آخرین مطلب

اطفال

فصل پاییز و روش تغذیه برای اطفال بر مبنای طب سنتی

🔴 تدابیر پاییز برای #کودکان . 🚫 پرهیز از پرخوری 🚫 پرهیز از نوشیدن آب و مایعات بسیار خنک ✅ مصرف نوشیدنی‌های افزاینده رطوبت مانند آب هویج، #آب_سیب، آب لیموشیرین، #شیربادام، ماءالشعیر طبی ✅ مصرف غذاهای افزاینده رطوبت مانند زرده تخم مرغ عسلی، حریره بادام، فرنی، شیربرنج، سوپ جو، آش‌های ساده، آبگوشت، خورش کدو، خورش به آلو ✅ مصرف شیرینی ... ادامه مطلب »

سرماخوردگی و زکام و سرفه و دمل برای بدن بسیار مفیداست

🔻🔰🔻🔰🔻🔰🔻🔰🔻🔰🔻🔰 💥مادران نگران نباشند🖐 #زکام و #سرماخوردگی خیلی هم مفیده😯😃 🔰در روایات آمده: 👈#زکام👈#سرفه👈#جوش و #دمل و ورم ملتهمه را درمان نکنید و فواید زیادی را برای آن شمرده اند. 🔶اسهال و استفراغ نیز خودش درمان است و نه بیماری. ✍️وقتی برای رفع اسهال و استفراغ اقدام می کنیم باعث می شود تا اخلاط فاسد در بدن تجمع پیدا کند ... ادامه مطلب »

مزاج شناسی اطفال

🟣 #مزاج شناسی کودکان 🟡 اگر فرزندتان عصبی است، در خواب زیاد عرق میکند و تکان زیاد می خورد، میل به آب یخ زیاد داردو تمرکز حواس پایین دارد ،غلبه #صفرا دارد 🔴 اگر فرزندتان سرخی صورت دارد، زیاد خون دماغ می شود و دچار خارش بدن ، کهیر و آلرژی می شود، غلبه خون ( #دم ) دارد. 🔵 ... ادامه مطلب »

خواب اطفال و روشهای درمانی بر مبنای طب سنتی

😴 هفت گام برای رفع مشکلات خواب کودک: ۱️⃣ کودک را عادت دهید هر روز در ساعت معینی بخوابد و از خواب بیدار شود.۲️⃣ در صورت امکان بهتر است کودک در طول روز نخوابد.۳️⃣ کودک را از فعالیت های پرتحرک و بازی های رایانه ای پرهیجان در شب منع کنید.۴️⃣ سعی کنید کودک در طی روز #فعالیت جسمانی متعادل داشته ... ادامه مطلب »

تدابیرتغذیه پاییزی برای کودکان

🔆💠🔅💠﷽💠🔅🔴 تدابیر پاییز برای #کودکان 🚫 پرهیز از پرخوری🚫 پرهیز از نوشیدن آب و مایعات بسیار خنک ✍️ مصرف نوشیدنی‌های افزاینده رطوبت مانند آب هویج، #آب_سیب، آب لیموشیرین، #شیربادام، ماءالشعیر طبی مصرف غذاهای افزاینده رطوبت مانند زرده تخم مرغ عسلی، حریره بادام، فرنی، شیربرنج، سوپ جو، آش‌های ساده، آبگوشت، خورش کدو، خورش به آلو مصرف شیرینی های تهیه شده از ... ادامه مطلب »

صورت چرب نوزادان درخواب و اذیت آنها توسط

🟢 چرا باید صورت و لباس کودکان را از چربی غذا پاک کرد؟ ♻️ امام علی(ع): « چربی را از کودکانتان بشویید، زیرا شیطان در خواب به سراغ آنها آمده و چربی را استشمام می‌کند و کودک می‌ترسد و فریاد می‌زند و از طرف دیگر دو فرشته‌ای که نویسنده‌اند و همراه هر انسانی هستند از آن چربی اذیت می‌شوند.» 📚 ... ادامه مطلب »

بازشدن مجرای اشک چشم نوزاد بر مبنای طب سنتی

📚📚🏴🏴راهکارساده برای بازشدن انسدادمجرای اشک چشم نوزادان به روش طب سنتی ماساژ ارام کنارچشم روزی چندبار و ریختن چندقطره عرق بابونه غلیظ و یا چای بابونه کاملا صاف شده فقط چندقطره دربازگشایی مجرای چشم نوزادان مجرب است ادامه مطلب »

روش شیردهی مادران شاغل بر مبنای طب سنتی

🌱 توصیه هایی برای موفقیت مادران شاغل در امر مهم شیردهی: 💠 قبل از شیردهی، تنش‌ها را از خود دورکنید و استراحت کافی داشته باشید 💠 هنگام دوشیدن شیر و دور بودن از نوزاد، عکس شیرخوار یا وسیله ای که بوی کودکتان را می‌دهد همراه داشته باشید، زیرا در زمان دوشیدن شیر به جاری شدن شیر کمک خواهد کرد 💠 ... ادامه مطلب »

درد ساق پای کودکان و راهکار طب سنتی

🔴یکی از مشکلات شایع بین کودکان ۳ تا ۶ سال درد ساق پا است ✍️کمبود کلاژن و کلسیم و یا کمبود خونِ استخوان از علل این درد می‌باشد برای تامین این مواد غذایی بدن حتما روزانه سنجد و یا سویق سنجد را به فرزندانتان بدهید. سویق سنجد باید تفت داده شده و رنگ تیره داشته باشد. سویق سنجد رنگ روشن ... ادامه مطلب »

فرزندان را درروز نباید اجازه خواب بدهیم چون

🏴🏴🇮🇷🇮🇷والدین همه متهم هستیم که اجازه داده ایم برای فرزندانمان باخوابیدن آنها درصبح هنگام و یا عصرهنگام ، خواب مرگ آور برای نسل مان تولید کرده ایم۱- خواب بعدطلوع آفتاب تا ساعت یازده یعنی خواب بلغم یعنی سستی و خنگی و کنگی و سکته بلغمی و قدکوتاه ماندن و یا تولیدمیگرن و شکم اوری و…۲- خواب نزدیک مغرب یعنی خواب ... ادامه مطلب »