آخرین مطلب

بیماری های خاص زنان

حنا داروی خاص سلامت زنان در پوست و اندام ها و تقویت مغز و مجاری ادراری زنان

✅حنا=پایه سلامت زنها ✍️هر چه حنا بیشتر استفاده شود بیماری کمتر خواهد بود زیرا بیماریهای زنها از رطوبت فاسد وشلی اندامها شروع می‌شود یعنی سودای مفید اندامها که کم شده و پذیرش ماده اتفاق میافتد. حنا با قوام مناسب دادن به اندامها مانع پذیرش ماده می‌شود و جوهر مغز را تقویت می‌کند و سردی و بلغم در سر راه نفوذ ... ادامه مطلب »

تقویت کمرزنان بعد زایمان

🧕فواید بستن قرص کمر بعد از زایمان ✍️بعد از زایمان رحم و کمر سست می شود وهمین سستی کمر، عامل سقط مکرر و کمردردهای بعد از زایمان است فواید بستن قرص کمر 👇 🏖 تسریع بازگشت رحم و تخمدان به حالت عادی و ایجاد آمادگی برای رابطه زناشویی 🏖 تنظیم کارکرد تخمدان و تنظیم سطح هورمون های زنانه 🏖جلوگیری و ... ادامه مطلب »

استحمام زنان در دوران پریودی مطلقا ممنوع

🧕خانمها در دوره قاعدگی از استحمام بپرهیزید و حتی به صورت موضعی نیز از این امر پرهیز نمایید 🤷‍♀چرا که این عمل باعث جذب آب از طریق رحم شده و سبب عفونت در رحم و چه بسا ضعف تخمدانها ، نازایی و کیست تخمدان می گردد ⭕️طبع آب، بلغم است.پس استحمام در این دوره باعث خونریزی زیاد میگردد و ضعف ... ادامه مطلب »

رحم و پرهیزات قاعدگی بر مبنای طب سنتی

🔴 پرهیزات قاعدگی ♻️ مزاج بانوان نسبت به آقایان سرد و مرطوبتر است.️ با توجه به اینکه بانوان در دوران عادت ماهیانه در شرایط ویژه ای قرار می گیرند این سردی تشدید میشود، بنابراین باید برای حفظ سلامت خود پرهیزات خاصی را رعایت کنند؛ این پرهیزات هم شامل پرهیزات غذایی می‌شود و هم پرهیزات رفتاری. عدم رعایت این پرهیزات زمینه ... ادامه مطلب »

خرماخوری اولین خوراکی بعداز زایمان

✅اولین خوراکی بعد از زایمان ✍️حضرت رسول صلوات الله علیه فرمودند: چون زن، فرزند به دنیا آورد باید نخستین چیزی که می‌خورد خرمای تازه باشد و اگر خرمای تازه در اختیار نبود خرمایی دیگر چرا که اگر چیزی برتر از آن وجود داشت؛ خداوند آن را به مریم هنگامی که عیسی را زاد می‌خوراند. 📚مکارم‌الاخلاق، ج۱، ص۵۰۸ مصرف خرما پس ... ادامه مطلب »

آلودگی واژینال زنان و دختران به پرز دستمال های کاغذی

⛔️⛔️استفاده ازدستمال کاغذی برای واژینال زنان و دختران سبب مبشود که هنگام خشک کردن ،، بخشی ازپوسته های دستمال کاغذی دردیواره داخلی و بیرونی انباشت شده و پس ازمدتی به کلکسیون عفونت های رحمی و دردهای زیر دل و حتی پولیپ رحم و فیبروم رحمی و… دردرازمدت گرفتارشوید که تشخیص اولیه و راهکارهای درمانی برای متعلقات واژینال سخت استتوصیه میشود ... ادامه مطلب »

روش شیردهی مادران شاغل بر مبنای طب سنتی

🌱 توصیه هایی برای موفقیت مادران شاغل در امر مهم شیردهی: 💠 قبل از شیردهی، تنش‌ها را از خود دورکنید و استراحت کافی داشته باشید 💠 هنگام دوشیدن شیر و دور بودن از نوزاد، عکس شیرخوار یا وسیله ای که بوی کودکتان را می‌دهد همراه داشته باشید، زیرا در زمان دوشیدن شیر به جاری شدن شیر کمک خواهد کرد 💠 ... ادامه مطلب »

کک و مک یا بروز لک قهوه ای در صورت و بدن و راهکارهای طب سنتی

کک‌ومک علت آن #غلظت‌خون است. ۱- سرکه انگبین (۲ واحد عرق نعنا + ۲ واحد عسل + ۱ واحد سرکه انگور طبیعی ) یک سوم لیوان از این شربت ریخته و باقی را آب ریخته و شبها قبل از خواب میل شود .۲- خوردن گس مزه ها ( آب گوجه فرنگی ـ آب انار )۳- کم خوردن غذاهای سرخ کردنی۴- ... ادامه مطلب »

عوارض کاهش آهن خون و زمان مصرف و علل بروز کمبود آهن خون

🏴پاسخ به سوال عوارض آهن خون و زمان مصرف و علل بروز کمبود آهن خون🔽🔽🔽🔽📚📚📚💊💊💊اختلال کمبود آهن خون دربانوان و دختران کمبود اهن خون درخانمها بایستی فوری درمان و پیشگیری از رشدش شود چون سبب گرفتگی عضلات پای چپ + خونریزی زیاد درپریودی + اهل جیغ و داد و بی حوصله گی+ تشنگی بسیارزیاد + اختلال درضربان قلب + بی ... ادامه مطلب »

سردی زیر دل زنان و بانوان و علت یابی بر مبنای طب سنتی

🇮🇷🇮🇷🏴🏴🗣پرسش سلام آقای معارفی آیا سردی زیر شکم دلیل بر سردی رحم هست؟. و حتما باید با دست گرما رو حس کنیم 📚📚پاسخ مفصل است بایستی رفتارشما درسالهای گذشته با کل دستگاه مجاری ادراری شرح بالینی گرفته شود📚 در مراحل اولیهسردی واقعی از سردی بافت مثانه و حتی دور ناف استراهکارها🔽۱⃣گذاشتن آجرداغ اب نزده لای حوله دربین دوپا۲⃣یا کیسه آبگرم ... ادامه مطلب »