آخرین خبرها

ورزش ها

پیری و علل و عوامل آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💛عادتهای #پیر کننده را بشناسیم 💎دیر #خوابیدن💎 💎کم تحرکی و #ورزش نکردن 💎تمایل به خوراکی های شیرین 💎#سیگار کشیدن💎 💎مالیدن #چشم💎 💎تغییر پی در پی #وزن💎 💎خوابیدن روی #شکم💎 💎کنترل نکردن #استرس💎 💎نداشتن برنامه غذایی سالم 💎نوشیدن ناکافی آب نسبت به نیاز بدنتان💎 💎خصومت و دشمنی💎 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

پیاده روی دفع غلبه خلط بلغم از بدن و رفع چاقی بر مبنای طب سنتی

?پیاده روی=دفع سردی وافزایش گرمی بدن ✅✍پیاده روی که منجر به تعریق شود موجب تغییر بلغم به دم میشود. ✅✍آنچه که موجب تعریق بشود ضمن این که بلغم طبیعی را به دم تبدیل میکند ، از طریق مسامات(منافذ) پوستی بلغم زائد را هم دفع می کند.در چاقی های بلغمی ، پیاده روی درمانگر مفیدی خواهد بود. ??? @tebe_jame ?? ادامه مطلب »

ورزش آرام و معتدل بر مبنای طب سنتی

ورزش معتدل باید در حدی باشد که موجب سرخ شدن اندک پوست بدن و چهره، افزایش تعداد تنفس و تعریق ملایم شده ولی در فرد احساس ضعف یا درد عضلانی ایجاد نکند. ?جامعه دانشگاهی طب سنتی ایران? @persianmedicine ادامه مطلب »

پیاده روی ورزشی برای تقویت قلب وریه وکاهنده کلسترول ومانع پوکی استخوان وضد چربی

?باز هم فواید پیاده روی? ✅موجب سلامت قلب و ریه می شود ✅همچنین به کاهش کلسترول خون،کمک می کند ✅ جلوگیری از پوکی استخوان در افراد سالمند ✅آسان ترین ورزش برای کاهش وزن و چربی سوزی است ?? @tebe_jame ?? ادامه مطلب »

نکاتی برای دیابتی ها بر اساس دستورات طب سنتی ایرانی توجه به شش نکته اصلی برای حفظ سلامتی ضروری است، آب و هوای محل زندگی، خوردنی و آشامیدنی ها، خواب و بیداری، حرکت و سکون، حالات روحی و روانی، احتباس و استفراغ یعنی آنچه باید از بدن دفع شود، همگی مواردی است که رعایت آنها سلامت افراد را تضمین می ... ادامه مطلب »

بدنسازی و عضله سازی حرفه ای با تغذیه ایرانی بر مبنای طب سنتی

‍ ?بهترین غذاها و تدابیر عضله ساز برای بدنسازان حرفه ای ❌خاویار ماهی سالمون یا هر ماهی دیگر ترجیحا ماهی اوزون برون هفته ای یک وعده همراه با ۹ تا ۱۲ عدد خرما یا زیتون بمدت ۵ ماه میل شود. ❌ ۷۰ عدد بادام درختی + ۴۰ عدد گردو + ۴۰ عدد فندق + ۲۵ عدد پسته + ۵۵عدد بادام ... ادامه مطلب »

شنای با آب سرد و گرم و یا استخر درمانی بر مبنای طب سنتی

???? پرسش و پاسخ  سلام علیکم . فرق شنای با آب سرد و استحمام با آن چیست ؟ هر دو را میتوان انجام داد ؟ ?پاسخ شنای اب سرد که با حرارت بسیارپایین است با حرارت ۳۷ درجه بدن همخوانی ندارد وسبب شوک درعروق و خون میشود و سبب غلظت خون و بالارفتن چربی و اسپاسم و گرفتگی عضلات میشود ... ادامه مطلب »

نشستن و زندگی بدون ورزش و تحرکات

⛔️افزایش مرگ های ناشی از نشستن های طولانی مدت? ?مطالعات نشان می دهد زندگی بدون تحرک و بخصوص نشستن، یکی از علل رایج مرگ و میر در سطح جهان است. ?طبق مطالعه جدید محققان دانشگاه سائوپالو، نشستن بیش از ۳ ساعت در روز عامل ۳.۸ درصد تمامی مرگ ها بشمار می آید. همچنین این محققان دریافته اند کاهش زمان نشستن ... ادامه مطلب »

مثبت اندیشی و دوری از افکار منفی و سرد کننده با نگاهی به طب سنتی

دلیل علمی برای مثبت‌اندیشی هر اوضاعی که داشته باشید، قدرت تغییر زندگی و دنیای اطراف‌تان را به وضعی بهتر دارید. شما در درون خود عناصر برگشت‌پذیری، شادی، و موفقیت را دارید. این عناصر تجدیدپذیر هستند. فقط باید یاد بگیرید چه‌طور آنها را به کار بگیرید.  چند دلیل برای آوردن مثبت‌اندیشی بیشتر:  ۱. مثبت‌اندیشی حس خوبی دارد توجه کنید وقتی یک ... ادامه مطلب »