آخرین خبرها

فصل ها

گرما زدگی و راهکارهای طب سنتی

🔴 #گرمازدگی چیست و چرا باید از آن دور بمانیم؟ یک وضعیت ناشی از افزایش دمای بدن به علت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما یا آفتاب است. اگر درجه حرارت بدن شما به بیش از ۱۰۴ درجه فارنهایت یا ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد، شما دچار این عارضه خواهید شد. 🚨 تهوع، تشنج، سردرگمی، گیجی و گاهی اوقات از ... ادامه مطلب »

تغذیه فصل تابستان و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊🔶 افراد دارای مزاج گرم و خشک به دلیل داشتن حرارت، قرمزی و خشکی پوست آنها به ویژه در فصل بهار و تابستان تشدید می‌شود، تنظیم سبک زندگی مطابق با مزاج بهترین راهکار برای مقابله با این مساله است. 🔷 هرچه که افراد طبع گرم و خشک داشته باشند باید از مصرف ادویه‌جات بویژه تندی، شوری و تلخی‌‌جات پرهیز کنند ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و زمستان بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊فصل 🍃🌾 🔰 شهریور عزیز و نکات مهم سلامتی ✳️شهریور عزیز از راه رسید، به آرامی وزش ملایم باد پاییزی و زرد شدن برگهای درختان زیبا نیز فرا می‌رسد، شهریور به جز زمزمه پاییز، با شروع بیماری سرماخوردگی‌ نیز همراه است. 🔸بازگشت کاروان‌های حاجیان که در سفر حج دچار عفونت تنفسی شده‌اند نیز هر ساله با انتقال عفونت‌های تنفسی همراه ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و تدابیر سلامتی بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚🍁 ✅با نزدیک شدن به پاییز 🍂یکی از اصولی که به شدت احتیاج به مراقبت دارد ، جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی است. 🔻باید مراقب دوش گرفتن های صبحگاهی باشیم و مراقبت بعد از دوش گرفتن را جدی بگیریم. 🔻بلافاصله دوش گرفتن و بیرون آمدن از خانه و در معرض هوای خنک صبحگاهی قرار گرفتن و یا ایستادن جلوی کولر ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و ضرورت احتیاطات بر ای سلامتی

💊💊💊💊☀️🍃 🔹در شهریور ماه هنوز هوا گرم است و آستانه تحمل بدن به سرما در حال کم شدن است . 🔻چنانچه کار سنگین بدنی انجام دهیم و بدن با تعریق مواجه شود ، باید مراقب باشیم که باد کولر یا پنکه به بدن نخورد و با وجود گرما و تعریق بدن ، مقابل باد نایستیم . 🔻روشن بودن کولر در ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و مشکلات آن بر مبنای طب سنتی

🔻در اواخر تابستان و ورود به فصل پاییز 🍂 بدن برای نگاه داشتن خود در تعادل ، به کمک صاحبش نیاز زیادی دارد. 🍁چون بایستی از حرارت تابستان و رطوبت بهاری خود اندوخته ای داشته باشد برای سردی و خشکی پاییز 🍂 و سردی زمستان 🍁پنجره های پوستی درحال بسته شدن هستند ، همچون پنجره خانه ها و چون سرما ... ادامه مطلب »

فصل تابستان برای کودکان بر مبنای طب سنتی

🔰 #تابستان داغ و کودکان✨ 🌟(بخش اول) 🔥 مزاج فصل تابستان گرم و خشک است. بنابراین تدابیر این ماه باید به سمت سردی و تری باشد. 🔻البته میزان استفاده از مواد غذایی با طبع سرد و تر به مزاج کودک بستگی دارد؛ لذا کودکی که مزاج #گرم و خشک دارد باید سردی و تری بیشتری دریافت کند و کودکی که ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و تغذیه های آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊💊#تغذیه 🎀# تابستان 🖼بهترین خورد و خوراک در تابستان: 🏮سوپ #جو و آش جو به دلیل خنک بودن از بهترین غذاها برای #رفع_عطش و حرارت بدن در فصل گرماست. 🚿مصرف #شیر و دوغ و آب کافی نیز برای رفع کم‌آبی بدن و افزایش حجم خون و پیشگیری از #سرگیجه و #سردرد توصیه می‌شود‌. 🎈در تابستان به واسطه تبخیر آب بدن، ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و شربتهای تابستانی

💊💊💊#شربت_تابستانی 🔰شربت تابستانی سرکه شیره ۵ واحد شیره ، ۲ واحد سرکه (میتوانید برای خانومها با رازیانه یا عرق بهار نارنج مخلوط کنید.) 🔰سرکه شیره ی لیمویی: می توانید آب لیمو هم اضافه کنید. (البته بجای سرکه) @soroshesalamati ادامه مطلب »

فصل تابستان و تجمع خلط بلغم و مضراتش

💊💊💊💊✅👌✅مضرات انباشته شدن بلغم ::: ✅در تابستان وقتی که شما تن به گرما ندهید این گرما در داخل بدن وجود نداره وباعث عدم فشار از داخل شده طبعا فضولات از راه عرق کردن خارج نمیشود پس ((بلغم)) در بدن انباشته میشود و مثلا در ۶۰سالگی دچار انسداد در قلب( سکته قلبی )وانسداد در مغز (سکته مغزی) میشویم چون هر انسانی ... ادامه مطلب »