آخرین خبرها

روش تهیه روغن زرد تخم مرغ بر مبنای طب سنتی

⚛️ #روغن_زرده_تخم_مرغ برای مفاصل درد عالیست

🔘✍️۳۰عددزرده تخم مرغ محلے رادرظرفے ریختہ،روے حرارت ملایم قراردهیدتاڪاملا بسوزدوروغن خارج شودباپارچہ نازڪے جداڪنید درظرف دربدارریختہ،درجاے خشڪ وخنڪ نگهدارےڪنید.

➣✨ @Mezajshenasi12

/////////////////////////////////////////

مفاصل ضرب دیده و کوفتگی را با روغن زرد مدیریت کنید

///////////////////////////////////////////////////////////////////

روغن زرده تخم مرغ محلی و کاربردآن در طب سنتی چیست

روغن زرده تخم مرغ را چگونه درست می کنند + فواید آن
تخم مرغ یکی از مواد غذایی است که شامل پروتئین بالا و همچنین انواع ویتامین ها مثل ویتامین A ، B و D و املاح معدنی است و با توجه به مغذی و انرژی زا بودن آن می توان از روغن زرده تخم مرغ برای تقویت بخشهای مختلف بدن مثل ابرو ، مژه و مو نیز استفاده کرد و بنا به در خواست های شما عزیزان طرز تهیه روغن این را در این مقاله توضیح خواهیم داد که بسیار ساده بوده و نیاز به دانش فنی خاصی نخواهد داشت. امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
خواص درمانی
مرطوب کننده و ضد خشکی پوست صورت و بدن
تقویت پیاز مو ، تقویت فولیکولهای مو ، ابرو و مژه
پیشگیری و درمان ریزش ابرو و مژه
پیشگیری و درمان ریزش مو
درمان شب ادراری در کودکان
طرز تهیه
چند عدد زرده تخم مرغ را بعد از جداسازی از سفیده در ظرفی ریخته، روی حرارت ملایم قرار دهید تا زرده کاملا بسوزد بعد از آنها روغنی خارج می شود که برای جداسازی از زرده باید از پارچه نازکی استفاده کنید . در ظرف درب دار ریخته و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
روش مصرف
مرطوب کننده و ضد خشکی پوست صورت و بدن : هر گاه احساس خشکی در قسمت های مختلف بدن به ویژه پوست صورت دارید مقداری از روغن تهیه شده را بر روی قسمت های مختلف ماساژ دهید.
تقویت پیاز مو ، تقویت فولیکولهای مو ، ابرو و مژه : اگر قصد تقویت فولیکولهای مو و همچنین ابرو و مژه را دارید این روغن یکی از بهترین گزینه هاست برای این کار ابتدا باید مژه و یا ابرو را با شامپو بچه شستشو و سپس با روغن چرب کنید. برای مو ابتدا از تمیزی موها اطمینان حاصل کرده و سپس زمینه سر را با روغن چرب کرده و سپس یک کلاه پلاستیکی روی سرتان بگذارید بطوریکه همه موهایتان را بپوشاند. اجازه بدهید این روغن۱ تا ۳ ساعت روی سرتان بماند .سپس موهایتان را با آب گرم و صابون گیاهی بشویید .
پیشگیری و درمان ریزش ابرو و مژه : این روغن میتواند به خوبی در پیاز موی ابرو و مژه نفوذ کرده و باعث جلوگیری از ریزش و همچنین رشد ابرو و مژه ریخته شود.
درمان شب ادراری در کودکان : این روغن در درمان کودکانی که دچار سستی کمر و شب ادراری می باشند مفید است.در این افراد نیز میتوان مقداری از این روغن را در گودی کمر ریخته کمر و پهلوها را ماساژ داد.
با روش ذکر شده بهترین روغن زرده تخم مرغ را در منزل تهیه کنید، انواع آماده این روغن فاقد کیفیت می باشد.

https://telegram.me/Mezajshenasi12
🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

🍃🌸🕉 @Mezajshenasi12

////////////////////////////////////

⚛️ #روغن_زرده_تخم_مرغ_و_کندوش

🔺ضد ریزش مو
🔻تسریع رشد مو،ابرو،مژه

🔘✍️ترکیب ۶۰سی سی روغن زرده تخم مرغ بهمراه ۱۰گرم ریشه گیاه“کندوش”آسیاب شده مخلوط و مورد استفاده قرار دهید.

↪️ @sinohehsamdaliri