آخرین مطلب

پوست و مو

تبخال درمانی بر مبنای طب سنتی

🌹🌹🌹تب‎خال چیست؟تب‎خال‌ها اغلب تاول‌هایی بر سطح پوست هستند که شکل ظاهری آن‌ها مانند زخم و تاول‌های کوچک و به هم چسبیده است که به علل گوناگون که در ادامه به آ‌ن‌ها می‌پردازیم به‌وجود می‌آیند. تب‎خال‌های ظاهر شده بر روی پوست معمولا بعد از یک مدت ۲ الی ۳ هفته‌ه‎ای درمان پیدا کرده و هیچ اثری بر روی پوست از خود ... ادامه مطلب »

دفع سموم بدن با پیاده روی و روغن مالی کلیه ها و ناف و نوره مالی و حنامالی و خوردن پودرزنیان و شربت خاکشیرو شربت رب انار

🟣تاثیر دفع سموم بر بدن ✍️هر چقدر بدن در #دفع_سموم قوی باشد بدن سالم‌تر و پوست زیباتر می‌شود؛که مستلزم پاکسازی #کبد و تقویت #کلیه‌ها در دفع بهتر سموم هست. 🔸#پیاده‌روی و #ورزش کارکرد کلیه‌ها را بهتر می‌کند، یک نوع #ماساژ درمانی… روغن مالی کلیه‌ها (روغن بابونه)استفاده از نوره و حنا مالی کل بدن ترکیب پودر زنیان و گردو و مصرف ... ادامه مطلب »

لاغرسازی باروغن بادام یا روغن نعناع به کل بدن و بالاخص برروی شکم بر مبنای طب سنتی

لاغری با روغن 🔹از زبان استاد حکیم خیراندیش روغن بادام شیرین با اسانس نعناع، چربی های سطحی را بدون عارضه آب میکند و شخص به تدریج لاغر و لاغرتر می شود، اگر همین ماساژ همراه با ویبراتور باشد بهتر است، و اگر نبود همان روغن مالی ذوبش میکند،عامل چاقی خونرسانی محیطی است اگر ما بخواهیم یک بازویی را لاغر بکنیم ... ادامه مطلب »

درمانگری موخوره بر مبنای طب سنتی

🔖 نبرد با موخوره (http://eitaa.com/joinchat/2735603717Ca179ab5e3b) موخوره ناشی از خشکی مو است… قرار گرفتن مو ها در هوای مرطوب، در کنار سایر تدابیر به بهتر شدن شرایط مو کمک می کند. برخی غذاها مثل گوشت‌‌نمک سود و مانده، گوشت گاو، کلم ، عدس، بادمجان، قارچ و… سبب افزایش سودا و خشکی در بدن می شوند، از این غذاها تا حد امکان ... ادامه مطلب »

روغن گلاب و خاصیت آن و روش تهیه روغن گلاب

🔴 روغن گلاب ♻️ #روغن گلاب با پایه روغن زیتون و دنبه یکی از بهترین‌ گزینه‌هاست برای رفع #مشکلات پوستی، بیماری صدف و رفع مشکلات مفصلی که ناشی از خشکی مفاصل باشد. 🔹 این روغن بهترین روغن جهت ماساژ، غمز و دلک می‌باشد. ،🔹 روغن مالی مفاصل کودک از ۶ ماهگی به بعد با این روغن جهت تقویت مفاصل و ... ادامه مطلب »

برص و راهکار طب سنتی

✨ ۵⃣ راهکار ساده طب ایرانی برای درمان بیماری پوستی برص (پیسی) ۱⃣ ورزش منظم همراه با تعریق مناسب است. ۲⃣ رعایت آداب و اصول تغذیه سالم جهت سلامت گوارش مانند:🔸خوب جویدن غذا🔸پرهیز از پرخوری، در هم خوری و روی هم خوری ۳⃣ پرهیز از نوشیدن آب (به خصوص آب سرد) در حالت ناشتا و با شکم خالی، همراه یا ... ادامه مطلب »

قوانین طب سنتی برای ورود و خروج از حمام و امان شدن از سکته مغزی و قلبی

📚📚⛔️⛔️ورود و خروج ازحمام برمبنای طب سنتیدربدو ورود ابتدا اب را برروی پاها و سپس ساق پاها و بعدا برروی دستگاه مجاری ادراری و لگن و شکم و شانه و کتفو بعدا برصورت و سرتان بپاشید تا بخارات صفراوی کنترل شود تا انشالله سکته قلبی و سکته مغزی رخ ندهد و سینوسهای چرکین تحریک نشده و سرگیجه متوقف شود۲- و ... ادامه مطلب »

شستن موها با آب داغ سبب رشد چربی پوست بر مبنای طب سنتی

🔴شستن موها با آب داغ ممنوع ✍️شستن موها با آب داغ، نه‌تنها باعث می‌شود چربی‌های محافظ موها از بین بروند، بلکه پوست سر را در شرایطی قرار می‌دهد که چربی بیشتری تولید کند. همین وضعیت است که می‌تواند به ریشه موها آسیب برساند و در نهایت ریزش موها را بیشتر و بیشتر کند. به همین دلیل همیشه درجه حرارت آب ... ادامه مطلب »

عرق کف دست و راهکار طب سنتی

چگونه عرق کف دست را با طب سنتی از بین ببریم؟ گیاهانی مانند، مازو، گلنار، جفت بلوط و گل ارمنی را پودر می‌کنیم و با ته نشین آبغوره که به آن سرد آبغوره می‌گویند مخلوط می‌کنیم و به صورت خمیر در آمده و به مدت زمان شب تا صبح، هنگام خواب بودن روی دست ها می‌گذاریم.https://eitaa.com/MohammadRezaSaffari ادامه مطلب »