آخرین مطلب

گوارش

بوی دهان در طب سنتی و راهکارهای متنوع

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷علل یابی و رفع بوی بد دهان روزه دار برمبنای طب سنتی خانم دکتر محمدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی یکی از مشکلاتی که اکثر روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با آن مواجه می‌شوند، بوی ناخوشایند دهان است که گاهی علاوه بر خود فرد، ممکن است اطرافیان او را نیز آزار دهد. ... ادامه مطلب »

اتوفاژی (خودخواری) بر مبنای طب سنتی

🔴 #اتوفاژی (خودخواری) بر مبنای طب سنتی ♻️ مکانیسم اتوفاژی اینگونه است که سلول خراب، سلول مریض، سلول ضعیف، سلول تخریب شده، سلول جهش یافته، #سلول_سرطانی، #تومور و … را تجزیه و بازیافت می‌کند!! 🔸 پیامبر اسلام: «#معده خانه همه دردهاست و امساک (پرهیز از خوردن) بالاتر از همه داروهاست»«صوموا تَصِحّوا: #روزه بگیرید تا سالم بمانید» 🔸 ابن سینا: «به ... ادامه مطلب »

ترش و سوزش معده و راهکارهای طب سنتی

ترش و سوزش معده⬅️رعایت توصیه های زیر در بیماران دچار ترش کردن و سوزش معده مفید است.👇🏻👇🏻👇🏻🔻 رعایت آداب صحیح غذا خوردن .🔻 پرهیز از غذاهای غلیظ و نانهایی مثل نان فطیر که هضم خوبی ندارند.🔻 اگر علت سوزش و ترش کردن از رطوبت باشد بهتر است به عنوان غذا از گوشتهای لطیف و سریع الهضم به صورت کبابی استفاده ... ادامه مطلب »

تغذیه نان و سیب زمینی و ترشی یعنی کشتن تدریجی کل سیستم دفاعی بدن

🔕🔕🔕🇮🇷🇮🇷تغذیه های هله هوله ای بسیارمشکوک در بین سنین جوان درقالب نان و سیب زمینی اب پزو یک کاسه ترشیاین نوع تغذیه سبب اسپاسم گوارش و اختلال بسیارشدید مثانه ها و ضعف حافظه و تثبیت غلبه خلط سودا و گرفتگی عروق مغزو قلب و بداخلاقی میشود ادامه مطلب »

بازگشت اسید معده به مری

🇮🇷🇮🇷🇮🇷♻️#درمان_بیماری‌ها ✴️#برگشت اسیدمعده به مری 🔹 تعریف: سوء هاضمه، احساس ترش کردن و سوزش سر دل و حتی سوزش گلو، بعد از غذا خوردن که به علت برگشت ترشحات اسید معده به مخاط مری رخ می دهد را رفلاکس گاستروازوفاژیال یا GERD می گویند. 🔸اساس درمان را تغییر در شیوه زندگی تشکیل می دهد. ✅#علایم ترش کردن یارفلاکس🔸سوزش خفیف تا ... ادامه مطلب »

پاکسازی روده با آب زردالوی طبیعی

🔺اگر میخواهید روده تان را به طور طبیعی تصفیه کنید، به طور مرتب آب زردآلو بخورید 🔸شما میتوانید از عوارض جانبی پاک‌کننده‌های روده بزرگ یا قرص‌های ملین، با نوشیدن یک لیوان آب زردآلو به طور روزانه دوری کنید، چرا که آب زردآلو می‌تواند روده بزرگ را سم زدایی و پاکسازی کرده و بعنوان یک ملین طبیعی برای تحریک روده مفید ... ادامه مطلب »

گوارش درمانی بسیار مجرب با عرق نعنا و بارهنگ و گلاب و عسل بر مبنای طب سنتی

🇮🇷📚جایگزین داروی شیمیایی: قرص امپرازول (ناراحتی معده) قرص_نخورید خوردن نمک دریا قبل و بعد غذا، مصرف زیره، شیرین بیان، آویشن و بابونه، ترکیب یک لیوان عرق نعنا و یک قاشق مربا خوری تخم بارهنگ به همراه یک قاشق عسل یک ساعت بعد از صرف شام و بادکش گرم شکم از جایگزین های طبیعی قرص امپرازول محسوب می شود …@soroshesalamati /////////////////////////////////////////////////////////// ... ادامه مطلب »

نارنگی مضراتش برای گوارش سرد

💠افرادی که دارای طبایع و مزاج های سرد هستند یا علائم ترشی معده و نفخ معده و سایر مشکلات معده دارند؛ در این فصل از خوردن نارنگی اجتناب کنند. ♻️ اگر قصد خوردن مرکبات دارند می توانند به جای نارنگی، از پرتقال رسیده شیرین استفاده کنند. https://t.me/A_ostadtaleghaniکانال استاد طالقانی ادامه مطلب »

بارداری و علائم نفخ باردار و راهکارهای طب سنتی

علت نفخ در بارداری چیست؟ نفخ یکی از علائم مکرر دوران بارداری است که می‌تواند ناشی از علل زیر باشد: اختلالات هورمونی فشار جنین تورم رحم و افزایش وزن یبوست سریع غذا خوردن و بلعیدن هوا برای کاهش نفخ بارداری، چه باید کرد؟ از آنجا که در دوران بارداری امکان استفاده زیاد و خودسرانه از دارو را ندارید، حتی الامکان ... ادامه مطلب »

استفراغ و راهکارهای متنوع طب سنتی

💊تدابیر طب سنتی برای درمان استفراغ باندپیچی اندام تحتانی بیمار از بالا به پایین و سپس قرار دادن آن در آب. گرم کردن اندام ها همراه با ماساژ قوی آنها در تسکین قی مؤثر است. عصاره جوجه مرغ که به همراه آبغوره ، سماق و آب سیب ترش پخته شده باشد. خوابیدن یکی از راهکارهای خیلی خوب جهت کاهش تهوع ... ادامه مطلب »