آخرین مطلب

ضعف قلب و تقویت قلب و راهکارهای طب سنتی

👈ضعف قلب

🔹 مقدار یک قاشق بزرگ غذاخوری از گل گاوزبان را در قوری بجوشانند. آنگاه آنرا در لیوانی که یک لیمو عمانی خرد شده است، بریزید و مدت ده دقیقه نگهدارید. سپس با قاشق بهم بزنید تا خوب مایع ترش گردد و آنگاه میل کنید. در صورتیکه این جوشانده قبل از خواب میل شود، خواب راحت و آرامی خواهید داشت.

🔸سنبل الطیب را دم کرده بنوشند، قلب و مغز را قوت بخشد.

🔹 افسنتین برای تقویت قلب مفید است. برای این منظور ممکن است، بیمار به نسبت ۵ تا ده گرم گیاه را در یک لیتر آب دم کرده، پس از شیرین نمودن به مقدار یک یا دو استکان در روز میل نمایند و یا ۵/۰ تا دو گرم گرد برگ و سرشاخه گلدار افسنتین را با کمی شکر میل نمایند.

🔸شکوفه مو یا شکوفه انگور که در اوایل بهار حاصل می شود، مقوی قلب است، در این مورد ممکن است ده گرم از گرد شکوفه مو را با کمی آب تناول نمایند و یا شکوفه مو را جوشانده بعد از هر غذا نصف تا یک استکان مانند چای بنوشند.

🔹 آشامیدن شیره مرزه قلب را تقویت می کند و درد آنرا تسکین می دهد.

⬅️دستور تهیه:

🔻در یک فنجان آب جوش یک قاشق کوچک غذاخوری مرزه بریزید و در هر روز (۱-۲) فنجان از آن بیاشامید. می توان آنرا به وسیله عسل شیرین نمود.

🔸 شیره گل های گیاه زنبق بیابانی برای معالجه قلب استعمال می شود.

⬅️دستور تهیه:

🔻 در ۱۵۰ گرم آب جوش مقدار (۳-۵) گرم از گل های آنرا (بیشتر نباشد که مسموم کننده خواهد بود) بریزند، آنگاه آنرا کاملا با شکر شیرین کنند و در هر ساعت یک قاشق بزرگ غذاخوری از آن را بیاشامند و پس از ظهور بهبودی، آن مقدار را تقلیل دهند.

⭕️تذکر مهم: برای مقدار خوراکی که گفته شد، افزوده نشود و آنرا برای امراض اطفال بکار نبرید.

✳️ در بین سبزیجات ریحان برای قلب بسیار نافع است.

🔹بهار نارنج و خلال نارنج و گل سرخ را به مقدار مساوی از هرکدام یک مثقال بجوشانند با نبات همه روز صبح میل نمایند.

🔸 آرتیشو یا کنگر فرنگی از سبزی هایی است که خیلی سالم است واشتها را باز و خون را تصفیه می کند و قلب را تقویت کرده و قوای بدن را ثابت نگه می دارد.

🔹ملاس سیاه قوت قلب می دهد.

🔸فرآورده های داروئی سنبل ختائی عمل قلب را تقویت می کند.

⬅️صورت داروئی: مقدار ۲۰ تا ۴۰ گرم ریشه خشک کرده یا سرشاخه جوان و تازه گیاه را در یک لیتر آب دم می کنند و روزانه یک فنجان می نوشند.

🔹عرق بیدمشک را همه روزه صبح و عصر و شب تا ۲۵۰ گرم در ۳ نوبت میل نماید.

🔸 سیب درختی را رنده نمایند. عرق بیدمشک و تخم شربتی در آن ریخته مخلوط نمایند و میل کنند. فالوده سیب و عرق بیدمشک و تخم شربتی در تقویت قلب بسیار موثر است.

💠موسسه پرتوسبزهستی-استادطالقانی
@partosabzehasti
نشردهید