آخرین خبرها

احادیث پزشکی اسلامی

لباس پنبه ای و خاصیت آن بر مبنای طب اسلامی

🔴 خواص #لباس_پنبه‌ای ♻️امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: لباس پنبه‌ای(#نخی) بپوشید، زیرا لباس نخی، لباس پیامبر(ص) بوده و نیز لباسی است که ما از آن استفاده می‌کنیم. 📚منبع:کافی، ج ۶، ص ۴۴۶ 👕 ویژگی‌های پنبه👇 ۱. ضد افسردگی ۲. از بین برنده عرق و بوی بد بدن ۳. آرام بخش و کنترل کننده رعشه ۴. چاق کننده ۵. پیشگیری و درمان عفونت زنان ... ادامه مطلب »

حنا و خاصیت آن بر مبنای طب اسلامی

📚📚🔴 ارزش و اهمیت #حنا ♻️پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند: «هرکس بر بدن خود حنا بمالد و با آن خضاب کند، خداوند او را تا هنگامی که بار دیگر خضاب کند، از سه چیز در امان می‌دارد: #جذام، #پیسی و #خوره». ♻️ در روایت دیگری آمده است فردی از لکه‌های سفید ( #برص) که بر تنش پدیده آمده بود شکایت کرد. امام ... ادامه مطلب »

ریشه تمام بیماریها در سردی بدن بر مبنای طب اسلامی

💊💊💊💊#سردی ریشه تمام بیماریها: -پیامبر (ص) می‌فرمایند : راس کل داع البروده  ؛ ریشه و اساس تمام بیماریها سردی است. ( بحار الانوار جلد‏ ۵۹ صفحه ۲۹۰ ) با شیوع بیماریهایی مانند ام اس نازایی مشکلات زنانگی تیروئید دردمفاصل مشکلات گوارشی مشکلات مغزی  و…تا سرماخوردگی ساده از سردی بدن هست که سیستم ایمنی تحلیل میرود و راحت هر ویروسی از ... ادامه مطلب »

قلب و عروق در کلام معصومین ع

💊💊💊💊👈 قلب و عروق در کلام معصومین علیهم السلام ⬅️برگرفته از کتاب دانش نامه احادیث پزشکی ✅امام صادق علیه السلام خطاب به مفضل : 🔹 ای مفضل ! اکنون قلب را برایت وصف می کنم : بدان که در آن سوراخ هایی است ، سوداده شده به سمت سوراخ هایی که در ریه است ، و همین هاست که قلب ... ادامه مطلب »

نوشیدن آب ایستاده و مضراتش بر مبنای طب اسلامی

🎀💧آیا میدانستید نوشیدن آب در شب به صورت ایستاده درد بی درمان می آورد⁉️💧🎀 🇮🇷💯 @sinohehsamdaliri 💯🇮🇷 💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼 🍃🌺🍂 🌿🍂 🌸 ✳️📢 حضرت علی علیه السلام فرمودند: 👈از ایستاده آب خوردن بپرهیزید که باعث دردی می شود که درمان ندارد.مگر اینکه خدای عزوجل بهبودی ببخشد. ( علل الشرایع ۴۶۵)📚📒 🇮🇷💯 @sinohehsamdaliri 💯🇮🇷 ✳️📢امام صادق علیه السلام با تفکیک میان نوشیدن ... ادامه مطلب »

نقص مادرزادی بر مبنای طب اسلامی

📚📚📚⛔️⛔️⛔️⛔️👶 چرا بعضی از فرزندان کم عقل اند؟!… ✅علل نقص مادرزادی کدامند؟ ✍️ پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرماید: در حال جنابت ، به قصد بچه دار شدن با همسرت هم آغوش نگرد ، بهتر است غسل کنی ، آرام گیری ، پاک و طاهر شوی و سپس … اگر چنین نکردی و فرزندی مجنون ... ادامه مطلب »

پیاز شناسی بر مبنای طب اسلامی

💊💊‍ ‍🔺 #پیاز را در وعده غذایی خود قرار دهید🔻 ⚜️امام صادق (ص) میفرمایند: اَلْبَصَلُ یَذْهَبُ بِالنَّصَبِ وَ یَشُدُّ الْعَصَبَ وَ یَزیدُ فِی الْخُطی وَ یَزیدُ فِی الْماءِ وَ یَذْهَبُ بِالحُمَّی؛ 🔸 پیاز 🔹 خستگی را می‌برد، 🔹 اعصاب را قوی می‌کند، 🔹 قدم‌ها را چاپک و نیروی جنسی را زیاد می‌کند 🔹 و تب را از بین می‌برد. 📚 ... ادامه مطلب »

ادرار نگه داشتن و مضراتش بر مبنای طب اسلامی

⛔️⛔️⛔️⛔️🔴نگه داشتن ادرار ✍️ نگه داشتن ادرار یا حبس بول موجب امراض کلیوی و مثانه می شود. برای پیشگیری از این امراض باید انسان خود را به دستشویی عرضه کند. حتی اگر در بدترین شرایط باشد. پیامبر اسلام اجازه ندادند بچه ای که در حال ادرار در آغوش ایشان بود را دور کنند. در مواقع خاص هم توصیه شده است؛ ... ادامه مطلب »

قلب درمانی برمبنای نگاه معصومین ع

❤️❤️❤️❤️قلب درمانی برمبنای نگاه معصومین ع بخش دوم : با نگاه معصومین ع امام رضا ع : بدن ما یک کشوراست ٬_قلب پادشاه بدن است و معاونین قلب (دردست و پاها و چشمها و لب و زبان و گوشها )میباشند ?رازهای تقویت قلب از لسان سایر ائمه معصومین سلام الله ۱- بوی خوش : استشمام عطریات گیاهان ٬ قلب را ... ادامه مطلب »

عوامل سلامت در کلام معصومین علیهم السلام

📚📚📚📚📚📚📚بسم الله الرحمن الرحیم 👈 عوامل سلامت در کلام معصومین علیهم السلام ⬅️ برگرفته از کتاب مفاتیح الحیات 🔹 کنترل غذا خوردن و رعایت بهداشت ✅امیرمؤمنان علی (ع)به امام حسن (ع) می فرماید: می خواهی چهار خصلت به تو بیاموزم تا از (زحمت ) درمان بی نیاز گردی ؟ عرض کرد: آری فرمود : بر سرسفره منشین مگر آن گاه ... ادامه مطلب »