آخرین مطلب

روغن ها

مضرات ویکس بر مبنای طب سنتی

‍ 🔴 عوارض جانبی استفاده از داروی ویکس در پیشگیری و درمان کرونا 💢برای پیشگیری از بروز سرماخوردگی و بیماری ویروسی کرونا طی چند روز اخیر در فضای مجازی شایعه شده است که استفاده از پماد ویکس یا منتول سالیسیلات میتواند بسیار مناسب باشد . 💢شایان ذکر است مصرف نادرست و بیش از حد ویکس ، بدلیل وجود ترکیبات با ... ادامه مطلب »

روش تهیه روغن زیتون بکر بر مبنای طب سنتی

🫒روش ساده روغنگیری #زیتون‌ بکر در منزل😍 مراحل؛۱⃣زیتون‌ها را بشویید۲⃣بوسیله ته لیوان و تخته گوشت ، بر روی زیتون‌ها تک‌تک ضربه زده و هسته را جدا نمایید.۳⃣زیتون‌های هسته جدا را با چرخ‌گوشت دنده‌درشت چرخ نمایید.(یا در هاون بکوب)۴⃣ بعد ظرف خمیر را درون یک ظرف بزرگتر دیگر محتوی آب قرار داده، با حرارت غیر مستقیم لب‌جوش نیم ساعت ، خمیر ... ادامه مطلب »

روغن گلاب و خاصیت آن و روش تهیه روغن گلاب

🔴 روغن گلاب ♻️ #روغن گلاب با پایه روغن زیتون و دنبه یکی از بهترین‌ گزینه‌هاست برای رفع #مشکلات پوستی، بیماری صدف و رفع مشکلات مفصلی که ناشی از خشکی مفاصل باشد. 🔹 این روغن بهترین روغن جهت ماساژ، غمز و دلک می‌باشد. ،🔹 روغن مالی مفاصل کودک از ۶ ماهگی به بعد با این روغن جهت تقویت مفاصل و ... ادامه مطلب »

روغن گلاب داروی پوست و خشکی مفاصل بر مبنای طب سنتی

🔴 روغن گلاب ✍️#روغنگلاب با پایه روغن زیتون و دنبه یکی از بهترین‌ گزینه‌هاست برای رفع #مشکلاتپوستی، بیماری صدف و رفع مشکلات مفصلی که ناشی از خشکی مفاصل باشد. این روغن بهترین روغن جهت ماساژ، غمز و دلک می‌باشد. روغن مالی مفاصل کودک از ۶ ماهگی به بعد با این روغن جهت تقویت مفاصل و آسان راه افتادن کودک بسیار ... ادامه مطلب »

زیباسازی چهره با روغن دنبه بر مبنای طب سنتی

نقش دنبه در #زیبایی_چهره ♻️ یکی از بهترین راهکارهای زیبایی چهره استفاده از دنبه است.مصرف دنبه بصورت خوراکی و موضعی موجب رفع سودای چهره و برطرف شدنِ #تیرگی زیرچشم می شود و پوستی شاداب، شفاف و جوان ایجاد میکند.مصرف مداوم دنبه باعث #لطافت و رفع چروک می گردد….. 📚 حکیم حسین خیراندیش رحیق #طب ایرانی #طب اسلامی #طب_سنتی #خیراندیش نسخ_استاد ... ادامه مطلب »

روغن گلسرخ و خاصیت ذاتی آن بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷درمانخانه اسلامی 💠:🌸 خواص روغن گلسرخ ♻️ روغن گل سرخ برای شفافیت و روشن شدن پوست بسیار مفید است ✍️ روغن گلسرخ برای بیشتر سردردها عالی است و آنها را درمان می‌کند ⏮ روغن گلسرخ را روی پیشانی بمالید برای رفع سردرد مفید است؛ حتی بو کردن مداوم روغن گلسرخ برای درمان سردرد موثر است . ♻️ کسی که غلظت ... ادامه مطلب »

خاصیت کدو خورشتی و روش تهیه روغن کدو

🔵کدو از صیفی جات به شمار می رود و دارای انواع مختلفی اعم از کدو سبز، حلوایی ، تنبل ،تزئینی و… می باشد.🟣 کدو از جمله خوراکی های محبوب اهل بیت صلوات الله علیهم است ، در روایات اهل بیت صلوات الله علیهم هم توصیه های زیادی به مصرف کدو شده✅مصرف انواع کدو در صورتی که تراریخته نباشد مفید استاما ... ادامه مطلب »

آرام سازی درد ستون فقرات و بالاخص دنبالیچه با روغن زرده تخم مرغ بر مبنای طب سنتی

کاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمربا روغن زرده تخم مرغ محلی کاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمرروغن زرده تخم مرغ از عطاری بگیرید برروی دنبالیچه و اطرافش بمالید بسیارمجرب برای درد استخوانی است قدیم برای بنایی که ازداربست میفتاده استفاده ویژه میکردنداگر روغن ازتخم مرغ محلی باشد درکاهش درد بینظیراست📚📚📚تذکر خاص🔻اگر تربت خالص امام حسین ع ... ادامه مطلب »

ترکیدگی شدیدپاشنه پاها و خشکی لب پایین خشکی و شقاق شدید مقعد وتشنگی شدید

پرسشترکیدگی شدیدپاشنه پاهاخشکی لب پایینخشکی و شقاق شدید مقعدتشنگی شدید🇮🇷🇮🇷☎️☎️پاسخسلام علیکم۱- هرروزبعدازظهریک الی دوقاشق بزرگ خاکشیر تمیزبدون خاک را با یک قاشق چایخوری تخم خرفه و یک سوم قاشق چایخوری ترنجبین باهم قاطی و قردا صبح ناشتابا کمی شکرسرخ میل شود تا چهل روز۲- دنبه به پاشنه پاها۳- سبوس جوانه های جو و گندم و برنج با هم قاطی و ... ادامه مطلب »

کاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمربا روغن زرده تخم مرغ محلی

کاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمرروغن زرده تخم مرغ از عطاری بگیرید برروی دنبالیچه و اطرافش بمالید بسیارمجرب برای درد استخوانی است قدیم برای بنایی که ازداربست میفتاده استفاده ویژه میکردنداگر روغن ازتخم مرغ محلی باشد درکاهش درد بینظیراست ادامه مطلب »