آخرین خبرها

گاز کولر ماشین و مضراتش

⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️⚡️
@ravazadeh

❌ #به_محض_سوار_شدن_در_ماشین_کولر_را روشن نکنید ‼️

☑️ با توجه به تحقیقات بعمل آمده، داشبورد خودرو، صندلی، جعبه کولر و در واقع همه اشیا خودرو از پلاستیک ساخته شده است که در محیط در بسته ماده ای بنام بنزن، سمی که موجب سرطان می شود را از خود ساتع می کنند.

‼️ افرادی که در اتومبیل خود کولر دارند جهت حفظ سلامتی در هنگام سوار شدن به ماشین قبل از روشن کردن کولر ماشین باید پنجره ها را پایین بکشند تا هوای گرم داخل از ماشین خارج شود حتما می پرسید چرا ⁉️

🤔 تعجبی ندارد که این روزها مردم بیشتر از قبل به سرطان مبتلا می شوند و جان خود را از دست می دهند. این سوال پیش می آید چرا ⁉️ اجازه دهید یکی از مواردی که موجب سرطان می شود را خدمت شما توضیح دهم.

✅ اولین و آخرین جایی که مردم هر روز به آن قدم می گذارند و یا آن را ترک می کنند اتومبیل های خود می باشد. لطفا به محض سوار شدن به ماشین کولر را روشن نکنید. در ابتدا پنجره های ماشین را پایین کشیده و بعد از چند دقیقه کولر ماشین خود را روشن کنید.

◀️ با توجه به تحقیقات بعمل آمده ، داشبورد خودرو، صندلی، جعبه کولر و در واقع همه اشیا خودرو از پلاستیک ساخته شده است که در محیط در بسته ماده ای بنام بنزن، سمی که موجب سرطان می شود را از خود ساتع می کنند.

👌 شکی نیست که همگان این بو را در هنگام باز کردن درب ماشین استشمام کرده اند.

‼️ ماده بنزن علاوه بر ایجاد سرطان موجب مسموم کردن استخوان های شما هم می شود که که باعث کم خونی و کاهش گلبول های سفید خون می شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این ماده موجب سرطان خون و خطر برخی سرطان های دیگر را نیز افزایش می دهد. همچنین می تواند موجب سقط جنین در زنان باردار شود.

😳 سطح بنزن قابل قبول در داخل خانه برابر با ۵۰ میلی گرم در هر ۰۹/۰ متر مربع است.

🚙 یک اتومبیل پارک شده در داخل خانه، با پنجره های بسته شامل ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم بنزن یعنی ۸ برابر سطح قابل قبول است.

↩️ اگر خارج از منزل خودروی خود را در آفتاب با دمای بالای ۱۶ درجه سانتیگراد پارک کنید، سطح بنزن بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی گرم، یعنی ۴۰ برابر سطح قابل قبول است.

#کولر_ماشین
#خطر_سرطان

📚 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

⛔️ نشر بدون ذکر منبع شرعاً جایز نمی باشد. ⛔️

🎯 برگرفته از:
✅ www.ravazadeh.com

☘️ کانال رسمی حکیم دکتر روازاده
🍀 http://t.me/joinchat/AAAAADwUOa6m6F-zvjncnw
⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️⚡️☘️