آخرین خبرها

گوارش

معده و یا آنفولانزای معده درمانی بر مبنای طب سنتی

⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️💊💊💊😷علائم آنفلوآنزای معده و روش‌های پیشگیری 🔹آنفلوآنزای معده با نام تخصصیِ “گاستروانتریت ویروسی” با علائمی چون حالت تهوع، گرفتگی شکم، از دست دادن آب بدن، لرز، خشکی دهان، سردرد، کاهش اشتها و تب خود را نشان می‌دهد. 🔸 آنفلوآنزای معده هیچ ارتباطی با آنفلوآنزای ویروسی ندارد چون ویروس‌های مرتبط با این بیماری از جمله نوروویروس و روتاویروس فقط به دستگاه ... ادامه مطلب »

روده سرد و راهکارهای طب سنتی

⛔️⛔️💐 افزایش سردی در روده💐 : دفع گاز بی اختیار . هرچه به اندام انتهایی برسد ،باعث عدم نگهداری میشود . دفع بی اختیار در کهنسالی ناشی از سن سردی است . سردی مثانه : بی اختیاری ادرار . در طفولیت باعث شب ادراری یا حتی روز ادراری میشود . ۶⃣ سردی در غدد جنسی : پروستات : بزرگ میشود ... ادامه مطلب »

دل شوره و راهکارهای طب سنتی

📌درمان #دل_شوره اگر دل‌شوره #گرم باشد،حالت #اسهال‌ودل‌درد می‌آورد اگر #سرد باشد،حالت #ضعف‌وغم بوجود می‌آید. درصورت اول از سرکنگبین ودر مورد دوم از اسفند استفاده می‌کنیم. 🌏کانال‌طب‌استادخیراندیش ┄═•❁🍃🌸🍃❁•═┄ 🌱  @tebiranii2  🌱 ادامه مطلب »

معده بلغمی با نمک و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚💊💊💊 🔴 تقویت معده با #نمک ♻️ چشیدن نمک، قبل از تناول غذا در درمان امراض معده بسیار موثر است. 🔹 طبیعت نمک در طب ایرانی اسلامی #گرم و #خشک است به همین دلیل می‌تواند رطوبت و سردی معده را از بین ببرد. از آنجا که غلبه‌ی سردی و تری یا بلغم، #سستی و کم تحرکی را به دنبال خود ... ادامه مطلب »

روده تنبل و راهکارهای طب سنتی

💊💊🔴درمان #تنبلی_روده ! ♻️ صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری #روغن_زیتون میل کنید؛ این کار مجارى روده‌ها را چرب کرده و به توده غذایى که در آنجا مجتمع شده اجازه می‌دهد راه عادى خود را آهسته آهسته طى کنند. @tebiranii   * از فم معده تا ناف روزانه یک قاشق چایخوری روغن بادام شیرین یا روغن زیتون به روش آرام تا ۱۵ ... ادامه مطلب »

پاکسازی بدن و ضرورتش بر مبنای طب سنتی

❌پنج نشانه نیاز بدن به پاکسازی! 🌸پف آلودگی زیر چشم و ورم دست و پا 🌸احساس خستگی و کوفتگی عضلات بدون کار سخت 🌸احساس سنگینی در بدن هنگام حرکت 🌸دیدن خوابهای مشوش و بعضا بختک 🌸تیره شدن رنگ چهره 🚨در این شرایط نیاز به اصلاح الگوی تغذیه،ورزش مناسب،ماساژ و یا دارو درمانی است! #دکتر_مجید_انوشیروانی @soroshesalamati ادامه مطلب »

ریفلاکس درمانی بر مبنای طب سنتی برای مزاجان سرد

📚📚📚🔰دمنوشی برای کاهش ریفلاکس مزاج سرد ✅ نوشیدن یک‌ استکان دمنوش ترکیبی به و گل محمدی، همراه با قدری زنجبیل و عسل، حدود ۳۰ دقیقه پس از غذا برای کاهش ریفلاکس مفید است. 🔸این ترکیب باید خوبِ خوب دم بکشد تا مزه آن کمی گس و دبش درآید، یک‌قاشق چای‌خوری عسل و سر قاشق چای‌خوری زنجبیل برای یک استکان از ... ادامه مطلب »

اسهال و استفراغ کودکان و روش درمانی بر مبنای طب مبنای فقط پلیکانی

📚📚📚💊💊💊🍏آب #سیب بهترین درمان برای #اسهال و #استفراغ کودکان 🍎یکی از مواردی که والدین مراعات #حجم_غذا را نمی‌کنند و برای جبران مافات شروع به جبران ضعف می‌کنند، اسهال و استفراغ کودکان است. 🍎با یک استفراغ یا اسهال مختصر نباید تمام خروجی‌های بدن را با توسل به داروها مسدود کرد و به تجربه ثابت شده که بسیاری از کودکان از اسهال ... ادامه مطلب »

ریفلاکس معده و راهکارهای طب سنتی

🔰دمنوشی برای کاهش ریفلاکس ✅ نوشیدن یک‌ استکان دمنوش ترکیبی به و گل محمدی، همراه با قدری زنجبیل و عسل، حدود ۳۰ دقیقه پس از غذا برای کاهش ریفلاکس مفید است. 🔸این ترکیب باید خوبِ خوب دم بکشد تا مزه آن کمی گس و دبش درآید، یک‌قاشق چای‌خوری عسل و سر قاشق چای‌خوری زنجبیل برای یک استکان از این دمنوش ... ادامه مطلب »

زخم روده و راهکار درمانی طب سنتی

👈نسخہ زخـــم رۅده از اسـتادطالقـانـے ⬅️رعایت اصول تغذیه صحیح 🔻پرهیز از مصرف غذاهای سخت مانند انارو… 🔹یک قاشق مرباخوری بارهنگ بهمراه یک لیوان عرق نعنا جوشانده شود.یک قاشق مرباخوری عسل اضافه شود.صبح وشب یکساعت قبل ازصبحانه وشام میل شود. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی @partosabzehasti نشردهید اگر یبوست دارید در این ترکیب حتما گلاب افزوده شود  ادامه مطلب »