آخرین خبرها

سرماخوردگی

سرفه درمانی با آب نخود بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊💊📚📚بهترین دوای سرفه ▫️ آب نخود پخته برای التیام سرفه و عفونت ریوی مفید بوده، درمان‌کننده سینه درد و گرفتگی صداست. + همچنین این ماده سیستم ایمنی را تقویت کرده و از ابتلا به بیماریهای ویروسی پیشگیری می کند. البته نخودها باید قبل از مصرف کاملا در آب ولرم به مدت یک روز خیسانده شوند. @DoctoreGiahi ✅ ادامه مطلب »

سرماخوردگی و راهکارهای طب سنتی

🔰 نحوه مواجهه مرحله ای با #سرماخوردگی ۱️⃣ فاز شروع بیماری با #گلو_درد #عطسه #آبریزش_بینی رقیق و فراوان دقت کنید که این مرحله غلبه #گرمی وجود دارد و نیازی به مصرف دمنوش های گرم مثل #بابونه#آویشن نیست بلکه باید گیاهان لعابدار مثل #بهدانه مرتب مصرف کرد تا ترشحات بینی کمی قوام پیداکنند و احتمال ریزش به ریه و سایر اعضا( ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊💊💊💊🔴 در صورت #سرماخوردن، چگونه آن را رفع کنیم؟ صبحانه، ترخینه. ناهار، سوپ یا همان ترخینه. دمنوش آویشن و نعناء هر یک ساعت یک لیوان تا #نزله یا همان آبریزش دهان برطرف شود. #پرهیز از خوردن غذاهای چرب و شیرین. . #بادکش_شکم در رفع آبی که در ته حلق جمع میشود خیلی کمک کننده هست. . #بخور سر با جوشانده‌ی ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی در بارداری بر مبنای طب سنتی

📚📚📚💊💊💊🔰سرماخوردگی در #بارداری🌟 🔻شاید شما جزو آن دسته مادرانی هستید که تمایلی به مصرف دارو در زمان بارداری خودتان ندارید. واقعیت این است که برای بیماری ساده ای مثل سرماخوردگی ویروسی بهتر است دارویی مصرف نکنید. چرا که داروها تنها شما را برای گذراندن راحت تر دوره بیماری ویروسی کمک می کنند، نه این که درمان قطعی باشند. 👈پس ابتدا ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و آمادگی در برابر سرماخوردگی بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚🔴 تا قبل از شروع #سرماخوردگی که با تغییر فصل خصوصا فصل پاییز پدید می‌آید، چه مواردی به #پیشگیری آن، کمک میکند؟ ۱. #حجامت_عام ۲. میوه‌های فصل از قبیل: انار، نارنگی، لیموشیرین، لیمو، آلو، سیب و همینطور #آب این میوه‌ها. ۳. آش آبغوره، آش دوغ، آشهایی که با ترشیجاتی مانند سرکه، آبلیمو، آبغوره و …. طبخ می‌شوند. عضویت در کانال👇 ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی درایام بارداری و راهکار طب سنتی

📚📚📚📚💊💊💊#بارداری_سرماخوردگی درمان سرماخوردگی ایام بارداری ۱- مصرف آب میوه های طبیعی بالاخص آب سیب و لیموشیرین و پرتقال و عسلاب با نصف لیمو ترش (مصرف زیاد پرتقال در گروهی یبوست در پی دارد و یا آب انار برای سرماخوردگی با احتیاط کامل میل شود و نارنگی افت فشار در بخشی از افراد در پی دارد) ۲- فقط بخور شلغم در ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی فصل تابستان بر مبنای طب سنتی

💊💊💊سرما خوردن در فصل‌های گرم نشان دهنده پایین بودن سطح ایمنی بدن است ! نگرانی و استرس ها باعث ضعف سیستم ایمنی بدن میشود اگر در تابستان سرما خورده اید ؛ لیمو ترش و دارچین بیشتر مصرف کنید ! @sinohehsamdaliri ادامه مطلب »

سرماخوردگی و راهکارهای طب سنتی بر مبنای طب سنتی

🔰درمانهای خانگی و بسیار موثر سرماخوردگی ✔️در سه چهار روز نخست شروع سرماخوردگی، از میل نمودن آنتی هیستامین خودداری کنید. 🔸دم‌نوش بابونه شیرازی روزی دو بار 🔹بخور مرزنجوش، آویشن و بابونه 🔸سوپ ساده از گشنیز و جعفری تازه، سینه مرغ، پیاز فراوان، هویج و جوی پرک، رقیق تهیه کنید و هر سه ساعت یک پیاله میل کنید. 🔹مایعات و غذاهای ... ادامه مطلب »

نزله سرد و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

#نزله سرد : علامت های نزله سرد ، بیشتر با علایم مزمن شدن و عوارض سرماخوردگی مانند سینوزیت ، برونشیت باکتریایی و… تطابق دارد و مهم ترین این علایم وجود ترشحات غلیظ و لزج است که به سختی از مجاری تنفسی جدا می شود . و می تواند بیشتر به رنگ سفید و کمتر به رنگ های زرد و سبز ... ادامه مطلب »

آبریزش بینی و راهکارهای طب سنتی

💊📚🔴 آبریزش بینی کودکان را با داروهای چرک خشک‌کن متوقف نکنید. ♻️ عفونات بدن با آبریزش دفع میشود. ♻️ مجدداًخواهشمندیم به کودکان آنتی‌بیوتیک را، چه موضعی و چه خوراکی ندهید. ✔️ #جایگزین: ۱. دود سیاهدانه یا اسفند یا عنبرنسارا ۲. دمنوش انجیر یا آویشن ۳. آب سیب عضویت در کانال👇 📡 @www_irismed_ir ادامه مطلب »