آخرین خبرها

روغن ها

روغن دنبه و خاصیتش بر مبنای طب سنتی

افرادی که فعالیت ندارند باید از چربی های لطیف حیوانی مثل روغن دنبه گوسفند (یا شحم گاو) استفاده کنند. روغن دنبه گوسفند صورت را پر و شاداب می کند همچنین تری گلیسیرید خون را نیز پایین می آورد. «برگرفته از بیانات استاد حکیم، حسین خیراندیش» 💠 کانال طب سنتی سورِنا 👇👇👇👇 🌐 @SorenaNews 💠 www.sorenaNews.com ادامه مطلب »

مفاصل درد با مزاج گرم و یا مزاج سرد و راهکارهای با ماساژ روغنجات گیاهی بر مبنای طب سنتی

☎️☎️☎️☎️📞📞📞📞پرسش سلام استاد صبح زیبای پاییزی بخیرو نیکی. استاد بفرماید برا درد مفاصل و کمرو زانو . چه نسخه میفرماید یا هر کدام فرمول خاصی دارند متشکرم. 💊💊پاسخ سلام ۱- برای مفاصل خشک :: فقط از روغنهای زیتون و شتر مرغ و قسط و بنفشه و بابونه ( خاصه برای خانمها) و بادام شیرین و گردو و نعناع و زیتون ... ادامه مطلب »

روغن و یا کره حیوانی بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚🔶روغن یا کره #گاو روغن گاو از همه روغن ها بهتر و لطیف تر بوده و هر چه کهنه تر شود، حرارتش بیشتر و رطوبت آن کمتر می شود. 🔸تحلیل برنده (محلل اخلاطی که به موضعی چسبیده باشد) 🔸بازکننده انسداد 🔸نرم کننده پوست 🔸چاق کننده بدن (چاقی عضلانی) 🔸ملَیِّن (نرم کننده معده و روده) 🔸مفید برای بیماری های #مغز و ... ادامه مطلب »

روغن بادام تلخ و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚💊💊💊 روغن #بادام_تلخ: – چین و چروک پوست را برطرف می‌کند. – خشکی و ترک دست و پا را برطرف می‌کند. – درد و وز وز گوش را از بین می‌برد. -ذوالخاصیه استخوان و مفاصل است و نفوذ آن از سیاهدانه بیشتر میباشد. #روغن_بادام_تلخ برخی از خواص: #خاصیت_ضدمیکروبی: دو ماده از ترکیبات موجود در روغن بادام تلخ، یعنی هیدروژن سیانید ... ادامه مطلب »

روش تهیه روغن زرد تخم مرغ بر مبنای طب سنتی

⚛️ #روغن_زرده_تخم_مرغ برای مفاصل درد عالیست 🔘✍️۳۰عددزرده تخم مرغ محلے رادرظرفے ریختہ،روے حرارت ملایم قراردهیدتاڪاملا بسوزدوروغن خارج شودباپارچہ نازڪے جداڪنید درظرف دربدارریختہ،درجاے خشڪ وخنڪ نگهدارےڪنید. ➣✨ @Mezajshenasi12 ///////////////////////////////////////// مفاصل ضرب دیده و کوفتگی را با روغن زرد مدیریت کنید /////////////////////////////////////////////////////////////////// روغن زرده تخم مرغ محلی و کاربردآن در طب سنتی چیست روغن زرده تخم مرغ را چگونه درست می کنند ... ادامه مطلب »

روغن بنفشه با پایه زیتون یعنی چه

☎️☎️📞📞پرسش ببخشید منظورتون از این که روغن بنفشه پایه زیتون چیه 💊💊پاسخ گیاه بنفشه روغن ندارد وقتی دردیگه میریزند باید یک روغنی دررویش بریزند تا چهل روزبماند و دیگری از روغنهای سیاهدانه و کنجد و کرچک و گردو و بادام تلخ وشیرین و یا حیوانی که همگی گرم هستند و دیکری روغن زیتون میریزد که معتدل است این نوع روغن ... ادامه مطلب »

کره جات گاوی و گوسفندی و بزی بر مبنای طب سنتی

👈 کره یا روغن گاو، گوسفند یابز: ⬅️از کتاب تغذیه استاد کردافشاری 🔴مزاج:گرم وتر ✅مصلحات:عسل,شکرسرخ 🔹روغن گاو از بقیه روغن ها بهتر و لطیف تر بوده، هر چه کهنه تر شود حرارتش بیشتر و رطوبت آن کمتر می شود.( روغن دو ساله در اول خشک می باشد). 🔸تحلیل برنده، بازکننده انسداد، نرم کننده پوست، چاق کننده بدن و ملین بوده، ... ادامه مطلب »

روغن بنفشه با پایه زیتون از منظر طب سنتی یعنی چه

☎️☎️📞📞پرسش ببخشید منظورتون از این که روغن بنفشه پایه زیتون چیه 💊💊پاسخ گیاه بنفشه روغن ندارد وقتی دردیگه میریزند باید یک روغنی دررویش بریزند تا چهل روزبماند و آن یکی از روغنهای سیاهدانه و کنجد و کرچک و گردو و بادام تلخ وشیرین و یا حیوانی که همگی گرم هستند و دیکری روغن زیتون میریزد که معتدل است این نوع ... ادامه مطلب »

روغن شتر مرغ و خاصیت آن برای پوست و مفاصل و دردها بر مبنای طب سنتی

خواص دارویی روغن شترمرغ درمان زخم ها و کبودی ها، بریدگی ها و خراشیدگی های پوست ترمیم سوختگی های خفیف و شدید درمان زخم بستر و نیش حشرات و خاصیت آنتی هموروئیدی برطرف کننده ناراحتی ها و التهابات پوستی ( تبخال، تاول، اگزما٬ پسوریازیس، قانقاریا) تسکین دردهای مزمن و شدید مفاصل (کمردرد، آرتروز، زانودرد،رماتیسم و سیاتیک) برطرف کننده دردهای ناشی ... ادامه مطلب »

روغن گیاهی حیوانی گاوی یا کره گاوی و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

🔶روغن یا کره #گاو روغن گاو از همه روغن ها بهتر و لطیف تر بوده و هر چه کهنه تر شود، حرارتش بیشتر و رطوبت آن کمتر می شود. 🔸تحلیل برنده (محلل اخلاطی که به موضعی چسبیده باشد) 🔸بازکننده انسداد 🔸نرم کننده پوست 🔸چاق کننده بدن (چاقی عضلانی) 🔸مُلَیِّن (نرم کننده معده و روده) 🔸مفید برای بیماری های #مغز و ... ادامه مطلب »