آخرین مطلب

اطفال

ویروس درمانی اطفال در فصل بهار فقط بر مبنای طب سنتی

💊🌼درمان های ساده طبیعی🌼بخش دوم✨ 🔰بیماری های ویروسی کودکان 🔻از آنجا که کودکان در مقایسه با بزرگسالان سیستم ایمنی و مزاج ضعیف تری دارند، پاکسازی بهاره و رعایت تدابیر طب سنتی ویژه فصل بهار ، در آنها ضرورت بیشتری پیدا می کند و به آنها کمک می کند در مجاورت افراد مبتلا به بیماری های ویروسی چون 👇🏻آبله مرغان، اوریون، ... ادامه مطلب »

موبایل بازی و مرگ خاموش اطفال

⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️مرگ آرام مغزی کودکان با موبایل بافت مغزی کودکان به خاطر داشتن رطوبت بیشتر یک رسانای عالی برای اشعه تلفن همراه بوده و به نسبت مغز افراد بزرگسال در مواجهه با این اشعه بسیار گرمتر میشود . این تئوری اخیرا همراه شده است با یک مطالعه در کشور نیوزلند. نزدیک به ۳ هزار کودک در سال در ایالات متحده با ... ادامه مطلب »

رشد قد اطفال بر مبنای طب سنتی

🔰 افزایش قد در کودکان ❇️ یکی از دغدغه های امروز والدین، افزایش قد در کودکان می باشد و به همین دلیل حتی در مواردی که ضرورتی ندارد از داروهای هورمونی جهت به تعویق انداختن بلوغ نوجوانان استفاده می کنند که این امر عوارض زیادی به همراه دارد. ✔️لازم به ذکر است که رشد قدی یک پروسه زمان بر است ... ادامه مطلب »

کودکان گرسنه و مضرات خوردن شیرینی جات

🔴گرسنگی و شکلات ✴️به کودک گرسنه، شکلات و شیرینی ندهید. 📌هنگامی که معده کودک خالی است، اگر به جای غذای سالم و کافی (پروتئین دار)، شکلات و شیرینی به کودک بدهید، سبب بالا رفتن سریع و ناگهانی قند خون او می‌گردد. در این هنگام انسولین ترشح می‌شود تا قند خون بالا را پایین بیاورد. 📌بنابراین پس از سی دقیقه قندخون ... ادامه مطلب »

تولید کودکان با هوش و ضرورت مصرف بادام زمینی در ایام بارداری

💥اگر میخواهید کودکی سالم و باهوش داشته باشید، در دوران بارداری، بادام زمینی بخورید 👈🏻بادام زمینی، غذایی عالی برای مغز است. در دوران بارداری، جنین غذا را از مادر دریافت میکند. کانال پرفسور سمیعی 👇@samii_drرسانه باشید نشر دهید ✅ ادامه مطلب »

کنددهنی نوجوانان بر مبنای طب سنتی

🏖- بچه‌‌‎هایی که در درس خواندن کند هستند، ناراحتی گوارشی دارند. در روزسه وعده غذا بخورید و بین غذا فقط میوه بخورید. برای جلوگیری از چاق شدن ، سالاد را قبل از غذا بخورید. همیشه ۳/۲ معده را پر کنید و ۳/۱ آن را خالی نگهدارید. استراحت بعد از غذا: بعد از غذا دراز کشیده، دستها را زیر سر گذاشته ... ادامه مطلب »

آموزش جنسی کودکان بر مبنای طب سنتی

📚📚⛔️⛔️۱) آموزش جنسی کودکان با اصول برای اینکه درباره اعضای خصوصی صحبت کنید، ابتدا باید مفهوم را برای کودکانتان ساده کنید. مثلا می‌توانید این‌طور توضیح دهید: همه ما وسایلی داریم که فقط برای خودمان است و کس دیگری نمی‌تواند از آن استفاده کند. مثل مسواک. این وسایل خصوصی هستند. اعضای خصوصی بدن هم‌چنین وضعیتی دارند. یعنی همه آدم‌ها در بدنشان ... ادامه مطلب »

شیرافزایی شیر مادر بر مبنای طب سنتی

✅روش های افزایش کیفیت #شیر_مادر ❇️ بهترین مواد غذایی برای مادر شیرده عبارت است از #گندم، #گوشت بره، بزغاله، #ماهی، #کاهو، #بادام ، #فندق و…، که همان‌گونه که مشاهده می‌شود مواد غذایی لطیف، معتدل، صالح الکیموس و کثیرالغذا در زمره آن وجود دارند. ❇️به‌عکس استفاده از مواد غذایی مثل #خردل و #ادویه‌جات تند، #نعناع، #پیاز و #سیر در زنان شیرده ... ادامه مطلب »

یبوست درمانی در نوزادان و کودکان بر مبنای طب سنتی

💊بسم الله الرحمن الرحیم یبوست در نوزادان و کودکان : درمان هر بیماری در نوزادان در دوره شیر خواری از طریق اصلاح شیر مادر صورت می گیرد. برای درمان یبوست در نوزادان ابتدا مادر باید تمام نکات و برنامه غذایی که در بحث یبوست آمده را اجرا کند. مصرف پودر جنین گندم ، پودر جوانه گندم ارگانیک ، پودر جوانه ... ادامه مطلب »

بی اشتهایی کودکان و یا عدم رشد کودکان گرم مزاج

✅ درمان بی اشتهایی و عدم رشد کافی در کودکان گرم مزاج خیلی از کودکان از بی اشتهایی و عدم رشد کافی رنج میبرن و مادرایِ نگران انواع و اقسام شربت‌های اشتهاآور و مکمل رو امتحان میکنن. چندتا توصیه ساده برای مادرای عزیز: 📌اول صبح کمی آبجوش و خاکشیر به کودک بدین، اگر که خیلی گرما و عطش داره کمی ... ادامه مطلب »