آخرین مطلب

مزاج شناسی

مزاج شناسی در کانال طبایع

🙏 سلام خدمت همراهان گرامی طبایع ♨️ در این پست تصمیم گرفتیم چند لینک کاربردی و خوب رو بهتون معرفی کنیم. ✅ پیشنهاد می‌کنیم این پست رو همیشه همراه خودتون داشته باشید. ۱️⃣ شرکت در انواع آزمون مزاج شناسی و انجام مشاوره آنلاینdr.tabaye.ir ۲️⃣ لیست پزشکان متخصص طب سنتی (آدرس و شماره تلفن)https://tabaye.ir/doctors ۳️⃣ شرکت در کلاس‌های آموزشی آنلاین با ... ادامه مطلب »

تغذیه های سرد مزاج و بایدهای مصرف تغذیه سرد مزاج

معجزه #سردی ها 🔹از مصرف #سردی ها خودداری نکنید 🔸بتدریج هوای #فصل رو به گرمی می رود، خون در مجاری و آوندهای بدن جریان بهتری خواهد داشت و موجب #گرمی بیشتر بدن می گردد 🔺بدن به همراه #طبیعت نیرو می گیرد، #جوانان به جنب و جوش بیشتری روی می آورند و #پیران نیرو می گیرند 🔹از این رو بدن به ... ادامه مطلب »

سو مزاج یعنی چه

‍ #سومزاج ✅در سومزاج ها👈گاهی یکی از اعضا از دیگری بزرگتر است 🔺مثلا👈 شخصی که چشم هایش 👀یک اندازه نیست✍️نشان میدهد که وقتی جنین بوده درشکم مادر خونرسانی وغذارسانی به عضو خوب انجام نشده است. 🌸استاد بنی هاشمی🌸@soroshesalamati ادامه مطلب »

مزاج فرزندان بر مبنای طب سنتی

🌀فرزندان و طبایع 🔶اگر فرزند شما #گوشه_گیری می کند، می‌ترسد، خجالتی است، از جمع می گریزد و افسرده شده است، #سودا را در او درمان کنید. ♦️ اگر فرزند شما اشتها به خوردن غذا دارد ولی عملاً نمی تواند بیش از چند قاشق غذا بخورد، #سودای او را درمان کنید. 🧨هله هوله، فرآورده های ساندویچی، بادمجان سرخ کرده، عدس زیاد، ... ادامه مطلب »

رطوبت دهنده ها به بیماران خشک مزاج

🔴 بهترین رطوبت‌زاها در #بیماری‌های_خشک ♻️یکی از بهترین‌ غذاهای تامین کننده رطوبت بدن در بیمارانی که به نحوی از خشکی کلی یا عضوی یا کبدی رنج میبرند #آش_کدو همراه با #آلو است.(البته این دستور می‌تواند در افراد #سردمزاج اثر سوء بگذارد). 🔸 از جمله این بیماریها خشکی معده و سنگینی آن پس از صرف غذاست که بیمار حس سفتی و ... ادامه مطلب »

مزاج شناسی چهارگانه توسط استاد طالقانی

💊💊👈درمان و پیشگیری از غلبه اخلاطمزاج سودا سردو خشکمزاج بلغم سردو ترمزاج صفرا گرم و خشکمزاج دم گرم و تراز استاد طالقانی محقق ومدرس طب اسلامی سنتی ◀️مزاج سودا👇👇👇👇👇 🚫پرهیزات ⭕️پرهیز از سردو خشک ها یعنی سودازاها مانند : یخ,غذاهای یخی و فریزری,گوشت گاو,,عدس,بادمجان,فست فودها و غذاهای داری مواد نگهدارنده,,,,,تنهایی,فکر و خیال,ترس و استرس ✅مفیدات ✳️آبگوشت,قیمه,خورشت کرفس,قرمه سبزی,اش گندم,عسل,خرما,انجیر,بادام درختی,خربزه ... ادامه مطلب »

دوره رشد و نمو یعنی مزاج دموی از بدو تولد تا سی سالگی بر مبنای طب سنتی

دوره رشد و نمو ⠀⠀🍃در این دوره از زندگی که می تواند تا حدود ۳۰ سالگی ادامه یابد بدن انسان دائماً در حال رشد و نمو است همچنین مزاج رایج این دوره گرم و تر می باشد.⠀⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه گیاه‌ درمانی ایران 🍂 ⠀⠀🍁 @irihmsir 🍁⠀⠀ جامعهگیاهدرمانیایران #رشد #سنرشد #مزاجگرم #گرممزاج #مزاجتر #مزاجگرمتر #طبسنتی #طب_ایرانی #مزاج ادامه مطلب »

دوره جوانی یعنی سن ۱۵ تا چهل سالگی ، مزاج صفراوی گرم و خشک بر مبنای طب سنتی

دوره جوانی🌱⠀⠀🍀در این دوران رشد و نمو بدن به طور نسبی متوقف می شود امّا بدن انسان نهایت قوت و قدرت را دارد. ⠀⠀☘️از منظر طب ایرانی این دوره تا حدود ۴۰ سالگی ادامه دارد و بیشترین مزاجی که در این دوره دیده می شود گرم و خشک است.⠀⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه گیاه‌ درمانی ایران 🍂 ⠀⠀🍁 @irihmsir 🍁⠀⠀ جامعهگیاهدرمانیایران ... ادامه مطلب »

میانسالی یعنی سن ۴۰ تا ۶۰ سالگی در طب سنتی

میانسالی ⠀🔹این دوره از زندگی از ۴۰ سالگی شروع و تا ۶۰ سالگی ادامه دارد. در این دوران قوت بدنی انسان به تدریج کاهش می یابد. در زنان قدرت باروری کاهش یافته و یائسگی اتفاق می افتد.⠀🔹با توجه به تحلیل حرارت غریزی و رطوبت اصلی بدن، مزاج اغلب افراد در این سنین، مزاج سرد و خشک است.⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه ... ادامه مطلب »

خاصیت گرم کننده های اندام بدن با نگاهی دیگر

☀️انواع #گرم_کننده‌ها به ترتیبِ شدت و سرعت اثرگذاری از زبان حکیم حسین خیراندیش: ۱. کلام … ( گفتار خیلی خیلی روی خون اثرگذار است و اگر اشکالی در گفتارمان وجود دارد، حتماً باید #اصلاح شود، آنچه جذب روح می‌شود همیشه اثرش باقی می‌ماند. در حدی که کلمات می‌توانند #سم مداوم و کارآمد تولید کنند یا اینکه تبدیل به #پادزهر شوند.) ... ادامه مطلب »