آخرین مطلب

گوش، حلق و بینی

❌علائم عفونت سینوس‌ها و راهکارهای طب سنتی

❌علائم عفونت سینوس‌ها و راهکارهای طب سنتی ✨سر درد✨حساس شدن صورت✨درد یا فشار در صورت✨گرفتگی بینی✨گلو درد✨سرفه و تب ✳️درمان یک قاشق چایخوری فلفل کاین ( همان فلفل قرمزاست ) را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید.سپس می‌توانید چند برش زنجبیل خیس خورده در آب جوش هم به آن اضافه کنید تا محلول‌تان موثرتر شود. روزی دو تا سه ... ادامه مطلب »

ریه درمانی با علامتهای متفاوت بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🇮🇷📚📚📚نشانه های ریه صدمه دیده از منظرطب سنتی سرفه مزمن وجود مداوم مخاط احساس درد در قفسه سینه به مدت طولانی تنگی نفس سرفه خونی خس‌خس سینه وقتی سرفه بیش از یک ماه طول می‌کشد، ماهیت آن مزمن محسوب می‌شود. به‌احتمال خیلی زیاد، در دستگاه تنفس مشکلی وجود دارد.زمانی که راه هوا ملتهب یا عفونی می‌شود، به‌عنوان دفاع، مخاط (خلط) ... ادامه مطلب »

سینه و خلط چسبنده و ریه درگیر با عفونت و راهکارهای طب سنتی

سینه کرونایی و خلط چسبنده ته حلق کرونایی را برمبنای طب سنتی بسادگی تدبیرش کنیم ۱- صد گرم گل بابونه فقط و فقط از نوع شیرازی را با پنجاه گرم گل زوفا با هم مخلوط کرده و همانند چای درست کردن ، دمنوش درفلاکس و قوری میکنیم و تعداد ده الی پانزده دانه تخم سیاهدانه براین ترکیب افزوده و دمنوشش ... ادامه مطلب »

لوزه شناسی و راهکارهای طب سنتی

معرفی لوزه ها و بیماری های آن لوزه ها سازه هایی شبیه غده در پشت گلو حاوی سلول هایی به نام لنفوسیت ها هستند، که به مبارزه و محافظت از بدن در برابر عفونت کمک می کنند. این بافت ها عبارتند از لوزه های چپ و راست، قاعده زبان و لوزه سوم.لوزه سوم در بالای لوزه ها و پشت بینی ... ادامه مطلب »

تقویت حنجره در زمستان

درفصل پاییزو فصل زمستان مشاهده میشود افراددرسنین پایین و بالا به هنگام صحبت کردن فاقد صوت بوده و دارای سرفه های خشک بدون خلط هستندبرای تقویت صدای حنجرهچند دانه سیب قرمز درختی رسیده ازنوع استخوانی را بدونه قارچ و پوست کنی ( درسته ) ، عینا شسته و با پوست دریک قابلمه قرارداده و فقط نصف استکان اب ریخته و ... ادامه مطلب »

خبر اورژانسی برای سرفه های بسیارخشک و تارهای حنجره خشک با سیب بخارپز

درفصل پاییزو فصل زمستان مشاهده میشود افراددرسنین پایین و بالا به هنگام صحبت کردن فاقد صوت بوده و دارای سرفه های خشک بدون خلط هستندبرای تقویت صدای حنجرهچند دانه سیب قرمز درختی رسیده ازنوع استخوانی را بدونه قارچ و پوست کنی ( درسته ) ، عینا شسته و با پوست دریک قابلمه قرارداده و فقط نصف استکان اب ریخته و ... ادامه مطلب »

سکسکه در نوزادان و بزرگسالان و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷به هنگام بروز سکسکه ، انقباض ناگهانی و غیر ارادی دیافراگم همزمان با انقباض محفظه تارهای صوتی یا گلوت حنجره و بسته شدن کامل دهانه حنجره رخ می دهد . این فرایند منجر به هجوم ناگهانی هوا به داخل ریه ها و صدای آشنا سکسکه می شود.سکسکه می تواند به صورت تکی و یا ادامه دار رخ دهد. سکسکه اغلب ... ادامه مطلب »

انفیه زدن و خاصیت عطسه بر مبنای طب سنتی

📚📚🇮🇷🇮🇷🇮🇷معرفی انفیه انفیه یعنی هر دارویی که به بینی کشند. سعوط یا عطسه آور یکی دیگر از داروهای طب سنتی است. مجموعه ای از داروهای معطر و عطسه آور که آن را گاه در بینی کنند. در طب سنتی به کشیدن دارو در بینی سعوط می گویند. سعوط یعنی ریختن دارو در بینی . سعوط روشی برای رساندن دارو به ... ادامه مطلب »

گوش درد و راهکار طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🔴 ماساژ گوش ♻️ #ماساژ_گوش با دفع #سودا باعث کاهش اضطراب و نگرانی، ایجاد آرامش، بهبود سردرد و میگرن، تقویت شنوایی، افزایش انرژی و حتی کاهش دردهای عضلانی می‌شود، چرا که هر نقطه از عضو گوش نماینده عضوی از اعضای بدن است. 🔹 مزیت ماساژ گوش این است که به سرعت و براحتی در هر زمان و مکانی قابل اجراست ... ادامه مطلب »

راهکارهای سرفه اورژانسی بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷برای سرفه اورژانسی برمبنای طب سنتی چه باید کردبرای سرفه شربت ژوفا عسلی هر۸ ساعت یک قاشق گیاهی است۲- تخم قدومه شیرازی با شکر تیغال پاکرده مثل چای بخورید۳- پودرروتارین از داروخانه روزی یک بسته از داروخانه گیاهی است۴- قرص ایروکاست روزی یک دوم برای بزرگسالان یک عدد ادامه مطلب »