آخرین خبرها

فصل ها

فصل زمستان تغدیه و نوشیدنی سرد و تر یعنی بلغمی عامل تولید خلط بلغم

👇در #زمستان پرهیز کنید: 👈خوردنی‌های و نوشیدنی‌های تولید کننده خلط #بلغم (سرد و تر) شامل آب (مخصوصاً آب سرد و به ویژه آب یخ) 👈 #لبنیات (مخصوصاً #دوغ و #ماست) @Drmirghazanfari ادامه مطلب »

فصل پاییز و روشهای پیشگیری بر مبنای طب سنتی

🍂🍁پاییز را چگونه سپری کنیم⁉️🤔 🔴بسیار مهم و کاربردی🔴👇  🍂۱) انجام حجامت پاییزه 🍂۲) پوشاندن بدن مخصوصاً بعد از حمام حتماً سر خود را بپوشانید و بلافاصله بعد از حمام از منزل خارج نشوید. 🍂۳) سعی کنید شب‌ها قبل از خواب در بینی خود یک تا دو قطره روغن بنفشه بچکانید تا از گرفتگی بینی و زکام جلوگیری شود.👃 🍂۴) ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و روشهای زیست بر مبنای طب سنتی

پاییز از نگاه بوعلی سینا در فصل پاییز، بویژه در پاییزى که هوا متغیر است، باید بهداشت را بسیار مراعات کرد، بوعلی سینا می فرمایید خشک‏ کننده ‏ها را بکلى کنار گذاشت، از جماع کردن در فصل پاییز پرهیز کنید در پاییز آب سرد زیاد نخورد و بر سر نریزید در فصل پاییز نباید در جاى خوابید که بدن بر ... ادامه مطلب »

فصل زمستان و تابستان بر مبنای طب سنتی

🔴فوائد گرما و سرمای نسبی🔴 🔵دکتر حسین روازاده🔵 ✅✍ایا میدانید که گرمای نسبی تابستان ☀️ و سرمای نسبی زمستان 🌨برای سلامتی لازم است ⁉️🤔 ✅ امروزه کشور ایران 🇮🇷 یکی از پر مصرف کننده ترین کشورهای جهان🌍در زمینه مصرف انرژی ⛽️ است. ✅ در فصل زمستان مشاهده می شود، فضای داخل اتاق های محل زندگی یا در محل کار را ... ادامه مطلب »

شب یلدا و روش تغذیه و خشکبار و میوه خوری شب یلدا بر مبنای طب سنتی

🌙شب یلدا، معمولا بسیار سرد می‌باشد بنابراین از نظر طب سنتی، خوردن یا آشامیدن خنکی جات همچون #هندوانه، #انار ترش، مرکبات مخصوصا با طعم ترش، برگه #هلو و #زردآلو در  این شب باید با احتیاط و در مقادیر کم مصرف شود. 🌙مخصوصا افراد با مزاج سرد باید مراقب باشند که یا اصلا  از موارد فوق 👆نخورند و یا در صورت ... ادامه مطلب »

شب یلدا و فصل زمستان و تغذیه و میوه های خوراکی زمستانی و شب یلدا و مضرات و محاسن

شب یلدا یا شب چله بلندترین شب سال است و از غروب سی ام آذر تا طلوع اول دی طول می کشد و مصادف با (انقلاب زمستانی) در نیمکره شمالی است و از آن شب به بعد روزها طولانی تر و شب ها کوتاهتر می شود. مراسم شب یلدا در ایران قدمتی ۷۰۰۰ ساله دارد و نشانگر اینست که پیشینیان ... ادامه مطلب »

فصل زمستان و بیماری های خاص آن بر مبنای طب سنتی

باید و نباید های فصل زمستان: زمستان هضم را تقویت مى‏ کند زیرا اولا سرما، گرماى گوهر غریزى مزاج را محصور مى ‏سازد و گوهر گرمى غریزى تقویت مى ‏شود و تحلیل نمى ‏رود. ثانیا در زمستان میوه کم است (برعکس زمان قدیم در زمان حال که میوه فراوآن است)و مردم غذاهاى سبک مى‏ خورند و بعد از سیر شدن ... ادامه مطلب »

فصل پاییز در تغذیه و زندگی و نوشیدنی ها و بیماریها و تدابیر بر مبنای طب سنتی

تدابیر فصل پاییز در تغذیه و زندگی و نوشیدنی ها و بیماریها بر مبنای طب سنتی با توجه به اینکه هر فصلی مزاج خاص خود را دارد، حتما باید سبک زندگی و غذاها نیز متناسب با فصل تغییر کند تا فرد سالم بماند. مزاج فصل پاییز، سرد و خشک است. در واقع در این فصل، از حرارت هوا کاسته می‌شود ... ادامه مطلب »

فصل زمستان و تغذیه خاص این فصل بر مبنای طب سنتی

تدابیر غذایی در فصل زمستان هر فصلی دارای مزاج است. مزاج فصل زمستان سرد و تر است، بنابراین سردی و تری در این فصل بیشتر می‌شود. به این ترتیب اکثر افراد و به خصوص افراد دارای مزاج سرد و تر باید تدابیر فصل زمستان و مخصوصاً تدابیر غذایی مربوطه به آن را رعایت کنند.  تدابیر غذایی فصل زمستان اولین قدم، ... ادامه مطلب »

فصل بهار و بروز جوش و کهیر و آلرژی ریشه در رسوبات زمستانی بدن دارد

فصل بهار و تدابیر تغذیه ها و تدابیر نوشیدنی ها بر مبنای طب سنتی 💊💊💊 تدابیر فصل بهار و نوروز از دیدگاه طب سنتی   دو زمان در سال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است: قبل از پاییز و قبل از بهار، چون هوا به شدت تغییر می‌کند (اما بین فصول پاییز و زمستان یا بین بهار و تابستان تغییر خیلی ... ادامه مطلب »