آخرین مطلب

گوارش

هضم گوارش بر مبنای طب سنتی

📚📚💊💊بیماری فساد هضم درگوارش ( معده ) از منظرطب سنتی به چه معناست؟ غذایی که خورده می‌شود در برخی شرایط می‌تواند در بدن تباه یا به اصطلاح فاسد گردد این فساد غذا در داخل بدن رخ می‌دهد نه اینکه از ابتدا غذای فاسد خورده شود. ضرر این نوع غذا در جسم ما از منفعتش بیشتر است.این بیماری به صورت یک ... ادامه مطلب »

تغذیه درمانی با میکروب هلیکوباکترپیلوری معده برمبنای طب سنتی

📚تغذیه درمانی با میکروب هلیکوباکترپیلوری معده برمبنای طب سنتی علاوه بر رعایت پرهیزات و نکات بهداشتی و در کنار مصرف آنتی بیوتیک، درمان این بیماری به شدت با برنامه غذایی در ارتباط است و توصیه‌های زیر برای تقویت هضم و رفع رطوبت زائد معده، کمک کننده است: مربا سفرجلی (به+ زنجبیل، سرکه سیب و عسل) . سکنجبین سفرجلی نخود اب ... ادامه مطلب »

تقویت معده و پاکسازی آن بر مبنای طب روایی

🌕 پاکسازی و تقویت معده 🌘 خوردن باقلا با پوست: بنابر فرمایش امام صادق (ع) پوست باقلا معده را دباغی می کند و تعفن و رطوبت زائد معده را از بین می برد. 🌘 آویشن: معده را دباغی می کند و پرز معده را می رویاند داریم. 🌘 خوردن انار با پیه اش: امام صادق (ع) فرمودند انار را پیه ... ادامه مطلب »

تدابیر طب سنتی در ماه مبارک رمضان

👈۱-کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و بخورند و موقع افطار یک لیوان عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند…👈۲-سعی کنید یک ساعت بعد از سحری بخوابید و بلافاصله بعد از خوردن سحری نخوابید👈۳-دیابتی ها اصولا مشکلی برای روزه داری ندارند ولی کسانی که مشکل کلیوی دارند ... ادامه مطلب »

خرما و تغذیه مزاج گرم برای بیماران و مضراتش

📚بسم الله الرحمن الرحیم در چندین کتاب معتبر آمده است که پیامبر ( ص ) هنگام بیماری خوردن خرما را منع می فرمودند . قطره ای از حکمت های موجود در این سخن شریف : ۱ . موادی غذایی پرکالری سبب افزایش علائم بیماری می شود. ۲ . افزایش قندخون سبب افزایش علائم بیماری می شود . ۳ . مواد ... ادامه مطلب »

تغذیه و سلامتی در اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم 👈 عوامل سلامت در کلام معصومین علیهم السلام برگرفته از کتاب مفاتیح الحیات کنترل غذا خوردن و رعایت بهداشت 🟢امیرمؤمنان علی (ع)به امام حسن (ع) می فرماید: می خواهی چهار خصلت به تو بیاموزم تا از (زحمت ) درمان بی نیاز گردی ؟ عرض کرد:👈🏻 آری .فرمود : 👈🏻 بر سرسفره منشین مگر آن گاه که ... ادامه مطلب »

روده و صدای روده و راهکارهای مقابله بر مبنای طب سنتی

✅ سروصــــدای روده علت ‌⇦ از سردی معده هست ✍️استفاده از عرق نعنا، زنیان، و…. عسل، رعایت اصول تغذیه، و آداب غذا خوردن که واجب است ❶شبی یک قاشق مرباخوری بارهنگ رو توی یک لیوان آب و کمی نعنا خشک به مدت ۱۰ دقیقه بجوشون ولرم شد با عسل شیرین کن و نیم ساعت بعد شام بخور به مدت ۴۰ ... ادامه مطلب »

ماست موسیرضد عفونی کننده گوارش

ماست موسیر 🔹ماست موسیر ضدعفونی کننده بدن است ، توصیه میشود اگر کالباس، سوسیس و لواشک غیر بهداشتی زیاد میخورید یا دخانیات مصرف میکنید ماست موسیر بخورید. 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

معده سرد و روشهای درمانی بر مبنای طب سنتی

🟢اما درمان معده های سرد چیست؟ 🟢 🔸اولین و مهم ترین درمان همیشه پرهیز است. عدم مصرف لبنیات برای یک تا دو هفته، پرهیز ازمصرف ترشی جات، آب سرد خصوصا به صورت ناشتا به این افراد توصیه می شود. غذای خود را خوب بجوید. مصرف خوراکی های شیرین مثل انجیر یا کشمش بعد از غذا که در معده ایجاد حرارت ... ادامه مطلب »

انسداد روده بر مبنای طب سنتی

⛔️🔕بعضی مواقع شنیده میشود برای افراد بالاخص مسن ، اسفرزه با آب جوش داده میشوداسفرزه برای افراد دارای یبوست مضربوده و بالاخص برای پیران ، زیرا باعث بسته شدن گوارش و روده بزرگ و اسفنج مقعدمیشودهم چنینتخم بارهنگو تخم شربتیو تخم به دانهواب انارمخلوط به پوست داخلی انار … کلا تخم های دارای ژلو نیز خرمالو های نرسیده درانسداد روده ... ادامه مطلب »