آخرین مطلب

تغذیه

گوشت خروس و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

خواص گوشت خروس👇 ⬅️ آب گوشت خروس که خوب پخته باشند خواص زیادی داردوبرای خارج کردن سودا از بدن بسیار موثر است. ⬅️ مفید برای: لینت مزاج،دفع مواد سوداویه از بدن،تب های صفراوی،برطرف کردن ضعف جسمانی،تقویت قوای جسمی،تسکین درد گرم مفاصل،چاق کننده،جلوگیری از نفخ،ازدیاد منی.┅┅❅❈❅┅┅➥🏵 @TebeBooAli ادامه مطلب »

طبع سرد بدن و قانون مصرف سردیجات

🍀قانون مهم مصرف سردی‌ها کسانی که طبع سرد دارن باید بیشتر مراقب باشن چون مصرف زیاد غذاهای سرد باعث ورم مفصل، تکرر ادرار، گرفتگی عضله، ترشح زیاد بزاق، دل درد، نفخ شکم، روماتیسم، اسهال، اضطراب، خستگی و درد ماهیچه و MS میشود. اگر پنیر میخورید حتما با گردو خورده شوداگر ماست و دوغ میخورید حتما با یک قاشق چایخوری زنیان ... ادامه مطلب »

ترش مزه ها در طب سنتی داروی سموم زدایی از کبد و کلیه ها

👌ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند:برخی ترشیجات مثل رب انار ترش ،تمبر هندی و آلوچه برای کلیه ها و کبد بسیار مفید بوده و سبب پاکسازی و سم زدایی کلیه و کبد از رسوب آن می شود.┅┅❅❈❅┅┅➥🏵 @TebeBooAli //////////////////////////////////////////// [ Photo ]🍏رازهای کوچک تندرستی در طب ایرانی(۵۴) بهتراست بدانیم ❗️طبق اصول طب ایرانی تمامی ترش مزه ها ... ادامه مطلب »

آجیل ها را نخورید

این آجیل‌ها را نخورید! ❌ ◽️لعیا عرب؛ کارشناس تغذیه: این روزها در برخی موارد، مواد براق و واکس مانندی برای ماندگاری و حفظ رنگ و لعاب به آجیل‌ها اضافه می‌کنند که مصرف مداوم آجیل‌های حاوی این مواد باعث آسیب به بافت‌ها به خصوص کبد خواهد شد. ◽️بهتر است آجیل‌هایی که در فضای باز و خارج از مغازه که در معرض ... ادامه مطلب »

طرزتهیه رب سیب بر مبنای طب سنتی

🍎 روش پخت #رب_سیب 🍏 🔰 حدود ۳ – ۲ لیتر آب سیب را گرفته و به روش بنماری روی حرارت غیر مستقیم (مثلاً روی کتری یا قابلمه آب در حال جوش) قرار داده به طوری که آب داخل ظرف آب سیب نشود. 🔰 آنقدر بماند تا به مرور آب سیب تبخیر و غلیظ شود و به قوام رب برسد ... ادامه مطلب »

روزه‌داری و ضعف بینایی بر مبنای طب سنتی

🔆💠🔅💠﷽💠🔅🔴روزه‌داری و ضعف بینایی ✍️ افرادی که دچار #ضعف بینایی هستند، چنانچه چشمان درشتی دارند، ضعف چشمانشان ناشی از #غلبه رطوبت و سردی است، لذا #روزه برای این افراد بسیار کمک کننده است، زیرا با افزایش صفرا، رطوبت زائد چشم کاسته شده و موجب #تقویت_بینایی می‌شود. با توجه به تاثیر قوی نفس برجسم، با تقویت نفس از طریق عمل به ... ادامه مطلب »

روزه داری و مزاج بلغمی بر مبنای طب سنتی

🔴بلغمی مزاج ها و روزه داری ♻️ بلغمی مزاج ها، به خاطر سردی و تری، در بدنشان خون کمی وجود دارد و تحمل گرسنگی برایشان سخت است، لذا برای روزه داری باید غذاهای کثیر الغذا و قلیل الفضول مصرف کنند که خون زیاد تولید کند و فضله و مواد زائد کمی داشته باشد. 🔹بلغمی مزاج‌ها باید با خوراک گرم حرارت ... ادامه مطلب »

روزه داری و یبوست و راهکارها

✅چه کنیم تا با روزه داری به یبوست مبتلا نشویم؟ ✍️در ایام ماه مبارک رمضان به دلیل عدم مصرف مایعات و انواع مرطبات در طول زمان روزه داری، برخی افراد دچار یبوست می شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، مصرف میوه ها در طول افطار تا سحر، مصرف سبزیجات، زیتون و سالاد در وعده ی سحری، استفاده از غذاهای ... ادامه مطلب »

تیغ ماهی‌ گیر کرده در گلو

🍎آیا می‌دانید برای رفع تیغ ماهی‌ گیر کرده در گلو چه باید کرد؟ ❤️چند دانه زیتون در ظرفی بریزید و با یک لیوان آب چند دقیقه بجوشانید،سپس آب را صاف و کم کم آب را بخورید چند دقیقه بعد احساس راحتی خواهید کرد.❤️می‌توانید این موضوع را آزمایش کنید ، چند دانه زیتون را بجوشانید و در آبش چند تیغ ماهی ... ادامه مطلب »