیاز به تدابیر نفسانی و معنوی بر مبنای طب اسلامی

✨نکته طلایی✨ استاد دکتر محمد مهدی اصفهانی از اساتید بزرگ و بنام مکتب طب ایرانی اسلامی به نقل از علامه حسن زاده آملی می گوید: «بعضی از بیماری ها برای استشفاء، نیاز به تدابیر نفسانی و معنوی دارند. همه بیماری ها را با دادن منضج و مسهل و داروهای مختلف که در طب سنتی متداول است نمی شود درمان کرد، ... ادامه مطلب »

درمان بیماری با داروهای حلال بر مبنای طب اسلامی

? ابی درداء ازپیامبر اعظم نقل می کند که پیامبر(صلوات الله علیه و آله) فرمودند: «إن الله أنزل الداء و الدواء، وجعل لکل داء دواء، فتداووا و لا تتداووا بحرام.» یعنی «بدرستی که خداوند (تبارک و تعالی) بیماری و دارو را نازل کرده است؛ و برای هر دردی دارویی قرار داده است. پس خود را مداوا کنید و بوسیله حرام ... ادامه مطلب »

طب مولکولی یا طب امروز و تفاوتش با طب سنتی

معایب طب مولکولی ( پزشکی مدرن امروز) امروزه علی رغم پیشرفت هایی که به مدد مهندسی پزشکی در حوزه تشخیص بیماری ها اتفاق افتاده است و ضمن احترام به کلیه پزشکان صدیق، اما ۵ اشکال اساسی در طب مولکولی همچنان کارآمدی این رشته را با چالش های جدی مواجه کرده است که عبارتند از:  ۱. طب مولکولی جزء نگر است ... ادامه مطلب »

آب نیسان و خاصیت دارویی آن بر مبنای طب اسلامی چیست

??????? آب نیسان از منظرطب اسلامی و کاربردش دردرمانهای سخت چیست همه اعمال و دعاها که فقط مربوط به ماههای قمری نیست ماههای دیگری هم هستند که اعمال مخصوصی دارند مثل ماه نیسان! روزى جمعى از اصحاب نشسته بودند حضرت رسالت پناه‏ صلى الله علیه وآله و سلم داخل شد و بر ایشان سلام فرمود و ایشان جواب سلام گفتند ... ادامه مطلب »

طب سنتی و راهکارها و درمانگری بیماریهای بدن با نگاهی به طب سنتی

هزاران مطالب اموزشی درباب طب سنتی چنددقیقه کلیک کن http://www.zahra-media.ir/%d8%b3%d8%ae%d9%86%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%ae%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%b7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3 ادامه مطلب »

پرخوری و تغذیه با شکم پر از منظر طب اسلامی و سنتی چه مضراتی دارد

با دقت و چند بار بخوان  من این زن را نمی خواهم و قصد طلاق دادن را دارم ؟؟؟؟ امام علی علیه السلام فرمود :حضرت عیسی ع به شهری رسید که مرد وزنی با یکدیگر نزاع داشتند . ان حضرت سبب را پرسید ٬ مرد گفت :؛ که این زن من است و صالحه است و عیبی ندارد ٬ اما ... ادامه مطلب »