آخرین مطلب

طب اسلامی

اجنه و شیاطین در خانه ای که قرآن خوانده نمیشه حضور دارند

☀️امام صادق علیه السلام :خانه اى که در آن #قرآن خوانده نمى شود و از خدا یاد نمى گردد، سه گرفتاری در آن خانه بوجود می آید: ۱-برکتش کم شده،۲- فرشتگان آن را ترک مى کنند ۳- و شیاطین در آن حضور مى یابند.(مجادلات و اختلافها را شیاطین در خانه ها ایجاد میکنند) 📚اصول کافى، ج ۲، ص ۴۹۹، ح۱ ... ادامه مطلب »

طب اسلامی و شفا با گیاهان فقط به امید شفا از خداوند

حضرت موسی (علیه السلام) دندان درد گرفت و به خدا شکایت کرد . حق تعالی به او دستور داد از فلان گیاه استفاده کن.حضرت چنان کرد و دندانش خوب شد. بار دیگر دندان موسی درد گرفت و همان دوا را به کار برد ولی دندان حضرت خوب نشد.!او از خداوند سبب را پرسید. خطاب الهی امد که دفعه قبل به ... ادامه مطلب »

امام رضا ع در رساله ذهبیه

👈مطالب ارزشمندی از حضرت امام رضا(ع) از رساله ذهبیه. 👈تهیه وتدوین:استادطالقانی.محقق ومدرس طب اسلامی سنتی. اما کلام آنحضرت: ✔️کسیکه میخواهد ناخنهای اونترکد و زردنشودواطراف ناخنهایش سالم بماند ناخنهایش رادرهرپنجشنبه یکبار بگیردروزدیگری رابرای این کار اختیارنکند. ✔️هرکه میخواهد به گوش درد مبتلا نباشدهنگام خوابیدن مقداری پنبه درسوراخ گوش خود بگذارد . ✔️هرکس بخواهد در دوره زمستان زکام راازخود دورببیندهرروزسه لقمه ازغذای ... ادامه مطلب »

آب زمزم داروی شفا بخش الهی بسیار مهم برای بیماری های سخت

آب_زمزم چه فضیلتی دارد؟ ✅پاسخ : به روایات زیر توجه فرمایید : ۱⃣ عنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَیْمُونٍ عَنْ جَعْفَرٍ عَنْ أَبِیهِ قَالَ: کَانَ النَّبِیُّ یَسْتَهْدِی مِنْ مَاءِ زَمْزَمَ وَ هُوَ بِالْمَدِینَهِ. 📚 التهذیب ج۵ص۴۷۱ امام باقر صلوات اللَّه علیه فرمود : هنگامی که رسول اللَّه صلی اللَّه علیه و آله در مدینه بودند درخواست هدیه‌ی آب زمزم می نمودند! ... ادامه مطلب »

زانودرد درمانی با دعای مفاتیح الجنان

📚📚📚دعای زانودرد از مفاتیح الجنان (ترجمه حجت الاسلام حسین انصاریان )برای درد زانو؛ از کتاب «طبّ الأئمّه» نقل‌شده: جابر جُعفی از حضرت باقر(علیه‌السلام) روایت کرده: من نزد امام حسین(علیه‌السلام) بودم که مردی از شیعیان آن حضرت که از بنی امیه بود خدمت آن جناب آمد و عرض کرد: یابنَ رسول الله من به خاطر درد پایی که دارم، نمی‌توانم خدمت ... ادامه مطلب »

طب ایرانی و نظرات امام خمینی ره و غفلت مسئولین

👆: امام خمینی ره: هر امری را که غرب برای ما بیاورد یک امر استعماری است. امام خمینی (ره): هر امری را که غرب برای ما بیاورد یک امر استعماری است شما گمان نکنید که از غرب برای ما تحفه ای می آورند که ما را مترقی کنند، ترقی به ما بدهند. غرب تا ما را در سطح پایین نگه ... ادامه مطلب »

سیریل الگود یهودی : ما ۳۰۰ سال تلاش کردیم تا توانستیم طب ابن سینا را در ایران دفن کنیم.

⁉️⁉️⁉️⁉️⁉️⁉️‼️چگونه طب اسلامی در ایران نابود شد؟ سیریل الگود یهودی : ما ۳۰۰ سال تلاش کردیم تا توانستیم طب ابن سینا را در ایران دفن کنیم. 🔷🔹 این سوال مطرح که اگر واقعا طب سنتی روش موثری برای درمان بسیاری از بیماری هاست، چرا در دوره ای از تاریخ، یک دفعه ترک شده است؟ آیا مردم نسبت به گنجینه ی ... ادامه مطلب »

طب اسلامی چیست

🇮🇷🇮🇷🇮🇷📚📚📚🌸اصل طب در این حدیث شریف است؛ امام صادق(ع) فرمودند: «‌طبیبی که بتواند بیمار خود را با غذا درمان کند و دست به دارو ببرد، کمر به قتل مریض بسته است.» هوالشافی: طبیب اول حضرت حق سبحانهُ و تعالی است، در این طب وسایل فیزیکی و مدرن نقش ندارد و اصل آن فطرت پاک انسانی است که اگر از تعادل ... ادامه مطلب »

بیماری نوزادان و اطفال و نوجوانان پاسخ توسط علامه ضیایی در مشهد بر مبنای طب سنتی

📞📞📞📞سوالات زیادی درباره بیماری نوزاد و اطفال و نوجوانان زیرده سال برای مشاوره طب سنتی میشود شما چنانچه محقق و پژوهشگر و علاقمندهستی ادرس زیررا کلیک کن استاد علامه و پزشک ، ایت الله ضیایی مقیم درمشهد 🔻🔻 http://tebolmasoomin.blogfa.com/category/9 پاسخ مفصل هست ادامه مطلب »

درمانگری طب اسلامی و طب سنتی

🔴 علت #شباهت بسیاری از #نسخه‌ها با یکدیگر، توسط #یک_درمانگر در طب ایرانی‌اسلامی ♻️ اکثر افراد جامعه، در یک عضو از بدن خود دچار بیماری هستند و روش معالجه این امراض تقریبا یک نوع میباشد با کمی تفاوت. چرا؟ ♻️ افرادی که در یک #موقعیت_جغرافیایی زیست میکنند تحت تاثیر آب و هوا و غذای مصرفی مرسوم در آن موقعیت قرار ... ادامه مطلب »