آخرین مطلب

افراد کهنسال

تغذیه پیران و سالمندان بر مبنای طب سنتی

غذای مناسب سالمندان. ⠀غذاهای مناسب برای دوره سالمندی عبارتند از:⠀۱) تخم مرغ نیم برشته ( طرز تهیه: تخم مرغ را تنها تا ۵ دقیقه پس از جوش آمدن آب، بجوشانید.)⠀۲) نان خوب پخته شده با نمک کافی⠀۳) آب گوشت⠀۴) عصاره گوشت⠀۵) کباب با گوشت لطیف (یا زود هضم)⠀۶) گوشت کبک⠀۷) شیر برنج⠀۸) فرنی مغز بادام⠀۹) انواع آش و سوپ آش ... ادامه مطلب »

طول عمر با تغذیه استراتژیک بر مبنای طب سنتی

♻️#سبکزندگیاسلامی ✴️هفت غذای استراتژیک که عامل طول عمر و سلامتی هستندهفت غذای استراتژیک طب اسلامی که عامل طول عمر ، سلامتی ،استقامت و قدرت بدنی هستند. 🔹۱. قند و شکر و نبات طبیعی نیشکر امام‌کاظم ع: شکر درمان هر درد و بیماریست جز مرگ. مکارم الاخلاق ص ۱۶۸🔹۲. نمک‌ طبیعی (سنگ نمک یا و نمک دریای دستکاری نشده) در نمک ... ادامه مطلب »

عمرهای طولانی در بین علمی اسلامی و غفلت علوم طب پزشکی آکادمیک

📚📚📚علم پزشکی درایران غفلت است‏صافی گلپایگانی ۱۰۲ سالهوحید خراسانی ۹۹نوری همدانی ۹۵مکارم شیرازی ۹۴شبیری زنجانی ۹۲جعفر سبحانی ۹۱علی سیستانی ۹۰جوادی آملی ۸۷علوی گرگانی ۸۱ چرا علم پزشکی راجع به دلایل طول عمر مبارک مراجع تقلید هیچ تحقیقی نمیکنه تا به نسخه ی زندگی سالم و عمر طولانی برسه؟@soroshedalamati ادامه مطلب »

درمان تنگی نَفَس در سالمندان و میانسالان بر مبنای طب سنتی

💊🌺 درمان تنگی نَفَس در سالمندان و میانسالان 🌺 👈اوّل شب یک استکان از جوشاندۀ مخلوط گُلِ زُوفا و ریشۀ أَرِیسا به نسبت مساوی 👈پیاده روی آرام در سطح صاف در حیاط یا پارک (در نور مستقیم آفتاب بمدّت ۱۵ دقیقه که برای دریافت ویتامین D لازم است) 👈خوردن مخلوط آب سیب تازه با آب زردکِ تازه (هویج زرد) که ... ادامه مطلب »

قی کردن چشم در بزرگسالان بر مبنای طب سنتی

قی کردن چشم در بزرگسالان ⭕️ ناشی از فضولات مغز 🔘✍️ شبی یک لیوان دمکرده اسطوخدوس ناشتا 🔘✍️ بابونه شیرازی را بجوشانید و دستمال تمیزی را در آن بزنید و روی چشم قرار دهید روزی یکبار °Join: @Mezajshenasi12 t.me/Mezajshenasi12 ادامه مطلب »

درمان تنگی نَفَس در سالمندان و میانسالان بر مبنای طب سنتی

🌺 درمان تنگی نَفَس در سالمندان و میانسالان 🌺 👈اوّل شب یک استکان از جوشاندۀ مخلوط گُلِ زُوفا و ریشۀ أَرِیسا به نسبت مساوی 👈پیاده روی آرام در سطح صاف در حیاط یا پارک (در نور مستقیم آفتاب بمدّت ۱۵ دقیقه که برای دریافت ویتامین D لازم است) 👈خوردن مخلوط آب سیب تازه با آب زردکِ تازه (هویج زرد) که ... ادامه مطلب »

تقویت سه وعده تغذیه برای سالمندان بر مبنای طب سنتی

💊💊💊💊بسم الله الرحمن الرحیم تقویت سه وعده تغذیه برای سالمندان بهترین صبحانه برای سالمندان یک لیوان شیر گرم با سه عدد انجیر خشک پودر شده همراه با یک قاشق غذاخوری از پودر هفت جوانه ، نصف قاشق چای خوری زردچوبه و یک قاشق چایخوری پودر گل محمدی می باشد. بهترین ناهار برای ایشان نخود آب ساده با روغن زیتون مقداری ... ادامه مطلب »

خشکی مفاصل و خشکی مفاصل در سالمندی

#خشکی_مفاصل 🔰 خشکی مفاصل در سالمندی 🔸یکی از آسیب‌های عضلانی‌مفصلی سالخوردگان (بویژه در زانو و ستون فقرات) کاهش مایع مفصلی و خشکی غضروف و سخت‌شدگی وترها و رباط‌هاست که با کاهش محدوده حرکت مفصل، و تغییر شکل آن، و درد، و ضعف و ناتوانی در حرکت پدیدار می‌شود. 🔹این کم‌حرکتی خود موجب کاهش گردش خون و تبادل مواد در مفصل، ... ادامه مطلب »

افراد بالای ۴۵ سال دقت کنند مواد غذایی مفید برای جلوگیری از التهاب

🔴افراد بالای ۴۵ سال دقت کنند ✅ مواد غذایی مفید برای جلوگیری از التهاب ✅زردچوبه: یک ایبوپروفن طبیعی است و کورکومین موجود در آن منجر به مهار آنزیم های التهابی و کاهش درد مفاصل و تورم ناشی از آن می شود. ✅هویج: حاوی ویتامین آ و بتاکاروتن است که مبارز التهاب قویست این سبزی همچنین حاوی بتا کریپتوگزانتین است که ... ادامه مطلب »

عادت های پیری زود رس بر مبنای طب سنتی

✅عادت‌های پیرکننده را بشناسیم 🔹دیر خوابیدن 🔹کم تحرکی و ورزش نکردن 🔹تمایل به خوراکی‌های شیرین 🔹سیگار کشیدن 🔹مالیدن چشم 🔹تغییر پی در پی وزن 🔹خوابیدن روی شکم 🔹کنترل نکردن استرس 🔹نداشتن برنامه غذایی سالم 🔹نوشیدن ناکافی آب نسبت به نیاز بدنتان 🔹خصومت و دشمنی تلگرام و ایتا :🌺 @drhasanati☘️ دکتر حسناتی – طب سنتی – زیبایی ادامه مطلب »