آخرین مطلب

گوش، حلق و بینی

دمنوش پنیرک با ختمی با بنفشه با گل بابونه از نوع شیرازی با گل زوفا با پونه با قدومه شیرای و تخم به دانه داروی طب سنتی برای تسکین سرفه های خشک و خلط دار برمبنای طب سنتی

دمنوش پنیرک و تسکین سرفه 🔹پنیرک گل های زیبا و بنفش رنگ گیاهی دارویی است که معمولا به صورت خودرو در مناطق مختلف ایران می روید.🔸یک لیوان آبجوش را بر روی یک قاشق چایخوری از پودر گل های خشک شده پنیرک بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کنید.🔹پس از صاف کردن، نوشیدنی گرم، خوشرنگ و کمی لعاب ... ادامه مطلب »

گرفتگی ریه تقویت ریه + دفع اخلاط ته حلق+ گرفتگی گلو + رفع ابریزش بینی + تقویت تنفس و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

دمنوش گل بابونه از نوع شیرازی مقل چای درست شود تا سه لیوان بخوری۲- دمنوش ترکیبی ختمی و پنیرک و بنفشه 📚🌹درمان ویژه برای رفع گرفتگی ریه ۱- پرسیاوشان ۲۵ گرم۲- اسطوخدوس ۲۵ گرم۳- عناب ۲۵ گرم۴- گل بابونه فقط ازنوع شیرازی ۳۰ گرم۵- ناخنک ۲۵ گرم۶- گل ختمی درشت ۲۵ گرم۷- پنیرک و بنفشه ۵۰ گرمباهم مخلوط به هفت ... ادامه مطلب »

استنشاق آب در دهان و بینی براساس روایات

🔆💠🔅💠﷽💠🔅✅استنشاق ✍️حضرت علی علیه السلام می فرمایند: آب در دهان گرداندن و در بینی کشیدن سنت است و پاک کننده دهان و بینی است 📚خصال شیخ صدوق ج ۲ ص ۶۱۱ بینی مجرایی برای وارد شدن هوا به ریه ها است. هوا قبل از اینکه وارد ریه شود، گرم و پاک می شود زیرا موها و مخاط های بینی بخشی ... ادامه مطلب »

سرفه خشک و راهکار طب سنتی

سرفه خشک درفضای گرمای توام باگردوغباردمنوش زیر برای سرفه خشک بدون خلط است ( مثل چای درست کردن فقط دم شود نه جوشانده شود )📚دمنوش ترکیبی اول 🔽۱- گل ختمی۲- پنیرک۳- شکرتیغال تمیزشده۴- بنفشه۵- تخم بارهنگ۶- قدومه فقط از نوع شیرازی۷- تخم به دانه۸- مرو۹- تخم ریحان۱۰- خاکشیر۱۱- اسفرزه📚سایر مواد کاهنده۱- کدو بخارپز۲- خورشت بامیه گیاهی یا دمنوش فقط بامیه۳- ... ادامه مطلب »

سالمسازی حنجره برای مداحان بر مبنای طب سنتی

🌱 ۱۰ توصیه طب ایرانی ویژه سخنرانان و مداحان 🏴 با فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان، یکی از چالش های سخنرانان و مداحان گرامی 👈 خستگی و خشونت صدا و حنجره می باشد 🤲 پیشکشی ست ناچیز به خادمین گرانقدر دستگاه حسینی 🔰 🔰 مجموعه تدابیر طب ... ادامه مطلب »

جوش روی گوشها و راهکار طب سنتی

جوش زدن روی گوش ها 🔹مربوط به: کلیه هاوقتی از کلیه ها به خوبی مراقبت نشود، روی گوش ها جوش های بزرگ و دردناک می زند. مشکلات کلیه معمولاً از ننوشیدن آب کافی و خوردن مقدار زیادی نمک و کافئین ناشی می شود، پس روزانه 🔸 مقدار زیادی آب بنوشید.🔹 کافئین را کم کنید.🔸 با خوراکی های ادرار آور مثل ... ادامه مطلب »

عفونت ریه ها و آسم و برونشیت بر مبنای طب سنتی

🔴درمان #عفونت_ریه، آسم و برونشیت و آب اوردن ریهتنفس عمیق روزانه ۴۰ بارتنفس هوای سرد در زمستان و تنفس هوای گرم در تابستاندوسین روزی دو قاشق مرباخوری هر ۱۲ ساعت ۴۰ الی ۱۲۰ روزترک و یا کاهش سردی ها مخصوصا سودازاها ۴۰ شبروغن مالی روی ریه با روغن سیاهدانه هر روزهفت ساعت بعد از روغن نالی، بادکش ریه یک شب ... ادامه مطلب »

چرک و ترشحات پشت حلق و مضراتش برای بدن

🔴 ترشحات پشت حلق چه عوارضی به دنبال دارد؟ این ترشحات خبر از افزایش تولید مواد مضر در ناحیه سر و دفع آن‌ها توسط سینوس‌ها می‌دهد. مواد دفعی در این حالت با قورت دادن مجدداَ به داخل بدن برمی‌گردند و بخشی از آن‌ها را دستگاه گوارش دفع می‌کند اما مقداری هم داخل بدن باقی می‌ماند و بازجذب می‌شود. مواد بازجذبی ... ادامه مطلب »

لعاب به دانه برای رفع خشکی دهان و سوزش دهان وسوزش زبان ورفع خشکی سرفه و رفع سوزش مجاری ادراری بر مبنای طب سنتی

🍏 رازهای کوچک تندرستی در طب ایرانی (۱۴) بهتراست بدانیم ❗️لعاب به دانه در رفع سوزش و خشکی زبان و دهان، رفع خشونت حلق، رفع سرفه خشک و رفع سوزش ادرار موثر است. 💠💠💠💠💠💠💠 سلامتکده طب سنتی ایرانی معصومیه قم خ ۱۵ خرداد نبش کوچه ۴۴ @salamatkadeh_official ادامه مطلب »

تنفس خوب بر مبنای طب سنتی

🔴راهکارهای پیشگیری از بیماری های تنفسی ✍️دمنوش هایی چون نعناع و استشمام بوی آن، آویشن (با احتیاط در بیماران کلیوی و افرادی با تب بالا و سرفه خشک) و عناب در پیشگیری از بیماری های تنفسی و حتی درمان آن ها بسیار مؤثرند. مثلا برای تقویت بینی و حلق دانش آموزان در فصول سرد می توان علاوه بر استشمام بوی ... ادامه مطلب »