آخرین مطلب

قلب و خون

دیابت درمانی خاص وویژه با دمنوش تخم شنبلیله بر مبنای طب سنتی

نسخ رایج استادان طب سنتی درباره دیابت تخم شنبلیله برای پایین آوردن قند خون کاربرد دارد . .در حدیث داریم اگر مردم می دانستند در تخم شنبلیله چه چیزی است، آن را با طلا و امثال اینها معاوضه می کردند .تخم شنبلیله خام را آسیاب کنید و به اندازه ۱ قاشق چایخوری میل کنید . تخم شنبلیله خام اثر کاهنده ... ادامه مطلب »

حجامت درایام روزه داری برای روزه دار ممنوع

[ Photo ]🔴از حجامت در ماه رمضان بپرهیزید ✍️حجامت در ایام روزه داری باعث ضعف و افت قوای بدن میشود. حجامت روزه دار مخصوصا اگر طبع و بنیه ضعیفی داشته باشد، تهدید بزرگی برای سلامتی او است در ماه مبارک رمضان فقط میتوان یکسری حجامتهای خاص زیر نظر متخصصین انجام داد که شامل عموم مردم نمی‌شود!! ☜【طب شیعه】 🍏 @tebshia20🌿 ادامه مطلب »

دیابت درمانی بر مبنای طب سنتی با سبزی ریحان

🌱دیابتی ها ریحان بخورند🌱 از نظر طب سنتی گیاه ریحان یک گیاه عالی برای کنترل و مدیریت بیماری دیابت می باشد. 🇮🇷🇮🇷در یک تحقیق در بین گیاهان ضد دیابت، مشخص شد که ریحان تاثیر به سزایی در کاهش قند خون دارد. ✅ درمان درد های مفصلی✅ کاهش قند خون ۵۰۰ به ۲۰۰✅ درمان گزگز پاحتی اگر اعتماد به درمان کامل ... ادامه مطلب »

آب آوردن در قلب و کلیه ها و ورم بدن و رطوبات مغزی و راهکارهای طب سنتی

اگر های آب آوردن در بدن قلب شما اب می اوردزانوشما اب می آوردکلیه های شما اب میاوردمغز شما رطوبات پی درپی میگیردبدن شما ورم و اب میاوردخلاصه بدن شما به اب اوردن همسو میشود📚🇮🇷راهکارشدمنوش های قولنجان یا سورنجان یا پونه کوهی یا آویشن یا آذربه یا گزنه یا خردل یا فلفل یامیخک یا خلاصه دمنوش های گرم مزاج بصورت ... ادامه مطلب »

دیابت درمانی با ورزش کف پاها

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷دیابت با ورزش ساق پاها مقاله ای از دانشگاه هیوستون تگزاس منتشر شده در پایان سال ۲۰۲۲ موجی از علاقه را برانگیخته است.کاهش سطح قند و انسولین در خون بیماران دیابتی پس از خوردن غذا به میزان ۵۲ درصد (بهتر از بسیاری از داروهای دیابت) با یک حرکت بسیار ساده و انجام می شود.نیازی به تلاش یا مصرف هیچ دارویی ... ادامه مطلب »

گرفتگی عروق و درد گردن و راهکارهای طب سنتی

علل گرفتگی و درد گردن بر مبنای طب سنتی علل گرفتگی و درد گردن و درمان آن در طب نوین را در مطلبی با همین عنوان در سایت طبایع آورده ایم. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این مورد اتفاق نظر دارند که درد گردن و کتف در مواردی ناشی از سردی مزاج می‌باشد.در این مطلب می خواهیم درمان درد ... ادامه مطلب »

تست سلامتی قلب برمبنای طب سنتی

با این تست ۳۰ ثانیه ای سلامت قلب خود را چک کنید _مرحله اولیک لگن که به اندازه ی قرار گرفتن هر دو دست تان جا داشته باشد را بردارید و آن را با آب کاملاً سرد پر کنید. برای اینکه نتیجه ی بهتری از تست بگیرید مقداری یخ هم درون آب بریزید. _مرحله دومدستان خود را درون لگن فرو ... ادامه مطلب »

فصل پاییزوزمستان و ممنوعیت حجامت و زالو

🇮🇷🇮🇷حجامت و فصد و زالو اندازی درفصل پاییز ممنوع ⛔️ چون دراین فصل و حتی زمستان، بدن خون سازیش به حداقل رسیده و و مزاج بدن به سمت سوداشدن فعالتراست پس هرگونه خوگیری درطب سنتی باتشخیص پزشک طب سنتی و ضرورت خاص باشد و الا گرفتاراستخوان درد و مورمورشدن مفاصل میشوید📚🇮🇷محقق طب سنتی حسین معارفی ادامه مطلب »

روش طب سنتی با ورم های قلب و یا کاهش آب آوردن بر مبنای طب سنتی از دکتر فهیمی

۱- از مصرف چربی باترانس بالا و یا مواد قندی شیمیایی و کافئین بالا و بشدت پرهیز شود ۲- دمنوش گیاه اسطوخدوس با عسل اسطوخدوس در صبح هنگام ناشتابا یک استکان ۳- شربت زنجبیل یک قاشق مرباخوری با آب ۴- بعداز غذا یک قاشق تخم سیاهدانه با عسل اسطوخدوس ۵- در بین روز دمنوش گزنه با مقداری عسل اسطوخدوس میل ... ادامه مطلب »