آخرین مطلب

فصل ها

فصل پاییزوزمستان و ممنوعیت حجامت و زالو

🇮🇷🇮🇷حجامت و فصد و زالو اندازی درفصل پاییز ممنوع ⛔️ چون دراین فصل و حتی زمستان، بدن خون سازیش به حداقل رسیده و و مزاج بدن به سمت سوداشدن فعالتراست پس هرگونه خوگیری درطب سنتی باتشخیص پزشک طب سنتی و ضرورت خاص باشد و الا گرفتاراستخوان درد و مورمورشدن مفاصل میشوید📚🇮🇷محقق طب سنتی حسین معارفی ادامه مطلب »

استحمام با آب خیلی گرم در زمستان ممنوع

🔰 حمام با آب خیلی گرم در زمستان ممنوع! 🔹فصول سرد موجب خشکی پوست می شوند و استحمام با آب خیلی گرم هم موجب می شود چربی سطح پوست از بین رفته و فرد دچار اگزما شود. پس باید برای حمام کردن از آب گرم یا ولرم استفاده کرد. 🔸اگر بتوانیم محیط حمام را قبل از حمام کردن، گرم کنیم ... ادامه مطلب »

فصل پاییز و تدابیر مدرسه برای دانش آموزان بر مبنای طب سنتی

🍁پاییز و فصل #مدرسه 💢از مشکلات مادران برای کودکان مدرسه ای ،میان وعده های مدرسه است .خیلی از مواقع به یک آبمیوه پاکتی ویک کیک و کلوچه اکتفا می کنند. اما کوچولوهای مدرسه ای ما نیاز به میان وعده ای دارند که باعث #رشد و #سلامت بدن و مغز شود. ✅انتخاب میان وعده صبح ،خیلی مهم و حساس است ، ... ادامه مطلب »

شهریورماه آغاز بیماری های مرموز تنفسی و سرماخوردگی و گلودرد

⛔️⛔️📚📚🍃🌾🔰 شهریور عزیز یا آغاز سرماخوردگی مرموز 🔻شهریور عزیز از راه رسید، به آرامی وزش ملایم باد پاییزی و زرد شدن برگهای درختان زیبا نیز فرا می‌رسد، شهریور به جز زمزمه پاییز، با شروع بیماری سرماخوردگی‌ نیز همراه است. 🔸بازگشت کاروان‌های حاجیان که در سفر حج دچار عفونت تنفسی شده‌اند نیز هر ساله با انتقال عفونت‌های تنفسی همراه می‌شود. 🌸بیایید ... ادامه مطلب »

فصل تابستان و تدابیر تغذیه خوری بر مبنای طب سنتی

بفرمایید سلامتی:☀️بهترین خورد و خوراک در #تابستان (بخش اول) ☀️چون #مزاج گرم مزاجان با مزاج تابستان برابری می‌کند، احتمال خطر در این افراد بیشتر است. بر این اساس، باید از تمام خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی که #حرارت را بالا می‌‌برد و باعث خشکی بدن می‌‌شود، اجتناب کنند. ☀️#ادویه تند همچون #فلفل، #زنجبیل، #دارچین، #زعفران، سس‌های تند و خردل، سبزیجات تند مانند ... ادامه مطلب »

فصل بهار و تدابیرش بر مبنای طب سنتی

🌱 خوردن #سبوس و در کل استفاده از #ملین ‌ها و #اسهال خفیف، در بهار خوب است. 🌱استفاده از #خاکشی در آب دمای اتاق یا کمی ولرم، #لینت_مزاج می دهد. 🌱همچنین می‌توان #آلو یا #پودرسبوس گندم یا #برنج را در یک فنجان آب ریخت و در صورت #نفخ نداشتن #معده، صبح ناشتا یا نیم ساعت بعد از غذا از آن ... ادامه مطلب »

پاکسازی بهاری با آش خوردن بر مبنای طب سنتی

📚📚📚پاکسازی بهاری با اش خوردن✅ آش‌هایی برای پاکسازی بدن:آش‌هایی که شامل مقداری #برنج ، نخود ، سبزیجاتی مثل #گشنیز جعفری #اسفناج ،#رب_انار ، رب_آلو یا سکنجبین میشوند را حداقل هفته‌ای سه بار بدون نان میل کنید*. 💟 @tebiranii * ادامه مطلب »

فصل زمستان و تدابیر آن بر مبنای طب سنتی

۱۸ تدبیر کاربردی برای فصل زمستان@hekmateshargh۱- افراد دارای مزاج سرد و تر باید در زمستان و شب‌ها در مصرف غذاهای سردی‌بخش احتیاط کنند.۲- در فصل‌های سرد بویژه زمستان، استفاده از غذاهای گرمی‌بخش مانند کره، عسل، بادام و فندق به همراه غذاهای اصلی توصیه می‌گردد. بدیهی است مقدار این غذاها در هر فرد به تناسب مزاج وی می‌باشد.۳- در این فصل، ... ادامه مطلب »

🔴 نکته پاییزی از امام رضاع

🔴 نکته پاییزی از امام رضاع ♻️ در تابستان به دلیل گرمای هوا چربی‌های بدن آب می‌شوند؛ از این رو : در پاییز نیاز #ضروری به ذخیره کردن #مواد_چربی که #مولد_حرارت هستند،‌ پیدا می‌شود و باید با مصرف غذاهای مناسب آن را #ذخیره کنید تا بدن خود را برای مقابله با سرمای زمستان مجهز کنید. بدن به انواع غذاهای اصلی ... ادامه مطلب »

توصیه‌های سبک زندگی مزاج گرم و خشک-بخش سوم

🔰توصیه‌های سبک زندگی مزاج گرم و خشک-بخش سوم ۵⃣۱⃣ روزی یک قطره روغن بنفشه، روغن کدو یا گشنیز را در بینی بچکانند یا بر روی سروصورت خود ماساژ دهند. ۶⃣۱⃣ در صورت امکان هر روز استحمام کنند چون رطوبت حمام برای تعدیل مزاج این افراد مفید است. غوطه وری در آب (استخر، جکوزی خنک، وان، بخار آب یا بخور خنک)بسیار ... ادامه مطلب »