آخرین مطلب

فشارخون بالا در افراد گرم مزاج بر مبنای طب سنتی

🔆💠🔅💠﷽💠🔅
🔴 فشار خون بالا در افراد #گرم_مزاج

✍️ درباره فشار خون سه نکته را باید در نظر گرفت:
۱قلب

۲حجم خون
۳_ رسوباتی که در جداره عروق پدید آمده است.

🔹 وقتی که فرد گرم مزاج نمک، شیرینی یا گرمیجات مصرف می‌کند، هم ضربان قلب افزایش پیدا می‌کند و هم به واسطه مصرف نمک که در درجه ۳ گرم و خشک است، از جداره عروق رسوب زدایی کرده و به افزایش حجم خون و افزایش فشار خون کمک می‌کند.

🔹 پس اگر بخواهیم فشار خون را در افراد گرم مزاج به صورت اصولی درمان کنیم، باید از مواردی استفاده کنیم که با رسوب زدایی، جداره عروق را از تنگی خارج نموده و گشاد سازد و در عین حال اجازه ندهد که حرارت بسیار افزایش پیدا کند و منجر به پمپاژ بیشتر خون و افزایش فشارخون شود.

🔹 بهترین گزینه برای درمان فشار خون در افراد گرم مزاج استفاده از آب زرشک، آب انار، رب انار و آش‌هایی که با ترشیجاتی مثل آبغوره، تمرهندی یا لیمو همراه باشند، تا بتوانند به خوبی از عروق رسوب زدایی کنند و فشار خون در فرد بواسطه ترشی آش افزایش پیدا نکند. البته اگر در آش کمی نمک باشد، نمک به رسوب زدایی کمک می‌کند و ترشی آش مانع افزایش ضربان قلب و افزایش فشار خون در فرد می‌شود.

🔹#درمان اورژانسی 🔸 در اورژانس حجامت عام برای کاهش فشار خون کمک کننده است.

🔸اگر فشار خون بسیار بالا و تا مرز ۲۲ و ۲۳ رفت، حجامت ساق پا به یکباره می تواند فشار خون را پایین بیاورد. (البته در حالت عادی در ابتدای درمان نباید از حجامت ساق پا استفاده کرد)

☜【طب شیعه】

       🍏 @tebshia20🌿