آخرین مطلب

دهان و دندان

آفت دهان و روشهای درمانی با دمنوش گشنیژو یا ریحان

استفاده از گشنیز برای بهبود آفت دهان 🔸گشنیز به خاطر خاصیت آنتی باکتریایی‌اش می‌تواند درمان شگفت انگیزی برای آفت دهان باشد. 🔸اگر برگ‌های گشنیز را در اختیار دارید، کمی از آن را در داخل آب بجوشانید.بعد از ولرم شدن آب گشنیز، می‌توانید ۴ بار در روز دهان خود را با آن بشویید.اگر دانه‌های گشنیز را در منزل دارید، در داخل ... ادامه مطلب »

لثه درمانی ( خونریزی ها ) بر مبنای طب سنتی

خونریزی ناگهانی یامداوم لثه هنگام مسواک زدن نشانه آشکاری از کمبود ویتامینC است. 🔹️منابع ویتامین C :میوه های خانواده مرکبات، اسفناج،فلفل دلمه ای سبز و قرمز،گوجه فرنگی،کلم،گل کلم و کلم بروکلی 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

خونریزی و التهاب لثه و راهکارهای طب سنتی

📚📚خونریزی و التهاب لثه را جدی بگیرید! خونریزی و التهاب لثه یکی از عوارضی است که در صورت مشاهده باید جدی گرفته شود چرا که در صورت عدم پیگیری و درمان گاهی می‌تواند راه ورود باکتری‌های مضر موجود در دهان به جریان خون را هموار ساخته و موجبات بروز بسیاری از مشکلات، بیماری‌ها و تخریب دندان‌ها را فراهم آورد؛خونریزی لثه ... ادامه مطلب »

زبان شناسی و رنگ زبان و راهکارهای طب سنتی

📚📚📚اثراتی که بر روی زبان دیده می‌شود، ناشی از چیست؟ زبان عضوی ماهیچه‌ای است که با یک ساختار فوق العاده متحرک در کف دهان قرار دارد. بررسی منابع طبی قدیمی نشان می‌دهد، به طور کلی اثراتی که بر زبان دیده می‌شود، بیشتر ناشی از سه عضو مغز، معده و کبد است. آسیب در این ارگان‌ها موجب تغییر در رنگ، طعم، ... ادامه مطلب »

عصب کشی لثه و جابجا شدن لثه و عفونت لثه و سفت کردن لقی دندان بر مبنای طب سنتی

💊💊💊جابجاسازی لثه و سفت کردن دندان اگر گیاه عاقر قرحا را ۴۰ روز در سرکه قرار دهید و لثه را با آب بشویید لثه نرم میشودبطوری که با انگشت هم میتوان دندان را در آورد و نیز ارتودنسی دراین صورت نیز بسیار آسان میشود چون لثه نرم شده است و جا به جایی راحت انجام میشود و اگر خواستیم لثه ... ادامه مطلب »

میل بدن به تلخی و تندی و شوری و شیرینی و خاک خوری و علل یابی بر مبنای طب سنتی

میل شما به چیست❓ 🔻کسانی که میل به تلخی وتندی دارند یک سردی در بدنشان وجود دارد.🌶 و 🔻کسانی که خیلی میل به شوری دارند: علت غلبه سودا یا سودای مغز است (استرس،اضطراب،افسردگی)یا سودای معده (اشتهای کم ومکرر،ریزه خواری) نشانه ی سودای معده است.🔻کسانی که میل به ترشی دارند : علت غلبه صفرا است معمولا از شیرینی هم بدشان می ... ادامه مطلب »

سوختگی زبان بر اثر خوردن تغذیه داغ

✅درمان سوختگی زبان ✍🏻 اگر بر اثر خوردن غذا یا چای دچار سوختگی زبان شدید مقداری شکر روی زبان ریخته بعد از چند ثانیه دیگر نه اثری از سوختگی هست و نه سوزشی احساس میکنید. 📚 استادطالقانی@soroshesalamati ادامه مطلب »

ریزش آب دهان در شب و علل یابی بر مبنای طب سنتی

⚛️علل #ریزش آب _دهان در شب ۱- سردی مغز و درد در ناحیه پشت سر ۲- سردشدن گوارش و ترشیدگی و سکسکه و #آروغ_ ترش ،در( معده و روده بزرگ و کوچک ) ۳- بیماری #سینوسها و نزله سرد ۴- #انگل داشتن درگوارش و دورناف و مقعد که بعضی مواقع با مورمورهمراه است ۵- #فلج صورت و کم کاری غده ... ادامه مطلب »

بوی دهان بعد مسواک زنی چرا قطع نمیشه

📞☎️سوال چرا دهانم بعدمسواک کردن بازهم بوی مشمئزکنتده دارد💊📚جوابسلام این بودادن یکی از نشانه های عفونت گوارش ( حدود ده متری درروده ها و یا معده ) ویا عفونت مثانه و یا عفونت دردستگاه مجاری ادراری و یا عفونت در لثه ها و یا حضور بلغم یعنی چرک مزاج سرد با خاصیت چسبندگی درته حلق است۱- روزی به اندازه یک ... ادامه مطلب »