آخرین مطلب

لیسیدن سگ و و گربه عامل قتل انسانها

⛔️⛔️⛔️⛔️🔕🔕🔕🔕🔕‼️‼️‼️‼️❌❌❌❌
لیسیده شدن توسط سگ‌ها و گربه ها می‌تواند شما را بکشد!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از NJ.com؛ بر اساس تحقیقات جدید دانشمندان در اروپا، لیسیده شدن توسط سگ‌ها ممکن است چیزی بیش از عشق بی‌قید و شرط را به صاحبان خود عرضه کند؛ لیسیده شدن توسط سگ‌ها می‌تواند اَبَرمیکروب‌های مقاوم به آنتی بیوتیک را به انسان منتقل کند. مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه لیسبون در پرتغال و کالج سلطنتی دامپزشکی لندن انجام شده است، نشان می‌دهد احتمال انتقال اَبَر میکروب‌های مقاوم به آنتی بیوتیک از سگ‌هایی که در خانه با افراد زندگی می‌کنند وجود دارد.
محققان می‌گویند که صاحبان سگ‌های خانگی هنگام تماس با حیوانات خانگی، لیسیده شدن توسط آن‌ها و پس از حمل کیسه حاوی مدفوع این حیوانات و حتی بعد از نوازش سگ باید بهداشت را رعایت کنند و مراقب باشند. علاوه بر سگ‌ها شواهدی نیز از انتقال این میکروب توسط گربه‌ها نیز وجود دارد.
نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که این اَبَرباکتری‌های مقاوم به دارو را نمی‌توان با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد و بیماری ناشی از این بیماری‌ها می‌تواند به طور بالقوه کشنده باشد. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در ایالات متحده، باکتری‌های مقاوم به دارو بیش از ۲ میلیون نفر را آلوده می‌کنند و هر سال حداقل ۲۳ هزار نفر را می‌کشند.
“سیان فروسینی” از کالج سلطنتی دامپزشکی و یکی از نویسندگان این مطالعه، به BBC5 Live گفت: این اَبَرمیکروب خاص جدید نیست و سال‌هاست که در انسان یافت می‌شود و بسیاری از مردم احتمالاً آن را بدون هیچ علامتی حمل می‌کنند اما تماس با حیوان می‌تواند افراد را مستعد ابتلا به عفونت ناشی از وجود این باکتری کند.
وی ادامه داد: درک اینکه چرا زبان حیوان خانگی شما ممکن است پر از میکروب باشد،🔕🔕 سخت نیست چرا که آن‌ها از همان زبانی که با آن شما را لیس می‌زنند، برای تمیز نگه‌داشتن بدن خود استفاده می‌کنند
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/01/21/2693146/%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B3%DA%AF-%D9%87%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DA%A9%D8%B4%D8%AF

/////////////////////////////////////////

🅾️ غذا دادن بیش ازحد به حیوانات کار درست است یا خیر؟:

@irmma
انجمن پزشکی کوهستان ایران: در خصوص غذا دادن به حیوانات خارج از خانه قابل توجه است:

۱. تمام حیوانات به صورت غریزی بلدن غذا پیدا کنن و شکار کنن.

۲. وقتی مثلا به گربه‌ی تو خیابون غذای خشک می‌دید، اون گربه دیگه غذای تر نمی‌خوره، با اینکار به مرگش کمک می‌کنید.

۳. حیوانات برعکس آدما، اگه غذا نداشته باشن زاد و ولد نمی‌کنن. وقتی بهشون غذا می‌دید مرتب بچه میارن، این میشه که تعداد گربه‌های شهر تهران تو ۱۰ سال اخیر، ده‌ها برابر شده.

۴. وقتی اکوسیستم رو با غذا دادن دستکاری میکنید، جمعیت حیوانات بیشتر میشه، حالا غذای بیشتری لازم دارن پس میرن سراغ گونه‌های دیگه.

۵. ارزش یه سری حیوانات بیشتره، مثل یوز ایرانی، گور، پلنگ و…. شما با غذا دادن به سگ‌ها به منقرض شدن گونه‌های با ارزش جانوری کمک می‌کنید.

۶. همیشه در طبیعت انتخاب طبیعی یا natural selection وجود داره. حیوونی که نتونه غذا پیدا کنه یا مریض باشه، محکوم به مرگه. ضعیف‌ها از بین می‌رن تا ژن قوی نسل رو ادامه بده.

۷. خیلی وقتا دیده میشه بچه‌ گربه‌ها رو میبرن دامپزشکی چون مریضن، غافل از این که مامانش اونو ول کرده تا بمیره، چرا؟ چون میخواد نسلش قوی‌تر بشه.

