آخرین مطلب

روغن کندوش و روش تقویت موی ابرو و تقویت مژه و رشد موی سر

📚📚📚🇮🇷🇮🇷🇮🇷تقویت مو و دفع ریزش ابروان و تقویت ابروبا روغن کندوش
طبیعت گیاه کندوش

کندوش دارای طبعی گرم و خشک است.

خواص گیاه کندوش

این گیاه خواص شگفت انگیزی دارد، اما مهم ترین خاصیت کندوش، تقویت ریشه مو، افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آن است. این گیاه با خون‌رسانی مجدد به ریشه مو می‌تواند آن را تحریک کند تا موهای جدیدی بر پوست برویند. با استفاده از این روغن به صورت موضعی می توانید به رشد مجدد موهای خود کمک کنید . در ابتدا این موها پرزهای ریزی خواهند بود و اگر درمان را ادامه دهید این پرز های ریز تقویت شده و ضخیم می شوند . مولکول های این روغن طوری می باشند که به راحتی به فولیکول های مو نفوذ می کنند . همچنین با آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارد ساقه مو را تقویت می کند ، هرچه ساقه مو بیشتر تقویت شود موهای شما پر پشت تر می شوند.

روغن کندوش تقویت کننده مژه و ابروست. با کمک روغن کندوش می‌توان ابرو و مژه‌هایی پر پشت و ضخیم داشت. باید توجه شود که در هنگام استفاده از روغن کندوش چشم‌ها بسته باشد تا این روغن به چشم آسیب وارد نکند.

روغن گیاه کندوش به دلیل طبع گرم و خشکی که دارد، می‌تواند به عنوان درمانی جهت رفع بی‌حسی دست و پا مورد استفاده قرار بگیرد.

روغن این گیاه جهت درمان در‌دهای مفصلی مانند پا درد و کمر درد و نیز بیماری‌هایی از قبیل روماتیسم، واریس و آرتروز اثرات مثبت قابل توجهی دارد.

گیاه کندوش به شدت عطسه آور است و بوییدن آن توسط افراد مبتلا به سینوزیت که مجاری بینی و سینوس های آنها مسدود می باشد، موجب باز شدن مجاری مسدود شده و خروج ترشحات سینوس ها می شود. عطسه های مکرر نه تنها به باز شدن مجاری و خروج ترشحات موجود در سینوس ها کمک می کند، بلکه مانع تجمع و ماندگاری ترشحات و عفونت آنها در بیمار می شود.

ماساژ دادن استخوان‌های شکسته و نیز قسمت‌های ضربه دیده و ورم کرده بدن با روغن کندوش باعث تسکین درد ناشی از این دست آسیب‌ها خواهد شد.

استفاده از این گیاه برای درمان سرماخوردگی و زکام مفید است و سبب خروج عفونت از بینی می شود. به گفته درمانگران طب سنتی استفاده از ریشه کندوش می تواند نزله را به زکام تبدیل کند و به این ترتیب به تغییر مسیر ترشحات پشت حلقی و خروج آنها از طریق بینی کمک کند. البته این گیاه سمی بوده و استفاده خوراکی ندارد.

روغن کندوش برای از بین بردن شوره و موخوره و قارچ های پوستی مفید است، زیرا خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچی دارد و سبب حفاظت از پوست سر،کنترل شرایط PH، میزان چربی سر و رطوبت مو می شود. این روغن به عنوان یک آبرسان قوی عمل می کند . وقتی از این روغن استفاده می کنید یک لایه محافظتی روی ساقه موی شما ایجاد می شود که باعث می شود موهای شما خشک و آسیب دیده نشود. البته ممکن است در بعضی افراد باعث خشکی مو شود که باید این روغن را به صورت ترکیبی با سایر روغن های آب رسان مانند روغن نارگیل و یا روغن آرگان استفاده کرد . این روغن را نباید برای پوست های خشک استفاده کرد بلکه برای پوست های چرب مؤثر تر واقع می شود.

یکی دیگر از خواص کندوش رفع بیهوشی است. روغن کندوش برای رفع بیهوشی های ناشی از صرع و خشم مفید می باشد.

روغن کندوش برای جوانسازی و کاهش چین و چروک پوست مؤثر است و استفاده از آن برای درمان بعضی از بیماری های پوستی تجویز می شود.

سوزاننده خون و بلغم و خارج کننده سوداست.

روغن کندوش به دلیل تقویت ساقه مو به تیره تر به نظر رسیدن آن کمک می کند . اگر موهای شما حالت جو گندمی دارد با استفاده از این روغن می توانید به تکثیر مجدد رنگدانه های موی خود کمک کنید . همچنین می توان برای تثبیت رنگ های شیمیایی نیز از این روغن چند قطره در رنگ ها استفاده کرد .

این روغن به پرپشت کردن ریش و تیره کردن آن کمک می کند . بدین منظور مانند ابروها هر شب قبل از خواب مقداری از این روغن را بر روی ریش خود بمالید. برای این که این روش موثر واقع شود باید حداقل ۳ ماه آن را ادامه دهید .

در ترکیب با روغن بنفشه و جوشانده قطره آن با سایر روغن ها دردهای گوش و کثافات آن و باد گرفتگی آن را برطرف می سازد.

