آخرین مطلب

باردارشدن

تغذیه بعد زایمان بر مبنای طب روایی

✅اولین خوراکی بعد از زایمان ✍️حضرت رسول صلوات الله علیه فرمودند: چون زن، فرزند به دنیا آورد باید نخستین چیزی که می‌خورد خرمای تازه باشد و اگر خرمای تازه در اختیار نبود خرمایی دیگر چرا که اگر چیزی برتر از آن وجود داشت؛ خداوند آن را به مریم هنگامی که عیسی را زاد می‌خوراند. 📚مکارم‌الاخلاق، ج۱، ص۵۰۸ مصرف خرما پس ... ادامه مطلب »

دیابت بارداری و راهکارهای طب سنتی

دیابت‌حاملگی 🍀باید دانست اگر قند خون ناشتا بالای ۹۲ و زیر ۱۲۶ باشد، علامت دیابت است، لذا زن حاملۀ دیابتی بایستی ۶ وعده غذا (یعنی سه وعده غذای اصلی و سه میان وعدۀ غذائی) بخورد. یکی از عوارض دیابتی شدن در دوران حاملگی، داشتن جَنینِ چاق است.توجّه: کیست تخمدان باعث افزایش إبتلاء به دیابت حاملگی می‌شود.⛔️پرهیز شود از اسانس‌های‌شیمیایی (آبمیوه‌‌های ... ادامه مطلب »

ناباروری و بچه دار نشدن بر مبنای سلوک علما

ناباروری و بچه دار نشدن بر مبنای سلوک علما نفرین و پدر و اثرش درناباروری و بچه دارشدن آیت الله مولوی قندهاری (ره) از آخرین شاگردای آقای قاضی (ره) بود، یک کسی پیش ایشان آمده بود گفت: آقاجان، من دارم از این دنیا میروم نسل و اولاد ندارم ، بچه ام نمیشهاین بنده خدا میگه رفتم پیش آشیخ حسنعلی نخودکی ... ادامه مطلب »

بارداری و بایدها و نبایدها بر مبنای طب سنتی

بارداری و محدودیتها بر مبنای طب سنتی 🟢 کار هایی که خانم های باردار در طول حاملگی باید از انجام آن بپرهیزند 🟢🔸خونگیری، حجامت، قی و مسهل مگر در موارد ضرورت🔸صدای هولناک🔸بوئیدن بوهای خیلی تند🔸زیاده‌روی در نزدیکی (مخصوصاً در اوایل و اواخر حاملگی به ویژه در حاملگی اول)🔸گرسنگی کشیدن طولانی و همچنین🔸درهم‌خوری در یک وعده🔸آشامیدن آب بسیار سرد و بسیار ... ادامه مطلب »

تغذیه های مضر برای بارداری بر مبنای طب سنتی

🍽 غذاهای مضر برای باروری: ⛔️ غذاهای آماده، فست فود، چیپس و پفک، کنسروها و غذاهای دارای مواد نگهدارنده و مواد غذایی فریزری، ماهی شور، تن ماهی، قارچ ⛔️ زیاده روی در مصرف بادمجان، عدس، کلم، گشنیز، شاهدانه، سیر و پیاز خام، تربچه، شاهی و تره ی خام، کرفس خام، شلغم خام❗️دقت شود بعضی از این مواد به صورت پخته ... ادامه مطلب »

موضوعات مربوط به شیرمادر و یا افزایش شیرمادر و یا شیرگرفتن بر مبنای طب اسلامی و یا طب سنتی در سایت و یا کانال های خودم در ایتا و یا سروش

🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷ارشیو برای نوزادان🔻🔻🔻۱- درسایت خودم شیرمادرکلیک کنhttp://tajarobteb.ir/?s=%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1شیر مادر کلیک کن 🔻🔻۲-http://tajarobteb.ir/?s=%D8%B4%DB%8C%D8%B1+%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1 ۳- زردی نوزاد کلیک کن 🔻🔻http://tajarobteb.ir/?s=%D8%B2%D8%B1%D8%AF%DB%8C+%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF ۴- چشم زخم نوزاد کلیک کن 🔻🔻🔻http://tajarobteb.ir/?s=%DA%86%D8%B4%D9%85+%D8%B2%D8%AE%D9%85+%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF ۵- دربارۀ بعضی از مراقبت‌ها و توصیه‌های پس از زایمان بیان نظریّه پزشک و استاد و آیت الله علامه سیّد حسن ضیائی دربارۀ بعضی از مراقبت‌ها و توصیه‌های پس از زایمان:🔻🔻 http://tebolmasoomin.blogfa.com/post/54 ۶- مطالب گسترده درباره ... ادامه مطلب »

دوقلوزایی بر مبنای طب سنتی

بحث دوقلوزایی از استاد علامه ضیایی( ایشان پزشک هم هستند )https://www.ziaossalehin.ir/fa/content/42857/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%82%D9%84%D9%88%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C%C2%A0%7C-%D8%AD%DA%A9%DB%8C%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B6%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C ۲- استادخیراندیش هم خوردن فرنی سنجدرا توصیه میکنن۳- دوقلو زاییدن بر مبنای طب سنتی فرزند دو قلوزایی و راهکارها بر مبنای طب سنتیسوالسلام خسته نباشید استاد دارویی گیاهی هست که موجب دوقلو زایی بشه ممنونپاسخمصرفمربّای شقاقلتخم مرغ رسمی دو زردهدر دو قلو زایی کمک میکننداز استاد مهربانی درهمدان//////از پروفسور ... ادامه مطلب »

فرزندآوری و توصیه علما با توصیه ایت الله شاه آبادی! برای فرزند دار شدن.

[ Video ]توصیه ایت الله شاه آبادی! برای فرزند دار شدن.‼️حتما ببینید و برای همه ارسال کنید. طریقه خواندن نماز استغفار نماز استغفار دو رکعت است: در هر رکعت حمد و سوره‏ی قدر را بخوان و بعد از قرائت، ۱۵ بار بگو:«استغفر الله» و بعد به رکوع که رفتی آن را ده بار بگو از رکوع بلند شدی در حالت ... ادامه مطلب »

ناباروری زنان بر مبنای طب سنتی

🔰 ناباروری و آندومتریوز 🔰 ✴️ بیماری آندومتریوز یکی از دلایل مهم ناباروری است.✳️ این بیماری می‌تواند با تأثیر بر رحم و تخمدان‌ها باعث ناباروری شود.✴️ همچنین با ایجاد چسبندگی و زخم، لانه‌گزینی جنین در رحم را دچار اختلال کند.✳️ انسداد لوله‌های رحمی و بهم خوردن تعادل هورمونی هم می‌تواند از علل دیگر ناباروری در آندومتریوز باشد. ✅ طب ایرانی ... ادامه مطلب »

استمراریبوست سبب نازایی و کیستهای مکرردر زنان و دختران

🔺یبوست مکرر باعث نازایی می‌شود! 🔸یبوست در نازایی نقش بسیار مهمی بازی می‌کند به‌طوری که به آن اُم‌الامراض می‌گویند. 🔸چون وقتی به وجود می‌آید که مدفوع در روده‌ها باقی می‌ماند و به بافت‌ها و اندام‌های اطرافش سَم می‌رساند که تخمدان یکی از این اندام‌ها است و یبوست باعث کیست‌های مکرر می‌شود. 🌿 @TebbolAeme 🌿 ادامه مطلب »