آخرین مطلب

گیاهان دارویی

پونه کوهی و دمنوشش داروی بی نظیر برای عفونت واژینال و غفلت بانوان و حتی سالمسازی عفونت مجاری ادراری و کلیه و گوارش و مثانه درجایگزینی دمنوش روزانه

دمنوش پونه برای عفونت ‌زنان 🔹پونه یک ضدعفونی کننده‌ی طبیعی است، ضد باکتری و ضد قارچ 🔸این گیاه نه تنها باعث از بین رفتن قارچ ‌ها میگردد بلکه به تقویت دستگاه ‌ایمنی بدن هم کمک میکند. https://eitaa.com/joinchat/1855062300C9222a8364c درایام کرونا برای رفع اخلاط چسبنده ریه در طب سنتی از این نوع گیاه عموما بهره های زیادی کسب شده است ضمنا در ... ادامه مطلب »

دیابت درمانی خاص وویژه با دمنوش تخم شنبلیله بر مبنای طب سنتی

نسخ رایج استادان طب سنتی درباره دیابت تخم شنبلیله برای پایین آوردن قند خون کاربرد دارد . .در حدیث داریم اگر مردم می دانستند در تخم شنبلیله چه چیزی است، آن را با طلا و امثال اینها معاوضه می کردند .تخم شنبلیله خام را آسیاب کنید و به اندازه ۱ قاشق چایخوری میل کنید . تخم شنبلیله خام اثر کاهنده ... ادامه مطلب »

بیدمشک و خاصیت آن برای قلب و مغز

خواص #بیدمشک 🔰 نفع خاص: تقویت قلب و مغز.افعال و خواص: بیدمشک مفتح سدد خفیف مغزی، ملطف و ملین است. 🔰 روغن گل بیدمشک، مجفف می باشد.عرق گل بیدمشک، مقوی مغز، مقوی قلب، ملین، مبهی گرم مزاجان و مقوی احشاء است. 🔰 گل بیدمشک، سر دردهای ناشی از بخارهای گرم معده را بهبود می بخشد.بوییدن گل بیدمشک یا عرق آن، ... ادامه مطلب »

کاشت هسته میوه ها و غفلت ایرانی ها

بزودی فصل میوه های هسته دار میرسد. مثل هلو، آلو، زرآلو، گیلاس و آلبالو..در خواست ما این است که هسته این میوه ها را دور نیندازید”داخل دهان نشود بهتر است” بلکه بشورید و خشک کنید و آنها را در یک دستمال نگه دارید و داخل ماشین تان بگذارید.هر وقت که به پیک نیک و سفر میروید، این دانه ها را ... ادامه مطلب »

آب آوردن در قلب و کلیه ها و ورم بدن و رطوبات مغزی و راهکارهای طب سنتی

اگر های آب آوردن در بدن قلب شما اب می اوردزانوشما اب می آوردکلیه های شما اب میاوردمغز شما رطوبات پی درپی میگیردبدن شما ورم و اب میاوردخلاصه بدن شما به اب اوردن همسو میشود📚🇮🇷راهکارشدمنوش های قولنجان یا سورنجان یا پونه کوهی یا آویشن یا آذربه یا گزنه یا خردل یا فلفل یامیخک یا خلاصه دمنوش های گرم مزاج بصورت ... ادامه مطلب »

گیاهان آپارتمانی سمی بنام اسپاتی فیلوم، گل صلح یا گل چمچمه ای

معرفی گیاهان سمی ۵: اسپاتی فیلوم، گل صلح یا گل چمچمه ای ( peace lily ) این گیاه آپارتمانی زیبا اگر چه نام گونه Lily را یدک می‌کشد اما در واقع ربطی به این خانواده ندارد و یک سوسن واقعی نیست. این گیاه همیشه سبز بومی آمریکای جنوبی که برگ‌هایی براق با گل های سفید منحصر به فرد دارد. به ... ادامه مطلب »

زردچوبه و خاصیتهای آن

🔴 خواص زردچوبه ♻️ امروز می‌خواهیم درباره یک داروی مفید و پرکاربردی که در همه آشپزخانه‌ها پیدا می‌شه صحبت کنیم، یعنی #زردچوبه 🔹 زردچوبه گرم و خشک است و یک #ضدالتهاب بسیار قوی است که در درمان آرتریت و سایر بیماری‌های التهابی و سرطان مفید است. 🔹 زردچوبه کاهنده #قند خون است، قدرت #بینایی را افزایش می‌دهد و #گرفتگی‌های_کبد را ... ادامه مطلب »

میوه فیسالیس یا عروسک پشت پرده و مضراتش

📝دارو شناسی میوه #خطرناکی به نام فیسالیس در بازار موجود است که به خاطر ظاهر جالب و جذاب آن در تزئین کیک‌ها و … استفاده می‌شود و با توجه به‌ جدید بودن آن افراد دوست دارند آن را حداقل یکبار امتحان کنند.در طب سنی این میوه عروسک پشت پرده نام دارد و دارویی تخصصی جهت عقیم کردن انسان است. لطفاً ... ادامه مطلب »

خشخاش از منظر طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷خشخاش چیست؟ شاید تا به حال اسم خشخاش به گوشتان خورده باشد. در ادامه قرار است بهتر بدانیم که خشخاش چیست؟ و خواص تخم خشخاش برای سلامتی چگونه است؟در ابتدا باید اینطور گفت که خشخاش گیاهی است از خانواده شقایقیان و علفی است که ارتفاع آن به یک تا دو متر می‌رسد. دارای ساقه‌ای قائم، منشعب، بی‌کرک (در بعضی نمونه‌ها ... ادامه مطلب »

دوسین در طب سنتی و خاصیت گسترده اش

🔶🔹دوسین در طب سنتی چیست دوسین مخلوط سیاهدانه + عسل = دوسین برای تهیه این ترکیب باید ۱۸۰ گرم سیاهدانه هندی را نیمکوب کرده و بلافاصله و فوری با یک کیلو عسل گرماندیده گون کتیرای موردتاییدحکیم مخلوط نمایید.سیاهدانه نیمکوب شده اثرگذاری بهتری دارد ولی خیلی سریع در مجاورت هوا خواصش را از دست می دهد اما اگر به سرعت با ... ادامه مطلب »