۸. نکته انحرافی: یکی از دلایل افزایش animal lover ها، کاسب‌هاییه که در لباس دامپزشک از احساسات شما سواستفاده میکنن تا جیبتون رو خالی کنن!
مورد بعدی، پیمانکارای شهرداری هستن که به ازای تحویل هر لاشه سگ از شهرداری پول می‌گیرن، منطقیه که شما رو تحریک کنن تا به سگا غذا بدید تا تعداد بیشتری سگ رو معدوم کنن و از شهرداری پول بیشتری بگیرن!

۹. غذا دادن به حیوانات خارج از خانه، صرفا در مورد گونه‌های در خطر به انقراض و زیرنظر محیط بانی باید صورت بگیره.

۱۰. وقتی در زمستان به حیوانات مهاجر مخصوصا پرنده ها غذا بدیم، اونا دیگه به سرزمینشون برنمی‌گردن و این برای محیط زیست واقعا مخربه. جدی بگیریم.

۱۱ اهلی کردن حیوانات (غذا دادن به اونا) مسولیت سرپرستی ما رو به همراه داره. امروز غذا بهشون میدیم، فردا که ما نیستیم باید چی کار کنن؟؟

۱۲ بعضی حیوانات مثل سگ‌سانان (گرگ، سگ و.. ) یا گربه سانان، سیستم گوارشی‌ای دارند که سیر شدن رو دیر تر می‌فهمه یا اصلا نمی فهمه.‌ مازاد بر نیازشون وقتی بخورن، دیگه اون سیستم جوابگو نیست و تخم پرنده‌های کمیاب، خود حیوانات کمیاب و ..، رو از بین می‌برن.

۱۳ بیماری‌های مشترک شناخته شده میان انسان و حیوان، بی شمارند. چه رسد به ناشناخته‌ها. ‌پس به خودمون و انسان‌های دیگه با تولید بیشتر این بیماری صدمه نزنیم.

۱۴ توی سیستم تکاملی داروین موجود قویتر با زادولد و بقا می‌تونه نسل بهتری بسازه. وقتی با غذا دادن به گربه های خیابانی باعث شیم گربه‌ های ضعیف، کور، ناسالم ازدیاد پیدا کنن باعث از بین رفتن اون چرخه هستیم.

۱۵ یادمون نره که خیلی از کارهایی که با حیوانات می‌کنیم به خاطر تنهایی خودمونه. سعی کنیم با انسان‌های سالم ارتباط بگیریم و حیوانات که آزاد و سالم آفریده شدن رو رها بذاریم تا اونا که هیچ نیازی به ما ندارن، به حیات طبیعی زندگی و مرگ و رشد و تولید مثل داشته باشن…

۱۶ حشرات، قارچ‌ها، جلبک‌ها و ..، هم توی چرخه ی حیات نقش دارند. زیاد شدن گونه‌های های جانوری مثل سگ، مستقیما از بین برنده ی این موجودات است.

شما می‌تونین با فرستادن این پیام، به محیط زیست، انسان و حیوان و هر موجود زنده ای کمک کنین..

۱۷ هیچ حیوانی طوری آفریده نشده که نیاز به لباس، جواب یا کفش داشته باشه. حیوانات رو جایی نبریم که مجبور بشیم لباس بهشون بپوشونیم. این کار اخلاقی نیست.

۱۸ تماشای سیرک حیوانات، نگهداری ماهی در آکواریوم و پرنده در قفس، هر حیوانی در آپارتمان یعنی خروج این موجود از هدف آفرینش اون حیوان. هر موجود زنده ای نیاز به زندگی، تولید مثل داشتن جفت و هم‌نوع و غذای سالم داره. آوردن این ها به خونه و نزدیکی به شوینده و سیگار و هزار چیز شیمیایی دیگه، اخلاقی نیست.

۱۹ تنها موجوداتی که نیاز به کمک دارن، گونه‌های در معرض انقراضند. این وظیفه انسان شهروند نیست. بهتره ما شهروند خوبی باشیم و فقط بهشون آسیبی نزنیم. اگر انجمن فعال می‌شناسیم از نزدیک‌ کمک مالی و ..، کنیم..

۲۰ این خیلی مهمه به کودکان رفتار مناسب رو بیاموزیم. که نسل بهتری داشته باشیم و محیط زیست سالم.
۲۱ کشور ما در نقطه‌ای از زمین واقع شده که خشک‌ و کم‌بارانه. این موضوع رو جدی بگیریم. منبع آب موجودات زنده، هرجا هست رو آلوده نکنیم.
گردآوری: سرکار خانم “الهه هدایتی”

انجمن پزشکی کوهستان ایران