آخرین مطلب

احادیث پزشکی اسلامی

دستورالعمل عارف بهاالدینی ره برای حل مشکلات با قربانی کردن و خواندن حدیث کسا و صلوات فرستادن

☘️ آیت الله بهاءالدینی(ره) :🌷 سه چیز برای حل معضلات و گرفتاری ها خیلی موثر است : ۱️⃣ قربانی کردن۲️⃣ خواندن حدیث کساء۳️⃣ صلوات فرستادن . ┈┄┅═✾•••✾═┅┄┈📿 به کانال ذکرهای شگفت عارفان بپیوندید⇩⇩⇩🆔 @zekrhay_shegeft_arefan┈┄┅═✾•••✾═┅┄┈ ادامه مطلب »

ثواب بیماردرمانی و نیاز درمانی بیمارو عیادت از بیماربر مبنای طب روایی

📚📚📚📚🌹🌹🌹🌹۱–پیامبر صلی الله علیه و آله :مَن سَعى لِمَریضٍ فی حاجَهٍ قَضاها أولَم یَقضِها خَرَجَ مِن ذُنوبِهِ کَیَومٍ وَلَدَتْهُ اُمُّهُ ؛پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس براى بر آوردن نیاز بیمارى بکوشد ، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد ، مانند روزى که از مادرش زاده شد ، از گناهانش پاک مى شود .📚کتاب من لایحضره ... ادامه مطلب »

چرابعضی فرزندان مجنون و کم عقل و دیوانه هستند بر مبنای طب روایی

✅چرا بعضی از فرزندان کم عقل اند؟ ✍️پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: در حال جنابت، به قصد بچه دار شدن با همسرت هم آغوش نگرد. بهتر است غسل کنی، آرام گیری، پاک و طاهر شوی و سپس … اگر چنین نکردی و فرزندی مجنون و کم عقل نصیبت شد، کس دیگری جز خود را سرزنش مکن. ... ادامه مطلب »

🟢️ قوانین معکوس دنیا ❗️✅ در دستگاه خداوند ، برخی معکوس عمل می‌کند❗️

🟢️ قوانین معکوس دنیا ❗️✅ در دستگاه خداوند ، برخی معکوس عمل می‌کند❗️➖➖➖➖➖➖➖➖➖🔹صدقه دادن ، ظاهراً پول را کم می‌کند، اما در واقع معکوس عمل می‌کند و ما را از فقر نجات می‌دهد.🔰امام معصوم می‌فرمایند : اگر فقیر شدی ، بیشتر صدقه بده❗️ 🔹خمس و زکات هم معکوس عمل کرده و ما را غنی‌تر می‌کند. 🔹دنبال قدرت ندویدن ، معکوس ... ادامه مطلب »

آمیزش شرعی و مضراتش در آغاز شب بر مبنای طب روایی

🔆💠🔅💠﷽💠🔅 ✅امام رضا علیه السلام: ✍️آغاز شب ، چه در زمستان و چه در تابستان ، با زنان آمیزش مکن این بدان جهت است که معده و رگ‌ها پُرند و این وضعیت مناسبی [برای آمیزش] نیست و بیم قولنج و فلج و لقوه چانه و نِقرس و سنگ [کلیه [و تقطیر (چکایش) بول وفتق و ضعف در بینایی و ذهن ... ادامه مطلب »

چهل حدیث درباره تغذیه بر مبنای طب روایی

🌹🌹🌹📚📚چهل حدیث راجع آداب غذا خوردناحادیث معصومان در رابطه با اداب غذا خوردنحضرت علی(ع) می فرمایند: زندگی را برای خوردن مخواه؛ بلکه خوردن را برای زندگی بخواه.📚شستن دستها پیش و پس از غذا:۱-پیامبر خدا(ص): شستن دستها پیش و پس از غذا، شفایی برای تن و مایه برکت در روزی است.۲- پیامبر خدا(ص): شستن دستها پیش از غذا، فقر را دور ... ادامه مطلب »

درمانگری طب روایی درکتاب جدید مفتاح الشفابرای مفصل درد

💠 درد مفاصل 📝 نسخه های معنویدر حلیۀ المتقین از مولایمان حضرت امام باقر علیه السلام روایت است که شخصی به آن حضرت از درد مفاصل شکایت نمود فرمود که این دعا را بخوان :…….. 🔰 اللهم اِنّی اسئَلُکَ باسمائِکَ وَ بَرَکاتِکَ وَ دَعوۀِ نَبیکَ الطّیّبِ المُبارَکِ المَکینعندَکَ صَلّی الله عَلَیه وَآله وَ بِحَقّهِ وَ بِحَقّ وَصیه اَمیرالمؤمنین وَ بِحَق ... ادامه مطلب »

ضرورت همراهی با حرزها و دعاها برای سلامتی اعضا خانواده

⛔️⛔️⛔️⛔️📚#مهم⚠️ آیت الله شیخ جعفر ناصری ره: 🔶️دور شدن ما از حرزها و ادعیه ‏ای که اهل بیت علیهم‌ السلام فرموده‌ اند، ضررهای زیادی به ما وارد می‌ کند. 🔸️اهل بیت علیهم‌ السلام بسیار سفارش می‏ کردند که بعد از نماز، تعقیبات، دعاها و حرزها را بخوانید که برای همسر، فرزند‏ و زندگی‏ شما مفید است. ⚠️بعضی از دشمن‏ هایی ... ادامه مطلب »

🟢 توصیه به دست پخت خوب برای زنان در کلام امام صادق صلوات الله علیه

قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ صلوات الله علیه: خَیْرُ نِسَائِکُمُ الطَّیِّبَهُ الرِّیحِ الطَّیِّبَهُ الطَّبِیخِ الَّتِی إِذَا أَنْفَقَتْ أَنْفَقَتْ بِمَعْرُوفٍ وَ إِذَا أَمْسَکَتْ أَمْسَکَتْ بِمَعْرُوفٍ فَتِلْکَ عَامِلٌ مِنْ عُمَّالِ اللَّهِ وَ عَامِلُ اللَّهِ لَا یَخِیبُ وَ لَا یَنْدَمُ.🔸امام صادق سلام الله علیه: بهترین زنان شما زنی است که دارای بویی خوش و دست پختی خوب باشد. هنگامی که خرج می کند، به ... ادامه مطلب »

تغذیه بعد زایمان بر مبنای طب روایی

✅اولین خوراکی بعد از زایمان ✍️حضرت رسول صلوات الله علیه فرمودند: چون زن، فرزند به دنیا آورد باید نخستین چیزی که می‌خورد خرمای تازه باشد و اگر خرمای تازه در اختیار نبود خرمایی دیگر چرا که اگر چیزی برتر از آن وجود داشت؛ خداوند آن را به مریم هنگامی که عیسی را زاد می‌خوراند. 📚مکارم‌الاخلاق، ج۱، ص۵۰۸ مصرف خرما پس ... ادامه مطلب »