آخرین خبرها

فصل ها

ویروس سرماخوردگی و راهکارها بر مبنای طب سنتی

🔴 ملت عزیز طی هفته های گذشته بیماری جدیدی در کودکان مشاهده شده … خانواده هایی که برای درمان بیماری فرزند شان به عطاری ما مراجعه کردن همگی علائم مشترکی داشتن: تب شدید اسهال زرد یا سبز استفراغ بی حالی سیاه شدن زیر چشم بی اشتهایی معده درد ‼️ علائم فوق نشان دهنده یک بیماری ویروسی یا مسمومیت غذایی هست ... ادامه مطلب »

تغذیه های ممنوعه فصل پاییز بر مبنای طب سنتی

🚫 غذاهای ممنوع فصل پاییز 🍂 درپاییز از خوردن غذاهای سرخ شده و کبابی به مقدار زیاد جلوگیری کنید! زیرا باعث: 🔸 اگزما، بیخوابی 🔸 افزایش خشکی بدن 🔸افزایش شک و وسواس میشود. °Join: @Soudavi ادامه مطلب »

فصل پاییز و تغذیه های گرم زمستانی

🔥 #گرم‌ترین‌ماده‌غذایی🔥 ✨گرم ترین ماده ی غذایی برای سردترین روزهای سال، شیره ی انگور و عسل است. ⬅️تریب عسل با فلفل با ترکیب یک به چهار (یک واحد فلفل و ۴واحد عسل) گرم ترین غذا است که حتی توی برف هم می توانید لباستان را در بیاورید. (فلفل سیاه گرم تر است) 🔹این نسخه برای کوهنوردان در روزهای سرد بسیار ... ادامه مطلب »

نخود آب داروی خاص فصل پاییزی

💊💊💊#نخود_آب👇 در روزهای سرد سال تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن و پیشگیری‌کننده از ابتلا به بیمارهای عفونی و ویروسی به‌ویژه سرماخوردگی است و برای کسانی که بیماری‌های خودایمنی همچون ام‌اس دارند،‌ بسیار توصیه می‌شود. 🌸🌸🌸 °Join: @Mezajshenasi12 ادامه مطلب »

فصل پاییز و خشکی پوست

🔰خشکی مزاج #پاییز عامل بروز بیماری‌های پوستی 🍁مشکلات پوستی در پاییز بیشتر می‌شود به‌دلیل اینکه #مزاج این فصل سرد و خشک است و این خشکی فصل عامل بروز بیماری‌های پوست مانند #خارش است. 🍁افرادی که #خشکی_پوست همراه با خارش دارند, از #روغن_بنفشه استفاده کنند. روغن بنفشه #ضد_التهاب موضعی با پایه گیاهی است، البته روغن بنفشه‌ای که در پایه #بادام_شیرین تهیه ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و یبوست و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊🔰 با شیوع یبوست در پاییز چه کنیم؟ 🔸در فصل پاییز بروز یبوست به علت خشکی بدن و مزاج بیشتر می‌شود که باید برای رفع این حالت از ملین‌های با مزاج گرم استفاده شود که بهترین آنها انجیر و روغن زیتون است. 🔹البته اگر فرد مبتلا به دیابت نباشد می‌تواند انجیر را به صورت خشک، روزی سه تا پنج عدد ... ادامه مطلب »

فصل پاییزشناسی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊⌛️#پاییز 🍁از ساعت ۶ عصر تا ۱۲ شب بدن شرایط فصل پاییز را دارد. 📮این بازه زمانی ، سرد و خشک بوده و در آن غلبه سودا اتفاق می افتد. 📌معمولا غم و غصه ها در این ساعت در شخص زیاد می‌شود. دکتر مهدی فهیمی @soroshesalamati ادامه مطلب »

فصل پاییز و سرفه خشک و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊درمان های خانگی #سرفه که در این فصل پاییز زیاد هم هست #سرفه_های_خشک دمکرده ی بارهنگ، نشاسته، شکرتیغال، عناب، سپستان برای نوجوانان و کودکان دم کرده ی ختمی، پنیرک، عناب، انجیر برای سرفه های خشک طولانی و افراد مسن دم کرده ی نشاسته، صمغ عربی، گل بنفشه، بارهنگ برای سرفه های سینه خیلی خشک دم کرده ی کتیرا، به دانه، ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و روش دفع جریان الکتریسته

💊💊💊💊🔴 چگونه در فصل پاییز #جریان_الکتریسیته زیاد را از بدن دفع کنیم؟ ♻️ در فصل پاییز بدلیل طبیعت سرد و خشک آن در مزاج‌های خشک جریان الکتریسیته زیاد می‌شود و تا اولین بارندگی ادامه دارد. رفع آن: ۱. پرهیز از مصرف فلفل، زنجبیل و ادویه‌جات گرم و خشک دیگر و همینطور عدم مصرف کشک، پنیر، ماست و دوغ. ۲. مصرف ... ادامه مطلب »

تغذیه فصل پاییز و زمستان و تابستان بر مبنای طب سنتی

💊🔰فصل هلیم و کله پاچه🌟 🔻باید توجه داشت که در فصول سرد سال ، برخلاف فصول گرم ، دستگاه گوارش انسان قوی تر می شود و بهتر است از غذاهای سنگین تر استفاده شود . 🔹مصرف سنتی #هلیم ، #آش ها ، #آبگوشت ها ، #کله_پاچه و …. در فصل پاییز و زمستان ، از همین آموزه پزشکی_بهداشتی ناشی می ... ادامه مطلب »