آخرین خبرها

تغذیه

تخم مرغ و تدابیر طب سنتی در خصوص آن

📚📚📚#تخم مرغ و تدابیر طب سنتی در خصوص آن: ۱٫ غذائیت تخم مرغ شبیه گوشت است. ۲٫ بهترین تخم مرغ، آن است که بزرگ باشد و در همان روز تخمگذاری مصرف شود. ۳٫ گرمای هوا سبب فساد سریع آن می شود و برای جلوگیری از فاسد شدن می توان آن را در نمک قرار داد. ۴٫ طبیعت زرده ی آن ... ادامه مطلب »

تغذیه های تقلبی و راهکار شناخت آن

⛔️⛔️🔹راهکارهای عجیب برای تشخیص مواد غذایی تقلبی 🥚 تخم مرغ برای تشخیص تخم مرغ تازه از تخم مرغ مانده آنرا در ظرف آب بیندازید. تخم مرغی که ته آب برود تازه است. 🍯 عسل برای تشخیص عسل واقعی‌، آنرا با یک قطره سرکه و کمی آب مخلوط کنید. اگر کف کند عسل تقلبی است. ☕️ چای چای تقلبی حتی در ... ادامه مطلب »

تغذیه فصل تابستان بر مبنای طب سنتی

🔶بهترین خورد و خوراک در #تابستان(بخش پنجم) 👈سوپ جو و آش جو به دلیل خنک بودن از بهترین غذاها برای #رفع_عطش و حرارت بدن در فصل گرماست. 👈مصرف #شیر و #دوغ و آب کافی نیز برای رفع کم‌آبی بدن و افزایش حجم خون و پیشگیری از #سرگیجه و #سردرد توصیه می‌شود‌. 👈در تابستان به واسطه تبخیر آب بدن، خون غلیظ ... ادامه مطلب »

ماکارونی و فست فودها و مضرات آن بر مبنای طب سنتی

🔆💠🔅💠﷽💠🔅 ✅مـاکـارونــی ✍یکی از راه های استعمار و کشتارخاموش، جنگ غذایی است که خیلی دقیق و نرم عادات غذایی ایران بلکه کل جهان را تغییر دادند. ابتدا ما را با انواع غذاهای دوست داشتنی اما مضر مریض می کنند سپس دلسوزانه برای ما پدری می کنند و انواع و اقسام داروها را به مامی فروشند و این همان تجارت مرگ ... ادامه مطلب »

ماهی بدون پولک و علل حرام بودن آن بر مبنای طب سنتی

⛔⛔⛔⛔💊💊💊ﭼﺮﺍ #ﻣﺎﻫﯽ ﺑﺪﻭﻥ #ﭘﻮﻟﮏ ﺣﺮﺍﻡ ﺍﺳﺖ؟🐬🐟🐠 ♦ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﻭ ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﺎﺕ ﺧﻮﺩ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﻨﺪ ﮐﻪ تنها ﻣﺎﻫﯿﺎﻥ “ﺑﺪﻭﻥ #ﻓﻠﺲ=پولک” ﺟﻬﺖ ﺗﺤﻤﻞ ﻓﺸﺎﺭ ﺁﺏ ﺧﺼﻮﺻﺎ ﺩﺭ ﺍﻋﻤﺎﻕ بسیار ﭘﺎﯾﯿن تر ﻧﺎﭼﺎﺭ ﻫﺴﺘﻨﺪﮐﻪ #ﺍﺩﺭﺍﺭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺣﺒﺲ ﮐﻨﻨﺪ. 🐳 ﻟﺬﺍ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺳﺒﺐ ﺳﻤﯽ ﺷﺪﻥ ﮔﻮﺷﺖ ﺍﯾﻦ ﻣﺎهی ها ﺷﺪﻩ ﻭ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﺎهی ها ﺩر ﻃﯽ ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و تغذیه تابستانی بر مبنای طب سنتی

در #تابستان بخورید: غذاهای سبک مثل #آش ها، #سوپ ها،#خورشت_کدو، #خورشت_قورمه_سبزی (سرخ نشده باشد)، #خورشت_آلوچه، #خورشت_کنگر که به آنها #غوره، #تمر_هندی و #آلو اضافه شده باشد. 👉 @persianmedicine 👈 ادامه مطلب »

برنج و ضرورتهای دفع سردی آن بر مبنای طب سنتی

🌱 پس از خوردن برنج خرما بخورید ! #برنج به علت طبع سردش موجب بیماری هایی نظیر #MS و #پارکینسون می شود و #خرما به علت طبع گرمی که دارد عوارض سردی برنج را از بین می برد. 📚کانال‌طب‌استادخیراندیش ┄═•❁🍃🌸🍃❁•═┄ 🌱 @tebiranii2 🌱 ادامه مطلب »

روزه داری و افطار و راهکارهای طب سنتی

💠﷽💠 🔴اشتباهی به‌هنگام #افطار که می‌تواند شما را به #دیابت مبتلا کند🔻 ✍از آنجایی که در ایام #روزه‌داری، دمای بدن به‌واسطه تحمل ساعات طولانی گرسنگی، به‌شدت #افزایش می‌یابد و این افزایش حرارت بدن در “#معده” به‌ هنگام افطار به اوج خود می‌رسد، نوشیدن آب #سرد یا یخ در این زمان به‌شدت سلامتی ما را تهدید خواهد کرد و می‌تواند مشکلات ... ادامه مطلب »

ماه مبارک رمضان و تغذیه های مزاج سوداوی

✨﷽✨ 🌙 توصیه‌های غذایی و رفتاری برای مزاج‌های گوناگون در ماه مبارک #رمضان 🔶🔸مزاج‌های سرد و خشک 💠 صاحبان این مزاج را که گاه بسیار چاق و گاه بسیار لاغر می شوند سوداوی مزاج نامند. اشتهای نامرتب و ریزه خواری دائم و به اصطلاح نوک زدن به غذا دارند. بسیار رویایی و زودرنج و عاشق پیشه هستند و گاه نفرت ... ادامه مطلب »

شلغم خوری و روش پخت آن بر مبنای طب سنتی

📌 روش پخت دو نوع غذا با #شلغم 🍲 #ته_چین شلغم: وقتی برنج را آب کش کردید، ابتدا کف دیگ را آب و روغن می دهید و سپس یکی دو کفگیر برنج جهت ته دیگ می ریزید، آنگاه #گوشت گوسفندی یا مرغ محلی خام را روی برنج می گذارید و اطرافش را با برش های شلغم خام پر می کنید. ... ادامه مطلب »