آخرین خبرها

تغذیه

قارچ و خاصیت آن و مضراتش

📚📚📚📚⛔⛔⛔🍄 نکات مهمی که باید درمورد قارچ بدانید: 👈 قارچ ماده ای قلیل الغذا (یعنی انرژی و کالری کمی دارد و فقط شکم پرکن است)، دیر هضم، مولد خون بلغمی و نفاخ است. 👈 زیادروی در خوردن آن موجب سکته، فلج، سنگینی زبان و تنگی نفس می شود. 👈 چکاندن آبی که در اثر بریان کردن قارچ تولید می شود ... ادامه مطلب »

نمک یددار،نمک_دریا ، نمک سنگ، نمک اندرانی

⛔⛔⛔⛔📚📚📚📚#نمک یددار، #نمک_دریا ، نمک سنگ، نمک اندرانی 🤯سرگردانی عجیبی که برای مردم در مصرف نوع نمک ایجاد کرده اند جای تأمل دارد 🔶🔸 تحقیقات ما نشان می دهد که اظهارات متخصصان تغذیه وابسته به وزارت به‍داشت در تأکید بر مصرف نمک یددار بیشتر بر مبنای مقابله با #طب_سنتی است. آنان در توجیه نمک یددار از کلمات علمی مبهمی استفاده ... ادامه مطلب »

روزه داری در ماه مبارک رمضان و مقابله با بوی دهان و یبوست با خوردن روغن زیتون

📚📚📚مصرف ۱ قاشق روغن زیتون به همراه سحری میتواند خالی شدن معده را به تاخیر انداخته و « بوی بد دهــــان » را در طی روز کاهش دهد بعلاوه روغن زیتون از ایجاد یبوست در طول روز نیز جلوگیری میکند ! @Mezajshenasi12 ادامه مطلب »

روزه داری در ماه مبارک رمضان و سردردهای بعد افطار

💊💊💊💊💢 منشاء سردردهای ماه رمضان چیست؟ ✍ سردردهای بعد از افطار، نتیجه مصرف مواد غذایی حجیم نظیر‌ برنج،‌ گوشت، مرغ، نان و سیب‌زمینی است. 🔻روزه‌داران باید از خوردن غذای اصلی بلافاصله پس از افطار خودداری کنند و روزه‌ خود را با آب جوش، شیر گرم، خرما، عسل و مواد غذایی مشابه، افطار و حداقل نیم ساعت بعد از آن، غذای ... ادامه مطلب »

روزه داری در ماه مبارک رمضان با سیب درختی

📚📚📚📚📚سخنی دیگر درباره سودمندی های سیب برای روزه داران، و فربهان بقلم دکتر مجید انوشیروانی ************************************ سیب (بخصوص سیب گلاب) و آب سیب تازه از بهترین تقویت‌کننده‌های اعضای دستگاه گوارش هستند و مصرف آنها می‌تواند از برخی ناراحتی‌های معده از قبیل ریفلاکس، ترش کردن و تهوع صفراوی در ماه رمضان جلوگیری کند. استمرار در مصرف سحرگاهی سیب یا آب سیب ... ادامه مطلب »

روزه داری در ماه مبارک رمضان با ماء الشعیر طبی

💊💊💊📚📚📚🍒🍒 نوشتارهای روزه داری و رمضان (۱)🍒🍒 ماء الشعیر طبی: باران در کویر بقلم دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب سنتی ایران ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ روزه گرفتن یکی از عبادات مهم دین اسلام است که بر افراد مکلّف واجب شده است. گذشته از برکات روحی این عبادت، روزه‌گیری در سوءمزاج‌های سرد و تر اثرات بسیار سودمندی دارد و اگر آداب سحری و افطاری ... ادامه مطلب »

تشنگی ماه مبارک رمضان بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚✅ چند نکته کوتاه درباره تشنگی دکتر انوشیروانی، متخصص طب سنتی ایران ۱. بوییدن خیار و سیب و گلاب، احساس تشنگی را کمابیش کاهش می دهد… تنفس در هوای خنک نیز احساس تشنگی را کمتر می کند، ولی هیچکدام از این اقدامات، محتوای آب داخل عروق را افزایش نمی دهند، بلکه با بهبود خودتنظیمی دما و تعدیل حرارت داخلی بدن ... ادامه مطلب »

روزه داری و تدابیر آن بر مبنای طب سنتی

💊💊📚📚📚 #تدابیر_روزه_داری (هلال سوم) 🌙 از آنجایی که در روزه‌داری، #معده گرم می‌شود، نباید هنگام #افطار از #آب_سرد استفاده کرد، زیرا آب سرد وارد #معده‌  گرم و خشک می‌شود  و منجر به آسیب دیدن معده و نیز #کبد (به دلیل مجاورت با معده) می‌گردد (مانند آب سردی که با ریخته شدن در یک ظرف شیشه‌ای داغ باعث شکستن و آسیب ... ادامه مطلب »

تغذیه سه گانه و مضرات خوردنی های بعد صرف غذا بر مبنای طب سنتی

👈۵ اشتباه بعد از غذا خوردن : 🔹نوشیدن چای : یبوست 🔸خوردن میوه : نفخ معده 🔹دوش گرفتن : دیر هضم شدن غذا 🔸خوابیدن : تورم، زخم معده و سکته 🔹سیگار کشیدن : اسیدی شدن‌ محیط معده http://sapp.ir/partosabzehastii ادامه مطلب »

دیابت و گوشت گاو و مضراتش بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️ دیابتی و ممنوعیت گوشت گاو افراد دیابتی مانند سایر افراد باید پروتئین مصرف کنند ولی انتخاب گوشت مصرفی برای دیابتی ها باید با دقت بیشتری صورت بگیرد.   مصرف گوشت گاو اصلا به دیابتی ها توصیه نمی شود چون گوشت گاو دیر هضم است و ماده ای که بعد از هضم آن به وجود می آید به سختی مورد ... ادامه مطلب »