آخرین مطلب

مزاج شناسی

رطوبت دهنده ها به بیماران خشک مزاج

🔴 بهترین رطوبت‌زاها در #بیماری‌های_خشک ♻️یکی از بهترین‌ غذاهای تامین کننده رطوبت بدن در بیمارانی که به نحوی از خشکی کلی یا عضوی یا کبدی رنج میبرند #آش_کدو همراه با #آلو است.(البته این دستور می‌تواند در افراد #سردمزاج اثر سوء بگذارد). 🔸 از جمله این بیماریها خشکی معده و سنگینی آن پس از صرف غذاست که بیمار حس سفتی و ... ادامه مطلب »

مزاج شناسی چهارگانه توسط استاد طالقانی

💊💊👈درمان و پیشگیری از غلبه اخلاطمزاج سودا سردو خشکمزاج بلغم سردو ترمزاج صفرا گرم و خشکمزاج دم گرم و تراز استاد طالقانی محقق ومدرس طب اسلامی سنتی ◀️مزاج سودا👇👇👇👇👇 🚫پرهیزات ⭕️پرهیز از سردو خشک ها یعنی سودازاها مانند : یخ,غذاهای یخی و فریزری,گوشت گاو,,عدس,بادمجان,فست فودها و غذاهای داری مواد نگهدارنده,,,,,تنهایی,فکر و خیال,ترس و استرس ✅مفیدات ✳️آبگوشت,قیمه,خورشت کرفس,قرمه سبزی,اش گندم,عسل,خرما,انجیر,بادام درختی,خربزه ... ادامه مطلب »

دوره رشد و نمو یعنی مزاج دموی از بدو تولد تا سی سالگی بر مبنای طب سنتی

دوره رشد و نمو ⠀⠀🍃در این دوره از زندگی که می تواند تا حدود ۳۰ سالگی ادامه یابد بدن انسان دائماً در حال رشد و نمو است همچنین مزاج رایج این دوره گرم و تر می باشد.⠀⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه گیاه‌ درمانی ایران 🍂 ⠀⠀🍁 @irihmsir 🍁⠀⠀ جامعهگیاهدرمانیایران #رشد #سنرشد #مزاجگرم #گرممزاج #مزاجتر #مزاجگرمتر #طبسنتی #طب_ایرانی #مزاج ادامه مطلب »

دوره جوانی یعنی سن ۱۵ تا چهل سالگی ، مزاج صفراوی گرم و خشک بر مبنای طب سنتی

دوره جوانی🌱⠀⠀🍀در این دوران رشد و نمو بدن به طور نسبی متوقف می شود امّا بدن انسان نهایت قوت و قدرت را دارد. ⠀⠀☘️از منظر طب ایرانی این دوره تا حدود ۴۰ سالگی ادامه دارد و بیشترین مزاجی که در این دوره دیده می شود گرم و خشک است.⠀⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه گیاه‌ درمانی ایران 🍂 ⠀⠀🍁 @irihmsir 🍁⠀⠀ جامعهگیاهدرمانیایران ... ادامه مطلب »

میانسالی یعنی سن ۴۰ تا ۶۰ سالگی در طب سنتی

میانسالی ⠀🔹این دوره از زندگی از ۴۰ سالگی شروع و تا ۶۰ سالگی ادامه دارد. در این دوران قوت بدنی انسان به تدریج کاهش می یابد. در زنان قدرت باروری کاهش یافته و یائسگی اتفاق می افتد.⠀🔹با توجه به تحلیل حرارت غریزی و رطوبت اصلی بدن، مزاج اغلب افراد در این سنین، مزاج سرد و خشک است.⠀⠀🍂 گروه تحقیقات جامعه ... ادامه مطلب »

خاصیت گرم کننده های اندام بدن با نگاهی دیگر

☀️انواع #گرم_کننده‌ها به ترتیبِ شدت و سرعت اثرگذاری از زبان حکیم حسین خیراندیش: ۱. کلام … ( گفتار خیلی خیلی روی خون اثرگذار است و اگر اشکالی در گفتارمان وجود دارد، حتماً باید #اصلاح شود، آنچه جذب روح می‌شود همیشه اثرش باقی می‌ماند. در حدی که کلمات می‌توانند #سم مداوم و کارآمد تولید کنند یا اینکه تبدیل به #پادزهر شوند.) ... ادامه مطلب »

سردی بدن و ریشه بیماری های سخت بدن در حاکمیت سرد بدن است

سردی در سر:ام اس ، پارکینسون ، رعشه ، لقوه ، سردرد ، صرع ،تشنج ،آلزایمر سردی در مو :سفیدی مو سردی درگوش :کری ، ناشنوایی سردی در چشم :کم‌بینایی ،آب مروراید ،آب سیاه سردی در لوزه :بزرگ شدن لوزه سردی در تیروئید :کم کاری تیروئید سردی‌در ریه: آب آوردن ،آسم‌برونشیت ،ذات الریه سردی در روده :یبوست‌کولیت ،بواسیر‌‌شقاق سردی درمعده ... ادامه مطلب »

با یک فرد سوداوی( یعنی سرد و خشک ) چطوری برخورد کنیم؟

💊💊💊💊با یک فرد سوداوی( یعنی سرد و خشک ) چطوری برخورد کنیم؟ با این افرادمطلب نباید بدون مقدمه صحبت کنید و سریع بروید سر اصل مطلب، چون موجب مخالفت و گارد گرفتن آن‌ها می‎شود. این افراد هم علاقه‌ای به سوپرایز و غافلگیری و هیجان ندارند. این افراد بیشتر از محبت به احترام احتیاج دارند، مدام به دست و پای آن‌ها ... ادامه مطلب »

با یک فرد بلغمی( سرد و تر) چطوری برخورد کنیم

💊💊💊با یک فرد بلغمی( سرد و تر) چطوری برخورد کنیم؟ افراد بلغمی از درگیری می‌ترسند و هیچ گاه آن را شروع نمی‎کنند پس شما هم شروع کننده درگیری با این افراد نباشید. به راحتی می‌توانید احساسات خود را با این افراد درمیان بگذارید به خوبی با شما همدردی می‎کنند. این فرد دیگران را بر خود مقدم می‎داند و توانایی نه ... ادامه مطلب »

با یک فرد صفراوی( یعنی گرم و خشک ) چطوری برخورد کنیم؟

💊با یک فرد صفراوی( یعنی گرم و خشک ) چطوری برخورد کنیم؟ این افراد خیلی عجول و پر جنب و جوش هستند پس حواستان باشد موقع حاضر شدن یا حرف زدن و … زیاد معطلشان نکنید اگر خواسته و حرفی دارید، سریع بروید سر اصل مطلب، بدون حاشیه و مقدمه چینی. وقتی همراه شان خرید می‌روید بدون شک و معطلی، ... ادامه مطلب »