آخرین خبرها

فصل ها

فصل تابستان و تدابیرآن بر مبنای طب سنتی

🔶بهترین خورد و خوراک در #تابستان(بخش چهارم) 🖊مصرف #آبدوغ_خیار، #ماست و #خیار، #نان و #پنیر و خیار و ماست و #اسفناج (بورانی) از جمله بهترین غذاهای حاضری و خودمانی تابستان هستند، البته باید مزاج شخصی و #معده را در نظر داشت. 🖊 توصیه می‌شود در تابستان اغلب غذاها را به روش #آب_پز تهیه کنید تا سریع‌تر #هضم شوند. 🖊مصرف کدوی ... ادامه مطلب »

تغذیه فصل تابستان بر مبنای طب سنتی

🔶بهترین خورد و خوراک در #تابستان(بخش پنجم) 👈سوپ جو و آش جو به دلیل خنک بودن از بهترین غذاها برای #رفع_عطش و حرارت بدن در فصل گرماست. 👈مصرف #شیر و #دوغ و آب کافی نیز برای رفع کم‌آبی بدن و افزایش حجم خون و پیشگیری از #سرگیجه و #سردرد توصیه می‌شود‌. 👈در تابستان به واسطه تبخیر آب بدن، خون غلیظ ... ادامه مطلب »

مزاج فصل تابستان و نوشیدنی و تغذیه آن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚🔰تدابیـر تندرستـی در تابسـتان☀️ 🍃مزاج فصل تابستان #گـرم و خشک🍃 🔹خودداری از #پرخوری ، پرهیز از خوردنی های گرم و خشک مانند👇 🚫غذاهای خیلی #تند ، #شور یا #شیرین و همچنین غذاهای سنگین و غلیظ مانند آش ها ، آبگوشت ، کله پاچه ، هلیم و… به دلیل ضعف دستگاه گوارش در تابستان و در عوض👇 ✅مصرف آش های ساده ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و تغذیه تابستانی بر مبنای طب سنتی

در #تابستان بخورید: غذاهای سبک مثل #آش ها، #سوپ ها،#خورشت_کدو، #خورشت_قورمه_سبزی (سرخ نشده باشد)، #خورشت_آلوچه، #خورشت_کنگر که به آنها #غوره، #تمر_هندی و #آلو اضافه شده باشد. 👉 @persianmedicine 👈 ادامه مطلب »

فصل تابستان و محدودیتها برای گرم مزاجان بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊🔰گرم مزاجان از خوردن #فلفل در تابستان خودداری کنند 🔴افرادی که مزاجشان با تابستان همراهی می‌کند نظیر افراد «گرم و تر» و «گرم و خشک» بیش از سایر افراد در روزهای گرم متضرر می‌شوند،‌خوردنی و نوشیدنی در این افراد باید متناسب با مزاج و مخالف با فصل باشد مخصوصا از غذاهایی چون #فلفل و #زنجبیل استفاده نکنند. ⚪️حجم و تعداد ... ادامه مطلب »

فصل بهار با آش بهاره

🍃🌸🍃 🔰آش بهاره✨ 🔻یکی از رایج ترین انواع پاکسازی در فصل بهار خوردن آش های بهاره که حاوی مقادیر زیاد سبزیجات فصل است می باشد. معمولا این آش ها در هر منطقه به صورت خاص ومخصوص آن منطقه و با استفاده از گیاهان دارویی همان منطقه پخته میشود. 🔰آش کاسنی✨ 🔻مواد لازم : حبوبات شامل نخود ، عدس ، لوبیا ... ادامه مطلب »

بهار و پرهیزهای فصل بهار بر مبنای طب سنتی

💊💊💊پرهیزات #بهار ⛔️ پرهیز از جنبش های زیاد روانی، چون خشم و اضطراب و پوشیدن لباس های لطیف و سبک مانند جامه های کتانی و جامه های پنبه ای و کم کردن روانداز پرهیز از حمام یا سونای خیلی گرم، جلوگیری از بروز یبوست @soroshesalamati ادامه مطلب »

تغذیه کودکان در فصل بهار

💊💊💊💊کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: کودکان و فصل #بهار 📣 والدین محترم توجه کنید در این فصل به کودکان تان غذاهای پرادویه ندهید 🔰🚫 آنها را از مصرف ترشی، غذاهای محرک و خوراکی هایی که طبیعت سرد دارند دور نگه داشته همچنین مراقب باشید که کودکان دلبندتان دچار یبوست نشوند برای این هدف می توان از آلوبخارا در غذاهای ... ادامه مطلب »

فصل بهار و بایدها و نبایدهای تغذیه و نوشیدنی ها بر مبنای طب سنتی

✍توصیه هایی در مورد فصل بهار شماره۲ 🔶در فصل بهار مصرف میوه‌ها، شربت‌های رو به #خنکی (مانند شربت به لیمو، آبلیمو، سکنجبین رو به ترش، زرشک، انار، آلو و تمرهندی تازه) مفید است. 🔶نباید پرخوری کرد؛ #پرخوری موجب عدم درک زیبایی های بهار می شود 🔶نباید زیاد گوشت خورد؛ چون #خون کثیف شده و بدن را در مقابل بیماری های ... ادامه مطلب »

عطسه بهاره و روش تسکین آن با روغن بنفشه بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: تسکین عطسه بهاره با روغن بنفشه درمانگران طب سنتی برای درمان عطسه‌های ناشی از آلرژی و حساسیت فصلی، استفاده از روغن بنفشه و بادام را به بیمارانشان توصیه می‌کنند. این درمانگران به بیمارانشان که از دست عطسه‌های بی‌وقفه کلافه می‌شوند توصیه می‌کنند روزی ۲بار، یک قطره از روغن بنفشه را درون حفره‌های بینی خود ... ادامه مطلب »