آخرین خبرها

کلیه، کیسه صفرا، کبد

واریکوسل درمانی بر مبنای طب سنتی

💊💊💊واریکوسل بر اساس دیدگاه طبّ سنتی ایران ، حاصل تجمع سودا در سیاهرگهای بیضه است – چنانکه در مورد واریس پا و هموروئید نیز همین تئوری مطرح است – بنابراین راه درمان آن ، رفع تجمع سودا در این منطقه است و هر کاری به جز این ، ناموفق یا دارای اثری موقتی خواهد بود. اصول درمانی واریکوسل مانند سایر ... ادامه مطلب »

واریکوسل و علتهای آن بر مبنای طب سنتی

‍ علل به وجود آورنده واریکوسل غلبه سودا لباسهای تنگ ضربه و فشار به هر علت زمینه ارثی واریس شوخی های جنسی منجر به فشار به بیضه ها کارهای سخت یا کارهایی که با حمل بارهای سنگین همراهند وزنه برداری و پرورش اندام تحریک های جنسی مکرر بدون تخلیه و ارضاء. @drkhodadadii ادامه مطلب »

سنگ کیسه صفرا و علل یابی آن بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊💊💊💊💊 #سنگ_کیسه_صفرا (کوله لیتیاز) یعنی تشکیل سنگ در داخل کیسه صفرا. کیسه صفرا عضوی در بخش تحتانی #کبد است که صفرای #ترشح شده از کبد در آن تجمع یافته هنگام نیاز از طریق مجرای صفراوی مشترک (CBD) به روده باریک ریخته می‌شود. سنگ کیسه صفرا بسیاری اوقات هیچ علامتی ندارد و به درمان نیز نیاز ندارد. سنگ کیسه صفرای علامت‌دار ... ادامه مطلب »

سبزی خرفه داروی ویژه کبد چرب بر مبنای طب سنتی

🔻🔻🔻🔻 گیاه سبزی خرفه داروی اول کبد چرب و سرطان ها و خنک کننده کبد و اختلالات پوستی ناشی از کبد و مصلح غلبه خلط صفراوی و ضد تشنگی و خاصه عطش و روده های خشک و ضد یبوست و ضد بواسیر و افراد عصبی تخم خرفه داروی شربت خرفه و خنک کننده است در تغذیه های آش و آبگوشت ... ادامه مطلب »

کبد تنبل و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊درمان تنبلی کبد قویت کبد غیر فعال ۱ کیلو انجیر را در ۲ لیتر آب جوشانیده و سپس ۱ ق.غ عسل خالص و ۷قطره از روغن سیاهدانه را به آن اضافه نموده و صبح و شب یه لیوان از آن را به مدت ۱هفته میل کنید. @drkhodadadii ادامه مطلب »

شب ادراری و درمانش بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊درمان شب ادراری برای درمان شب ادراری کودکان و بزرگسالان ، کافیه شبها دوغ و ماست نخورن . یک پیاز رو رنده کنند و بهش نوک قاشق نمک و دارچین اضافه کنند . به مدت ۱۵ دقیقه به زیر ناف ضماد کنند. @drkhodadadii ادامه مطلب »

دفع پروتئین و راهکاردرمانی بر مبنای طب سنتی

🔴جهت درمان کسانی که دفع پروتئین از کلیه با مزاج سوداوی هستند, پودر زنیان و گردو میل شود🔵 @sinohehsamdaliri گرم سازی خط مثانه با روغن گزنه یا کنجد یا حیوانی گاوی دمنوشهای گرم مثل چای سیاهدانه یا آویشن یا پونه روغن گرم مالیدن به پهلوها و سپس ۵ دقیقه روزانه بادکش پرهیز از سردیجات خوردن و بجایش خوردن تغذیه های ... ادامه مطلب »

کبد چرب با گریدهای یک و دو و سه و راهکارهای طب سنتی

💊💊💊💊🔵درمان کبد چرب گرید۱_۲_۳ بروز کبد چرب می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که مهمترین آن‌ یعنی نوشیدن آب سرد و یخ در زمانی که کبد بالاترین حرارت را دارد. ✅ درجات مختلف کبد چرب در طب سنتی می‌تواند درمان شود (نسخه حکیم خیراندیش): ۱️⃣ ترک سردی‌ها ۲️⃣ ترک آب سرد و یخ بین غذا ۳️⃣ عدم مصرف سردی‌جات شدید با ... ادامه مطلب »

کبد چرب و مضرات بعضی از تغذیه ها

‍ ‍ ‍ 💢سلامتی 💢 🔸 اگر برای جلوگیری از چرب شدن کبد خود کاهو می خورید یادتان باشد از ریختن سس بر روی آن پرهیز کنید 🔹 سس های مایونز و فرانسوی به شدت موجب افزایش چرب شدن کبد می شود. @soroshesalamati ‍ ادامه مطلب »