آخرین مطلب

تغذیه

لیست تغذیه های سرد مزاج و یا گرم مزاج و مصلحات انواع تغذیه بر مبنای طب سنتی

تغذیه ها و مصلحاتش ۱- قورمه سبزی : گرم۲- قیمه : گرم۳- فسنجان : گرم۴- بادمجان : گرم۵- کدو : سرد۶- آلو اسفناج : سرد۷- کرفس : گرم۸- بامیه : سرد۹- ریواس : سرد۱۰- مرغ ترش : سرد۱۱- کته : معتدل روبه سرد۱۲- پلو : معندل روبه سرد۱۳- سبزی پلو : گرم۱۴- باقلا پلو : سرد۱۵- زرشک پلو : سرد۱۶- ... ادامه مطلب »

تخم پرندگان حلال گوشت بر مبنای طب سنتی

💊💊💊مروری کلی بر انواع تخم پرنده تخم مرغ و تخم مرغابی جزء بهترین تخم پرندگان است؛ تخم مرغابی بوی بدی دارد و از نظر گوارشی، خاصیت آن برای بدن و تولید خون از تخم مرغ خانگی در درجه پایین‌تر قرار دارد. تخم غاز و شتر مرغ بسیار سنگین بوده و چندان گوارا نیست. تخم کبک و دراج (نوعی قرقاول) جزء ... ادامه مطلب »

تغذیه طبی سنتی مردم شمال

📚بفرماییدغذای طبی شمالی چون شمال ایران بسیار مرطوب است واین رطوبت بالا عامل روماتیسم ودردهای مفاصل استپس حکمامصرف سیر رابه راههای گوناگون به شمالی ها توصیه کردندمزاج سیربسیارگرم وخشک استیکی ازطبی ترین غذاهای شمالی میرزاقاسمی است که سیروبادمجان پایه پخت آنست بادمجان هم مزاج خشک داردپس سیروبادمجان درکنارهم رطوبت تن را ازعمق جذب واخراج می کندجالب اینکه همین غذا برای ... ادامه مطلب »

باقلا از منظر طب سنتی

🔰باقلا و ملاحظات مصرف آن 🔸 باقلا (#Broad_bean)، میوه نیام چرمی، تخت و پوشیده از کر‌ک‌های مخملی است که تازه آن طبیعتی سرد و تر و خشک آن طبیعتی سرد و خشک دارد. 🔹 این میوه‌ حاوی مشتقات پیریمیدین شامل ویسین و کانویسین، لکتین‌ها، نشاسته، پروتئین و تانن است. 🔸 باقلا دیرهضم است و مصرف محدود پخته‌ی آن با آب ... ادامه مطلب »

تغذیه های سرد مزاج و بایدهای مصرف تغذیه سرد مزاج

معجزه #سردی ها 🔹از مصرف #سردی ها خودداری نکنید 🔸بتدریج هوای #فصل رو به گرمی می رود، خون در مجاری و آوندهای بدن جریان بهتری خواهد داشت و موجب #گرمی بیشتر بدن می گردد 🔺بدن به همراه #طبیعت نیرو می گیرد، #جوانان به جنب و جوش بیشتری روی می آورند و #پیران نیرو می گیرند 🔹از این رو بدن به ... ادامه مطلب »

گوشت بلدرچین بعنوان بمب ویتامین ها بر مبنای طب سنتی

💊💊📜گوشت بلدرچین ؛ خواص و منع مصرف 🔸بلدرچین طبیعت گرم و خشک دارد،غذاییت زیاد و چاق کننده است.🔹نرم کننده پوست بدن می‌باشد.🔸مصرف گوشت آن سبب تقویت و تحریک نیروی جنسی در زنان می‌شود.🔹پخته ی آن بهتر از کباب است.🔸زیاده‌روی در مصرف آن سبب سردرد می‌شود.🔹برای اصلاح بهتر است همراه ترشی و روغن و کمی شیرینی پخته شود.🔸💊دادن تخم آن در ... ادامه مطلب »

سبزیجات فصل بهاری مثل شبدر و یونجه و غازیاغه و شنگ دارای محاسن گسترده و یا مضراتشان

💊💊💊💊سبزیجات جوان فصل بهارو محاسن و معایب ان و☎️سوال شبدر چیست :؛مزاجش گرم و خشک +با عسل خورده شود زخم رحم را برطرف میکند +برای بیماران صرعی خوبست +روغنش داروی مفاصل درد است +با عسل بخورید تا چشم سفید را قوت ببخشد +تازه اش داروی گلودرد+علاج درد بیضه و واژن است+تخمش بشدت شهوت را تحریک میکند + دردسر را رفع ... ادامه مطلب »

نمک طبیعی یا نمک دریا و فواید گسترده آن بر مبنای طب سنتی

♻️#فوایدنمکطبیعی 🔹استنشاق آب نمک از بینی و خارج کردن آن از دهان(یک لیوان آب نمک گرم) تا دو ماه برای سینوزیت/ پولیپ/ و گرفتگی بینی عالی جواب می دهد 🔹همچنین برای لوزه ی سوم و خُروپف استنشاق و غرغره ی آب نمک توصیه می شود 🔹استفاده از نمک برای زخم دیابت بعد از چند روز عفونت را می کشد 🔹گذاشتن‌ ... ادامه مطلب »

چاشنی افراطی در زعفران و زردچوبه و مضراتش

🔰 استفاده همزمان این دو ممنوع ! 🔸یکی از بهترین ادویه ها از نظر رنگ، بو، مزه و خاصیت زعفران است.⚠️زعفران خاصیت منحصر به ‌فردی دارد که به‌عنوان حامل بعضی داروها و ادویه ها عمل می‌کند و می‌تواند ادویه‌های دیگر را به راحتی به قلب برساند. ✅این خاصیت زعفران مانند تیغ دو لبه عمل می کند یعنی هم می تواند ... ادامه مطلب »

مرغابی و خاصیتش برای خشک مزاجان

🦆#مرغابی 🟢مرغابی برای انسان های خشک مزاج یک دارو محسوب می شود. 🟣مصرف گوشت مرغابی ،ضد بیماری های خشک(سودایی) مانند دیسک سیاتیک سرطان و… است، بخصوص مرغابی های نژاد صحرایی که با تغذیه کاملا طبیعی و سالم بزرگ شده باشند. @soroshesalamati ادامه مطلب »