آخرین خبرها

گوش، حلق و بینی

عفونتهای ریه و درمانش بر مبنای طب سنتی

💊💊#لعوق_زوفا(داروی لیسیدنی): اخلاط_ریه _ ازبین برنده عفونتهای_کهنه_ریوی؛ طرز تهیه: زوفاى خشک و  ایرسا و سیاهدانه از هر کدام یک واحد (پودر کنید و بلافاصله)با شش واحد عسل ترکیب کنند (در هنگام سرفه یک قاشق چایخوری با آب دهان حل کرده و سپس ببلعید). (کتاب خواص الأشیاء/حکیم ابوعلی) #نسخه_اختصاصی_طب_الائمه 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

گرفتگی بینی و علل و عوامل آن و راهکارها بر مبنای طب سنتی

درمان #گرفتگی‌بینی(نسخه‌دکترخیراندیش) 🍃✍مالیدن روغن کنجد به بینی 🍃✍مالیدن روغن سیاهدانه به بینی وبوئیدن اسانس نعناع 🍃✍مالیدن روغن بادام تلخ وروغن سیاهدانه به بینی روزی ۳بار 🍃✍انداختن بادکش به دوطرف نخاع،هرطرف ۷لیوان در۱۴مرحله. 🌏کانال‌نسخ‌استادخیراندیش ┄ ═‌•❁🍃⇣🌼⇣🍃❁•═┄ @tebiranii2     . #گرفتگی‌بینی 🔹به انسداد راه بینی که معمولا به دلیل اینست که غشاء بینی با التهاب رگ‌های خونی متورم می‌شود. ⚡#عوامل‌ایجادگرفتگی 🔹ابتلا به آسم ... ادامه مطلب »

سرفه خشک را با لیموشیرین و عسل بر مبنای طب سنتی تدبیرش کنیم

💊برای سرفه های خشک که در #پاییز شایع تر است #لیمو_شیرین بسیار مفید است مخصوصا اگر همراه #عسل و یا پودر #نبات کمی شیرین شود که خود عسل نیز برای سرفه مفید است 👇👇👇 t.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ ادامه مطلب »

سرفه خشک و یبوست و راهکاهای درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊✅این بخش صرفا برای آشنایی شما با توانایی های #طب_سنتی طراحی شده و نوع درمان این بیماران، قابل تعمیم به سایر بیماران(حتی با شرایط جسمی نسبتا مشابه ) #نیست. #درمان_شدگان —-۱۴۶ 👈بیمار :  آقا  م . الف 📅اولین مراجعه : ۹۶/۰۲/۱۹ ⬅️تعداد مراجعه : ۲جلسه 💊علت مراجعه اولیه : #سرفه_خشک  ( این سرفه ها در طول ۴ سال گریبانگیر بیمار ... ادامه مطلب »

لوزه درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊 لوزه سوم یا #لوزه ✍ لوزه ناشی از سردی حلق و گلو است و اصلا نیازی به جراحی ندارد . ✍ برای درمان انجام موارد زیر توصیه می گردد. طول درمان ۴۰ الی ۱۲۰ روز است. ✍ اولین و آخرین غذایش عسل باشد. یعنی اینکه یک قاشق غذاخوری صبح ناشتا و یک قاشق غذاخوری شب موقع خواب مصرف شود. ... ادامه مطلب »

پولیپ بینی و راهکاردرمانی بر مبنای طب سنتی

🍀درمان گرفتگی #بینی 🔹برخی افراد گرفتگی مستمر بینی دارند و برای تنفس دچار مشکل هستند،بیان کردند که ما آب ولرم قرقره می کنیم وشبها در خواب هم ازطریق دهان نفس میکشیم . اینها علل مختلف دارد : 🔸سینوسهایشان التهابی است یا کیپ بینی ، پلیپ بینی بصورت زائده گوشتی یا استخوانی دارند. یا رفتارشان باخودشان منفی است .بطور مثال اگر ... ادامه مطلب »

عفونت گلو و عفونت لثه و درد سینه با انجیر بر مبنای طب سنتی

🔅🍓🔅🍒🍉🍋✨﷽✨ ✴️ #خواص_انجیر_خشک 🍎•☜اگر یک مشت انجیر خشک را در یک لیتر آب و یا بهتر است که در یک لیتر شیر محلی بجوشانند داروی موثری به دست می آید که در مورد تحریک گلو و لثه های دندان می توان آن را غرغره و مضمضه کرد و نتایج موثری گرفت. 🍏•☜انجیر با خرما، کشمش و عناب ترکیب “چهار میوه ... ادامه مطلب »

خارش گوشها و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

🔅🍓🔅🍒🍉🍋✨﷽✨ 🍎🍏🍇 🔅🍌 🍑 ✴️ #خارش_شدید_گوش 🍏پرسش: ✍🏻 با سلام من از مدت ها پیش گوشم دچار خارش شدید و بعضا گرفتگی میشود. متاسفانه عادت دارم که با هر شی ای مثل کلید و یا گوش پاک کن و … گوشم را بخارانم که در نتیجه مواد ی از گوشم بیرون می آورم.آیا راه علاجی است؟ 🍎پاسخ : 💌⇦•احتمالاً حساسیت ... ادامه مطلب »

گوش درد و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊‍ 🔴 شیوه محافظت از گوشها و درمان ساده درد گوشها 🔵استاد حمزه سام دلیری عضوانجمن علمی طب سنتی ایران 🎾یکی از راههای سالم نگهداشتن گوشها این است که هفته ای یکبار یک تا دو قطره روغن بادام تلخ خالص و تصفیه شده در هر گوش چکانده شود . 🎾چنانچه در عمق گوشها دردی وجود داشته باشد و بیمار را ... ادامه مطلب »

گواتر و محدویتها بر مبنای طب سنتی

💊کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 🎾بیمارانی که مبتلا به گواتر هستند از خوردن موارد زیر پرهیز نمایند : ❌ کلم و گل کلم ❌ بادام زمینی ❌ خردل ❌شلغم ❌بادرنجبویه و تخم فرنجمشک ❌ترب و تربچه @sinohejsamdaliri ادامه مطلب »