آخرین خبرها

طب سنتی

چکاب بیماری و نقد و نظرات بر مبنای طب اسلامی و سنتی و طب امروز

️چکاپ، خدمت یا خیانت به بشریت؟ ◀️ قسمت اول 🆔 @Tb_Tabrizian چکاپ چیست؟ 🔸چکاپ در علم پزشکی به معنای انجام کلیه آزمایشات لازم جهت تشخیص بیماری هایی که هنوز علامت دار نشده و یا دارای علائم نامشخص می باشند و فایده ی چکاپ تشخیص زودرس بیماری هایی است که علائم خودشان را دیر بروز میکنند(مانند انواع سرطان) تا درمان سریع ... ادامه مطلب »

گیاه شناسی دارویی بر مبنای طب سنتی در کتاب میر حیدر حسین

📚📚📚📚📚📚📗 معرفی کتاب: معارف گیاهی ️ نام کتاب: معارف گیاهی ▪️پدیدآور: میر حیدر، حسین ▪️موضوع: گیاهان دارویى ▪️زبان: فارسى ▪️تعداد جلد: ۸ ✍ ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامى ▪️مکان چاپ: تهران ▪️سال چاپ: ۱۳۸۵ ه. ش ▪️نوبت چاپ: هفتم 🔹🔸 «معارف گیاهى» تألیف دکتر سید حسین میرحیدر، دایره المعارفى ارزشمند پیرامون کاربرد گیاهان در پیشگیرى و درمان بیمارىها است که ... ادامه مطلب »

طب سنتی و برنامه ریزی ۳۰۰ ساله نفوذی های بیگانه برای دفن طب ایرانی و طب سنتی

??سیریل الگود یهودی: ما ۳۰۰ سال تلاش کردیم تا توانستیم طب ابن سینا را در ایران دفن کنیم⁉️ ⁉️ این سوال مطرح است که اگر واقعا طب سنتی روش موثری برای درمان بسیاری از بیماری هاست، چرا در دوره ای از تاریخ، یک دفعه ترک شده است؟ آیا مردم نسبت به گنجینه ی علمی خود دچار فراموش کاری شده اند ... ادامه مطلب »

درمان و روشهای درمانی و نسخه دهی به بیماران بر مبنای طب سنتی

? انواع روشهای درمانی در طب سنتی روشهای درمانی در طب سنتی بر ۸ نوع است که در طب سنتی برای درمان بیماری ها از یک یا چند نوع در کنار هم استفاده می شود ۱- گیاه درمانی (Phytotherapy) درمان بیماری‌های مختلف جسمی و روحی به وسیله گیاهان را “گیاه درمانی” می‌گویند. یکی از روش‌های قدیمی جهان، طب گیاهی است. ... ادامه مطلب »

درمانگری و روش طب سنتی با داروهای طب نوین برای بیماریهای سخت

بسیاری از بیماری‌های شایع از قبیل سرماخوردگی‌ها، یبوست‌ها، اسهال‌های ساده و برخی دیگر از بیماری‌ها که در طب کلاسیک بدون درمان یا همراه با درمان‌های علامتی و کنترل‌شده هستند، و غالباً پس از مصرف داروهای شیمیایی مورد نیاز برای درمان آنها عوارض جانبی به‌سراغ بیمار می‌آید، در طب سنتی دارای درمان است. و اما بیماران مبتلا به دیابت به‌ویژه دیابتی‌هایی ... ادامه مطلب »

طب سنتی و احیا شدن آن توسط بوعلی سینا

مشهور است که علم طب معدوم بود بقراط آن را ایجاد نمود ـ مرده بود جالینوس احیائش کرد ـ متفرق بود رازی جمعش نمود ـ ناقص بود شیخ الرئیس بوعلی سینا تکمیلش کرد طب و طبیب و تشریح ص ۶۲؛ علامه حسن زاده آملی @haghighatteb ادامه مطلب »

پرسش از بیمار یا اخذ شرح بالینی بیمار بر مبنای طب سنتی

لطفا درپرسشگری با اساتید این محورها رعایت شود باید هایی که پزشک جهت درمان بیمار به آنها توجه کند به قرار زیر است ۱- تشخیص نوع بیمارى‏ ۲- مدت زمان یا ایام بیمارى‏ ۳- اگر بیمار زن باشد پرسش شود آیا حامله است یا بچه شیرده یا هیچ‏کدام؟ ۴- شغل بیمار، چون بسیارى از بیماریها مربوط به شغل بیمار است ... ادامه مطلب »

پیاده روی و تدابیر راهپیمایی میلیونی با نگاه طب سنتی

تدابیر_پیاده_روی_اربعین ?داروهای_گرسنگی_اورژانسی ?خوردن یونجه یونجه، قوت زیادی می دهد من(استاد خیراندیش) به افراد بسیار ضعیف، دستور سوپ یونجه می دهم که به سرعت قوت پیدا می کنند. ✅اسهال ?اگر آب زیادی دفع شده، بهترین درمان آب نمک(آب+ نمک+ عسل) است. عرق نعنا و خودِ نعنا هم مفید است. ?اگر اسهال از گرمی زیاد بود ماست، کته ماست بهتر است. ✅شکستگی_ها ... ادامه مطلب »

طب سنتی و راههای پژوهشگری و تحقیقات آن

راههای تحصیل طب سنتی و حتی پزشک شدن شما   بله   میتوانی ۱-گوش دادن به برنامه سلامت رادیو و تلویزیون ۲- تهیه چندصدبرگ کاعذ ونت نوشتن ازهرگیاه و هربیماری مثلا خاکشیر و گلاب و کاسنی  چون حدود ۳۰۰ گیاه شناحته شده مهم   هست    با ذکر منبع ۳- کناراجدادت و زنان پیربنشین تجارب انها را خوب گوش کن   بپرس برای بیماری فلان ... ادامه مطلب »

سکته و پیشگیری از سکته با زالو درمانی بر مبنای طب سنتی

زالو درمانی بهترین درمان سکته و پیشگیری از سکته چنانچه سکته مغزى رخ داده بلافاصله باید پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید و بیشتر از یک هفته این کار را به تعویق نیاندازید. در این صورت بطور معجزه ‏آسایى عوارض سکته برطرف خواهد شد و بیمار به حال عادى برگشته و بى‏ حسى اندام‏ها از میان خواهد رفت. اما ... ادامه مطلب »