آخرین خبرها

نوشیدنی ها

نبات و خواص آن بر مبنای طب سنتی

💊💊خواص نبات👇 خواص نبات برای سلامتی زیاد است. ولی نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. شما میتوانید برای درمان نفخ و دل درد و دل پیچه از نبات استفاده کنید. همچنین اگر خوراکی با طبع سرد خوردید بعد آن نبات بخورید. ماده اصلی نبات همانند شکر و قند است نبات از بین برنده سفیدی ، نرمی و سردی پوست ... ادامه مطلب »

سرکه انگبین و خاصیت درمانی آن بر مبنای طب سنتی

💊💊✅ معجزه درمانی شربت سرکه انگبین: 🔹سودا زدای درجه یک، درمان اصلی کبد چرب، درمان قطعی سنگ کیسه صفرا، 🔸درمان هپاتیت ، غلظت خون، گرفتگی عروق و انسداد کرونری قلب، 🔹درمان دفع پروتئین از کلیه ها،  درمان سرطان کبد، درمان اصلی بیماری های پوستی مثل برص و لک و پیس، 🔸درمان چربی خون،  رفع توده های چربی زیر پوستی، چربی ... ادامه مطلب »

چای زعفران و روش تهیه آن

💊💊طرز تهیه چای #زعفران: ۱️⃣ آب، مقداری زعفران و #عسل را در ظرف مناسب اضافه و مخلوط کنید ۲️⃣درِ ظرف را گذاشته و اجازه دهید مواد روی حرارت متوسط حدود ۱۰ دقیقه به آرامی دم بکشد ۳️⃣سپس مخلوط به دست آمده را از صافی عبور داده و در فنجان بریزید و نوش جان کنید. ۴️⃣ همچنین می‌توانید مقداری زعفران را ... ادامه مطلب »

عسل خوری گرم مزاجان با مصلحات آن بر مبنای طب سنتی

💊💊⚠️با اینکه #عسل خواص بسیاری دارد ولی برای دارندگان مزاج گرم و خشک خصوصاً در فصول گرم توصیه نمی‌شود. چکاندن چند قطره #آبلیمو در عسل به تعادل آن کمک می کند. 👇👇👇👇 @DrMirghazanfari ادامه مطلب »

شیر سویا و نظرات طب سنتی

💊💊شیرهایی که از #سویا و مانند آن تولید می‌شوند،جایگزین مناسبی برای #شیر دام نیستند شیر نه‌تنها به عنوان غذا بلکه به عنوان دارو نیز مصرف می شود 👇👇 https://telegram.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ ادامه مطلب »

سرکه انگور داروی مفید برای گرم مزاجان و مناطق گرمسیر

💊💊در مناطق #گرمسیر و فصول گرم از غذاهای مزاج سرد و رو به خنک  استفاده شود.همچنین #سرکه_انگور طبیعی یک چاشنی بسیار خوب برای این مناطق است. 👇👇👇 https://telegram.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ ادامه مطلب »

آشامیدن آب و ممنوعات آب بر مبنای طب سنتی

┄━═✿♡﷽♡✿═━┄ 🔅﷽🔅 💟 #اوقات_ممنوعه‌ی_نوشیدن_آب ✅◁در چه مواقعی خوردن آب ‌‌«مایعات» ✅◁سبب بیماری سنگ کلیه، فشار خون، ✅◁درد و زخم معده، ریزش مو و… میشود 🚫‌⇦با شکم خالی«ناشتا» 🚫⇦بـعد از خـوردن مسهل 🚫⇦بین خواب و بعد از خواب 🚫⇦بعد از فعالیت جسمانی زیاد 🚫⇦همراه غذا و بلافاصله بعد از غـذا 🚫⇦آشامیدن مایعات گرم بعد از غـذای شور 🚫⇦بعد از خوردن میوه ... ادامه مطلب »

دوغ و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 🌹🍀🍁دوغ🌹🍀🍁 دوغ سرد است به درجه دوم و خشک است به درجه اول و اگر تازه و شیرین باشد کمی به گرمی میل دارد و چون ترش گردد سرد شود و اگر کره آنرا بگیرند و خوب صاف کنند تب دق (نوعی تب) را سود دارد و اگر دوغ را بپزند و آهن گرم ... ادامه مطلب »

شیر شتر و شیر بز و شیر گوسفند و خاصیت آنها بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 🌹🌿🍂اگر بخورند سخت سودمند باشد و اگر با شکر خورند هم مفیدتر باشد تنگی نفس و بواسیر را مفید باشد و شیر بز سرفه و سل را سود دارد و شیر گوسفند همچنین سرفه و تنگی نفس را سود ببرد و رنگ رو را صاف کند و فربه کند و اگر با شکر بخورند ... ادامه مطلب »

شیر خوراکی و بررسی خواص و معایب نوشیدن آن بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 🥛🥛 شیر ; شیر دارای ۳ جزو تشکیل دهنده است    ۱. ماییت (بخش آب شیر)   ۲. دهنیت (بخش چربی شیر)  ۳. جبنیت (بخش سفید و املاح شیر) جبنیت و ماییت سرد هستند و بخش دهنیت گرم اگر شیر کم چرب باشد یعنی سردی بیشتر و اگر چربی بیشتر باشد مصادف با سستی ... ادامه مطلب »