آخرین خبرها

مفاصل و ستون فقرات

استخوان و تقویت آن و یا کم خونی و ضد لاغری بر مبنای طب سنتی

👈تقویت استخوان و رفع ضعف، لاغری و کم خونی فرزند ✅خوردن: سوپ_گندم که با روغن_زیتون یا پاچه_گوسفند پخته باشد،آرام پخته شودتا کلسیمش زیادشود. ✅هفته‌ای سه وعده، حلیم مخلوط با عسل روزی یک وعده یا هفته‌ای سه وعده، بادام روزی ۷الی ۱۴ عدد. ✅شبها انجیر و صبحها زیتون هر کدام ۳ تا۷عدد. ✅اگر در یک دوره ۴ ماهه اینها را بخورد ... ادامه مطلب »

مفاصل درمانی با نمک دریا بر مبنای طب سنتی

‍ 👈کاهش دردپا با نمک: ⬅️اضافه کردن ۱٫۵فنجان از نمک به یک لیوان کوچک آبگرم ⬅️قراردادن پا در محلول به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه 🔻۱بار در روز انجام شود. http://sapp.ir/partosabzehastii ادامه مطلب »

استخوان و راهکارهای مقابله با پوکی و ضعف استخوان بر مبنای طب اسلامی و طب سنتی

✅درمان ضعف استخوان : ✍طبق آماری که دادن حدود ۹۰٪ایرانیها پوکی استخوان دارند. پس موارد ذکر شده بسیار حیاتی و لازم است برای همه افراد. 💥سویق: منظور از سویق ، سویق گندم و جو ست مگر اینکه نوع آن ذکر شده باشد مثلا سویق عدس. سویق با شکر قرمز مناسب کودکان اما برای مردان متاهل مضر است‌، شیر طبیعی گاو، ... ادامه مطلب »

پادرد و کمردرد و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

📚📚📚درمان پادرد و کمردرد در طب سنتی یکی از مهم‌ترین علل پادرد، کمردرد، خواب رفتن پا و دردهای عضلانی تجمع رطوبت می باشد. این موضوع در میان خانم ها و به طور ویژه در سنین بالا بیشتر می شود. این دردها بعد ازخواب و در محیط‌های سرد شایع تر است. کم تحرکی، پرخوری، مصرف بیش از حد میوه و مواد ... ادامه مطلب »

کمر درد بلغمی و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

┄━═✿♡﷽♡✿═━┄ ⚛ #کمردرد_بلغمی ✍🏻این نوع کمر درد در جامعه زنان بسیار شایع است. ❇️ علائم تشخیصی: ↯ ↯ 🍎✍🏻این کمر درد در بلغمی مزاجها و کسانی که غلبه بلغم دارند عموما به وجود می آید. علت آن هم از رسوب بلغم در مهره ها است. وقتی بلغم در کمرزیاد شود و رسوب کند باعث فاصله بین مهره ها میشود . ... ادامه مطلب »

تنگی کانال نخاع و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

#درمان_تنگی_کانال_نخاع  🔺علت : ۱-تجمع مواد زائد سوداوی و بلغمی در کمر بدلیل ضعف ۲-سرخوردگی مهره ها 🔹شرح درمان: 🔺تسکین درد و تقویت عضلات: ۱- ماساژ آرام با پماد جامع که در نسخه دیسک و سیاتیک آن را نوشتیم بعد از ماساژ، سشوار یک دقیقه ۲-سپس بادکش گرم یا سرد از پشت کتف تا باسن تا دو هفته(روی ستون فقرات نباشد) ... ادامه مطلب »

زانودرد و راهکارها با دنبه و زنجبیل بر مبنای طب سنتی

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: ┄━═✿♡﷽♡✿═━┄ #درمان_زانو_درد 🍎✍🏻 برای درمان درد زانو روغن دنبه را با زنجبیل بر روی زانو بگذارید. در کتب طبی از زنجبیل به عنوان مسکّن دردهای مفاصل و ضد انقباض دردناک و گرفتگی عضلات نام برده شده است. 🍏✍🏻 طریقه مصرف زنجبیل بدین صورت است که یک قاشق غذاخوری از پودر زنجبیل را در کمی ... ادامه مطلب »

ترک پاها و راهکار درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊🔴درمان_عمیقترین_ترک_پا 📍آب 📍حنا 📍کتیرا 📍اگر در شب  به کف پا زده شود، در کمترین مدت عمیق‌ترین ترک پا را درمان میکند 👇👇 @sinohehsamdaliri ادامه مطلب »

سنگ پا و خاصیت آن بر مبنای طب سنتی

#سنگ_پا👣 استفاده از سنگ‌پا پدیده‌ای جدید نیست. در زمان قرون وسطی ابتدا در رم و سپس درخاورمیانه مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند. امروز از سنگ‌پا در درجه اول برای زدودن بافت‌ها و سلول‌های مرده و به عنوان یک #لایه‌بردار در پاشنه پا استفاده می‌شود. دیگر #فواید استفاده از سنگ پا این است که 👈چرک پا را تمیز ... ادامه مطلب »

کمر و دیسک کمر و علل یابی آن

کانال تجارب طب اسلامی و ایرانی: 📞📞📞🗣🗣 سوال و جواب سلام.استاد  معارفی ارتباط یبوست با دیسک کمر چیه??? 💊💊 سلام با پرسش یک کلمه ای مشاوره نمیتوان ارائه کرد شرح زیادی لازم است اما درنگاه بسیار کلی بخارات مدفوع تجمع یافته درلگن بستری میشود که عروق های  منتهی به دیواره ستون فقرات کمر را آزرده و فشاروارد کرده و نتیجتا ... ادامه مطلب »