آخرین مطلب

گوش، حلق و بینی

صداهای گوش , و یا وزوز گوش بر مبنای طب سنتی

🔴 اقسام صداها♻️ افزایش #بلغم و #سودا و #صفرا باعث شنیدن صداهایی اعصاب خرد کن میشوند به عنوان مثال افزایش بلغم موجب بلندتر شنیدن #صداها میشود و حتی اگر بلغم شدیدتر شود نه تنها موجب بلندتر شنیدن صداها میشود بلکه باعث حساس شدن به ریز ترین و کوچیک ترین صداها هم میشود. حکیم حسین خیراندیش وزوز_گوش ادامه مطلب »

تیغ ماهی‌ گیر کرده در گلو

🍎آیا می‌دانید برای رفع تیغ ماهی‌ گیر کرده در گلو چه باید کرد؟ ❤️چند دانه زیتون در ظرفی بریزید و با یک لیوان آب چند دقیقه بجوشانید،سپس آب را صاف و کم کم آب را بخورید چند دقیقه بعد احساس راحتی خواهید کرد.❤️می‌توانید این موضوع را آزمایش کنید ، چند دانه زیتون را بجوشانید و در آبش چند تیغ ماهی ... ادامه مطلب »

سرفه های خشک و سرفه خشن و سرفه خشک

🌹🌹درمانگری تدریجی سرفه خشن و سرفه خشک ۱- بخور گل بابونه از نوع شیرازی روزی چندبارعالیست۲- اگر بهبودی سرفه قطع نشدبخور سرکه سیب :::یک قابلمه کوچک اب و نصف استکان سرکه سیب راجوشانده و بخور داده شود۳- شربت زوفاعسلی هر ۸ ساعت۴- قدومه شیرازی یک قاشق چایخوری دراب جوش با یک قاشق چایخوری گیاه شکرتیغال با یک قاشق چایخوری شکرسرخ ... ادامه مطلب »

آش سرماخوردگی و عفونت تنفسی و آنفلونزا بر مبنای طب سنتی

✅ آش مخصوص سرماخوردگی، عفونت های تنفسی و هر نوع آنفولانزا 🍲 ⭕️ طرز تهیه: 🍴مقداری مساوی از زردک، پیاز، کدوی حلوایی بدون پوست، شلغم، به و سیب درختی و مقدار کمی برنج و سبزی آش آماده کرده و به همراه آب در حرارت ملایم شروع به طبخ نمایید. ❇️ پس از مدتی مقداری گیاه خشک پرسیاوشان، زوفا و بنفشه ... ادامه مطلب »

خلط سینه و راهکار دفع تدریجی بر مبنای طب سنتی

پاک کردن سینه از اخلاط با کاسنى جـهـت بند آمدن سرفه و پاک کردن سینه از اخلاط کهنه ، ۲۰ گرم کاسنى رابا ۱۰ گرم گـل زوفـا، ۱۰ گـرم ریـشـه شـیـریـن بـیـان ، ۱۰ گـرم شـکـر تـیغال ، ۱۰ گرم عناب مخلوط کرده ، در ۵/۱ لیتر آب جوشانده و ۳ بار در روز، هر بار یک فنجان آنرا میل ... ادامه مطلب »

سرفه خشک با دمنوش سپستان

📚📚📌خواص جوشانده سپستان+عناب برای سرفه خشک سپستان میوه درختی گرمسیری است که در کشور ما می روید.این میوه بصورت خشک در عطاریها موجود است.سپستان ضد سرفه های خشک و باز کننده صدا در گرفتگی صدا ناشی از التهاب تارهای صوتی در بیماریهای ریوی و سرماخوردگی می باشد.روزانه دو تا سه مرتبه هر بار بیست عدد سپستان را با ده عدد ... ادامه مطلب »

دمنوش های پاکسازی ریه به روش تدریجی بر مبنای طب سنتی

✅ معرفی دمنوش فوق العاده برای ریه با اثرات اعجاب انگیز 👈 مجرب در عفونت ریه، آسم، سرماخوردگی ها و آنفولانزا، سرفه و… 🔹نکته مهم : علت بوجود آمدن بیماری یا اِسم آن هیچ اهمیتی ندارد. #کرونا باشد یا چیز دیگر، به هر حال مشکل ریه ، عفونت و … را از بین می برد. ان شا الله در طی ... ادامه مطلب »

دمنوش پنیرک با ختمی با بنفشه با گل بابونه از نوع شیرازی با گل زوفا با پونه با قدومه شیرای و تخم به دانه داروی طب سنتی برای تسکین سرفه های خشک و خلط دار برمبنای طب سنتی

دمنوش پنیرک و تسکین سرفه 🔹پنیرک گل های زیبا و بنفش رنگ گیاهی دارویی است که معمولا به صورت خودرو در مناطق مختلف ایران می روید.🔸یک لیوان آبجوش را بر روی یک قاشق چایخوری از پودر گل های خشک شده پنیرک بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کنید.🔹پس از صاف کردن، نوشیدنی گرم، خوشرنگ و کمی لعاب ... ادامه مطلب »

گرفتگی ریه تقویت ریه + دفع اخلاط ته حلق+ گرفتگی گلو + رفع ابریزش بینی + تقویت تنفس و راهکارهای درمانی بر مبنای طب سنتی

دمنوش گل بابونه از نوع شیرازی مقل چای درست شود تا سه لیوان بخوری۲- دمنوش ترکیبی ختمی و پنیرک و بنفشه 📚🌹درمان ویژه برای رفع گرفتگی ریه ۱- پرسیاوشان ۲۵ گرم۲- اسطوخدوس ۲۵ گرم۳- عناب ۲۵ گرم۴- گل بابونه فقط ازنوع شیرازی ۳۰ گرم۵- ناخنک ۲۵ گرم۶- گل ختمی درشت ۲۵ گرم۷- پنیرک و بنفشه ۵۰ گرمباهم مخلوط به هفت ... ادامه مطلب »

استنشاق آب در دهان و بینی براساس روایات

🔆💠🔅💠﷽💠🔅✅استنشاق ✍️حضرت علی علیه السلام می فرمایند: آب در دهان گرداندن و در بینی کشیدن سنت است و پاک کننده دهان و بینی است 📚خصال شیخ صدوق ج ۲ ص ۶۱۱ بینی مجرایی برای وارد شدن هوا به ریه ها است. هوا قبل از اینکه وارد ریه شود، گرم و پاک می شود زیرا موها و مخاط های بینی بخشی ... ادامه مطلب »