آخرین مطلب

یبوست و اسهال و بواسیر

هموروئید یا بواسیر با روش سیاهدانه بر مبنای طب سنتی

🔷بهبود_هموروئید 👈۱ق.غ سیاهدانه راروی حرارت تفت دهیدوبا۱ق.غ سیاه دانه تفت داده نشده ترکیب کنیدوپودر کنید.🔻 روزانه نصف ق.چ از آن ترکیب را با آب بخورید. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی@partosabzehastiنشردهید ادامه مطلب »

یبوست شناسی و علل خطرناک بودن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚چرا یبوست خطرناک است؟ 🍀پاسخ این سوال چندان پیچیده نیست.یبوست برای بدن به مانند یک بحران دفع زباله است.بدن از راه های مختلفی اقدام به بیرون ریختن مواد زاید از درون خود می کند. ساده ترین این راه ها،دفع مدفوع و ادرار،تعریق،تنفّسو … هستند.در این بین، دفع مدفوع از راه روده معمولاً عهده دار دفع خطرناک ترین موادّ زاید از ... ادامه مطلب »

واریکوسل یا واریس وریدی بیضه ها و علت یابی

و اریکوسل (واریس وریدی بیضه) ✍️ آیت الله ضیایی: واریکوسل از بیماری‌های برگشت پذیر است. علل بیماری واریکوسل:۱ـ غلظت خون،۲ـ گردش‌خون ضعیف،۳ـ شورت تنگ،۴ـ شلوار تنگ،۵ـ گذاشتن تلفن همراه (موبایل) در جیب شلوار یا کنار کمر،۶ـ ضربه،۷ـ تصادف،۸ـ سقوط،۹ـ مصرف داروهای هِمُوتُراپی،۱۰ـ حمّام‌های سُونا (خشک‌و مرطوب)، جَکوزی و استخر آب سرد تگری. واریکوسل شدید جرّاحی لازم دارد (توسّط متخصّص اورولوژی، ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی در نوزادان و کودکان بر مبنای طب سنتی

💊بسم الله الرحمن الرحیم یبوست در نوزادان و کودکان : درمان هر بیماری در نوزادان در دوره شیر خواری از طریق اصلاح شیر مادر صورت می گیرد. برای درمان یبوست در نوزادان ابتدا مادر باید تمام نکات و برنامه غذایی که در بحث یبوست آمده را اجرا کند. مصرف پودر جنین گندم ، پودر جوانه گندم ارگانیک ، پودر جوانه ... ادامه مطلب »

شقاق مقعد و راهکارهای طب سنتی

💊💊بسم الله الرحمن الرحیم شقاق :شقاق بر اثر خشکی مزاج است .خشکی مزاج گاهی توأم با گرمی و گاهی توأم با سردی است . چند نکته :۱ . عزیزانی که به شقاق مبتلا هستند باید برنامه غذایی یبوست و نکات یادآوری شده در بحث بواسیر را به طور کامل اجرا کنند . ۲ . علاوه بر ضمادی که در بحث ... ادامه مطلب »

مغزفلوس داروی خاص ملین برای گوارش و ضد یبوستهای مزمن فقط بر مبنای طب سنتی

💥ملین فلوس یا ملین مبارک💥 ✳️۱۰ گرم پرکهای فلوس (۲۵ گرم فلوس) را داخل یک لیوان آب جوش ریخته تا ۱۰ دقیقه بماند. چندین بار به هم زده تا آب کاملا سیاه شود سپس از پارچه دولا رد کرده ۲۰ گرم روغن بادام شیرین اضافه و شب هنگام خواب میل شود. (لازم به ذکر است که زمان مصرف ۳ ساعت ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی با ورزش روزانه بر مبنای طب سنتی

💊💊💊ورزش روزانه داروی ضدیبوست 💪⠀⠀☘️مواد غذایی مصرفی ما به طور کامل مورد استفاده بدن قرار نمی گیرند بلکه در هر مرحله از هضم بخشی از آن به صورت مواد زاید در می آید. ⠀⠀☘️بدن انسان تلاش می کند تا مواد زاید را از طریق مدفوع، ادرار، عرق و راه های دیگر دفع نماید امّا همیشه مقداری از این مواد زاید ... ادامه مطلب »

ادرار نگه داشتن و مضراتش

⛔️#نگه-داشتن مداوم ادرارمیتواند در دراز مدت خطراتی زیر رادر پی داشته باشد. ❌عفونت و آسیب به کلیه ها❌عفونت مجاری ادراری❌بی اختیاری ادرار @soroshesalamati ادامه مطلب »

پروستات درمانی با طب سنتی

💊🔰 توصیه‌های طب سنتی برای بهبود مشکلات پروستات 📌 در بزرگی خوش‌خیم پروستات، مصرف فراورده‌های حاصل از میوه خارخسک، تخم کدو، و برگ گزنه سودمند است. 📌 درمان یبوست و نفخ نیز برای مبتلایان ضروری است. 📌 مصرف روزانه خیسانده ۷ عدد انجیر در ترکیبی از عرق بابونه مرغوب و سرکه انگوری ملایم می‌تواند برای مجموعه این شرایط مفید باشد.‌ ... ادامه مطلب »

هموروئید یا بواسیر و خوردن آب تربچه بر مبنای طب سنتی

🎈آب تربچه برای درمان خانگی هموروئیدیک چهارم فنجان آب تربچه را در روز دوبار بنوشید. صبح‌ها و شبها، به مرور میزان آن را به نصف لیوان برسانید.اکثر افراد پس از ۲۰روز کاملا درمان میشوند وبرخی ممکن است تا یکماه طول بکشد اما درعوض اب تربچه درمان قطعی این بیماری است و دوباره بازگشت نمیکند. @sinohehsamdaliri ادامه مطلب »