آخرین خبرها

احادیث پزشکی اسلامی

تغذیه سه وعده بر مبنای طب اسلامی

آداب خوردن – آیا می دانید که در طب اسلامی به خوردن ناهار سفارش نشده است⁉️ سنت است در اسلام چاشت را بامداد بخورند و در میان روز چیزی نخورند و بعد از نماز خفتن (مغرب) دیگر بار طعام خورده شود لقمه ها کوچک و نیکو (خوب جویده شده) و بسیار گرم نباشد (داغ) در طعام ندمند (فوت نکنند) و ... ادامه مطلب »

عقیقه و اسرار آن برای کودکان از منظر طب اسلامی

? عقیقه و اسرار آن? ?عقیقه بسیار مهم ولازم است برای انسان ودر ان اسراری نهفته است.یکی ازاسرار این است که حیوان عقیقه فدیه میباشد برای صاحب آن یعنی یک قربانی برای فرد . ?در عقیقه اموری است که توجه به آنها لازم می باشد؛ ?عقیقه حتما باید یکی از انعام ثلاثه باشد؛ یعنی یا از جنس گوسفند باشد که ... ادامه مطلب »

دست ها را قبل از عذا بشوریم بر مبنای طب اسلامی

?پیامبر اعظم (ص)? ✅✍شستن دست قبل از غذا، فقر را و پس از غذا،غم? واندوه را برطرف میکند و به چشم?سلامتى میبخشد? ?مکارم الاخلاق ص۱۳۹ telegram.me/joinchat/CjnRmTvyORgyVu1lZ_1sNQ ادامه مطلب »

ماهی خوری بر مبنای طب اسلامی

?دکتر وحید علیان? ماهی خوری و محاسن و معایب آن بر مبنای طب سنتی نویسنده: حسین معارفی – ۱۳٩۵/۸/۱۶ ‌‌‌?دکتر وحید علیان? ⁉️آیا ماهی? غذای سلامتی هست? ?توصیه به جایگزینی گوشت های سفید و به ویژه گوشت ماهی- به جای گوشت های قرمز، از شاه بیت های علم تغذیه نوین است.? ?به دلیل اصرار فوق العاده و تبلیغات فراگیر متولیان ... ادامه مطلب »

دعاهای سردرد و کمردرد و زانو درد و درد گوش و تمام بیماریها بر مبنای طب اسلامی

درمان امراض با دعا لازم به ذکر است که خواندن دعاهای توصیه شده برای بهبود آلام و بیماری ها، به معنی ترک دارو و درمان و اکتفا به دعا نمی باشد. در احادیث شریف، به مراجعه به طبیب حاذق هنگام لزوم و غلبه بیماری بر بدن و رعایت و اجرای دستورات و مصرف داروهای تجویزی وی تاکید شده است. اکیدا ... ادامه مطلب »

چشم زخم بر مبنای طب اسلامی

امام رضا(ع): هرگاه چشم خوردی، کف دستت را مقابل صورتت قرار ده و سوره حمد و قل هو الله احد و معوذتین (ناس و فلق) را قرائت کن و هر دو کف را به صورتت بکش خداوند تو را از گزند آن حفظ می کند. ادامه مطلب »

کاسنی و سبزی کاسنی با خاصیت گسترده آن بر مبنای اسلامی و طب سنتی

خواص کاسنی ،گیاه بهشتی و اهمیت کاسنی در سبد غذای روزانه:  ? روایت: ? ﺑﻪ ﻧﻘﻞ ﺍﺯ ﻣﺤﻤّﺪ ﺑﻦ ﻓﻴﺾ: ﻫﻤﺮﺍﻩ با ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ ﻧﺎﻫﺎﺭ ﻣﻰ ﺧﻮﺭﺩﻡ ﻭ ﻗﺪﺭی ﺳﺒﺰﻯ ﻧﻴﺰ ﺑﺮ ﺳﻔﺮﻩ ﺑﻮﺩ. ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﻣﺎ ﭘﻴﺮﻣﺮﺩﻯ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻛﺎﺳﻨﻰ، ﺩﻭﺭﻯ ﻣﻰ ﮔﺰﻳﺪ. ﺍﻣﺎﻡ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ ﻓﺮﻣﻮﺩ: «ﮔﻮﻳﺎ ﮔﻤﺎﻥ ﻣﻰ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﻛﺎﺳﻨﻰ، ﺳﺮﺩ ﺍﺳﺖ، ﺩﺭ ... ادامه مطلب »

گوشت شتر و خاصیت آن برای افراد سرد مزاج و رفع آسم و تنگی نفس بر مبنای طب سنتی و اسلامی

?گوشت شتر: شتر چون حیوان سخت‌کوشی است و در شرایط سخت آب و هوائی روزگار می‌گذراند و ساختار بدنی او با شرایط سخت آب و هوائی، تشنگی و … وفق پیدا نموده به همین جهت مصرف گوشت آن حسب رابط آکل (خورنده) و مأکول (خورده شده) روی انسان اثر مثبتی می‌گذارد و مایه سخت‌کوشی و مقاومت جسم و روح انسان ... ادامه مطلب »

انار برای غلظت خون و حرارت معده و ضد خواب و آفات دهان و ضد خارش پوست

  ?#مزاج_انار⚡️سرد رو به اعتدال است?.دراول تر? وباقوت قابض? ?الإمام الصادق علیه‏السلام : الفاکِهَهُ مِئَهٌ وعِشرونَ لَونا ، سَیِّدُهَا الرُّمّانُ . امام صادق علیه‏السلام : میوه ، صد و بیست گونه است و مهتر همه آنها ، ✨انار است . الکافی ، جلد ۶ ، صفحه ۳۵۲ ?رسول اللّه‏ صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم : کُلُوا الرُّمّانَ بِقِشرِهِ ؛ ... ادامه مطلب »