آخرین مطلب

روغن ها

روغن جات گیاهی و خواص آنها بر پوست و مو بر مبنای طب سنتی

📚خواص پرکاربردترین روغن های طبی و اثر آن‌ها بر پوست و مو 📚روغن بادام شیرین مرطوب کننده و نرم کننده پوست و مو بهبود دهنده حلقه سیاه و تیرگی دور چشم نفوذپذیری قوی و جذب سریع در پوست ترمیم کننده موثر به ویژه برای موی فر، این روغن ترک‌های مو را التیام می‌بخشد، گردش خون در پوست سر را برای ... ادامه مطلب »

روغن کندش و تقویت مو بر مبنای طب سنتی

🔰 تقویت مو با روغن کندش 🔹کندش گیاهی با گل های زرد رنگ و ریشه ای قوی می باشد که برای استخراج روغن استفاده می شود، بومی هندوستان بوده و همچنین این گیاه دارای بوی تند و تیز و طبیعت گرم و خشک می باشد. 🔸یکی از مهمترین خواص روغن کندش درمان ریزش مو، تغذیه و تقویت رشد موها می ... ادامه مطلب »

روغن مصطکی و خواص آن

📚خواص باور نکردنی روغن برادر کندر (بنام روغن مصطکی)دارای طبع گرم و خشک بوده و قابض است. برای پوست بسیار مفید بوده و سبب شفافیت و نرمی پوست می‌شود. (البته بهتر است در مصرف موضعی هیچ یک از روغن‌های گیاهی بر روی پوست زیاده روی نشود، چون احتمال تیرگی پوست را بالا می‌برد، بنابراین بعد از جذب کامل و بعد ... ادامه مطلب »

روغن حیوانی چرا زیر سوال رفته

📚📚📚📕📕📕🔻🔻🔻📌 شعار بد بودن #روغن_حیوانی از کجا آمد؟ 🔰 ابتدا غربی ها بودند که این شعار را مطرح ساختند و پزشکان ما نیز با استناد به مقالات آنها این شعار را مطرح نمودند؛ بدون آنکه در داخل کشور خودمان تحقیقی در این رابطه انجام دهند. ⁉️ امّا غربی ها منظورشان از روغن حیوانی چیست؟ آنها از گوسفند و گاو کمتر ... ادامه مطلب »

روغن کدو داروی رفع خشکی پوست

🔰 بازگشت آرامش به پوست با روغن کدو! 🌸روغن کدو می تواند از آب کدوی پوست کنده در پایه روغن کنجد یا زیتون تهیه شود. از فشردن تخم کدو هم روغنی حاصل می شود که در بازار دارویی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ✔️روغن کدو رطوبت رسان بسیار خوبی است بنابراین در صورت خشکی در بافت های بدن، می ... ادامه مطلب »

تنوع روغن های خوراکی در طبخ بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊بالاخره چه روغنی درتغذیه مصرف کنیم۱-معرفی و بررسی انواع روغن‌ های خوراکی در این قسمت شما را با میزان تحمل حرارتی و بایدها و نبایدهای روغن‌ های رایج خوراکی آشنا می‌کنیم: روغن زیتون غنی از اسیدهای چرب غیراشباع مناسب و مطلوب مهم: چربی موجود در روغن زیتون کمتر از روغن های دیگر نیست. همه روغن ها حدود ۹۹% چربی دارند ... ادامه مطلب »

ماساژبرای فلج اطفال یا کری یا کیست یا بیش فعال سرد یا شقیقه درد

‍ #ماساژ_درمانی 🔹فلج اطفال را با ماساژ پا با روغن گرم میشود درمان کرد. 🔸کری بر اثر سردی با حجامت قابل درمان نیست با ماساژ درمان میشود. 🔹کیست یا توده چربی در رگ ها با حجامت درمان نمیشود بلکه با ماساژ درمان می شود. 🔹بیش فعال سرد با ماساژ درمان میشودولی بیش فعال گرم با سرکه انگبین و حجامت. 🔸ماساژ ... ادامه مطلب »

روغن زنجبیل و خواص آن

💊از مزاج تا خواص روغن زنجبیل روغن زنجبیل نیز همانند خود گیاه دارای طبع گرم و خشک است. برخی از مهمترین خواص درمانی این روغن گیاهی پرخاصیت عبارتند از: قابلیت ضدانعقاد خون و ضـد هیستامین مفید جهت سرگیجه و تقویت نیـروی جنسی سرشار از مواد با خاصیت ضد التهابی که در تسکین و کاهش دردهای ماهیچه‌ای_ مفصلی با منشاء سردی ... ادامه مطلب »

روغن ماهی و خاصیتش برای پوست

روغن_ماهی پوست شما را شفاف می کند. اعضای انجمن زیبایی، گوش کنید: روغن ماهی آکنه را کاهش می دهد، از آفتاب سوختگی و حتی پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند. شما حتی برای پنهان کردن لکه های خود دیگر نیازی به آرایش کردن ندارید.ظاهر عمومی: روغن ماهی از علائم پیری جلوگیری می کند. تلومرها (telomere) بخش انتهایی DNA کروموزومی ... ادامه مطلب »

روغن مالی مفاصل بر مبنای طب سنتی

📞📞پرسشبرای پادرد و خارپاشنه و مفصل درد پاها افراد سوداوی و یا صفراوی ایا همه روغن نوع روغن گیاهی را میتوان به پاها و مفاصل ماساژ داد و ایا ابتدا به ساکن حجامت و فسد و زالواندازی تجربه خوبی بوده است📚📚☎️☎️دقت بفرمایید۱- قلب دوم + عروق بالاتنه و مغز درکف پاها است پس بدارکردن مغز خفته و داری الارم از ... ادامه مطلب »