آخرین مطلب

گوارش

اسهال حاد و راهکار طب سنتی

تکنیک درمان اسهال حاد یا مزمن،نفخ شکم تخم خرفه ۱۵گرمگل ارمنی ۱۵گرمکندر ۵گرممازو ۱۵گرمگلنار ۱۰گرم ❤️همه رو آسیاب و یک ق مرباخوری قبل از هر غذا میل کنید (دکتر خیر اندیش) 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »

پاکسازی بوی بد عرق با دمنوش تخم شنبلیله بر مبنای طب سنتی

با شنبلیله بوی بد عرق و بدن خود را از بین ببرید ✍🏻تخمه شنبلیله نوعی آنتی اکسیدان است نه تنها سموم بدن را از بین می‌برد، بلکه از عفونت‌هایی که منجر به بوی بد می‌شود نیز جلوگیری می‌کند 🔸۱ قاشق چای خوری تخمه شنبلیله را دم کنید و بعد از ۶ الی ۸ ساعت بنوشید، تخمه شنبلیله را در چای ... ادامه مطلب »

پاکسازی گوارش بر مبنای طب سنتی با استفراغ مصنوعی

کمک به پاکسازی دستگاه گوارش بهترین اقدام برای دفع غذای فاسد: ✍️تحریک استفراغ مثلاً با آب گرم و سکنجبین و خروج فوری غذای فاسد از بدن است.اگر فردی قادر به انجام استفراغ نیست، باید اسهال ایجاد نماید.✍️گاهی طبیعت فرد با آشامیدن اندک اندک آب گرم ماده فاسد را دفع می‌کند اگر با این روش ساده اسهالی رخ نداد، از داروهای ... ادامه مطلب »

نعناع و خاصیتهای گسترده برای گوارش بر مبنای طب سنتی

💟#نعناع ✴️•⇦ یکی از موادی که میتواند معده را جمع کند و بدن را گرم کند نعناع است. نعناع استریل کننده و ضد سم در معده و گوارش است و طبیعتش گرم است. 🔸↫ خانم ها به روش های مختلف از نعناع استفاده کنید. در انواع غذاها به طور مناسب بریزید.🔸↫ همچنین چای نعناع بهترین چای برای اعضای خانواده است ... ادامه مطلب »

ضعف گوارش و راهکارطب سنتی

دل ضعفه ❇️برای درمان کسانی که زود به زود گرسنه میشود↯ 🍯عسل طبیعی یک قاشق🍎سیب سرخ شیرین رنده شده یک عدد ♻️مواد بالا را مخلوط و میل کنند حکیم آیت الله ضیایی @noskhesonatiنشردهید ادامه مطلب »

معده سرد و راهکاردرمانی بر مبنای طب سنتی

✳️ یکی از قدیمی ترین بیماری هایی که همه ما از دوران بچگی مان آن را می شناسیم سردی معده است ▫️ترش کردن، نفخ معده، سوءهاضمه، بزرگی شکم و حالت تهوع همه ازنشانه‌های سردی معده است، این بیماری پنهان که اکثر افراد جامعه به آن مبتلا هستند به راحتی و با رعایت این نکات قابل درمان هستند.اما علت سردی معده ... ادامه مطلب »

نفخ شکم در فصل بهار و راهکارهای طب سنتی

چگونه نفخ شکم در فصل بهار کنترل شود؟ افزایش نفخ شکم در بچه ها و بزرگسالان در فصل بهار تا حدی طبیعی است . ✅برای پیشگیری از شدت آن ، استفاده از دمنوش ترخون بسیار کمک کننده می باشد . ✅برای سلامت دستگاه گوارش خود ، حداقل روزی یکبار دمنوش ترخون استفاده نمایید .استفاده از ترخون تازه بهتر از خشک ... ادامه مطلب »

تغذیه های زود هضم و دیر هضم بر مبنای طب سنتی

غذاهای زود هضم و دیر هضم در طب سنتی 🔸غذاهای لطیفغذاهایی هستند که پس از ورود به بدن به آسانی هضم شده ومورد استفاده سلولها قرار می گیرند.غذاهای زود هضم میتواند پر انرژی ویا کم انرژی باشد مانند زرده تخم مرغ، نان گندم، سیب و انار و انواع سوپ ها 🔹غذاهای غیر لطیفغذاهای هستند که وقتی وارد بدن می شوند، ... ادامه مطلب »

انسداد مری و راهکار طب سنتی

📚بسم الله الرحمن الرحیم گرفتگی عضلات مری یا انسداد مری : عبور غذا از حلق به طرف معده با سختی و مشکل روبه رو می شود. علت : خشکی کبد اقدامات انجام شده : ۱ . اصلاح کبد۲ . قطع مواد قندی و نشاسته ای۳ . استفاده از سیب بخارپزو…. پس از طی دو هفته الحمدلله ختم بیماری به اثبات ... ادامه مطلب »