آخرین خبرها

میوه جات

گلابی و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

🍐گلابی دارای فیبری به نام پکتین است و به کاهش کلسترول و بهبود عملکرد کولون ( روده بزرگ ) کمک میکند اگر یبوست یا تنبلی روده دارید از گلابی بهره کافی را ببرید. 🍐گلابی سیستم ایمنی بدن را بشدت بالا میبرد 🍐دارای ویتامین های K و C و مس فراوان است 🍐از پوکی استخوان پیشگیری میکند 🍐قند موجود در گلابی ... ادامه مطلب »

نارنج و خاصیت آن

📚📚📚📚⛔️⛔️⛔️خواص درمانی آب نارنج آب نارنج طبیعت سرد و خشک دارد. طبق اصول طب سنتی، ترشی‌ها همه به عصب‌ها ضرر می‌رسانند. از بین ترش مزه ها، نارنج کمترین ضرر را به عصب‌ها می‌رساند. خوردن آب نارنج همراه با شکر، صفرای زیادی را از بدن خارج می‌کند. آب نارنج، خاصیت کاهندگی قند خون است. از این رو به بیماران دیابتی توصیه ... ادامه مطلب »

سویق سیب و راهکارهای طب سنتی

#سویق_سیب : 🔹سیب را به صورت حلقه های نازک برش زده و پس از خشک کردن، آسیاب کرده و با حرارت بسیار ضعیف بدون هیچ افزودنی تفت داده و دوباره آسیاب کنید. 🔸بر طرف کننده خون دماغ (همزمان روغن بنفشه کنجد در بینی ریخته شود.) 🔸بهترین درمان مارگزیدگی و عقرب گزیدگی 🔸دفع کننده انواع سموم از بدن (مثلا مواد مخدر باقی ... ادامه مطلب »

گلابی و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

🍐 گلابیِ رسیده و شیرین و آبدار دارای طبع گرم و تر است. 🍐 گلابی هایی که کمی سبز و سفت هستند دارای گرمای کمتر و حتی رو به سرد و قابض هستند. 🍐 همین گلابی گرم و تر به دلیل غالب بودن رطوبت ممکن است در برخی افراد ایجاد نفخ کند. 💠 گلابی دارای خواصی نظیر: 🍃 پاک کنندگی ... ادامه مطلب »

انگور و خاصیت گسترده بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚🍇 باز هم در وصف انگور 🖌 بقلم دکتر مجید انوشیروانی، استادیار دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد 🍇 کسانی که دچار تنش‌های فکری و فشارهای روانی هستند و یا روزهای دشواری را در زندگی خود سپری می‌کنند و میل به غذای پخته ندارند، می‌توانند از انگور بهره بسیاری ببرند. انگور در این شرایط هم برای بدن غذارسانی مناسبی دارد، ... ادامه مطلب »

لیموترش و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊۸ دلیل قانع‌کننده برای مصرف مخلوط لیموترش و آب! کاهش وزن ضد سرطان از بین بردن نفخ کاهش کلسترول جوانسازی پوست افزایش‌دهنده انرژی از بین برنده بوی بددهان تنظیم انسولین دردیابت @drkhodadadii ادامه مطلب »

میوه جات با اقلیم غیر ایرانی مضر بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚⛔️⛔️⛔️⛔️🔴 باید بدانیم که گوجه‌فرنگی، #بادنجان، #سیب_زمینی و #فلفل_دلمه اعضای خانواده‌ای از گیاهان به نام سولاناسه یا تاجریزی هستند که در دوره معاصر از آمریکای لاتین، به همه جهان و ازجمله ایران گسترش‌یافته‌اند. برگ‌ها، ساقه و میوۀ نرسیده (کال) این گیاهان، دارای میزان بالایی از ماده‌ای به نام #سولانین است که آثار سمی بر بدن می‌گذارد. ⚠️ همچنین مصرف زیاد ... ادامه مطلب »

گیلاس و خاصیت های آن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚📚📚 گیلاس گیلاس گیلاس ‍ چوب گیلاس نیز قابل مصرف است خود گیلاس خطر ابتلا به سرطان سینه، سرطان پوست، سرطان معده، سرطان کبد و سرطان ریه را کاهش می‌دهد. علاوم بر این، چوب گیلاس نیز خواص دیورتیک دارد و باعث تمیزی کلیه‌ها می‌شود؛ می‌توان آن را دم کرده و میل کنید. @soroshesalamati دم گیلاس یا چوپ گیلاس دمنوش ان ... ادامه مطلب »

خشکبار تیزابی و مضراتش بر مبنای طب سنتی

⛔️⛔️⛔️⛔️📚📚📚🥗 برای خشک کردن #زردآلو ، #آلو و سایرخشکبارها ، #گوگرد را می سوزانند تا اینکه دود گوگرد (دی اکسید گوگرد_گاز گوگر) روی این مواد بنشیند و رنگ آن را زیبا کند و همچنین مانع خراب شدن خشکبار شود . ⭕️ همانطور که میدانیم از جمله عوامل #سرطان ، تولید و رسوب مواد سمی و عفونی در بدن است و ... ادامه مطلب »

آلبالو و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊🔰این آلبالوی دوست داشتنی 🔹#آلبالو مزاج سرد و خشک دارد. 🔸رفع کننده تشنگی و حرارت، و تقویت کننده معده و کبد گرم است. 🔹شربتهایی که از شکر تهیه می شوند به طور کلی کاهنده حرارت، تشنگی، سرفه، درد معده و درد کلیه و مثانه هستند. 🔸شربت آلبالو علاوه بر داشتن خواص فوق، جهت دفع سنگ کلیه و مثانه نیز مفید ... ادامه مطلب »