آخرین خبرها

مو و روش رویش آن با روغن کندش و یا روغن بادام تلخ و یا سیاهدانه بر مبنای طب سنتی

رویش مجدد مو با کندش

یکی دیگر از کاربرد های گیاه کندش برای رویش مجدد مو ها و تقویت پیاز مو می باشد. اثر پذیری خاص این گیاه در درمان ریزش و رویش مجدد مو تضمینی به حدی است که این گیاه را زبانزد خاص و عام کرده و همانطور که پیش تر گفتم در کتاب تحفه حکیم مومن آمده است که اگر روغن کندوش را بر روی #کف‌دست نیز بریزد باعث رویش مو می شود.صد  البته که این فقط یک مبالغه است اما استفاده از چنین جمله ای نشانه #تاکید زیاد بر استفاده از گیاه کندش و مفید بودن و ثمربخشی فوق العاده این گیاه می باشد.

نحوه استفاده از روغن کندش(کندوش) برای رویش مجدد مو:

برای استفاده از روغن کندش در درمان ریزش و رویش مجدد موهای ریخته شده کافیست پس از تهیه روغن کندوش برای مدت ۶ ماه به صورت مداوم و هر هفته ۳ مرتبه آنهم به مدت حدود نیم ساعت  روغن را بر روی سر خود بمالید و پس از سپری شدن این مدت  کاملا ناحیه سر را بشوئید. در ابتدا شاید کمی شاهد ریزش مو باشید اما اصلا نگران نشوید و روند درمانی خود را ادامه  دهید تا شاهد رویش مجدد مو خود باشید
#بحول‌قوه‌الهی
@

f_tebiranii

درمان #ریزش مو (استاد ضیایی)

برای رشد مو از روغن بادام تلخ استفاده شود یا قوی تر از آن روغن سیاه دانه خالص (سیاه دانه را داخل روغن زیتون بجوشانید) ۲۰ دقیقه قبل از حمام استفاده شود.
قوی تر از آن روغن کُندُش که از هندوستان می آید کُندُش خریداری شده را تمیز کرده و پودر می کنیم و در روغن زیتون خالص می جوشانیم و بعدش صاف می کنیم و ۲۰ دقیقه قبل از حمام استفاده می کنیم.
این روغن طول عمر مو را هم افزایش می دهد.
برای ابروهای تُنُک شده و ریخته شده از روغن بادام تلخ استفاده شود.
کسی که مژه هایش کوتاه است و می ریزد از روغن بادام تلخ استفاده کند و یا قوی تر از آن روغن سیاه دانه خالص استفاده کند.
کسی که پیاز موی سرش سالم است ولی موهایش خلوت شده است می تواند از روغن کُندُش استفاده کند این روغن باید خود فرد به روش گفته شده تهیه کند نه روغن های بازاری که در آن پارافین و… استفاده شده است.

#استاد_ضیایی

🆔 @tebiranii  💯