آخرین خبرها

فصل ها

فصل زمستان و داروهای موثر بر مبنای طب سنتی

💊💊💊در فصل زمستان این ادویه‌ها را از دست ندهید! 👈 هل : خلط آور 👈 چوب میخک : ضدویروس 👈 سیر : آنتی بیوتیک 👈 دارچین : ضدعفونی کننده 👈 گشنیز : تقویت کننده سیستم ایمنی 👈 زردچوبه : ضدالتهاب 👈 زیره سیاه  : پیشگیری از سرماخوردگی 👈 زنجبیل : ضدویروس ، پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

فصل زمستان و تدابیر آن بر مبنای طب سنتی

#فصل‌زمستان‌درطب‌سنتی۵ #تأثیرفصل‌زمستان‌بربدن‌‌‌انسان۳ • زمستان موجب بروز سرماخوردگی و نزله و سرفه و بسیاری تولید بلغم و امراض بلغمی است. • در زمستان رسوب و مقدار ادرار بیش از رسوب و مقدار ادرار در تابستان است. • اثر نهایی زمستان بر بدن افرادی که تدابیر این فصل را رعایت نموده‌اند، این است که هضم بهتر صورت گرفته و گوشت و خون ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و زمستان و تمهیدات مقابله با عارضه های آن

❄️💠❄️💠❄️💠 ☘️ @ravazadeh ☘️ 🌸 #توصیه_بهداشتی: اقدامات پیشگیرانه در فصل #سرما (فصول #پاییز و #زمستان) 🌸 ☃️🍂 هر فصل از سال، دارای ویژگی هایی می باشد که با آگاهی از خصوصیات آنها، می توان از فرصت های آن حداکثر استفاده را برد و با شناخت تهدیدها و انجام اقدامات مناسب پیشگیرانه و رعایت توصیه های بهداشتی، از بیماریها و مشکلات ... ادامه مطلب »

فصل زمستان و راهکارهی مقابله با آسیبهای احتمالی ناشی از غلبه اخلاط در طب سنتی

💊💊💊💊💊💊💊💊📚📚📚📚📚📚📚 ? فصل زمستان آمد مهیا شویم مزاجش سرد و تر + برای بلغمی مزاجهای ۶۰ ساله به بالا سختی دارد + برای مزاج صفراوی های ۱۵ الی ۴۰ ساله عالیست + سموم و بادهای وخیم در بدن افزایش می یابد + منافذ پوستی بدن نیمه تعطیل شده و حرارت بدن به داخل فعال میشود +چرک و اخلاط کثیف بلغمی ... ادامه مطلب »

فصل پاییز با دود اسفند سبب رفع زکام و ضد عفونت

💊💊💊💊 فصل پاییز با دوداسفند 📝•⇦ به علت مسموم بود هوای پاییزی صبح ها در خانه اسفند دود ڪنید 📝•⇦ اینڪار علاوه بر رفع مسمومیت هوا تمامی ویروس های زڪام را کشته و خانه ضدعفونی می ڪند ☜【طب شیعه】 @tebshia20🌿🍏 ادامه مطلب »

فصل بهار و تدابیر همه جانبه برای سالم زیستی بر مبنای طب اسلامی و سنتی

فصل بهار و ضرورت دفع اخلاط کثیف و مزمن زمستانی که دربدن تجمع دارد و همزمان بانفس کشیدن طبیعت ، بدن هم اخلاط را باید بیرون بریزد ( شماره یک) ?حالا راهکارها ۱- یک لیوان جوی تمیز و شسته را در۱۴ لیوان اب بدون کلر ریخته و حدودسی دقیقه ارام بجوشد تا جوها شکفته شود و سپس صاف شود و ... ادامه مطلب »

فصل زمستان تغدیه و نوشیدنی سرد و تر یعنی بلغمی عامل تولید خلط بلغم

?در #زمستان پرهیز کنید: ?خوردنی‌های و نوشیدنی‌های تولید کننده خلط #بلغم (سرد و تر) شامل آب (مخصوصاً آب سرد و به ویژه آب یخ) ? #لبنیات (مخصوصاً #دوغ و #ماست) @Drmirghazanfari ادامه مطلب »

فصل پاییز و روشهای پیشگیری بر مبنای طب سنتی

??پاییز را چگونه سپری کنیم⁉️? ?بسیار مهم و کاربردی??  ?۱) انجام حجامت پاییزه ?۲) پوشاندن بدن مخصوصاً بعد از حمام حتماً سر خود را بپوشانید و بلافاصله بعد از حمام از منزل خارج نشوید. ?۳) سعی کنید شب‌ها قبل از خواب در بینی خود یک تا دو قطره روغن بنفشه بچکانید تا از گرفتگی بینی و زکام جلوگیری شود.? ?۴) ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و روشهای زیست بر مبنای طب سنتی

پاییز از نگاه بوعلی سینا در فصل پاییز، بویژه در پاییزى که هوا متغیر است، باید بهداشت را بسیار مراعات کرد، بوعلی سینا می فرمایید خشک‏ کننده ‏ها را بکلى کنار گذاشت، از جماع کردن در فصل پاییز پرهیز کنید در پاییز آب سرد زیاد نخورد و بر سر نریزید در فصل پاییز نباید در جاى خوابید که بدن بر ... ادامه مطلب »

فصل زمستان و تابستان بر مبنای طب سنتی

?فوائد گرما و سرمای نسبی? ?دکتر حسین روازاده? ✅✍ایا میدانید که گرمای نسبی تابستان ☀️ و سرمای نسبی زمستان ?برای سلامتی لازم است ⁉️? ✅ امروزه کشور ایران ?? یکی از پر مصرف کننده ترین کشورهای جهان?در زمینه مصرف انرژی ⛽️ است. ✅ در فصل زمستان مشاهده می شود، فضای داخل اتاق های محل زندگی یا در محل کار را ... ادامه مطلب »