آخرین خبرها

مزاج شناسی

تعدیل مزاج و گوارش بر مبنای طب سنتی

🔴 🔻🔻🔻🔻در شرایط کنونی که معمولاً لبنیات سالم و طبیعی در دسترس نیست گرم‌مزاجان می‌توانند از موارد زیر جهت #تعدیل_مزاج خود استفاده کنند : ۱. سبزی #خرفه که سرشار از خواص متفاوت و متنوع است، بصورت پخته یا خام. ۲. خورشت یا قلیه #کدو و #آلو ۳. انواع #آش_جو با برگ چغندر یا اسفناج با کمی آبغوره خانگی عضویت در ... ادامه مطلب »

غذای ترش و غذای شیرین و بررسی مزاج آنها بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊💊👇👇👇👇 🔰غذاها و مزه ها✨ 🌟بخش اول (۱) 🔻مزه ی غذاها تا حدودی می تواند نشانگر مزاج آنها باشد. ☘️غذای ترش : 🔹معمولا مزاج سرد و خشک 🔹مصرف زیاد آنها لاغرکننده بدن است 🔹ناسازگار با طبیعت بوده و باعث سرعت پیری می شود. 🔹از تولید صفرا و جوشش خون جلوگیری می نماید. 🔹از ایجاد انسداد در مجاری بدن جلوگیری می ... ادامه مطلب »

مزه زبان و نشانه ای آن بر مبنای طب سنتی

🔺🔺🔺🔺⁉️ مزه زبان شما نشانه چیست ◾️زیاد‌ شدن بلغم باعث: سفیدی روی زبان ترشی و سفیدی دهان زیادشدن سودا:سیاهی و خاکستری روی زبان شوری و سیاهی دهان ◾️زیاد شدن صفرا:زردی روی زبان تلخی و زردی دهان ◾️زیادشدن خون:قرمزی زیاد روی زبان شیرینی و قرمزی دهان @soroshesalamati ادامه مطلب »

لیست غذاهای سرد مزاج و گرم مزاج بر مبنای طب سنتی

لیست غذاهای سرد مزاج و گرم مزاج بدن هر کسی با دریافت یکسری غذاها واکنش مخصوصی را از خود نشان می‌دهد. مثلا شنیده‌اید که می‌گویند فلان کس با خوردن یک خیار سردی‌اش می‌کند و دیگری با مصرف یک مویز گرمی‌اش می‌کند. این همان ارتباط میان نوع غذاها با ماهیت مزاج ماست که اگر رعایت نشود اثرات ناگوار گرمی و سردی ... ادامه مطلب »

گرمی و سردی ها بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊💊🔆 📚📚📚📚📚🔥💧گرمی و سردی، تئوری همه چیز نیست! (بخش نخست) 🖋بقلم دکتر مجید انوشیروانی، PhD طب سنتی ایران، استادیار دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد در رشته‌نوشتارهای زیر به برخی مفاهیم پیچیده و مصادیق متناقض‌نما درباره گرمی و سردی می‌پردازم. انگیزه من در نوشتن این مطلب، مواجهه روزمرّه‌ام با کسانی است که گمان می‌کنند لیست‌های گرمی و سردی، شاه‌کلید حل ... ادامه مطلب »

مزاج بدن و شغل یابی بر اساس مزاج بر مبنای طب سنتی

📚📚📚🔰 نقش مزاج در تعیین شغل ✔️خصوصیات رفتاری و استعدادهای هر فرد تا حدود بسیاری متاَثر از مزاج آن فرد می باشد لذا شناخت درست مزاج و ویژگی های آن می تواند برای انتخاب مناسب حرفه و شغل بسیار نقش آفرین باشد . 🔴افراد دموی (گرم و تر ):انسانهایی شجاع و جسور بوده و همواره پیشرو و رهبر گروه می ... ادامه مطلب »

مزاج و خلط سودا و راهکار درمانی برای کسیکه عادت به خوردن خاک و مهر است

دختری هستم که سودا دارم و دارای فقر آهن و لاغری هستم و تمایل به خوردن خاک مثل مهر دارم چکار کنم؟ جواب: ۱- مصرف انار ۲- جوشانده ی زرشک با ترکیبی از عسل و یک مقدار نمک ممتد ۳- بعد از ۴۰ روز حجامت ۴- خوراک دائم ۷ انجیر شب و ۷ زیتون صبح تا مدت ۱۲۰ روز @tebiranii2 ادامه مطلب »

مزاج لباس و تشک بر مبنای طب سنتی

📚📚📚👈مزاج لباسها و پوششها 👈برگرفته از کتاب مزاج شناسی عمومی وتخصصی استاد طالقانی 💠لباسهایی که می پوشیم نیز دارای مزاجی از نوع سردی و گرمی است و میتواند موجب ایجاد سردی و گرمی در تن باشد. ♻لباس پشمی گرم است،ابریشم خیلی گرم است،کتان سرداست،لباسهایی از جنس (آکرولیک)مواد پلاستیکی سرد هستند،فرش ماشینی سرداست. و کسیکه روی این فرش می خوابد احساس ... ادامه مطلب »

مزاج شناسی بدن و آیا بدن ما سرد است یا گرم

💊💊💊💊💊💊📚📚📚📚 عده ای نمیدانند که سرد مزاج هستند یا گرم مزاج حکیم خیراندیش : امروزه اکثر افراد در زندگی خود ، بدبین و تندخو و افسرده شده و یا درنهایت اینکه از زندگی خودشان لذت نمیبرند و همیشه درحال گفتگو و مشاجره های لفظی الکی هستند خوب دقت کنید تمام رفتار و کردار امروزه ما حاصل تمام غذاهای سردی است ... ادامه مطلب »

تغذیه های مزاج سوداوی و غذاهای مناسب طبع سودا بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚رژیم تغذیه جات ( غذا و میوه و سبزیجات و نوشیدنی ) برای مزاج سوداوی با نگاهی به طب سنتی غذاهای مناسب طبع سودا: غذاهای با طبع گرم و تر برای مزاج سوداوی مناسب است، به شرطی که اصل متعادل سازی با مصلحات، رعایت شود. ۱٫ آبگوشت سنتی با گوشت گوسفند، دنبه و استخوان، نخود، زردچوبه، بدون رب و گوجه ... ادامه مطلب »