آخرین مطلب

ورزش ها

یبوست درمانی با ورزش روزانه بر مبنای طب سنتی

💊💊💊ورزش روزانه داروی ضدیبوست 💪⠀⠀☘️مواد غذایی مصرفی ما به طور کامل مورد استفاده بدن قرار نمی گیرند بلکه در هر مرحله از هضم بخشی از آن به صورت مواد زاید در می آید. ⠀⠀☘️بدن انسان تلاش می کند تا مواد زاید را از طریق مدفوع، ادرار، عرق و راه های دیگر دفع نماید امّا همیشه مقداری از این مواد زاید ... ادامه مطلب »

ورزش دوچرخه سواری و خاصیت آنها

دوچرخه سواری سیستم ایمنی بدن را جوان می‌کند !🚴‍♀ ▫️دانشمندان بریتانیایی پی‌بردند دوچرخه‌سواری در سنین بالاتر، از تحلیل رفتن توده و قدرت عضلانی بدن جلوگیری کرده و سطح چربی و کلسترول را ثابت نگه می‌دارد ▫️آن‌ها همچنین پی‌بردند که بدن دوچرخه‌سوارها، مانند افراد ۲۰ ساله، سلول‌های ایمنی T تولید می‌کند. این مسأله بسیار شگفت‌انگیز است، چون تولید سلول‌های T در ... ادامه مطلب »

ورزش کوهنوردی و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

💊هوالشافی ✍️ ویژگیهای #ورزش #کوهنوردی 🗻 کوهنوردی ورزشی جسمی و روحی است که حالات خود را به انسان الهام می کند. صلابت، صبر، اطمینان، غیرت، عصمت و پاکی، مقاومت، تمایل به بالندگی تمثیلی از پرواز بلند انسان و عروج به لایتناهی و پرهیز از پستی و سقوط و استقامت در راه رسیدن به هدف از ویژگیهای منحصر به فرد کوهنوردی ... ادامه مطلب »

اینطوری ورزش نکنید

💊🔰 اینطوری ورزش نکنید!!! 🔸ریاضت یا ورزش در #طب_ایرانی اهمیت فراوانی دارد به طوری که حکیم بوعلی سینا در کتاب قانون در بحث تدابیر مشترک، مهمترین تدبیر در تندرستی را در درجه نخست ورزش کردن و سپس تدبیر غذا و تدبیر خواب می داند و از این رو سخن خود را با تدبیر ورزش آغاز می کند. 🔹در طب ایرانی ... ادامه مطلب »

پیاده روی ملایم روزانه یکی از بهترین و کم عارضه ترین توصیه ها برای یبوست بارداری در اکثر خانم هاست.

🏃🏿‍♀️پیاده روی ملایم روزانه یکی از بهترین و کم عارضه ترین توصیه ها برای یبوست بارداری در اکثر خانم هاست. چرا که علاوه بر دفع منظم تر مدفوع، بر کاهش یا پیشگیری از مشکلاتی همچون تهوع، ریفلاکس، افسردگی، درد های لگنی، بی اشتهایی و … نیز موثر است. 🏃🏽‍♀️اگر منعی برای پیاده روی ندارید، روزی ۲ بار به طور ملایم ... ادامه مطلب »

ورزش یا بیست دقیقه نفس عمیق

💊❗️اگر ورزش نمی کنید روزی ۲۰ نـفـس عمیق بکشید. 🔹فـوایـد کشـیـدن نفـس عمـیـق: ▫️هضـم غـذا ▫️سلـامت قلـب ▫️کاهـش بیمـاری هـای ناشـی از چـاقی ▫️کاهـش مشـکلـات ناشـی از عدم ورزش °Join: @Mezajshenasi12 ورزش کردن باعث افزایش حجم مغز و بهبود عملکرد آن میشود. بعد از ۴۰ سالگی در هر دهه مغز ۵ درصد کوچکتر شده که منجر به افسردگی و آلزایمر ... ادامه مطلب »

ورزشکاران و ضرورت خون درمانی بر مبنای طب سنتی

هوالشافی ✍️ورزشکاران از #خون_درمانی بی نیاز نیستند❗️ ⛹ افراد ورزشکار توجه داشته باشند که #ورزش با همه فوائد آن، آنها را از #حجامت و #خون_درمانی بی نیاز نخواهد کرد 🏋 بویژه پس از کنار گذاشتن ورزشهای سنگین و دوری از میادین قهرمانی و پهلوانی چنانچه از خون درمانی استفاده نکنند دچار انواع بیماریهای خونی و سکته های قلبی و مغزی ... ادامه مطلب »

کوهنوردی واثراتش برای بانوان

💊👈🏿 بانوان و اثرات کوهنوردی بانوان به دلیل آناتومی خاصی که از نظر استخوان‌ها و عضلات دارند، نسبت به مردان بیشتر نیازمند پرداختن مستمر به برخی ورزش‌ها از جمله کوهنوردی و پیاده روی هستند، چراکه مقدار آب و چربی در بدن بانوان به طور طبیعی ۱۵ درصد بیشتر از آقایان است. همچنین به دلیل مسائل ناشی از بارداری و زایمان، ... ادامه مطلب »

ورزش ریه بر مبنای طب سنتی

🔴 وزرش‌های اختصاصی برای ریه ♻️ قابل توجه هست که در درمان بیماریهای ریه علاوه بر دارو، روشهای موثر، ایمن و ساده‌ای توصیه شده است. 🔸جالب این که این روش‌ها در مرحله پیشگیری نیز با تقویت ریه‌ها کاملا موثر هستند. 🔹همچنین در دوره نقاهت بیماریهای ریوی در #بازتوانی ریه‌ها و بازگردان آنها به حالت اول کاربرد دارند. ❇️ این اقدامات ... ادامه مطلب »

ورزش و قواعد آن بر مبنای طب سنتی

🔰 چه زمانهای ورزش نکنیم؟! ✔️بهترین وقت شروع ورزش، زمانی است که بدن و نواحی احشاء و عروق از مواد خام و مواد ردی و بد پاک باشد تا هنگام ورزش کردن در بدن منتشر نشود. ⁦✔️⁩ یعنی غذای وعده قبل در معده و کبد و عروق هضم شده، وقت غذای دیگر رسیده باشد(حدود ۵ تا ۸ ساعت بعد از ... ادامه مطلب »