آخرین خبرها

سرماخوردگی

سرماخوردگی و راهکارهای درمانی با انبه

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 📚📚درمان سرماخوردگی با انبه👇 انبه حاوی مقادیر بالایی ویتامین C ، ویتامین A و به کاروتنوئید هاست که برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مفید می باشد ┅❅❈❅┅ ادامه مطلب »

سرماخوردگی و ترشحات پشت حلق و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

#دفع_ترشحات_پشت_حلق_هنگام_سرماخوردگی ✍️ برای رقیق شدن و دفع ترشحات غلیظ پشت حلق یا ریه، مصرف برگ آویشن شیرازی +  قدری پودر ریشه شیرین بیان سودمند است.«این دو گیاه طبیعت گرم و خشک دارند». ⁦⁩ ✍️ مرزنجوش هم برای کاهش ترشحات غلیظ دستگاه تنفس مفید است ولی شناسایی جنس مرغوب آن در بازار گیاهان دارویی نیاز به تجربه و مهارت دارد. ادامه مطلب »

سرماخوردگی و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊درمان سرماخوردگی با آب کرفس👇 دانه های کرفس در گذشته به عنوان یک داروی گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شد،آب کرفس حاوی مقادیر بالای ویتامین C بوده و دارای خواص ضد میکروبی قوی است که به درمان سرماخوردگی و برونشیت کمک می کند ادامه مطلب »

سرماخوردگی در اطفال و روشهای پیشگیری بر مبنای طب سنتی

بیماری‌ها و تدابیر اطفال 📌 #تدابیر_پیشگیری_از_سرماخوردگی_کودکان 📝 عنوان: تدابیر پیشگیری از سرماخوردگی ❓پرسش : 👈 برای تقویت سیستم ایمنی کودکان و پیشگیری از سرماخوردگی آنان لطفاً راهنمایی فرمایید؟ ✅ پاسخ : 👈 مصرف روزانه سه لقمه کوچک عسل تا پایان فصل سرما کودک شما را از سرماخوردگی واکسینه می‌کند.ضمناً برای پیشگیری و جلوگیری از سرماخوردگی اطفال موارد زیر نیز توصیه ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی و راهکارها بر مبنای طب سنتی

⬅️نسخه کاربردی درموردسرماخوردگی: 🔹هسته یک عددخرمارا درآوره به اندازه ی یک نخود با  پودردارچین داخل خرما روپرکرده با یک استکان آبجوش یا چای بسیارکمرنگ هر۳ ساعت یکبار  میل کنید.(اینکار را تا مشاهده ی بهبودی کامل انجام دهید) نکته:👇👇 🔸اگر سرماخوردگی شماخیلی شدید است اینکاررا ابتدا هر ۱ ساعت یکبار انجام دهید بعد هر۳ ساعت یکبار. 🔴توجه: 🔻افرادی که دچارفشارخون بالاهستید ... ادامه مطلب »

زکام درمانی بر مبنای طب اسلامی

👈رابطه ی زکام و بیماری های پوستی ✅پیامبر(ص)فرمود:”در بدن هر انسانی ،دورگ وجود دارد: ۱⃣ رگی که در سر است و باعث جذام می شود ۲⃣ رگی که در بدن است و باعث پیسی میشود. ⬅️ اگر رگی که در سر است به جریان بیفتد،خداوند ،زکام را برآن مسلط می کند تا همه ی بیماری های موجود از بین بروند ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی را با سبزی گشنیز بر مبنای طب سنتی تدبیرش کنیم

📚📚📚💊💊 ♦️دم نوش سبزی گشنیژ ضد سرماخوردگی سرماخوردگی یکی از بیماری های رایج پاییز و زمستان است اما متخصصان طب سنتی می گویند با مصرف دم نوش گشنیز می توانید از بروز سرماخوردگی پیشگیری کنید. حتی نوشیدن این دم نوش علائم سرماخوردگی را هم در مدت کوتاهی از بین می برد و در عرض دو روز حالتان خوب می شود. ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی را با نگاهی به طب سنتی درمان کنیم

 : علل پیدایش سرماخوردگی چیست : اگر در کشور تن پرخوری زیاد شود و یکنوع غذا خوردن فراموش شود و معده را زبانه دان غذای متنوع کنیم قطعا مراحل هضم در روده ها خسته و سموم بدن افزایش می یابد. سرماخوردگی معمولی با علایم گرفتگی بینی، احساس ناخوشی، آبریزش مکرر بینی، عطسه، گلودرد، ریختن اخلاط بینی به حلق و تب ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی با شلغم و عسل بر مبنای طب سنتی

🔺#بدانیم #درمان_آسان 🔰 مایع شفابخش سرماخوردگی چیست؟! 📌 قسمت بالایی شغلم خام را به وسیله چاقو بریده و داخل شلغم را به وسیله اسکوپ یا قاشق خالی کنید. در فضای خالی شده دو قاشق غذاخوری عسل بریزید و روی دهانه یک لیوان قرار دهید. 📌 سپس آن را یک شب تا صبح در کنار بخاری یا شوفاژ گرم بگذارید. مایعی ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی و مضرات انگور خوری بر مبنای طب سنتی

⛔⛔⛔⛔⛔ 🔺🍇 در زمان سرماخوردگی هرگز انگور نباید خورد ! انگور حاوی #هیستامین است، هیستامین #سرماخوردگی راتشدید کرده و اگر  ویروسی خفته در بدن وجود داشته باشد آن را فعال میکند 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »