آخرین مطلب

دهان و دندان

سفیدسازی دندان در طب سنتی

با سبزی ریحان دندانهایتان را سفید کنید👇 کافیست برگهای ریحان را خشک و آسیاب کرده سپس به خمیردندان اضافه و هر روز از آن استفاده کنیدتا دندانهایتان سفید شود. ریحان دندانها را در برابر عفونت هم بیمه میکند. ♦️سبک زندگی سالم با دکتر یوسفی ♦️ ✅ https://eitaa.com/drusefi https://instagram.com/usefi.ir دندان سالم مساوی با گوارش سالم ✅ از نظر طب سنتی ایرانی، ... ادامه مطلب »

لثه و تقویت آن برای افراد دارای دندان مصنوعی

✅تقویت لثه افراد دارای دندان مصنوعی .. 🔷 در هر فرصت مناسبی مخصوصاً موقع خواب دندان­ها را خارج کرده و مقداری روغن زرد روی لثه­ ها بمالید و سپس عسل بمالید، این کار تکرارش خیلی عالی است.ضمناً با یک دندان­ساز با تجربه برای تنظیم اندازه دندان مصنوعی با استخوان فک پایین مشورت کنید. ‌‌‌‌┅❅❈❅┅➥🏵 @TebeBooAli ادامه مطلب »

سستی و لقی دندان و یا عفونت لثه با دهانشویه پوست انار

‌‎‌‎‌‌‎‌‌‎‌‌‎‌‌‎⭕️بهبودی لق بودن دندانها وعفونت لثه ✍️جوشانده غلیظی از #پوست_انار تهیه نمایید و روزانه چندین بار بصورت #دهانشویه استفاده نمایید.@salamatkade_shefaنظریه معارفی 🔻آبزن پوست انارصاف کرده داروی خاص برای و قطع تدریجی خونریزی واژینال و مقعد بیرون زده وبواسیر ( هموروئید گوشتی و خونی و بادی )حداقل تا ۷ روز و هرمرحله یکربع درآبزن نشسته شود‌‎‌‎‌‌‎‌‌‎‌‌ ادامه مطلب »

استنشاق آب در دهان و بینی براساس روایات

🔆💠🔅💠﷽💠🔅✅استنشاق ✍️حضرت علی علیه السلام می فرمایند: آب در دهان گرداندن و در بینی کشیدن سنت است و پاک کننده دهان و بینی است 📚خصال شیخ صدوق ج ۲ ص ۶۱۱ بینی مجرایی برای وارد شدن هوا به ریه ها است. هوا قبل از اینکه وارد ریه شود، گرم و پاک می شود زیرا موها و مخاط های بینی بخشی ... ادامه مطلب »

دندان زرد و علل یابی و راهکارطب سنتی

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷دندان زرد یعنیخلط صفرای گرم و کثیف درروده و بالا تنه و حتی پایین تنه فعال شده و درفصل گرما تشدیدشده است سایرعلائم مرتبط به هم 🔽🔽🔽روده بزرگ خشکی داردمقعد شقاق داردکف پاها ترکیدگی داردارگاسم دیر ترصورت میگیردلب پایین پوستهخواب کمترمیشه بیخوابیپوست زرد میشهکهیروجوش و خارش رخ میدهدریزش موی تاج سربداخلاقیکبد چربکیسه صفرا سنگ ساز میشهخشکی اشک چشمناخن خشک و ... ادامه مطلب »

راهکارهای سلامتی بدن با دندان

دندانهای سالم و زیبا داشته باشیم نقش دندانها در زیبایی چهره و درنتیجه افزایش اعتماد به نفس و ارتباط موثر کلامی و اجتماعی با دیگران غیر قابل انکار است. از سوی دیگر ارتباط دندان ها با ارگانهای داخلی ازجمله دستگاه گوارش و بیماریهای ناشی از آن از دیدگاه پزشکی حائز اهمیت می باشد. مکتب پزشکی ایرانی جهت داشتن دندانهای سالم ... ادامه مطلب »

ورم لثه و یا ورم زبان و یا ورم لب و یا تشدید خونریزی لثه ها بالاخص در فصل گرما

🇮🇷🇮🇷برای کاهش تدریجی ورم لثه یا خونریزی لثه یا ورم زبان یا ورم لب درفصل بهارو تابستان چه باید کرد📚دراین ایام اخلاط غلیظ زمستانی درجداره عروق کبدو کلیه و روده ها با بیداری فصل بهار به سطح بدن فعال شده و سبب کهیروجوش و خارش و قرمزی پوست و ورم مفاصل میشود پس راهکارهای سنتی🔻🔻اب عدس دردهاناب زرشک دردهانابغوربدون نمک ... ادامه مطلب »

بوی دهان در طب سنتی و راهکارهای متنوع

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷علل یابی و رفع بوی بد دهان روزه دار برمبنای طب سنتی خانم دکتر محمدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی یکی از مشکلاتی که اکثر روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با آن مواجه می‌شوند، بوی ناخوشایند دهان است که گاهی علاوه بر خود فرد، ممکن است اطرافیان او را نیز آزار دهد. ... ادامه مطلب »

عفونت دهان و لثه و راهکارهای طب سنتی

مقابله با عفونت دهان و لثه 📚📚کانال انارستانی هادر این پست با حضور استاد تاجبخشراه های مقابله با عفونت دهان را باهم میبینیم.ریشه عفونت و تعفن دهان درغلبه دم و بلغم دردهان و گوارش و لثه است🇮🇷📚راهکارها۱- مسواک با دمنوش و یا پودر پوست میوه انار یا( پوست اناراگرآبزن شود برای خونریزی بانوان بسیارمفیداست یا برای کشاندن اسفنج مقعدبه داخل ... ادامه مطلب »

آفت دهان نوزاد و زخم نوک پستن و راهکار طب سنتی

درمان آفت دهان نوزاد و کودکان!درمان آفت و رفع بزاق اسیدی نوزاددرمان زخم نوک پستان مادر📚کانال انارستانی ها درایتا🌹از استاد تاجبخش عزیز درمورد درمان آفت دهان کودکان سوال کردیم و ایشون راه های درمان این مشکل را بیان کردند.📚علت اصلی : اسیدی شدن گوارش نوزاد یا مادرشیرده یا سستی معده یا اختلال درشیرمادر📚راهکارها۱-گرفتن نفخ شکم نوزادبا بغل گرفتن و ارام ... ادامه مطلب »