آخرین مطلب

چشم، ابرو و مژه

تقویت چشم با زعفران

📚📚🔷زعفران دارای یکی از فاکتورهای کلیدی در پیشگیری از کاهش قدرت بینایی و نابینایی است.گیاه زعفران اثرات قابل ملاحظه ای بر روی ژن هایی دارد که عملکرد سلول های بینایی را تنظیم می کنند. 💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی@partosabzehastiنشردهید ادامه مطلب »

پریدن پلک چشم و راهکار طب سنتی

✍️ درمان پریدن پلک چشم ✅هر روز صبح ، ظهر و شب ۲ قاشق غذاخوری از ترکیب زیر را همراه شیر یا به تنهایی میل نمائید (بادام + گردو + فندق + پسته + کنجد + رازیانه همه را به نسبت مساوی پودر کرده و با مقداری پودر نبات ترکیب نمائید)هر روز یک عدد هویج و یک عدد موز میل ... ادامه مطلب »

گرفتگی بینی یا سینوزیت و راهکارهای طب اسلامی

✅درمان گرفتگی بینی یا سینوزیت 🌷پیامبر (صل الله علیه و آله و سلم) می فرمایند «بر شما باد مرزنجوش، آن را بو کنید، زیرا برای گرفتگی بینی مفید است».🌺البته برای این بیماری روغن بنفشه پایه کنجد هم می‌دهیم و مؤثر است و خوب است به این روغن مرزنجوش هم اضافه شود، همچنین قطره مرزنجوش جامع که حتماً مؤثر است و ... ادامه مطلب »

پف زیر چشم و راهکارطب سنتی

📚📚💊💊💊پف زیرچشم چیست و چگونه بایددررفع آن گام به گام کاهش بدهیمسلام علیکمریشه پف بدن و یا پف زیر چشم ناشی از افزایش بلغم در چشم است و یا موقع خوابیدن برروی شکم خوابیده اند و یا گوارش بیش از حد سردشده و یا کلیه دارای تولید شن ریزه شده و یا بیش از حد تغذیه و یا میوه سردمزاج ... ادامه مطلب »

چشم و ضعف بینایی بر مبنای طب سنتی

💊💊📚📚تعریف ضعف بینایی از منظر علمی ضعف بینایی یا ضعیف شدن چشم یک اصطلاح عمومی است که طیف وسیعی از بیماری‌ها و اختلالات مرتبط با چشم و سیستم بینایی را شامل می‌‎شود.ضعف بینایی حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا، با تجویز و استفاده از عینک قابل اصلاح است. ولی برخی از چشم‌ها، به‌رغم تجویز دقیق‌ترین عینک‌ها هم نمی‌توانند از قدرت دید ... ادامه مطلب »

آب مروارید بر مبنای طب سنتی

💊💊چقدر با بیماری آب مروارید آشنایی دارید؟ عدسی چشم‌ها بسیار شفاف و انعطاف پذیر میباشند و بافتی بلورین دارند. کدر شدن تدریجی عدسی چشمها همراه با از دست دادن شفافیت و کاهش تدریجی بینایی را آب مروارید می‌نامند که به آن بیماری کاتاراکت نیز گفته می‌شود. در بیشتر اوقات آب مروارید به کندی پیشرفت می‌کند و در مراحل اولیه این ... ادامه مطلب »

تثویت چشم بر مبنای طب سنتی

📚📚طب سنتی برای حفظ سلامت چشم چه توصیه‌هایی دارد؟ شریف‌ترین و حساس‌ترین اعضای بدن چشم‌ها هستند، پس برای تقویت و نگهداشت آن‌ها نکات زیر را رعایت کنید: چه کارایی نکنیم؟ به موقع بخوابید و خواب کافی و به اندازه داشته باشید، خواب زیاد و بیداری مفرط چشم آسیب می‌زند. از رفت و آمد در محیط‌های آلوده و پر از دور ... ادامه مطلب »

مگس پران و راهکارهای طب سنتی

✍️ #مگس_پران #چشم چیست؟ ✨ ذرات کوچک غبار مانندی که جلوی #چشم بالا و پایین می ‌روند و معمولاً با حرکت دادن چشم #مگس _پران هم حرکت می ‌کند، اما چون جهت حرکت آن در خلاف جهت حرکت چشم می ‌باشد، نمی‌توان آن را با چشم تعقیب کرد این سایه ‌های مزاحم را اصطلاحاً ” #مگس_پران ” می ‌گویند 💠از ... ادامه مطلب »

خشکی چشم بچه های دبستانی و آموزگارها و غفلت سیستم آموزشی کشور

📚📚خشکی چشم بچه های دبستانی چرا ‼️بعدازشروع کرونا و استفاده کودکان و جوانان مقاطع تحصیلی دبستانی و راهنمایی و دبیرستانی از برنامه شادتحصیلی به روش استفاده از تلفن همراه و استفاده تفننی از گوشی ها بستری شده که ناگهان در تمام مقاطع تحصیلی و حتی معلمین از خشکی چشم و ورم بازو و اختلال اعصاب و روان گزارشهای تلخی ارائه ... ادامه مطلب »