آخرین خبرها

پوست و مو

موی کم پشت و یا ریزش مو در دختران و زنان و راهکارها بر مبنای طب سنتی

💊💊💊🗣🗣🗣 سوال استاد موهایی که کم پشت شده آیا راهی هست که باز خوب شه سن من ۳۸ ساله است موهام کم. شده یه مدت ریزش داشت الان دیگه ریزش کم شده ولی کم شده 💊💊پاسخ سلام تقویت موها با ۱- زرده تخم محلی  برسر گذاشتن مثل اجداد قدیمی مان ۲- پودرنخود را بامورد و پودرمغزبادام شیرین ایرانی و پسته ... ادامه مطلب »

مو و روش تقویت آن و روش ضد ریزش مو و سیاه شدن آن بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 📚📚📚📚🗣🗣 سوال تقویت مو و سیاه شدن مو و ضدریزش مو سلام خسته نباشید ببخشید مزاحم میشم یه سوال من موهام ریزشش زیاد بوده وکم شده ،،  چیزی هست که موهایم را پرکنه مثل قبل سیاه بشه تا یکی دوماه دیگه. بعد سفیدی موهام کم بشه. ممنون. 🌹🌹🌹🌹پاسخ ۱-هلیله سیاه روزی سه دانه پودرش ... ادامه مطلب »

کهیر و جوش و اگزما و خارش پوست وراهکارهای متنوع فقط بر مبنای طب سنتی

📞📞📞🗣🗣 سوال کهیر سراسربدن در دختر۸ ساله متن سوال استاد سلام دختر ۸ساله ای دارم که الان ۶روز بدنش از سر تا نوک پاش کهیر ریخته بیرون میشه  و چندروزقبل کاکائو خورده  و اسهال با بوی مشمئزکننده دارد لطفا راهنمایی کنید چه کارکنم بهتر بشه ضمنا دکتر هم بردم یه دارو به نام هیدروکسی زین بهش داد ولی بهتر نشده ... ادامه مطلب »

مفاصل و روش روغن مالیدن مفاصل بر مبنای طب سنتی

#دستور_مصرف #روغن_مالی_مفاصل 🍃🌸 هوالشافی 🌀روغن تجویز شده، روزی دو بار (صبح و شب) به ستون فقرات از گردن تا پایینِ کمر و نیز مفاصلِ زانوها و مچ ها و سرشانه ها ماساژ دورانی (چرخشی) داده شده و بعد از آن تا چند ساعت شسته نشود. 🌀در مواردی چون حساسیت به دارو یا التهابات پوستی مثل اگزما، مصرف دارو را قطع ... ادامه مطلب »

صورت و روش روغن مالیدن به صورت و یا بدن بر مبنای طب سنتی

⛔#دستور_مصرف #روغن_مالی_صورت (۱) 🍃🌸 هوالشافی برای پوست های #معمولی و #چرب 🔹هر شب مقداری از #کرم یا #روغن توصیه شده را به صورت بمالید و بعد از یک ساعت صورت را با دستمال پاک نمایید و سپس با آب ولرم بشویید. 🔹 در شب اول از مقدار کمی از آن با احتیاط استفاده شود تا اگر احیاناً به آن حساسیت ... ادامه مطلب »

استحمام و خاصیت سنگ پا و کیسه مالی برای دفع خلط بلغم

🔹 استفاده از کیسه حمام ، برای پاکسازی پوست بسیار اهمیت دارد. حداقل در هفته یکبار این کار را انجام دهید. 🔸 حتما در حمام از سنگ پا استفاده کنید . این کار باعث دفع بلغم غلیظ جمع شده درکف پا خواهد شد و به نوعی ماساژ کف پا محسوب میشود . تمام اندامهای داخلی بدن ، مراکز رفلکسی در ... ادامه مطلب »

پوست بدن و علل رطوبات آن بر مبنای طب سنتی

میزان تعریق در همه یکسان نیست.تعریق افراد با مزاج رطوبتی که منافذ پوستی بیشتری دارند بیشتر است.مزاج های خشک معمولا کمتر عرق می کنند و نیاز به مایعات هم در این افراد کمتر است. 👇👇👇 @drmirghazanfari ادامه مطلب »

پوشت خشک و پوست زبر و راهکار درمانی با روغن گلیسیرین

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 📚📚درمان زبری پوست با گلیسیرین 👇 خشک شدن پوست دست ها در روزهای سرد زمستانی یک مشکل رایج بین اکثر افراد است. مقدار برابر گلیسیرین و گلاب را مخلوط کرده و به کار برید. برای نرم و سفید کردن دست هم می توانید از گلیسیرین استفاده کنید، به این طریق که مقداری عسل و ... ادامه مطلب »

ریزش مو بعلت حرارت زیاد در پوست سر

💊💊ریزش مو بعلت حرارت زیاد پوست سر در این مورد پوست سر فرد عموما در حالت لمس گرم میباشد. لذا این نوع ریزش، در شرایط افزایش گرمی ،مانند هوای گرم،فصل گرم،عصبانیت ها، مصرف داروی گرم و… تشدید می شود. درمان ۱_مصرف سرکنگبین روزی یک تا دو بار ۲_روزانه چهارده عدد بادام درختی ,مانند آدامس جویده شود. @drkhodadadii ادامه مطلب »

تبخال لب و مضرات خوردن خرما

💊💊💊💊وقتی تبخال میزنید ” خرما ” نخورید ! قند خرما باعث تکثیر ویروس تبخال در بدن می‌شود و از آنجا که خرما قند خون را بالا میبرد ویروسهای تبخال در رشد خود از قند موجود در آن استفاده می‌کنند ! ادامه مطلب »