آخرین مطلب

باردارشدن

باروری و روش تقویت با گردو

💊💊💊گردو، قدرت باروری مرد را افزایش می دهد. مردانی که روزانه ۱ مشت مغز گردو میخورند اسپر.م سالمتر و قدرت باروری بیشتری دارندمغز گردو همچنین از آلزایمر و انواع سرطان ها جلوگیری میکند کانال پرفسور سمیعی 👇@samii_drرسانه باشید نشر دهید ✅رسانه باشید نشر دهید ✅نظریه معارفی :: البته در طب اسلامی فرموده اند گردو درزمستان برای تقویت کلیه ها مفیده ... ادامه مطلب »

بارداری و بایدها و نبایدهای طب سنتی و باروری و ورزش در شرایط بارداری

🔴 توصیه های طب سنتی برای دوران #بارداری ♻️ در دوران بارداری به دلیل تغییرات سیستمی بدن، معده ضعیف شده و قدرت هضم کاهش می یابد، در نتیجه عوارضی همچون #ویار_بارداری، سوزش سر دل، ریفلاکس و تمایل به خوردن مواد غیر غذایی مانند خاک افزایش می‌یابد. 🔹در طب سنتی مصرف بعضی از خوراکی‌ها به مادران باردار از جمله مویز، به ... ادامه مطلب »

ورم بارداری درساقین و راهکارطب سنتی

👈پرسش 🔹حقیر باردار هستم و ورم بارداری دارم بالاخص ساق و روی پاهام ورم میکنه.لطف کمک بفرمایید استاد گرامی 👈پاسخ : ✳️علت↪️: ورم اندام بالاخص در زمان بارداری علل مختلفی دارد ولی مهمترین علت ,اشتغال طبیعت بدن به جنین و در نتیجه ضعف در تخلیه مایعات بدن و در نتیجه تجمع این مایعات در بافتها وایجاد حالت احتباس در بافتها ... ادامه مطلب »

آلودگی هوا برای باردار و راهکار طب سنتی

😷 آلودگی هوا و چند توصیه غذایی (بخصوص به خانم های باردار و کودکان) 😷 اگر اهل پیگیری مطالب تندرستی از نظر طب ایرانی هستید، احتمالا توصیه های زیادی در این ایام آلودگی شنیدید.منتها خانم های باردار و کودکان کم سن باید با توصیه های غذایی به مقابله با این مشکل بروند. 😷 از مصرف غذای غلیظ و دیرهضمی مانند ... ادامه مطلب »

سقط جنین شناسی در دوران بارداری بر مبنای طب سنتی

عوامل سقط جنین 🔴از نظر طب سنتی ایران،عواملی وجوددارند که میتواند باعث سقط جنین شود و اکثر خانمها به آن بی توجه هستند عبارتند از: خوردن زعفران ؛ تخمه آفتابگردان ؛حنا خوری ؛ سبزی سوسنبر ؛ جوانه جو ؛ پونه کوهی؛ قهوه جات ؛ نخود سبز؛ سیاهدانه ؛ زیره ؛ دارچین ؛مسهل های گیاهی ؛ غوره ؛ زرشک ؛ گلپر ... ادامه مطلب »

بارداری و روشهای جلوگیری بر مبنای طب سنتی

✅داروهایی که مدت زمان مشخصی زن را عقیم میکند: 👈قابل توجه خانم هایی که میپرسیدند در طب سنتی، چه روش هایی برای جلوگیری از بارداری وجود داره: ۱⃣۱. آشامیدن یک رطل گلاب بعد از جماع یا بعد از اتمام قاعدگی، تا یک سال مانع حمل است. ۲⃣۲. آشامیدن گلاب ناشتا یک اوقیه بعد از شب زفاف و ازاله بکارت تا ... ادامه مطلب »

زعفران و مقدار مصرف برای زنان باردار

🔺آیا #زعفران واقعا باعث سقط جنین می شود? 👈زعفران باعث افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم شده و درنتیجه احتمال سقط جنین در سه ماهه اول بارداری را بسیار افزایش می دهد. 👈البته منظور از تاثیر زعفران بر سقط جنین، تنها مصرف غلیظ زعفران مورد نظر است و مصرف غذایی که مقداری زعفران در پخت آن استفاده شده است هیچ اشکالی ... ادامه مطلب »

سزارین و مضرات گسترده آن بر مبنای طب سنتی

زایمان_سزارین عوارض زایمان سزارین ۱- افزایش احتمال #عفونت رحم ۲- افزایش میزان #خونریزی ۳- خطرات ناشی از بیهوشی ۴- احتمال عفونت محل بخیه‌ها ۵- احتمال ایجاد یبوست به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی ۶- طولانی‌تر بودن مدت استراحت و بستری شدن در بیمارستان ۷- #دردهای لگنی و #چسبندگی_رحم۸- بروز لخته‌های خون در پاها یا لگن بعد از جراحی۹- احساس خستگی ... ادامه مطلب »

تهوع و استفراغ در بارداری و راهکارهای طب سنتی

🔴 علت ایجاد تهوع و استفراغ در بارداری علت ایجاد بیماری صبحگاهی در طب رایج مشخص نیست ولی در طب سنتی ایرانی‌اسلامی در بیشتر موارد علت آنرا #غلبه_صفرا که ناشی از گرمای نطفه است می‌داند و همین غلبه صفراست که باعث می‌شود که فرد باردار نسبت به بو و مزه تند و شوری و غذای چرب تحریک شود. و تا ... ادامه مطلب »

باروری مران بر مبنای طب سنتی

‍ #باروری_مردان 👨‍👩‍👧‍👦 📝#نسخه:✍️مواد زیر را بصورت نان یا کوکو در آورند و هفت قسمت کنند و در هفت روز میل کنند👇🔺۴۰ عدد سفیده ی تخم مرغ محلی خروس دار(نطفه دار)🔻آرد نخود🔺ادویه جات🔻روغن زیتون 📚دکتر خیراندیش@soroshesalamati ادامه مطلب »