آخرین مطلب

مغز و اعصاب

تخمه چلغوز افغانی و خاصیت ویژه اش برای تقویت هیئت رئیسه بدن

📚تخمه چلغوزافغانی برای کاهش اسیبهای مغزی و بالاخص سکته و تقویت مغزو رفع ضعف اعصاب و تقویت نیروی جنسی بسیارکارامداستبه علت گران بودن آن روزانه ۱۴ دانه کافیستدرحال حاضریکی ازاقلام صادراتی ویژه درافغانستان است ادامه مطلب »

سرگیجه درمانی بر مبنای طب سنتی

📚📚📚📚📚سرگیجه درمانی بر مبنای طب سنتی چطور بفهمیم سرگیجه بعلت کم خونیه یاغلبه خون یاچربی خون ؟⇦ اگرموقع بلندشدن چشم‌ تارشدکم خونی⇦ اگرموقع بلند شدن «یا ازپله بالا رفتن» زمین یاآسمان میچرخیدغلبه خون یاچربی خونتلگرام و ایتا : @drhasanatiدکتر حسناتی – طب سنتی – نظرات معارفی اگر سرگیجه ناشی از صفرا باشد چنند قطره به پیشانی سرکه مالیده شود و ... ادامه مطلب »

طاسی سر ( تاسی سر ) و ریختن موی سر و عصبانیت ریشه در غلبه صفرا بر مبنای طب سنتی

آیا می دانستید گرم شدن مغز و عصبانیت و ریختن موها با هم ارتباط مستقیم دارند! ✍️افرادی که غلبه گرمی در مغز دارند, در دوران میانسالی و پیری خیلی زود سرشان تاس می‌شوند.✍️موادغذایی گرم, آفتاب, نوشیدنی‌های گرم و کلاً چیزهایی که ذاتاً گرم است, حساس‌ترند و واکنش نشان می‌دهند.✍️افرادی که دچار گرمی در مغز دارند, سرشان درد می‌گیرند و زود ... ادامه مطلب »

بدخلقی و روش درمانی بر مبنای طب سنتی

👈اگر دچار بد خلقی ناشی از گرما می‌شوید : ✅بهترین ماده‌ی طبیعی و آرام بخش بهار نارنج است! ✅ اگر بهارنارنج را با بید مشک ترکیب کنیم مخلوط خوبی برای رفع استرس هم می‌شود. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی .@partosabzehastiنشردهید ادامه مطلب »

گرفتگی بینی یا سینوزیت و راهکارهای طب اسلامی

✅درمان گرفتگی بینی یا سینوزیت 🌷پیامبر (صل الله علیه و آله و سلم) می فرمایند «بر شما باد مرزنجوش، آن را بو کنید، زیرا برای گرفتگی بینی مفید است».🌺البته برای این بیماری روغن بنفشه پایه کنجد هم می‌دهیم و مؤثر است و خوب است به این روغن مرزنجوش هم اضافه شود، همچنین قطره مرزنجوش جامع که حتماً مؤثر است و ... ادامه مطلب »

مرز غم و غصه و اندوه و گوشه گیری و خودخوری تا کجاست آیا آسیبهای آنهارا برای بدن تحملش میکنی

📚📚اثارویرانگرغم و غصه و خودخوری و لجبازی و گوشه گیریوقتی شما درخودتان حاضرنیستی پدیده شوم غم گرایی و غصه گرایی و عزلت و تاریک نشینی و اندیشه عدم معاشرت و… را تدریجا کمرنگ و ترک کنی دچار اسیبهای جدی دربدن میشود۱- اسیب به هیپوفیز مغزتان یا همان کامپیوترمغز و ایجاد سردردها و ایجاد لرزش در بدن۲- درد طحال درزیرقلب و ... ادامه مطلب »

خواب بهاری بر مبنای طب سنتی

🔰 با خواب بهاری چه کنیم؟ 🔹با گرم شدن هوا و سبز شدن چمن ها و شکوفه زدن درختان، برخی آدم ها حس و حال دیگری دارند و از رخوت و خواب آلودگی و تمایل به یک خواب اساسی شاکی هستند.🔸نگران نباشید اینها علائم تغییرات بدن در آستانه ی بهار است. ✔️اما چه کنیم که بیش از حد نخوابیم؟ ۱️⃣مصرف ... ادامه مطلب »

فراموشکاری برشی بر مبنای طب سنتی

📚🔶درمان فراموشی برشی🔶 💎با دکتر خیراندیش💎 گاهی اسم کسی را یادتان می رود که این نوع فراموشی در ایران زیاد است این فراموشی از نوع فراموشی گرم است به دلیل ایجاد سودای صفراوی پدید آمده است.درمان:۱- خوراک سرکه انگبین۲- پیاده روی مستمر۳- خواب به موقع (سرشب خوابیدن و سحر بیدار شدن)۴- عطسه آور۵- شستشوی با سرکه هفته ای یک بار ... ادامه مطلب »

📚خوابیدن و خواب درطول روز و فرق چرت زدن با خواب در روزدرطب سنتی

📚خوابیدن و خواب درطول روز و فرق چرت زدن با خواب در روزدرطب سنتی یکی از عادات غلط که مخرب است و موجب تشدید مشکلات زمینه‌ای می‌شود؛ خوابیدن در هنگام روز است! خواب روز با کاهش فعالیت مغزی، در هنگامی که با طلوع خورشید میل به کارکرد بهتری دارد و کاهش حس و حال فرد در گذر زمان همراه می‌شود. ... ادامه مطلب »

میگرن شناسی یا سردرد میگرنی بر مبنای طب سنتی چیست

📚سردرد میگرنی چه نوع سردردی است؟ اختلال سردرد میگرنی از جمله اختلالات روان‌تنی است که به عنوان یکی از رایج‌ترین اختلالات ناتوان کننده در میان تمام بیماری‌های غیر مسری در جهان به شمار می‌رود. میگرن بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی رتبـه نـوزدهم را در بـین اختلالات ایجاد کننده ناتوانی به خود اختصاص داده است. تعریف سردرد میگرنی و علل ... ادامه مطلب »