آخرین مطلب

مغز و اعصاب

تاثیرات بیداری برای نماز شب و سحرگاه:

♻️ بر طبق تحقیقات دکتر مدحت الشامی #پزشک مصری میزان ترشح ملاتونین در شب و سحر نیاز به #هیچ دارویی ندارد به جز انجام عبادات و نیایش و دوری از گناهان که باعث آرامش روحی و روانی می‌شود که به تبع آن تاثیرات مثبت بر جسم و روان را شامل می‌شود بیشترین حالت #اورژانسی بیماری قلب #پنج تا نه صبح ... ادامه مطلب »

جلوگیری از فعالیت تومور مغزی بر مبنای طب سنتی

🔊پیشگیری از تشکیل توده درمغز…. 📛🔺استفاده از چرک خشک کن ها در سرماخوردگی ها خطرناک است. 🔰لزوم تخلیه سینوس ها و دفع نزله ها ⛔️حبس مواد دفعی پس از سرماخوردگی بیماری زاست. ❌قطع مواد مترشحه سینوزیست موجب بیماریست. 🚫ما در طب اسلامی داریم زکام را درمان نکنید.درمان نکنید یعنی حبسش نکنید. حکیم_خیراندیش @salamatkade_shefa ادامه مطلب »

خواب بر مبنای سلوک علما و روایات از آیت الله میرباقری

⭕️ به هر قیمتی باید شب زود بخوابیم و زندگی را از سحر شروع کنیم استاد آیت‌الله میرباقری : ◀️ اصلاح سبک خواب و بیداری، محور تغییر الگوی خوراک و پوشاک و الگوهای دیگر است. امروز سبک خواب ما غلط است. باید به هر قیمت، ابتدای شب بخوابیم و سحر بیدار شویم. بیداری سحر خیلی پرخاصیت است. زندگی را باید ... ادامه مطلب »

خواب اطفال و روشهای درمانی بر مبنای طب سنتی

😴 هفت گام برای رفع مشکلات خواب کودک: ۱️⃣ کودک را عادت دهید هر روز در ساعت معینی بخوابد و از خواب بیدار شود.۲️⃣ در صورت امکان بهتر است کودک در طول روز نخوابد.۳️⃣ کودک را از فعالیت های پرتحرک و بازی های رایانه ای پرهیجان در شب منع کنید.۴️⃣ سعی کنید کودک در طی روز #فعالیت جسمانی متعادل داشته ... ادامه مطلب »

اختلال مغزی , یا هیستونی و راهکارهای طب سنتی

درمان #هیستونی (اختلال مغزی): عدم توانایی راه رفتن و دست و پای سرد از علائم این بیماری است.درمانبرای درمان موارد زیر را یک دوره ۱۲۰ روزه رعایت کنید تا به درمان برسید:الف) جوشانده (اسطوخودوس + سنبل الطیب) شبی یک لیوان همراه با عسل میل شود.ب) بادام درختی روزی ۱۴ عدد دانه دانه مثل آدامس مصرف شود.ج) روغن مالی ملاج با ... ادامه مطلب »

خوابیدن با وضو بر مبنای طب روایی

🟢 چرا قبل از #خوابیدن بسیار تاکید شده با #وضو باشیم؟ ♻️ امام علی (ع): « مسلمان قبل از خواب با طهارت و وضو بخوابد و اگر آب نیافت با خاک تیمم کند، زیرا مومن وقتی خوابید، روحش به جانب حق تعالی رفته و با خدا #ملاقات می‌کند، اگر مرگ او فرا رسیده باشد، روح برنمی‌گردد و اگر مرگش نرسیده ... ادامه مطلب »

تاثیر انواع خواب بر گوارش بر مبنای طب سنتی

تاثیر انواع #خواب بر #گوارش 🌝خواب صبحگاهی: صبح زود موقع فعالیت دستگاه گوارش و #روده‌ است که باید دفع #مدفوع صورت گیرد و این خواب مانع دفع مدفوع در وقت خود شده منجر به #تجمع_سموم در بدن و موجب تشدید #یبوست می‌شود. 🌛خوابیدن در شب قبل از دفع مدفوع در این حالت با ماندن طولانی‌مدت #مدفوع در روده‌ها، سموم آن ... ادامه مطلب »

سینوزیت درمانی بر مبنای طب سنتی

درمان سینوزیت، گیاهان زیر را باهم بجوشانید و به مدت ۷ شب هنگام خواب میل کنید: ▫️گـــل گاو زبان▫️اسطوخودوس▫️مــرزنجوش▫️گل بابونه▫️آویشن@tebiirannنظریه معارفی 🔽گلبرگ های گیاهان فوق باید دم نوش شود و از جوشانده پرهیزشود مگر ساقه گیاهان جوشاندن شود ادامه مطلب »

تغذیه سردرد آور بر مبنای طب سنتی

غذاهای #سردرد_آوربسیاری از شما دچار سردردهای دوره ای یا مکرر می شوید. در طب سنتی یک سری غذاها به عنوان غذاهای سردرآور(مُصَدِّعات) شناخته می شوند که افراد با سردردهای مکرر باید از خوردن آنها پرهیز کنند(مخصوصا در روزهایی که دچار سردرد هستید) 🔹انواع فست‌فود و نوشابه‌ها🔹ماکارونی🔹گردوی کهنه(باقلوا،فسنجان،حلوا گردویی و ..)🔸#پنیر_کهنه(لیقوان و …)🔸عدس، بادمجان،قارچ و غذاهای با نفخ بالا🔸حلیم،کله پاچه و ... ادامه مطلب »

مضرات خوابیدن در روزبر مبنای طب سنتی

🔆💠🔅💠﷽💠🔅🔴 اثر خواب روز بر بدن ✍️ آیا تاکنون پس از بیدار شدن به #چهره_خود توجه کرده اید..؟ حتما بارها برای هر کدام از ما پیش آمده که پس از بیدار شدن از خواب، با چهره‌ی پف کرده مواجه می‌شویم… تجمع رطوبتِ بیشتر، در زیر پوست که موارد شدیدش به همان پف صبحگاهی معروف است. البته هر چه کیفیت و ... ادامه مطلب »