آخرین مطلب

مفاصل و ستون فقرات

درمان تدریجی استخوان گیرکرده در گلو

🗣سوال بچه ۷ ساله ای استخوان درگلویش گیرکرده +و یا فردی که هسته زردآلوبا پوسته اش در گلویش گیر کند و به روش طب سنتی بخواهد درمانگری کند چه کند👤👤پاسخ۱- زیر گلو را ارام آرام ارامروغن زیتون یا روغن بادام شیرین یا وازلین بمالید و دستمال به دور گلو ببندید۲- خوردن آب نسبتا داغ با یک قاشق روغن زیتون هر ... ادامه مطلب »

درد ستون فقرات و دنبالیچه کمر با روغن زرد تخم مرغ

آرام سازی درد ستون فقرات و بالاخص دنبالیچه با روغن زرده تخم مرغ بر مبنای طب سنتی کاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمربا روغن زرده تخم مرغ محلیکاهش تدریجی درد دنبالیچه و ستون فقرات کمرروغن زرده تخم مرغ از عطاری بگیرید برروی دنبالیچه و اطرافش بمالید بسیارمجرب برای درد استخوانی است قدیم برای بنایی که ازداربست میفتاده استفاده ... ادامه مطلب »

علل یابی لاغربودن بر مبنای طب سنتی

چرا لاغریم؟! ✔️حکمای ایرانی علت اصلی لاغری را افزایش کیفیت خشکی در بدن می دانستند که مهمترین عوامل آن عبارتند از:.کم خوریمصرف غذاها و داروهای بسیار گرم که رطوبت‌ها را تحلیل می‌برند به صورت خوراکی یا مالیدنیمصرف غذاها یا داروهای خشکی‌افزا به صورت خوراکی یا مالیدنی؛ مثل مصرف غذاهای خشک و شور و نمک سودخوابیدن در شن یا آفتاب گرفتن ... ادامه مطلب »

تقویت استخوان اطفال با خوراکی های مناسب در طب سنتی

💠 خوراکی هایی برای تقویت رشد استخوانی کودکان: 🔹 یک عددتخم مرغ عسلی در وعده صبحانه🔹استفاده از سوپ با قلم گوسفند و ماهیچه گوسفندی ( درصورتیکه کودک وزن گیری خوبی ندارد از قلم گوسفند و در صورتیکه کودک وزن گیری خوبی دارد استفاده از دنده های گوسفند برای پیشگیری از چاقی) 🔹استفاده از عصاره پای مرغ در غذاها و سوپ ... ادامه مطلب »

لرزش دست و تپش قلب و راهکارهای متنوع طب سنتی

🔰راه درمان لرزش دست و تپش قلب ✍️دکتر خیر اندیش:علل این بیماری را افزایش سودا معرفی می‌کنیماین‌ بیماران باید غذاهای گرم و تر میل کنندیک توصیه شدنی که بدون عوارض باشد که لازم برای این بیماری است عرق بهار نارنج + عسل و اگر در اختیارشان نیست جوشانده زعفران بخورند یا به همراه چایشان به همراه عسل یا نبات شیرین ... ادامه مطلب »

خواب رفتگی دست و پا و خاصه مانع سکته مغزی با داروی جاروی مغز در طب سنتی با دمنوش اسطوخدوس در سرد مزاجان

📚اگر دست و پاى شما خواب میروند، دم کرده اسطوخودوس میل کنید. این گیاه براى درمان طپش قلب، بى خوابى و برطرف کردن بیماریهاى مجارى ادرارى بسیار مفید است و خاصیت آرامبخش بودن دارد خصوصا درزمان امتحانات برای دانش اموزان و دانشجو هایی که استرسی هستند بسیار مفید است بعد از شام یک لیوان از دمکرده آن را میل کنید.@drkhodadadiiنظریه ... ادامه مطلب »

استخوان سازی و تقویت استخوان و محکم شدن استخوان بر مبنای طب سنتی

☸️یک ترکیب عالی برای #استحکام و #تقویت_استخوان 🔸 #موادلازم:صد گرم سنجدصد گرم بادام درختیصد گرم کشک محلیصد گرم آرد نخودمقداری عسل ▫️همه مواد باهم اسیاب شود و با عسل ترکیب شود، ▫️سنجد رو با پوست و هسته آسیاب کنید تا دچار یبوست نشید. 📌هر روز یک قاشق میل کنید📌خصوصا کودکان 🍎آشپزی اسلامی🍎@spi_nabi ادامه مطلب »

آرتروز و آرتریت تفاوت در چیست؟

آرتروز و آرتریت تفاوت در چیست؟آرتریت یک بیماری التهابی مفصل و بافت های اطراف آن است که با داروهای ضد التهاب درمان می شود.آرتریت روماتوئید یا روماتیسم به انگلیسی یک بیماری خود‌ایمنی است و زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ایمنی به اشتباه به بافت‌های خودی بدن حمله کند. روماتیسم به سینوویوم (غشایی که مفاصل را احاطه کرده) حمله می‌کند و ... ادامه مطلب »