از موارد دیگر استفاده آن در ترکیب با سایر داروها برای تنگی نفس و آسم و اسهال و مدر بول و حیض و خارج کننده جنین و خورد کننده سنگهای رسوبی کلیه و مثانه بوده و برای استسقاء و یرقان و طحال مفید است

⛔️ریشه‌ی این گیاه دارای آلکوئید‌های سمی مثل veratrin می‌باشد که منبسط کننده عروق و کاهش دهنده فشار خون می باشد. ریشه این گیاه سمی است و خوردن مقدار ۱ تا ۲ گرم آن می‌تواند مرگ آفرین باشد و استفاده خوراکی آن هرگز توصیه نمی‌شود. از نظر طب سنتی این گیاه خواص فراوانی دارد و از آن به صورت پودر و یا روغن برای درمان برخی بیماری ها استفاده می کنند.
📚طریقه مصرف روغن کندوش

استفاده از روغن کندوش یکی از روش‌های طب سنتی است که اثرات فوق العاد‌ه‌ای در درمان ریزش مو دارد. برای تسریع بخشیدن به فرآیند درمان توصیه می‌شود که روغن را قبل از استفاده گرم کنید و سپس ریشه مو را با روغن کندوش ماساژ دهید. تداوم این عمل به مدت ۲ ماه و روزی سه مرتبه به مدت بیست دقیقه در هر نوبت به رویش مو کمک شایانی می‌کند.

برای رفع شوره و موخوره سر مقداری کمی روغن کندوش را غیر مستقیم گرم کرده، یک شب در میان روی پوست سر زده و تا پنج دقیقه به آرامی ماساژ دهید و بگذارید این روغن حداقل ۱ تا ۲ ساعت روی سر شما بماند و سپس شستشو دهید.

برای تقویت مژه انگشت خود را به روغن آغشته نموده و روی مژه خود بزنید اما دقت کنید چشم ها بسته باشد تا روغن وارد چشم نشود.

برای تقویت ابرو قبل از خواب ابروی خود را شستشو داده و با استفاده از یک پنبه روغن را روی ابرو اعمال نمایید.

برای رفع بی حسی دست و پا مقدار کمی کندوش را بر روی پوست دست و پا بمالید و دست و پاهای خود را با این روغن ماساژ دهید.

استفاده از روغن کندوش به تحریک بینی کمک می کند پس چند قطره روغن کندوش در داخل سوراخ بینی افرادی که در اثر صرع یا خشم بیهوش شده اند، بچکانید تا به هوش آیند.

برای رفع دردهای مفصلی و عضلانی مقدار کمی کندوش را بر روی پوست دست و مناطقی که دچار درد شده اند، بمالید و آنها را با این روغن ماساژ دهید.

برای بهره بردن از خواص کندوش برای پوست از صابون ها و شوینده های حاوی این گیاه استفاده نمایید یا هر شب قبل از خواب به مدت ۳ ماه از این روغن استفاده کنید.

برای درمان سینوزیت ریشه گیاه کندوش را تهیه کرده و سپس آسیاب کنید و پودری کاملا یک دست و نرم بدست آورید، سپس این پودر را با روغن بادام شیرین و یا روغن گل بنفشه مخلوط نمائید و یک قطره از این روغن را در بینی سمت راست خود و یک قطره را دربینی سمت چپ خود بچکانید. با انجام اینکار شما دچار عطسه های مکررمی شوید و با تحریک مخاط بینی، عفونت ها شروع به ترشح شدن و حرکت از جای خود می کنند و از مجرای بینی خارج می شوند. بعد از آن باید کاملا سینوزیتتان را با استنشاق آب نمک رقیق(کشیدن آب نمک بسیار رقیق در بینی) شستشو دهید.

⛔️⛔️عوارض و موارد منع مصرف گیاه کندوش

همانطور که در بالا اشاره شد این گیاه سمی است و در صورت استفاده زیاد خطر آسیب رسانی به ریه افراد را تهدید خواهد کرد.

در صورتی که به چشم وارد شود برای بینایی مضر خواهد بود.

کندوش طبعی بسیار گرم و خشک دارد. به ‌همین دلیل افرادی که مزاج گرم دارند در مصرف این گیاه باید احتیاط کنند تا دچار عوارضی از قبیل تشنگی مفرط، شکم درد و … نشوند.

این گیاه دارای ترکیبات سمی می باشد پس دور از دسترس کودکان قرار دهید.

مصرف خوراکی آن حتی در حد ۱ یا ۲ گرم می تواند مرگ آور باشد.

منبع: تیم گردآوری محتوای طبایع

https://tabaye.ir/strengthening-hair-eyelashes-with-a-kondosh/

///////////////////////////////////

🌹🌹📚📚زرده تخم مرغ محلی برکل سرتان گذاشتن،،
روش تقویت موها از ریزش بالاخص برای زنان با طبع سرد
❇️ تحریک رشد مو

✅ پروتئین یکی از مواد مغذی موجود در زرده تخم مرغ است که برای رشد مو بسیار خوب است. پروتئین آن چیزی است که برای باززایی سریع سلول های بدن به آن نیاز دارید. این باززایی شامل رشد سریع مو نیز خواهد بود.

☘️🌿طب اسلامی_استاد ستاری دراصفهان☘️🌿

@mi_sali