آخرین مطلب

دهان و دندان

ورم لثه و یا ورم زبان و یا ورم لب و یا تشدید خونریزی لثه ها بالاخص در فصل گرما

🇮🇷🇮🇷برای کاهش تدریجی ورم لثه یا خونریزی لثه یا ورم زبان یا ورم لب درفصل بهارو تابستان چه باید کرد📚دراین ایام اخلاط غلیظ زمستانی درجداره عروق کبدو کلیه و روده ها با بیداری فصل بهار به سطح بدن فعال شده و سبب کهیروجوش و خارش و قرمزی پوست و ورم مفاصل میشود پس راهکارهای سنتی🔻🔻اب عدس دردهاناب زرشک دردهانابغوربدون نمک ... ادامه مطلب »

بوی دهان در طب سنتی و راهکارهای متنوع

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷علل یابی و رفع بوی بد دهان روزه دار برمبنای طب سنتی خانم دکتر محمدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی یکی از مشکلاتی که اکثر روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با آن مواجه می‌شوند، بوی ناخوشایند دهان است که گاهی علاوه بر خود فرد، ممکن است اطرافیان او را نیز آزار دهد. ... ادامه مطلب »

عفونت دهان و لثه و راهکارهای طب سنتی

مقابله با عفونت دهان و لثه 📚📚کانال انارستانی هادر این پست با حضور استاد تاجبخشراه های مقابله با عفونت دهان را باهم میبینیم.ریشه عفونت و تعفن دهان درغلبه دم و بلغم دردهان و گوارش و لثه است🇮🇷📚راهکارها۱- مسواک با دمنوش و یا پودر پوست میوه انار یا( پوست اناراگرآبزن شود برای خونریزی بانوان بسیارمفیداست یا برای کشاندن اسفنج مقعدبه داخل ... ادامه مطلب »

آفت دهان نوزاد و زخم نوک پستن و راهکار طب سنتی

درمان آفت دهان نوزاد و کودکان!درمان آفت و رفع بزاق اسیدی نوزاددرمان زخم نوک پستان مادر📚کانال انارستانی ها درایتا🌹از استاد تاجبخش عزیز درمورد درمان آفت دهان کودکان سوال کردیم و ایشون راه های درمان این مشکل را بیان کردند.📚علت اصلی : اسیدی شدن گوارش نوزاد یا مادرشیرده یا سستی معده یا اختلال درشیرمادر📚راهکارها۱-گرفتن نفخ شکم نوزادبا بغل گرفتن و ارام ... ادامه مطلب »

خشکی دهان و راهکار طب سنتی

✅ علایم خشکی دهان 🔹احساس خشکی و چسبناکی دهان🔹تشنگی پی در پی🔹زخم در دهان، زخم و یا پوست بلندشده در گوشه دهان و ترک و خشکی لب🔹احساس خشکی برروی زبان🔹احساس سوزن سوزن شدن و یا سوزش در دهان بخصوص روی زبان🔹زبان خشک، خشن و قرمز🔹مشکل در صحبت کردن ویا مشکل در تشخیص مزه، جویدن و یا فرودادن🔹خشونت صداو یا خشک ... ادامه مطلب »

تلخی دهان و علل و عوامل آن بر مبنای طب سنتی

🔰 طب ایرانی و تلخی دهان 💠احساس طعم تلخ در دهان می تواند ناشی از شرایط زیر باشد. 🔷 مشکلات بهداشت دهان و دندان🔶 سینوزیت و ترشحات تنفسی🔷 خشکی دهان🔶 بارداری🔷 مصرف برخی داروها و مکمل ها🔶 برخی بیماری های اعصاب🔷 اضطراب و تنش عصبی🔶 بیماری های گوارشی مثل ریفلاکس🔷 یائسگی ✔️در طب ایرانی، احساس تلخی دهان می تواند ناشی ... ادامه مطلب »

آفت دهان و روشهای درمانی با دمنوش گشنیژو یا ریحان

استفاده از گشنیز برای بهبود آفت دهان 🔸گشنیز به خاطر خاصیت آنتی باکتریایی‌اش می‌تواند درمان شگفت انگیزی برای آفت دهان باشد. 🔸اگر برگ‌های گشنیز را در اختیار دارید، کمی از آن را در داخل آب بجوشانید.بعد از ولرم شدن آب گشنیز، می‌توانید ۴ بار در روز دهان خود را با آن بشویید.اگر دانه‌های گشنیز را در منزل دارید، در داخل ... ادامه مطلب »

لثه درمانی ( خونریزی ها ) بر مبنای طب سنتی

درمان مشکلات لثهانارستانی ها سلام🌹در این پست باهم درمورد درمان مشکلات لثه صحبت میکنیم.خونریزی لثه مربوط به بهداشت رعایت نکردندمنوش و یا دهانشویه گلناربا سرکهگلاب و سرکه دردهاندمنوش همیشه بهار ضدالتهاب دردهاندمنوش کلپوره دردهانسماقرب اناراب انارپوست اناربصورت قالب روی لثه برای ریزش لثه هااین پست رو با عزیزانتون به اشتراک بزارین ‌ انارستان؛ حامی سلامت مردم ایران❤️‌ @anarestan_tv ‏🆔 @ofogh_tv ... ادامه مطلب »

خونریزی و التهاب لثه و راهکارهای طب سنتی

📚📚خونریزی و التهاب لثه را جدی بگیرید! خونریزی و التهاب لثه یکی از عوارضی است که در صورت مشاهده باید جدی گرفته شود چرا که در صورت عدم پیگیری و درمان گاهی می‌تواند راه ورود باکتری‌های مضر موجود در دهان به جریان خون را هموار ساخته و موجبات بروز بسیاری از مشکلات، بیماری‌ها و تخریب دندان‌ها را فراهم آورد؛خونریزی لثه ... ادامه مطلب »

زبان شناسی و رنگ زبان و راهکارهای طب سنتی

📚📚📚اثراتی که بر روی زبان دیده می‌شود، ناشی از چیست؟ زبان عضوی ماهیچه‌ای است که با یک ساختار فوق العاده متحرک در کف دهان قرار دارد. بررسی منابع طبی قدیمی نشان می‌دهد، به طور کلی اثراتی که بر زبان دیده می‌شود، بیشتر ناشی از سه عضو مغز، معده و کبد است. آسیب در این ارگان‌ها موجب تغییر در رنگ، طعم، ... ادامه مطلب »