آخرین خبرها

یبوست و اسهال و بواسیر

یبوست درمانی با سنگ پا کشیدن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊اگر‌ مشکل یبوست دارید ، در حمام سنگ‌پا بکشید ! افرادی که در حمام سنگ‌پا میکشن ، به دلیل جریان خون در ناحیه پا ( قلب دوم ) کمتر دچار یبوست میشن ! براساس نظر متخصصین طب سنتی یبوست ، مادر بیشتر مریضی‌هاست که گردش خون مانع از یبوست میشه ! @Mezajshenasi12 🌸❤️🌸 ادامه مطلب »

پروستات درمانی بر مبنای طب سنتی

⛔️⛔️⛔️⛔️سلامت پروستات با تغذیه تحقیقات نشان می‌دهد بین دریافت گوشت زیاد با ابتلا به سرطان پروستات ارتباط مستقیمی وجود دارد بنابراین بهتر است گوشت ماکیان، ماهی و حبوبات به‌ویژه لوبیای سویا جانشین انواع گوشت شوند. 💊💊💊افرادی که مشکل پروستات دارند هل مصرف کنند کسانی که دچار مشکل پروستات هستند،می‌توانند از هل استفاده کنند زیرا هل بازکننده ادرار است و موجب ... ادامه مطلب »

اسهال و استفراغ کودکان و روش درمانی بر مبنای طب مبنای فقط پلیکانی

📚📚📚💊💊💊🍏آب #سیب بهترین درمان برای #اسهال و #استفراغ کودکان 🍎یکی از مواردی که والدین مراعات #حجم_غذا را نمی‌کنند و برای جبران مافات شروع به جبران ضعف می‌کنند، اسهال و استفراغ کودکان است. 🍎با یک استفراغ یا اسهال مختصر نباید تمام خروجی‌های بدن را با توسل به داروها مسدود کرد و به تجربه ثابت شده که بسیاری از کودکان از اسهال ... ادامه مطلب »

یبوست نوزادان و یبوست کودکان و راهکارهای طب سنتی

💊 📚📚📚💊💊💊👌 #یبوست 👌تعریف علمی 👈🏻 یبوست ۱⃣باندازه حجمی که خوردین دفع داشته باشید ۲⃣رنگ مدفوع قهوه ای و روبه سیاه نباشه بلکه زرد و سبز باشه ۳⃣خروج مدفوع با پق و پوق نباشه ۴⃣بوش صاحبش آزار نده ۵⃣از موقع خروج از روده بزرگ (مقعد)تا زمانی که به کاسه توالت میرسه منقطع نشه و بریده بریده نباشه ۶⃣خیلی باریک نباشه ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی و راهکارهای طب سنتی

موضوع درمان یبوست قدیمی  بوعلی سینا میفرماید اگر کسی دریک روز سه باردفع مدفوع نداشته باشه و یکسال ادامه یابد بدن او تا ۷۰ بیماری و بالاخص سرطان گرفتار میشود 📚اکنون راهکارها ::: ۱-  تخت دراز کشیده داخل ناف روغن زیتون یا روغن بادام شیرین یک قاشق چایخوری کمترریخته و روی ناف را به ارامی به جهت عقربه ساعت به ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊🔺 مواد غذایی تشدید کننده یبوست 🔺 🍕 غذاهای فرآوری شده به صورت منجمد، برگرها و پیتزا همگی به بروز یبوست کمک می‌کنند. 🍘 شیرینی‌ها و تنقلات نشاسته‌ای نیز حاوی قند و چربی فراوان هستند. این خوراکی‌ها هر چند با چای و قهوه دلچسب به نظر می‌رسند اما در واقع ذخیره فیبر بسیار اندکی دارند و به بروز یبوست کمک ... ادامه مطلب »

عفونت ادراری و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

❇️ #عفونت_ادرار 🍃عفونت ادرار معمولا سبب سوزش و تغییر رنگ به قهوه ای میشود و یا تخلیه ادرار در چند نوبت تکرار میشود. ✍️راهکار مصرف عرق خارشتر چهارپنجم یک لیوان و یک پنجم لیوان عرق خارخاسک تا ۱۴ روز + مصرف لبنیات حذف + روغن بادام تلخ به پهلوها+ روغن بادام تلخ یک قاشق در یک لیوان آبجوش تا یک ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی بر مبنای طب سنتی

❓پرسش‌وپاسخ❓ ❓سوال:دختری ۲۱ ساله هستم قدم ۱۶۴ و وزنم ۵۴کیلو هست از بچگی دچار یبوست شدید هستم که هفته ای یک بار دستشویی میرم و مدفوع من همراه با کمی خون است داروهای زیادی مصرف کردم ولی خوب نشدم لطفا راه درمان را بیان کنید ✅پاسخ: #درمان_یبوست ❇️ دلایل زیادی برای ایجاد یبوست وجود دارد.یبوست می‌تواند از خشکی یا از ... ادامه مطلب »

مدفوع شناسی و شناخت مراحل هضم بر مبنای طب سنتی

💊💊💊⛔️⛔️⛔️💢 نشانه‌های هضم کامل در دیدگاه طب ایرانی 👈 از ویژگی های مدفوع می‌توان فهمید که هضم کامل انجام شده است یا خیر❗️ ۱⃣ بو مدفوع بوی بد نداشته باشد. (بوی تلخی، بوی عفونی، بوی ترشیدگی) ۲⃣ رنگ رنگ مدفوع با رنگ غذای خورده شده مطابقت داشته باشد (رنگ عمده مدفوع زرد خرمایی است یا همان زرد مایل به قهوه‌ای ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و یبوست و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊🔰 با شیوع یبوست در پاییز چه کنیم؟ 🔸در فصل پاییز بروز یبوست به علت خشکی بدن و مزاج بیشتر می‌شود که باید برای رفع این حالت از ملین‌های با مزاج گرم استفاده شود که بهترین آنها انجیر و روغن زیتون است. 🔹البته اگر فرد مبتلا به دیابت نباشد می‌تواند انجیر را به صورت خشک، روزی سه تا پنج عدد ... ادامه مطلب »