آخرین مطلب

بیماری های خاص زنان

وظایف بیماران در اسلام و روایات شیعه

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🔆💠🔅💠﷽💠🔴 وظایف بیماران در روایات .🔹 ۱_ #پنهان‌داشتنبیماریازمردم: پیامبرخدا(ص): از گنج‌های نیک، پوشیده‌داشتن مصیبت‌ها، بیماری‌ها و صدقه است.امام علی(ع): هر کس دردی‌ را که به او رسیده، سه روز از مردم پنهان بدارد و تنها به خداوند شکایت برد، بر خداوند حق است که او را از این بیماری عافیت بخشد. 🔹 ۲ #اظهاربیمارینزدپزشک: امام علی(ع): هرکس بیماری خود را ... ادامه مطلب »

تیروئید کم کار یالاخص برای زنان و راهکاردرمانی بر مبنای طب سنتی

راههای شناخت تیرویید کمکار از خانم دکترمقیمی۱-افزایش وزن۲- سردشدن بدن و مزاج سردبدن و سرمایی شدن بدن۳- پف بدن و ورم درساق پاها۴- رنگ پریدگی۵- خشکی مو ویا وزشدن ویا ریزش مو۶- سوزش و نفخ معده۷- پریود نامنظم۸- ناباروری و ضعف میل جنسی و احتمال سقط جنین۹- ضعیف شدن عضله قلب و ضربان قلب و تنگی نفس۱۰- دردهای پراکنده عضلانی۱۱- ... ادامه مطلب »

سوزاک و علایم سوزاک و روشهای درمان بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷📚📚سوزاک چیست سوزاک عفونت ناشی از باکتری است که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابد و هم آقایان و هم خانم ها را آلوده می سازد. برخی به آن آتشک نیز می گویند. این باکتری اغلب مجرای ادرار، رکتوم یا حلق که محیطی گرم و مرطوب هستند را تحت تأثیر قرار می دهد و در خانم ها می تواند ... ادامه مطلب »

درد قاعدگی و روش کاهش درد قاعدگی بر مبنای طب سنتی

🌹درد قاعدگی اقدامات زیر در کاهش درد هنگام قاعدگی مفیدند: قبل از شروع درد ، روزی ۳-۲ بار یک استکان دم کرده زیره سبز را که با نبات شیرین کرده اید ، بنوشید و این کار را تا پایان روزهایی که درد دارید ادامه دهید. روغن مالی زیر شکم با روغن های سیاهدانه یا زیتون و بستن و گرم کردن ... ادامه مطلب »

خونریزی زایمان و درد رحم پس از زایمان و زخم رحم پس از زایمان و راهکار های طب سنتی

📚📚خونریزی پس از زایمان (نفاس) تدابیر مفید برای دوره نفاس در طب ایرانی به خونی که بعد از زایمان خارج می شود ، نفاس گفته می شود . در این طب تدابیر مفیدی برای دوره نفاس وجود دارد . از جمله: در مکان خوشبو استراحت کنید و از عطرهای خوشبو استفاده کنید زیرا باعث تقویت رحم خواهد شد. از غذاهای ... ادامه مطلب »

بارداری و علائم نفخ باردار و راهکارهای طب سنتی

علت نفخ در بارداری چیست؟ نفخ یکی از علائم مکرر دوران بارداری است که می‌تواند ناشی از علل زیر باشد: اختلالات هورمونی فشار جنین تورم رحم و افزایش وزن یبوست سریع غذا خوردن و بلعیدن هوا برای کاهش نفخ بارداری، چه باید کرد؟ از آنجا که در دوران بارداری امکان استفاده زیاد و خودسرانه از دارو را ندارید، حتی الامکان ... ادامه مطلب »

سرکه خوری عامل ریشه کن شدن شهوت زنا بر مبنای طب روایی

🌺امام صادق علیه السلام:خورش ساختن سرکه (سرکه طبیعی)، شهوت زنا را ریشه کن می‌کند. 📚 منابع : الکافی، ج۶، ص۳۳۰، ح۱۰دانشنامه احادیث پزشکی، ج۲، ص۳۰۵ نظریه : معارفی : در بعضی از دستورات معصومین ع چنین آورده شده که سرکه پاشیدن به مجاری ادراری سبب میشود که خودارضایی و غلبه شهوت بشدت قطع شود و یا کسانیکه متارکه کرده و ... ادامه مطلب »

نوشابه خوری در دختران و مضراتش

‍ 👈مصرف نوشابه در دختران باعث ایجاد: ۱⃣بلوغ زودرس۲⃣استرس۳⃣آکنه۴⃣افسردگی۵⃣ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک۶⃣ایجاد مقاومت به انسولین میشود. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی@partosabzehastiنشردهید ادامه مطلب »

پریود تاخیری برای مسافرت

📚📚راهکارتاخیری عادت ماهانه دختران و زنان برای مسافرت ضروری و تاخیر چند روزه درپریود شدنپریود بانوان و ایجاد تاخیر چند روزه برای دیر شدن قاعدگی با نگاهی به طب سنتی?پرسش و پاسخاستاد قراراست یک سفر زیارتی بروم نگران از ظاهرشدن پریود هستم آیا راهکاری هست پریود و خونریزی بدون قرص چندروز به شیوه طب سنتی به تاخیر بیفتد???جواببادکش زیر پستانها ... ادامه مطلب »

رحم و روشهای درمانی طب سنتی با عفونت ها

‍ گلسرخ تقویت رحم و ضد عفونتها و رافع بوی بد رحم بر مبنای طب سنتی باعث تقویت رحم و رفع برخی اختلالات قاعدگی همچنین از بین رفتن بعضی عفونت ها و ترشحات بدبوی زنانه می شود که برای رسیدن به این اثر، شخص می تواند در محلول گلاب بنشیند یا پارچه ای را به گلاب (اسانس گل سرخ) آغشته ... ادامه مطلب »