آخرین خبرها

فصل ها

بهار و پرهیزهای فصل بهار بر مبنای طب سنتی

💊💊💊پرهیزات #بهار ⛔️ پرهیز از جنبش های زیاد روانی، چون خشم و اضطراب و پوشیدن لباس های لطیف و سبک مانند جامه های کتانی و جامه های پنبه ای و کم کردن روانداز پرهیز از حمام یا سونای خیلی گرم، جلوگیری از بروز یبوست @soroshesalamati ادامه مطلب »

تغذیه کودکان در فصل بهار

💊💊💊💊کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: کودکان و فصل #بهار 📣 والدین محترم توجه کنید در این فصل به کودکان تان غذاهای پرادویه ندهید 🔰🚫 آنها را از مصرف ترشی، غذاهای محرک و خوراکی هایی که طبیعت سرد دارند دور نگه داشته همچنین مراقب باشید که کودکان دلبندتان دچار یبوست نشوند برای این هدف می توان از آلوبخارا در غذاهای ... ادامه مطلب »

فصل بهار و بایدها و نبایدهای تغذیه و نوشیدنی ها بر مبنای طب سنتی

✍توصیه هایی در مورد فصل بهار شماره۲ 🔶در فصل بهار مصرف میوه‌ها، شربت‌های رو به #خنکی (مانند شربت به لیمو، آبلیمو، سکنجبین رو به ترش، زرشک، انار، آلو و تمرهندی تازه) مفید است. 🔶نباید پرخوری کرد؛ #پرخوری موجب عدم درک زیبایی های بهار می شود 🔶نباید زیاد گوشت خورد؛ چون #خون کثیف شده و بدن را در مقابل بیماری های ... ادامه مطلب »

عطسه بهاره و روش تسکین آن با روغن بنفشه بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: تسکین عطسه بهاره با روغن بنفشه درمانگران طب سنتی برای درمان عطسه‌های ناشی از آلرژی و حساسیت فصلی، استفاده از روغن بنفشه و بادام را به بیمارانشان توصیه می‌کنند. این درمانگران به بیمارانشان که از دست عطسه‌های بی‌وقفه کلافه می‌شوند توصیه می‌کنند روزی ۲بار، یک قطره از روغن بنفشه را درون حفره‌های بینی خود ... ادامه مطلب »

فصل بهار و راهکارهای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: همزمان با پایان یافتن فصل زمستان و فرا رسیدن بهار شاهد بروز تغییرات اساسی در طبیعت و بدن‌مان هستیم؛ تغییراتی که نه‌تنها محیط اطراف زندگی ما را تحت شعاع خود قرار می‌دهد بلکه بر چگونگی و عملکرد اندام‌ها و دستگاه‌های درونی بدن‌مان نیز موثر است. بسیاری از درمانگران مکاتب درمانی طبیعی در جهان به‌ویژه ... ادامه مطلب »

فصل بهار و تدابیر آن بر مبنای طب سنتی

💊💊 💊💊💊💊تدابیر فصل بهار با توجه به آن چه گفتیم مشخص می شود که در بهار باید به بدن کمک کرد تا مواد فاسد را بیرون بریزد و در صورت غلبه خون، چاره ای برای آن اندیشیده شود. تدابیری که در ادامه ذکر می شوند بر اساس همین منطق استوار شده اند: ۱- تدابیر پیش از بهار واقع این است ... ادامه مطلب »

فصل بهار برای اطفال و کودکان و تدابیر برای سالمسازی آنها

💊💊💊💊تدابیر بهاری و کودکان 🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸 از آنجا که بدن کودکان در مقایسه با بزرگسالان سیستم ایمنی و مزاج ضعیف‌تری دارد، بنابراین پاکسازی بهاره در آن‌ها ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. چرا که رعایت این پاکسازی و حفظ نکات و تدابیر طب سنتی ویژه فصل بهار به آن‌ها کمک می‌کند در مجاورت افراد مبتلا به بیماری‌های ویروسی مثل آبله مرغان، اوریون، سرخک ... ادامه مطلب »

فصل بهار و مراقبتها بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: پرونده #تدابیر_بهاری  (طراوت هفتم ) 🌱در بهار باید کلا طعم‌های شیرین کمتر مصرف شود و مصرف مواد ترش، آبکی و بی‌طعم افزایش یابد. با این کار بسیاری از موارد #آلرژی اوایل بهار یا اواخر زمستان، #جوش و #دمل‌ های #بهار اتفاق نمی‌افتد. 📚با ما پرونده سریالی #تدابیر_بهاری را ورق بزنید. 👇👇👇 https://telegram.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ کانال تجارب ... ادامه مطلب »

فصل بهار و روش برخورداری از آن بر مبنای طب سنتی

🌺🌺🌺🌺🌺 پرونده #تدابیر_بهاری  (طراوت دوم ) 🌱بهار  فصل پاکسازی بدن از مواد زائد جمع شده بر اثر مصرف مواد سنگین در فصل زمستان می‌باشد. شاید یکی از علل خوردن #ماهی در  رسم شب عید به همین دلیل باشد، چون ماهی یک #گوشت سبک و خنک است. 🌱در فصل بهار مصرف میوه‌ها، شربت‌های رو به خنکی (مانند شربت به لیمو، آبلیمو، ... ادامه مطلب »

فصل بهار و باید ها و نبایدها بر مبنای طب سنتی

⛔⛔⛔⛔هوالشافی ✍ با #پاکسازی به استقبال #سال_نو و #بهار بروید ♻فصل بهار با آن که بهترین و لطیف ترین فصل است اما به دلیل آن که خلط های حبس شده و راکد ناشی از سرمای زمستان به جریان می افتد بیماری هایی رخ می دهد که برخی از آن ها خطرناک هستند ♻ در این فصل کسانی که در زمستان ... ادامه مطلب »