آخرین مطلب

آلرژی و حساسیت های فصلی

آلرژی فصل بهار و راهکار طب سنتی

‌‌‌‌‌‌‌✨﷽‌‌‌✨ 🌺 تدابیر کلی آلرژی در فصل بهار 🌺 🔹داشتن لینت مزاج 🔹ماساژ کف پا 🔹شانه زدن موها و یا خاراندن ملایم سر در کنترل علائم موثر است 🔹خود را از قرار گرفتن در معرض باد و هوای سرد حفظ کنید 🔹ورزش منظم و سبک داشته باشید 🔹در حال تندرستی سونا بروید و سعی کنید عرق کنید 🔸پرهیز از روغن ... ادامه مطلب »

تنفس و یا آنفولانزای کودکان و راهکارهای طب سنتی

😷 تدابیر پیشگیری از آنفولانزا و سایر بیماریهای تنفسی در کودکان ❗️با توجه به شیوع مجدد آنفولانزا و بیماری های ویروسی در بهمن ماه حتما به تدابیر توصیه شده در این زمینه توجه بفرمایید. ۱⃣ فعالیت بدنی روزانه ۲⃣ خواب به موقع و کافی (۹ شب تا حوالی طلوع آفتاب) ۳⃣ دفع مدفوع روزانه و کاملا نرم (در صورت لزوم ... ادامه مطلب »

کنترل آلرژی با عناب

ـ⁣⁣⁣⁣🔖 کنترل آلرژی با عناب 🔹یکی از انتخاب‌های خوب در میان تنقلات، عناب است با طبیعتی مایل به سردی که در کاهش گرمی عارضی موثر است. 🔸عناب خواب‌آور خوبی است و اعصاب را آرام می‌کند. پس مقوی مغز و حافظه است.🔹عناب در کنترل چربی، فشار خون و قند خون موثر و ملین خوبی است.🔸در طب ایرانی عناب را چاق کننده ... ادامه مطلب »

آلودگی واژینال زنان و دختران به پرز دستمال های کاغذی

⛔️⛔️استفاده ازدستمال کاغذی برای واژینال زنان و دختران سبب مبشود که هنگام خشک کردن ،، بخشی ازپوسته های دستمال کاغذی دردیواره داخلی و بیرونی انباشت شده و پس ازمدتی به کلکسیون عفونت های رحمی و دردهای زیر دل و حتی پولیپ رحم و فیبروم رحمی و… دردرازمدت گرفتارشوید که تشخیص اولیه و راهکارهای درمانی برای متعلقات واژینال سخت استتوصیه میشود ... ادامه مطلب »

گرما و سرفه های خشک و راهکارطب سنتی

سرفه خشک درفضای گرمای توام باگردوغباردمنوش زیر برای سرفه خشک بدون خلط است ( مثل چای درست کردن فقط دم شود نه جوشانده شود )📚دمنوش ترکیبی اول 🔽۱- گل ختمی۲- پنیرک۳- شکرتیغال تمیزشده۴- بنفشه۵- تخم بارهنگ۶- قدومه فقط از نوع شیرازی۷- تخم به دانه۸- مرو۹- تخم ریحان۱۰- خاکشیر۱۱- اسفرزه📚سایر مواد کاهنده۱- کدو بخارپز۲- خورشت بامیه گیاهی یا دمنوش فقط بامیه۳- ... ادامه مطلب »

بروز حساسیت های پوستی و تنفسی با خوردن میوه های گرم

📚بروزحساسیتهای احتمالی با خوردنقمبوزهجاناخربزه ها و یا از نوع محلی طالبیدرناحیه های 🔻خارش گوشباددربینی و کیپ شدن بینیدرد و یا خارش درتاج سرخارش گلوورم گلوخارش پوستخارش مقعدفعال شدن بواسیرافت دهانترکیدگی پاشنهنازک شدن پوست دستو……💊راهکارهاافراد صفراوی و دارای خشکی پوست و دارای آلرژی درمصرف میوه های اب داربالا پرهیز‌کنند مگر حداقل۲- بعد از خوردن این نوع میوه حداقل یکساعت بعد عرق ... ادامه مطلب »

بروز حساسیتهای احتمالی و خشکی پوست در بدن با خوردن میوه جات خاص در فصل بهار.

📚بروزحساسیتهای احتمالی با خوردنقمبوزهجاناخربزه هاطالبی انبه آناناس درناحیه های 🔻خارش گوشباددربینی و کیپ شدن بینیدرد و یا خارش درتاج سرخارش گلوورم گلوخارش پوستخارش مقعدفعال شدن بواسیرافت دهانترکیدگی پاشنهنازک شدن پوست دستو……💊راهکارهاافراد صفراوی و دارای خشکی پوست و دارای آلرژی درمصرف میوه های اب داربالا پرهیز‌کنند مگر حداقل۲- بعد از خوردن این نوع میوه حداقل یکساعت بعد عرق کاسنی و یا ... ادامه مطلب »

حساسیت فصلی و رفع آلرژی و سرفه و کاهش تهوع و حتی سردرد گرم با نوشیدن سرکه سیب طبیعی یا بخور سرکه بر مبنای طب سنتی

رفع حساسیت فصلی با سرکه سیب ! 🔸سرکه سیب می‌تواند مخاط ناشی از آلرژی را کاهش دهد و سیستم لنفاوی بدن را پاک کند. 🔸سه بار در روز فقط یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ترکیب کنید و سپس آن را بنوشید. این کار سبب می‌شود تا علائم آلرژی حاد مانند سرفه و حالت تهوع را ... ادامه مطلب »

موزخوردن و بروز احتمالی حساسیت در بعضی افراد

علائم حساسیت به موز اولین علائم آلرژی ممکن است به سرعت پس از خوردن یا مزه کردن موز، بسته به شدت آلرژی بدن، ظاهر شوند. برخی از افراد نیز پس از تماس پوست با موز، حتی تماس فیزیک با واکنش نشان می دهند. 🔹خارش یا تورم لب ها، زبان و گلو🔹کهیر🔹تورم، خارش، و یا قرمزی چشم🔹آبریزش بینی یا عطسه🔹تنگی نفس🔹درد ... ادامه مطلب »

استفاده خانم ها از مواد شوینده خطرناک و راهکارها

📞📞☎️☎️سوال استفاده غیرمجازاز جوهرنمک و وایتکس با اب داغ و گرفتگی شدیدریه و حنجره و اختلال اکسیژن🌹🌹پاسخاین روشهای غیرمتعارف خانمها درآشپزخانه و دستشویی ها بسیارخطرناک و کشنده و باعث اختلال همیشگی در گلو و حنجره و تارهای صوتی میشود اما برای درمان خطای موجود این روش ها را توصیه میکنم🔻🔻🔻🔻راهکارها۱- دمنوش گل بابونه از نوع شیرازی با سه غنچه گل ... ادامه مطلب »