آخرین مطلب

گوارش

امتلا گوارش یعنی افزایش اخلاط کثیف در بدن و فعال شدن بوهای بد بدن و مسمومیت

🔴 امتلا ♻️ اگر مقدار #خون در بدن افزایش یابد یا یکی از اخلاط بدن زیاد‌تر از حالت طبیعی باشد این وضعیت #امتلاء نامیده می‌شود. برطرف کردن امتلاء و دفع مواد زائد بدن راه‌های متعددی دارد که #روزه، #مسهل، #حجامت و #فصد طبق تجویز طبیب موثر است. 🔹علت ایجاد امتلاء: پرخوری، ترتیب بد در خوردن مثلا خوردن همزمان غذای غلیظ ... ادامه مطلب »

کولیت درمانی تدریجی روده ها با شربت تخم بالنگو

✅ شربت تخم بالنگو ✍️ این شربت را می‌توان در ورم روده «کولیت»، به‌عنوان یک «کمک دارو» نیز تجویز کرد؛ مصرف این شربت تاثیر زیادی در درمان ورم روده دارد به‌خصوص اگر میزان گلاب بیشتر باشد، در این صورت بهتر است شربت را گرم بخورند و شکم را گرم نگه دارند. 👌 مواد مورد نیاز شربت تخم بالنگو ↯↯↯ 🔻یک ... ادامه مطلب »

آروغ و بادگلو از منظر طب سنتی یعنی گوارش سرد و مثانه سرد و سیستم ایمنی سرد بدن

🔺🎥 جلوگیری از آروغ زدن و باد گلو 🌸 💠آروغ زدن یا بادگلو و راهکارهای طب سنتی 🔻بعدغذا نصف استکان عرق بومادران با یک قاشق عرق زنیان تا چند ماه ۲- پودرزیره روی غذا۳- خانمها درغیرپریودی پودریا عرق رازیانه۴- درداخل ناف یک قاشق روغن کرچک ریخته و ارام به جهت عقربه ساعت به مدت یکربع ماساز۵- اب وسط غذا ممنوع ... ادامه مطلب »

ناف درمانی بر مبنای طب سنتی

📚📚اهمیت ناف درمانیدرج شده درکانال های دریافتیناف ناف نقطه جادویی بدنچند دقیقه مطالعه این متن، ارزش خوندن دارهشاید دیده باشید که خیلی از پدر مادرها بند ناف فرزندشون را به بانک بند ناف میسپارن و سلول بنیادی ازش استخراج میشه تا در مواقع حساس (که امیدوارم هرگز پیش نیاد) استفاده بشه. نافنقطهآغاز زندگیه و باورنکردیه که روی سلامتی، احساسات و ... ادامه مطلب »

هضم گوارش بر مبنای طب سنتی

📚📚💊💊بیماری فساد هضم درگوارش ( معده ) از منظرطب سنتی به چه معناست؟ غذایی که خورده می‌شود در برخی شرایط می‌تواند در بدن تباه یا به اصطلاح فاسد گردد این فساد غذا در داخل بدن رخ می‌دهد نه اینکه از ابتدا غذای فاسد خورده شود. ضرر این نوع غذا در جسم ما از منفعتش بیشتر است.این بیماری به صورت یک ... ادامه مطلب »

تغذیه درمانی با میکروب هلیکوباکترپیلوری معده برمبنای طب سنتی

📚تغذیه درمانی با میکروب هلیکوباکترپیلوری معده برمبنای طب سنتی علاوه بر رعایت پرهیزات و نکات بهداشتی و در کنار مصرف آنتی بیوتیک، درمان این بیماری به شدت با برنامه غذایی در ارتباط است و توصیه‌های زیر برای تقویت هضم و رفع رطوبت زائد معده، کمک کننده است: مربا سفرجلی (به+ زنجبیل، سرکه سیب و عسل) . سکنجبین سفرجلی نخود اب ... ادامه مطلب »

تقویت معده و پاکسازی آن بر مبنای طب روایی

🌕 پاکسازی و تقویت معده 🌘 خوردن باقلا با پوست: بنابر فرمایش امام صادق (ع) پوست باقلا معده را دباغی می کند و تعفن و رطوبت زائد معده را از بین می برد. 🌘 آویشن: معده را دباغی می کند و پرز معده را می رویاند داریم. 🌘 خوردن انار با پیه اش: امام صادق (ع) فرمودند انار را پیه ... ادامه مطلب »

تدابیر طب سنتی در ماه مبارک رمضان

👈۱-کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و بخورند و موقع افطار یک لیوان عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند…👈۲-سعی کنید یک ساعت بعد از سحری بخوابید و بلافاصله بعد از خوردن سحری نخوابید👈۳-دیابتی ها اصولا مشکلی برای روزه داری ندارند ولی کسانی که مشکل کلیوی دارند ... ادامه مطلب »

خرما و تغذیه مزاج گرم برای بیماران و مضراتش

📚بسم الله الرحمن الرحیم در چندین کتاب معتبر آمده است که پیامبر ( ص ) هنگام بیماری خوردن خرما را منع می فرمودند . قطره ای از حکمت های موجود در این سخن شریف : ۱ . موادی غذایی پرکالری سبب افزایش علائم بیماری می شود. ۲ . افزایش قندخون سبب افزایش علائم بیماری می شود . ۳ . مواد ... ادامه مطلب »

تغذیه و سلامتی در اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم 👈 عوامل سلامت در کلام معصومین علیهم السلام برگرفته از کتاب مفاتیح الحیات کنترل غذا خوردن و رعایت بهداشت 🟢امیرمؤمنان علی (ع)به امام حسن (ع) می فرماید: می خواهی چهار خصلت به تو بیاموزم تا از (زحمت ) درمان بی نیاز گردی ؟ عرض کرد:👈🏻 آری .فرمود : 👈🏻 بر سرسفره منشین مگر آن گاه که ... ادامه مطلب »