آخرین مطلب

سردرد گرم و یا تولید خلط صفرا و علل یابی بر مبنای طب سنتی

✅ناخوشی هایی که صفرا ایجاد می کند.
بروز سردردهای ناشی از دخالت معده
که معمولا در این شرایط افراد بعد از خوردن غذا دچار سردرد می شوند و این وضعیت در فصل های گرم و یا وعده ظهر به شدت افزایش می یابد که در نتیجه افزایش حرارت در معده و حرکت آن به سمت سر این اتفاق ایجاد می شود و با گرسنگی این سردرد کاهش می یابد که این نیز در نتیجه کم شدن حرارت بدن می باشد.

درمان سردرد ناشی از دخالت معده بایستی بر اساس اصلاح مزاج عمومی باشد و دیگر این که با رعایت و در نظر گرفتن حرارت و برودت غذیی جهت کنترل این سردرد اقدام شود. مثلا افرادی که دچار سردرد ناشی از حرارت معده هستند باید بدانند اگر وعده ظهر غذاهای چرب و شور مثل کباب کوبیده با نان سنگک و با حجم زیاد تناول کنند یک ساعت بعد سردرد شروع خواهد شد و این سردرد تا پایین نیامدن حرارت در سر ادامه خواهد یافت و وابسته به مسکن نیست.

چنان چه صفرا در معده جمع شود جهت شود جهت دفع آن بهترین کار نوشیدن حجم مایعات به خصوص دوغ به علت خنثی کردن اولیه صفرا و سپس ایجاد استفراغ صفراوی از طریق تحریک حلق می شود. در زمان تجمع صفرا در معده رنگ چشم زرد شده و دهان تلخ می شود و تشنگی نیز حادث می شود و بعد از استفراغ علائم برطرف می شود.

راه پیش گیری و درمان غلبه صفرا در معده که باعث سردرد می شود عبارت است از:

ایجاد استفراغ صفراوی و سپس خنک کردن بخارات صفراوی که به سر رسیده است و برای این کار چرب کردن بینی با روغن بنفشه کمک کننده خواهد بود.
استفاده از بخور ملایم سرکه به این صورت یک قاشق غذاخوری سرکه را داخل یک لیوان آب گرم بریزیم و آرام بخور دهیم تا شدت سردرد به حداقل رسیده و کنترل شود.

🌿 @TebbolAeme 🌿

//////////////

✍️درمان سنتی سردرد

✅عرق بیدمشک راباگلاب ترکیب کرده وسپس به آن شربت آبلیمو اضافه کنیداین ترکیب سردردشمارا تسکین می دهد
💠عضویت در کانال نسخه های مجرب اساتید👇👇👇
لینک کانال
@noskhesonati

نشردهید