آخرین مطلب

احادیث پزشکی اسلامی

تغذیه ها و خوردنی ها و نوشیدنی ها در آیات قرآن و یا طب روایی مسئولیت آفرینی دارد

🔆💠🔅💠﷽💠🔅🔴خوردن مسئولیت دارد … ✍️یکی از دستورات قرآن که بدون استثناء، همه‌ به آن عمل می کنیم دستور خوردن است: کُلُوا: بخورید. همه‌ ما این قسمت از آیه را بلدیم و به آن عمل می کنیم: کُلُوا وَاشْرَبُوا…: بخورید و بیاشامید. اما یادمان باشد که از نظر قرآن، خوردن، مسئولیت دارد. در قرآن چندین بار دستور ” کُلُوا ” آمده ... ادامه مطلب »

شفای هردرد با بسم الله گفتن

امام علی علیه السلام 🌹🌹بسمِ اللّهِ شِفاءٌ مِن کُلِّ داءٍ و عَونٌ لِکُلِّ دَواءٍ؛ بسم اللّه ، شفاى هر دردى و یارى کننده هر دارویى است.نزهه الناظر و تنبیه الخاطر ص ۴۲ ادامه مطلب »

وضوسازی با آب سرد بر مبنای طب روایی

امام صادق علیه السلام فرمودند:کسى که وضو بگیرد و با حوله اعضاى وضو را خشک کند، یک حسنه براى او نوشته می‌شود،اما کسى که وضو بگیرد و صبر کند تا دست و رویش خود خشک شوند، سى حسنه براى او نوشته می‌شودزیرا اگر وضو با آب سرد صورت پذیرد و پس از آن از خشک کردن آن اجتناب شود، بدن ... ادامه مطلب »

مضرات زیاد آب خوردن

❌ تبلیغ زیاد آب خوردن به بهانه ی سلامتی! ❌ 🟡 مضرات زیاد آب نوشیدن👇 ✍️امام صادق علیه السلام : زیاد آب ننوش، چرا که آب جذب کننده هر مرضی است. 📚 الکافی ج۶ ؛ ص۳۸ 🟡 ⇦ تولید بلغم شدید🟡 ⇦ چروکیدگی پوست🟡 ⇦ ضعف حافظه🟡 ⇦ عفونت های داخلی و پوستی🟡 ⇦ تولید سنگ کلسیمی کلیه🟡 ⇦ ایجاد ... ادامه مطلب »

خوابیدن با سوره توحید

📖اعجاب و اهمیت خواندن سوره توحید هنگام خواب! ۱⃣ مرحوم آیت الله علی سعادت پرور فرموده بودند: «مردنم را به من نشان دادند، واضح دیدم که انبیا و اولیای الهی در تشییع جنازه ام شرکت کرده اند واین به خاطر آن است که بنده چهل سال در وقت سحر ،صد مرتبه سوره «قل هو الله احد» را با توجه می ... ادامه مطلب »

نابینایی نوزادان و علل یابی بر مبنای طب سنتی

کوری کودکان برمبنای طب اسلامی: امام صادق علیه السلام فرمود: در هنگام آمیزش به آلت جنسی زن نگاه نکنید که بیم آن می رود فرزند کور شود. لال بودن فرزند برمبنای طب اسلامی: از امام صادق علیه السلام نقل شده که: مرد و زن در هنگام آمیزش سخن نگویند، زیرا بیم آن می رود که فرزند لال شود. 📚📚کانال حوزه ... ادامه مطلب »

علل یابی برص و یا جذام بر مبنای طب روایی

بیماری جذام و برص از منظرطب اسلامی: کسی از رسول خدا صلی الله علیه و آله پرسید: چرا بیماری جذام و برص دامنگیر کودکان می شود؟ حضرت فرمود:«مَنْ جامَعَ اِمْرأئهً وَهِیَ حائضٌ فَخَرَجَ الوَلَدُ مَجْذُوما اَو أَبْرَصَ فَلا یَلُومَنَّ الاّ نَفْسَهُ؛.. اگر کسی با همسرش در حال حیض نزدیکی کرد و فرزندش با جذام یا برص به دنیا آمد، فقط ... ادامه مطلب »

روماتیسم درمانی بر مبنای طب روایی

درمان احساس سردی ( رماتیسم ) در مفاصل🔸 شنبلیله و انجیر 🔸امام کاظم (ع) فرمود ” برای درد کل مفاصل بدن ، خلط نارس و سردی مفاصل (رماتیسم) یک کف (مشت) شنبلیله و یک کف انجیر خشک می گیری ، روی آنها را آب می ریزی تا آب روی انها برسد و آنها را در یک قابلمه تمیز می پزی ... ادامه مطلب »

دنبلان و حرام بودنش بر مبنای احکام اسلامی

💊💊دنبلان چیه و چرا خوردنش حرام است پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباطتان با این مرکزدنبلان عبارت است از تخم حیوانات نر که در انتهای آلت تناسلی حیوان قرار دارد . خوردن دنبلان و تخم حیوانات حرام است.(۱)دلیل این مسأله روایات است. حکمت حرمت آن برای ما معلوم نیست، البته تمام احکام الهی دارای حکمت یا حکمت های ... ادامه مطلب »

چای قرآنی و شربت قرآنی با زنجبیل

🇮🇷🇮🇷☕️ #چایی و #شربت_قرآنی ♨️ یک پکیج کامل برای چایی و دمنوش یا شربت در سوره انسان (دهر) آمده و شاید بهتر باشد چای قرآنی را بر چای کلکته و سیلانی ترجیح دهیم! به قرآن و اهل بیت(ع) بازگردیم که می فرمایند: 🕋 و یُطافُ عَلَیْهِمْ بِآنِیَهٍ مِنْ فِضَّهٍ وَ أَکْوابٍ کانَتْ قَوارِیرَا «۱۵» قَوارِیرَا مِنْ فِضَّهٍ قَدَّرُوها تَقْدِیراً «۱۶» ... ادامه مطلب »